Gönderen Konu: o biiiiirrrr yıldııııııız...:))  (Okunma sayısı 63474 defa)

0 Üye ve 7 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Osman DÖŞLER

• Expert Üye
  • osman döşler. 1968-istanbul
Ynt: o biiiiirrrr yıldııııııız...:))
« Yanıtla #75 : 08 Temmuz 2009, 23:40:50 »
Yurt içindeki silah popülasyonu ile yurt dışındaki silah popülasyonunu karşılaştırmaya kalkarsanız işler değişiyor.
Amerikada ki ithal silahlar ucuz da Türkiye ye gelince neden pahalı oluyor, yorum farkı bence.
Amerika koca bir pazar Türkiye de 10,000 tane Beretta,Browning,Franchi varsa, Amerikada milyon tane var. 250 milyonluk bir ülkede av turizmi bile 16 milyar dolar.
Ayrıca pazar büyük olduğu için burada kurulan avrupa'nin köklü silah firmalarının fabrikaları var.Beretta,Browning,Franchi,Perazzi vs
Avrupa da ikinci el 5,000 euro olan bir silah amerika da 2,000$.
Sayı, adet,nüfus fazla.
Türkiye gibi avcısı orta alt ekonomik kademede olan ülkelerde avrupa tüfek tabii ki pahalı olacak.Kaç tane var.
Arkadaşlar herşey pazar, Türk firmalarıda büyük pazarlara girmeye çalışıyor. Fiyat ederi var, yerli firmaların tercih edilmelerinin sebebi bu.
Şimdi Amerka da ithal denilen silahlar yerli yapılıyorda bizimkileri neden kötülüyorsun sonucu çıkıyor.
Benim Adım Hıdır Elimden Gelen Budur. tarzı imkanımız bu kadar, şuyumuz bu kadar derse yerli sanayiciler o zaman kimsenin itiraz etmeye hakkı yok.
Yerli sanayii de kaç tane makine mühendisimiz var,
Kaç tane teknisyenimiz var.
Malzeme kaliteleri(Metal aksam)nasıl, özellikle metal malzeme önemli. Neden Beretta ve Browningdeki çelik kalitesini yakalayamıyoruz, yakalıyoruzda fiyat mı yükseliyor.

Yerli sanayimiz şahsi fikrime göre montaj sanayii.CNC tezgahlarına metali koy, makine atsın, işçiler birleştirsin dehle gitsin.
Birol  tüfeğini siparişle yaptırmış, osunu busunu detaylı incelettirmek istiyor.Muhatap bulamıyor.Bir usta var herkes onun peşinde ona soruyor.
Ya bitmiş halde bir babayiğit yerli sanayici gördünüz mü, zaten iki tane av dergisi olan memlekette, ben şu tüfeği yeni çıkardım 10,000-fişek attım diye.
Büyük firma böyle oluyor, gelirinden kısacaksın,argeye para yatıracaksında büyük firma olacaksın.
Osman DÖŞLER
1968 İSTANBUL

The following users thanked this post: İbrahim AYSU

Çevrimdışı A.Selçuk KARAKÖY

• *
    • REMINGTON
« Yanıtla #76 : 08 Temmuz 2009, 23:45:43 »
karışık işler bunlar.......Bir işletmenin sahibi genel müdürse o firmadan zaten hayır gelmez kusura bakmasın genel müdür arkadaşlar....KURUMSAL olmadan hiç bir işletme ileri gidememişdir.....gidemiyecektir....

Bu arada 200 milyon silah sahibi var USAda....:))))))))) hehheeeeeeee
Ansam Selçuk KARAKÖY
B Rh + 1976 ÇORLU
0535 347 99 99
[email protected]
 ''İyi düzenlenmiş bir Milis, özgür bir Devlet’in güvenliği için şart olduğundan, halkın silah bulundurma ve taşıma hakkı ihlâl edilemez.” Amerikan Anayasası

Durhasan Gönen

• Ziyaretçi
« Yanıtla #77 : 08 Temmuz 2009, 23:57:40 »
      Kubuz beyaz krom olunca,namlu da beyaz krom olsun demediğimi anlamışsınızdır..Sorun kubuzun beyaz krom namlunun herhangi bir tonda siyah krom olması değil,her iki aksamında siyah renkte olup tonlarının farklı olmasıdır..
      Yada şöle diim..

'HERNEYSE'

Saygılar..

Çevrimdışı Mustafa DEMİRTAŞ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #78 : 09 Temmuz 2009, 00:24:47 »
     Kubuz beyaz krom olunca,namlu da beyaz krom olsun demediğimi anlamışsınızdır..Sorun kubuzun beyaz krom namlunun herhangi bir tonda siyah krom olması değil,her iki aksamında siyah renkte olup tonlarının farklı olmasıdır..
      Yada şöle diim..

'HERNEYSE'

Saygılar..

durhasan illaki öyle söylemek istemedigini biliyorum,ben bu tüfek hazırlanırken 5 kez felan fabrikayla görüşmüşümdür,bazen onlar bazende ben aradım,soru yıldızME nin kara kasası varmı elinizde,cevap hayır ME yi sadece beyaz kromlu üretiyoruz,soru ama ben karakasa olmasını istiyorum,cevap kasayı eloksal siyah boyayabiliriz,ama rengi namluya göre mat olur,benim cevabım,tamam sorun degil karakasa olsunda....kundak ekide buna benzer konuşmalardan sonra kabul ettim...
yani anlamakta zorlandıgız şey,benim kabul etmedigim hiçbirşeyi yapmamışlar, tüfegi kutusundan çıkarıp baktıgımda hayel kırıklıgına ugramadım..ne söylenmişse yapılmış,gözden kaçan şeyler yokmu tabiki var...kilit mandalının sertliginide yeni keşfettim...:)) pekçok yerli tüfek kullanıcısı arkadaşımız,için yazdıklarım hiçte önemli olmayan hususlardır ..osmanın dedigi gibi her yerini kontrol ediyorum...başka gözden kaçan bir durum oldugunu sanmıyorum....tşk
« Son Düzenleme: 09 Temmuz 2009, 00:25:58 Gönderen: M.Birol DEMİRTAŞ »
1968/amasya-istanbul-sarıyer
Hâlıkın dururken mahlûka tapma,
Şeytana uyup da yolundan sapma.(Lâ Edri)

VEFAT ETMİŞTİR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #79 : 09 Temmuz 2009, 02:19:55 »
SÖZ OLA BAŞ KESE ,SÖZ OLA SAVAŞ KESE

güzel özlü bir sözdür,kuyuya taşı atanda benim...

egerki bunlar Allah için kalbinden geçenlerse, senin düşüncendir saygı duyuyorum derim..
ama hesap kitapla beyninden geçenlerse çok ucuza gidiyorsun derim...
sen seç al birini...tşk

VEFAT ETMİŞTİR

Çevrimdışı Hakan AKMAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #80 : 09 Temmuz 2009, 12:48:18 »
karışık işler bunlar.......Bir işletmenin sahibi genel müdürse o firmadan zaten hayır gelmez kusura bakmasın genel müdür arkadaşlar....KURUMSAL olmadan hiç bir işletme ileri gidememişdir.....gidemiyecektir....

Bu arada 200 milyon silah sahibi var USAda....:))))))))) hehheeeeeeee
ÇOK ÇOK DOĞRU SÖYLÜYORSUNUZ SN.ANSAM BEY ANCAK KURUMSALLIK SARSILMAZDAKİ GİBİ OLACAKSADA OLMASIN HİÇ ,,,DİYORUM...??? ??? ??? YURDUM AVCISINI MUHATAP BİLE KABUL ETMİYORLAR ZATEN,,,, KURUMSALLARYA AKILLARI SIRA ........
« Son Düzenleme: 10 Temmuz 2009, 16:50:51 Gönderen: Hakan AKMAN »
Hakan AKMAN
1970 ANKARA / AFYONKARAHİSARC:\Users\2012\Pictures\photog254iw0.jpg

Çevrimdışı Tuncay KANDEMiR

• Tuncay Kandemir
  • Hocamız
    • Avcı Sayfası avlak
« Yanıtla #81 : 09 Temmuz 2009, 19:09:42 »
Sayın arkadaşlar benzer konularda yapılan görüş alış verişleri pek çok arkadaşımıza bilgi veriyor yazanlara ve okuyanlara teşekkürler
Sitemizde bu işlerle ticari yada hobi amaçlı silah meraklısı bilgi sahibi arkadaşlarımızın paylaşımlarda bulunması çok hoş

Ancak ticari kurumlarla ilişkisi olan arkadaşlarımızın yorumlarını yada fikirilerini pek çok insanın ekmek yediği işletmeleri suçlarken yada överken dikkatli olalım çünkü hizmetin olduğu yerde kusurlarda olabilir bunlarıda uygun ortamda başka başlıklar altında dile getirebiliriz.

Bugun övdüğümüz kişi yada kurumları ertesi gün eleştirmek durumunda kalabileceğimizide unutmamak lazım,
eleştirilerimizin amacı da daha iyi hizmet ve ürün alabilmek yönünde olmalı şeklinde düşünüyorum,
bunun dışında haksız bir  durum yaşanıyorsa TÜKETİCİNİN korunması hakkındaki kanun gereği gerekenler yapılmalıdır kimsenin yaptığıda yanına kar kalmamalı, fakat bilgi ve görüş isteme  paylaşımlarımızı KARALAMA yada ÖVME alanlarına çevirmek maalesef paylaşımların değerini düşürüyor :(

Kırıcı yada hakaret tarzında olmayan mesajlarınız için teşekkür ederiz
Tuncay KANDEMİR 1971
Samsun Ankara

Çevrimdışı M.Aytaç TOK

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #82 : 12 Temmuz 2009, 14:00:20 »
Aslında yorum yapmak ne kadar doğru bilmiyorum ama dayanamadım. Ben burayı sanal bir aile olarak görüyorum ve paylaşımlardan bilmediğim çok şey öğrendim hala da öğreniyorum. Birol Bey güzel bir tüfek almış ve heyecanla hepimizin yaptığı gibi ailesine gösteriyor yeni aldığı tüfeği . Elbette yorumlar olacak elbette eleştiriler olacak ancak gerçekten kusur varsa. Yok şurası şöyle böyle basit ama kırıcı eleştirilere hiç gerek yok. Kaldı ki Birol Bey ava yeni başlamış acemi avcı da değil. Tüfek bilgiside çoğumuzdan daha iyi.Bende çok beğendim yeni tüfeğini. Allah kazasız belasız  yıllarca  avlanması dileğimle hayırlı uğurlu olsun
Mustafa Aytaç  TOK
1968 ADANA

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #83 : 12 Temmuz 2009, 15:08:21 »
arkadaşlar,tüfek konusu özellikle yerli tüfek konusunun kaliteyi etkileyen  çok degişken faktörleri vardır,bunlar nelerdir,pazartesi montajıyla cuma montajı tüfek aynı degildir,sabahın ilk saatlerindeki montaj la akşam mesai satine yakın montaj farklıdır,hatda ögle yemek saatine yakın montajla yemekten sonraki montajda aynı degildir,işler yogunkenki montajla,ortalık sakinkenki montajda aynı degildir,maaş gününe yakın günlerdeki montajlada maaş gününden sonraki günlerinde montajı farklıdır buna benzer pekçok neden tüfegin kusursuz yada kusurlu olmasına etkendir...eger aldıgımız tüfek kusursuzsa bu demektirki fabrikadaki işçiler iyi saatlerinde montajlamışlar,kusurluysa kötü saatlerinde montajlamışlardır...
tüfegimi fabrikaya yolladım ellerine ulaşmış,sabri ustaylada görüştüm,ustam beş bin parti malı yetiştirmeye çalışırken bazı detaylar gözden kaçmış dedim,ve tesbit ettigim üç eksikligi söyledim,bunlar 1-açma mandalının normalden biraz daha sert olması,2-sol ejektörde digerine göre azda olda metal sürtünmesi olmasıki bu belki yıllar sonra çıkabilecek bir sorunun şimdiden telafisidir,3- el kundagı köşe çizgisinin birinin tam hizada olmayışıdır,...budurumda bir standart yakalayabilmek önemlidir....
sabri ustada mustafa bey sen hiç merak etme tüfegin bakımdan çıkınca tüm kontrollerini ben yapacagım dedi,ve konuşmalarımız öyle güzel bir seviyede geçtiki,boşver tüfegi usta yeterki sana birşey olmasın, diyesim geldi  :)))
tüfegim bakımdan gelincede bu üç sorunun ne şekilde giderilmiş oldugunuda paylaşacagımdan şüpheniz olmasın diyorum....tşk
-----------------------------------------------------------------------

belki 20-30 günde özenerekbezenerek yapılmış özel  tüfekdede sorun çıkabilir,örnekde oldugu gibi.....tşk

''Bu yüzden on gün kadar önce tüfeği geri gönderdim. Kayış aparatını sökecekler ayrıca tüfek zor açılıp kapanıyordu onuda halledecekler. Ramazan Usta yaptığı işin o kadar arkasındaki tüfeği bana gönderirken av sezonunun son günleride olsa dene sezon kapanınca beğenmediğin her şeyi değiştiririm demişti.Ve sözünüde tutuyor.''
« Son Düzenleme: 12 Temmuz 2009, 15:26:27 Gönderen: M.Birol DEMİRTAŞ »

VEFAT ETMİŞTİR

Çevrimdışı Serkan ÇAKAR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #84 : 12 Temmuz 2009, 21:47:44 »
yazmadan duramadım....

bende 3 yıldır yıldız spz kullanıyorum....ejectör selektör olanından......

kendi yaptığım fişeğide attım hiç problem çıkarmadı ejectörü...

tavsiyede bulunmayı sevmem fakat yıldızı gönül rahatlığı ile tavsiye ederim....

Mustafa abide tüfeğinin kazasız belasız kullanır inşallah....

senelerdir internetten birçok dost-arkadaşlar edindim ve edinmeye devam ediyorum...

internet sitelerini rant reklam amaçlı kullananları....köpeği 5 yavru yapıpta 10 yavru satanlar kulağımıza geliyor....

Ramazan beyi tanımam....fakat hakkında bu türden kötü bişey duymadım.....

ramazan beyin mustafa beyin tüfeğine kusur bulması bencede etik değil fakat olayın bu boyuta geleceğini düşünmemiş

samimiyete dayanarak yazmıştır diye düşünüyorum....

saygılar....
serkan çakar 1979 MERZİFON / AMASYA
05423436587

• *
    • REMINGTON
« Yanıtla #85 : 12 Temmuz 2009, 22:14:49 »
:)
Ansam Selçuk KARAKÖY
B Rh + 1976 ÇORLU
0535 347 99 99
[email protected]
 ''İyi düzenlenmiş bir Milis, özgür bir Devlet’in güvenliği için şart olduğundan, halkın silah bulundurma ve taşıma hakkı ihlâl edilemez.” Amerikan Anayasası

Durhasan Gönen

• Ziyaretçi
« Yanıtla #86 : 12 Temmuz 2009, 23:22:11 »
          Serkan bey,Ramazan beyi ben iyi tanırım..Son derece kişilikli,mütevazi,alçakgönüllü ve de bizler için en önemlisi işinin ehlidir..At binenin,kılıç kuşananın der atalar..Defalarca tamir ve sıfırdan tüfek yaptırdım kendisine..Zor beğenirim,detaycıyım...Ha kız,ha silah benim gözümde..Aynı mantıkla çıkarım yola..Gerek istediğim ölçüler anlamında,gerekse kullandığı malzeme konusunda son derece güvendiğim bir usta arkadaşımdır..
           Burda Ramazan ustanın kişiliği,masaya yatırılmış gibi bi hava oluşmuş..Üzülerek takip ediyorum konuyu..ÜzüLüyorum çünkü,yargılanmaya çalışılan kişinin bu tarz çirkin düşünceleri asla olamaz..
           Ustadır,senin benim görmediğimi görür..Görür ve söler,bizlerde bunları öğrenmiş oluruz..Tartışılan tüfek bırakın yıldız mıldız olmasını,Benelli bile olsa tartışılır..Tertışılır ki,doğrular şekillenir..
           Saygılar..

Durhasan Gönen

• Ziyaretçi
« Yanıtla #87 : 12 Temmuz 2009, 23:33:06 »
       Ha bu Ramazan Usta nın kar payı  konusunu şöle özetlemeye çalışayım..
       Şu an bana C4140 çeliğinden,sabot kurşunu çerez gibi atabilecek nitelikte,gez ve arpacık dizaynı son derece hassas bir namlu yapıyor..Bitmek üzre,son rütuşlar..Benle konuşmak için verdiği telefon parası,namlunun fiyatını geçmiştir kanımca  :))))))
       Nasıl iki katı kar yapıyorsa artık..:))))

• *
    • REMINGTON
« Yanıtla #88 : 12 Temmuz 2009, 23:36:01 »
Valla açıkcası ben bu konunun neden açıldığını bile anlamadım açıkcası...Ve o ucube şeyin resimlerinin siteye neden koyulduğunu....

Valla bugün dünya kadar işim vardı..bir ara misafirlerim vardı...Hiç üşenmedim bir kaç arkadaşdaki YILDIZ YANILDINIZ marka üst-üste namlulu tüfeklerin sadece namlularını söküp baktım....Bu tüfeklerin hiç birinin alt namlusu hiç bişey vuramaz......çünkü üst namlu hedefi sararken..alt namlu ADI GİBİ ALT KALIYOR.......

Yazık bence.....

Birde şöyle bir şey var....Geçen haftalarda 4 tüfek konyadan bir arkadaşa yolladım bir tüfeğe 55 cm namlu yaptı....Benim browning kadar alt ve üst namlu hedefe çakışıyor....

Tebrik ediyorum burdan....İsim vermiyorum o kendini biliyor....Maksat polimik yaratmamak....

RASTGELE

Durhasan namluyu mobil şoklu yaptır.......PARADOX şok olayı....
« Son Düzenleme: 12 Temmuz 2009, 23:37:36 Gönderen: A.Selçuk KARAKÖY »
Ansam Selçuk KARAKÖY
B Rh + 1976 ÇORLU
0535 347 99 99
[email protected]

• *
    • REMINGTON
« Yanıtla #89 : 12 Temmuz 2009, 23:42:49 »
heheeeeee.....şoklar beretta olsun....yerli tüfekler beretta şok biliyorsun....
Ansam Selçuk KARAKÖY
B Rh + 1976 ÇORLU
0535 347 99 99
[email protected]

• *
    • REMINGTON
« Yanıtla #90 : 12 Temmuz 2009, 23:47:51 »
tüfek ne olacak kısmetse bittiğinde(y.oto-çifte-s.poze)?
Ansam Selçuk KARAKÖY
B Rh + 1976 ÇORLU
0535 347 99 99
[email protected]

• *
    • REMINGTON
« Yanıtla #91 : 12 Temmuz 2009, 23:52:27 »
Çok içten yazdın beee Durhasan Tabiki :))))))))
Ansam Selçuk KARAKÖY
B Rh + 1976 ÇORLU
0535 347 99 99
[email protected]

• *
    • REMINGTON
« Yanıtla #92 : 12 Temmuz 2009, 23:57:44 »
heheheeeeeee....

Geze dikkat et hatta gezi Remingtondan al derim....Çünkü görebileceğin bir tüfek üstüne takılmış en iyi gez....
Ansam Selçuk KARAKÖY
B Rh + 1976 ÇORLU
0535 347 99 99
[email protected]

• *
    • REMINGTON
« Yanıtla #93 : 12 Temmuz 2009, 23:59:18 »
heheheeeeeee....

Geze dikkat et hatta gezi Remingtondan al derim....Çünkü görebileceğin bir tüfek üstüne takılmış en iyi gez....

Birde makul uzaklığa bu gez takılırsa yenmede yanında yat....10 cm ilerisinden başlarsa kasa bağlatısından çok iyi olur...
Ansam Selçuk KARAKÖY
B Rh + 1976 ÇORLU
0535 347 99 99
[email protected]

Çevrimdışı Ramazan AKNARÇAY

• Gravürcü
  • *
    • www.vurucuav.com
« Yanıtla #94 : 12 Temmuz 2009, 23:59:48 »
arkadaşlar,tüfek konusu özellikle yerli tüfek konusunun kaliteyi etkileyen  çok degişken faktörleri vardır,bunlar nelerdir,pazartesi montajıyla cuma montajı tüfek aynı degildir,sabahın ilk saatlerindeki montaj la akşam mesai satine yakın montaj farklıdır,hatda ögle yemek saatine yakın montajla yemekten sonraki montajda aynı degildir,işler yogunkenki montajla,ortalık sakinkenki montajda aynı degildir,maaş gününe yakın günlerdeki montajlada maaş gününden sonraki günlerinde montajı farklıdır buna benzer pekçok neden tüfegin kusursuz yada kusurlu olmasına etkendir...eger aldıgımız tüfek kusursuzsa bu demektirki fabrikadaki işçiler iyi saatlerinde montajlamışlar,kusurluysa kötü saatlerinde montajlamışlardır...
tüfegimi fabrikaya yolladım ellerine ulaşmış,sabri ustaylada görüştüm,ustam beş bin parti malı yetiştirmeye çalışırken bazı detaylar gözden kaçmış dedim,ve tesbit ettigim üç eksikligi söyledim,bunlar 1-açma mandalının normalden biraz daha sert olması,2-sol ejektörde digerine göre azda olda metal sürtünmesi olmasıki bu belki yıllar sonra çıkabilecek bir sorunun şimdiden telafisidir,3- el kundagı köşe çizgisinin birinin tam hizada olmayışıdır,...budurumda bir standart yakalayabilmek önemlidir....
sabri ustada mustafa bey sen hiç merak etme tüfegin bakımdan çıkınca tüm kontrollerini ben yapacagım dedi,ve konuşmalarımız öyle güzel bir seviyede geçtiki,boşver tüfegi usta yeterki sana birşey olmasın, diyesim geldi  :)))
tüfegim bakımdan gelincede bu üç sorunun ne şekilde giderilmiş oldugunuda paylaşacagımdan şüpheniz olmasın diyorum....tşk
-----------------------------------------------------------------------

belki 20-30 günde özenerekbezenerek yapılmış özel  tüfekdede sorun çıkabilir,örnekde oldugu gibi.....tşk

''Bu yüzden on gün kadar önce tüfeği geri gönderdim. Kayış aparatını sökecekler ayrıca tüfek zor açılıp kapanıyordu onuda halledecekler. Ramazan Usta yaptığı işin o kadar arkasındaki tüfeği bana gönderirken av sezonunun son günleride olsa dene sezon kapanınca beğenmediğin her şeyi değiştiririm demişti.Ve sözünüde tutuyor.''
Birol  bey  elbette  bu  bahsettikleriniz  bir  firma  için  detaylarda  saklı  olan  herkesin  anlayabileceği  türden  seyler  olmasada  haklılık  payınız  yok  değil .ama   genel  anlamda  bütün  resme  bakıldığında  bu  asla  böyle  değildir .bir  firmanın  kalite  kontrol  uzmanı  yada  yetkilisi  olması  gerekir  bu  bahsettiğiniz  detayları  yakalayıp  tam anlamıyla  fiyat  kalite  memnuniyetini  yakalayabilmek  adına .yani ortaya  çıkan  ürünün  herkes  adına  kabul  edilebilir  anlamda  olması  için  .

yine  bir  siteden  yada  direk  link  verdşiğimim  benim  sitemden  alıntı  yapmısınız  .belirtmek  isterimki   bu  adı  geçen  tüfek   nişan  hattı  anlamında  özel  yapılmış  bir  ultra  light  pozedir  .madem  alıntı  yaptınız  bende  linki  vereyim   neyin  ne  olduğu  net  anlasılsın .ayrıca  alıntı  yaptığınız yazının eksiksiz  tamamı budur
yazının  kesintisiz  aslı  budur  .
http://www.setter-turkiye.com/forum/index.php?topic=2064.0

alınan  yazının   tamamı
on gün kadar önce tüfeği geri gönderdim. Kayış aparatını sökecekler ayrıca tüfek zor açılıp kapanıyordu onuda halledecekler. Ramazan Usta yaptığı işin o kadar arkasındaki tüfeği bana gönderirken av sezonunun son günleride olsa dene sezon kapanınca beğenmediğin her şeyi değiştiririm demişti.Ve sözünüde tutuyor. Hatta inanın benden aldığı işçilik parasını kesin telefon parasına vermiştir.Beni, tüfeğin imalat aşamasında o kadar çok aradıki; samimiyetimle söylüyorum kendimi avrupa tüfek satın almıştan daha iyi hissettim. Saygılarımla hepinize selamlar.
« Son Düzenleme: 13 Temmuz 2009, 00:03:09 Gönderen: Ramazan AKNARÇAY »
Kaybetmeyi öğren, yoksa kazanmayı çok ciddiye alırsın..
Ramazan AKNARÇAY       0 542 337 14 71
1977- Üzümlü/ KONYA
www.vurucuav.com

Çevrimdışı Mesut KONYA

• *
  • NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE.
« Yanıtla #95 : 13 Temmuz 2009, 00:06:26 »
bir konyalı olarak konyadaki bir çok tüfek fabrikasını gezdim inceledim ustasından tüfeğine alıcısına kadar araştırdım ama böyle bir tüfek görmedim dipcik boru kaynagı ile yapıştırılmış gibi olmuş bizim hırdavatcı sadi amcaya göstersem kızar tüfek kiminse bul getir bu tüfeği ben kendi imkanlarımla yapayım diye sonuçta verilen bir maddiyat var bu maddiyatında arkasında durmak gerekir dogruya dogru yanlışa yanlış dipçiği beğenmedim diğer tarafı güzel bence tabi bu benim görüşüm
MESUT B. KARACİHAN
1985 KONYA/MERKEZ 
[email protected] 0535 259 44 61

• *
    • REMINGTON
« Yanıtla #96 : 13 Temmuz 2009, 00:06:56 »
14cm...kurtarır 55cm dimi...benim namlular 53,5cm gez başlangıçları  10 cm...55de olur gibi...

İnşallah gez her tüfeğe takılan havalı tüfek gezinden değildir....

Gezin en önemli hususu bu yivli tüfeklerdede aynıdır....gez aralığı ne kadar ince ise okadar makbuldür...gez-arpacık hizalandığında arpacık gezin içinde oynuyorsa..Bir şey vurmak çok zorlaşır..hele mesafe 50 mt. ve üstüyse iş çıkmaza girer atar atar..sonra tüfeği atarsın :)))))))))))

RASTGELE
Ansam Selçuk KARAKÖY
B Rh + 1976 ÇORLU
0535 347 99 99
[email protected]

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #97 : 13 Temmuz 2009, 00:12:43 »
bak güzel kardeşim,ben boş konuşmayı sevmem,ayrıca benim ramazan ustayla alıp veremedigimde yok,ustalıgınada sözüm yok,benimde otomatigimin kundagını kendisi yapmıştır,eger benim kendisiyle bir sorunum olsaydı yaptıgı kundaga bir sürü bahane bulurdum,olmamış der işin içinden çıkardım,sanada güzel işler yapmış olabilir,kendisiylede bugün 45 dakikaya yakın telofon görüşmemiz oldu,beni anladıgını ümit ediyorum,sana gelince ustayla uzun süre tanışıyor ve ahbap çavuş ilişkiniz olabilir gayet normaldir,kraldan çok kralcı olmaya çalışıyorsun..
komando avdan sıfır avrupa tüfek alabilecek kadar maddi imkanım var Allaha şükür,Allah o imkanı olmayanlarada versin....
niye o birrr yıldıııızzz yazmışım,benim açtıgım topikleri takip ediyorsan tamamına yakını bu tarzdadır, yıldıza özel bir durum degildir,kusurlarını söyleyerek hiçbir ürünün reklamı yapılmaz....
ustanın fabrika çıkışı 500-550 ytl gibi olan tüfegi 800 ytl gibi bir fiyata satmasınıda iftira atıyorsun  demişsin,...o tüfekleri emeginide katarak sattıgını daha öncede söylemiştim ...extra emegin işçiligin ne oldugunu bilmiyorsan ögren.....
ben hayatımın hiçbir döneminde kraldan çok kralcı olmadım...işimi kim yapıyorsa emeginin karşılıgını son kuruşuna kadar alır,malda pazarlık yaparım emekte pazarlık dahi yapmam...

şimdi anlamadıysan tekrar edeyim,ustanın ustalıgını eleştirecek konumdada durumdada degilim,benim tavrım onun işiyle gücüyle alakalı degil,kendisinin yaptıgını x bir firmayla çalışan kim yaparsa yapsın aynı tepkiyi gösterirdim,bugünki telofon konuşmamızdada anladımki usta bunu bilinçli olarak degil,daha öncedende tanışıyor olmamız dolayısıyla gayri ihtiyari olarak yapmıştır,işim olursada hiç teretdüt etmeden yine alo derim...
işin özü onunla benim aramda herhangi bir pürüz yoktur,bu konuda birbirimizi daha iyi tanımaya ve anlamaya vesile olmuştur...tşk

iki satır birşey yazayım dedim,yazarken konu almış başını gitmiş  :)))
« Son Düzenleme: 13 Temmuz 2009, 00:21:34 Gönderen: M.Birol DEMİRTAŞ »

VEFAT ETMİŞTİR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #98 : 13 Temmuz 2009, 00:26:05 »
''Bu yüzden on gün kadar önce tüfeği geri gönderdim. Kayış aparatını sökecekler ayrıca tüfek zor açılıp kapanıyordu onuda halledecekler.
------------------------------------------------------------------------------------------
Ramazan Usta yaptığı işin o kadar arkasındaki tüfeği bana gönderirken av sezonunun son günleride olsa dene sezon kapanınca beğenmediğin her şeyi değiştiririm demişti.Ve sözünüde tutuyor.''

bölünmüş kısmın sadece üst kısmını alıntı yapsaydım,art niyetinizde haklısınız derdim ....sezarın hakkı herzaman sezara yazar benim kitabımda ....tşk

burdan birini seç demiştim gözünden kaçmış olabilir diye tekrar hatırlatayım dedim....

egerki bunlar Allah için kalbinden geçenlerse, senin düşüncendir saygı duyuyorum derim..
ama hesap kitapla beyninden geçenlerse çok ucuza gidiyorsun derim...
sen seç al birini...tşk
« Son Düzenleme: 13 Temmuz 2009, 00:47:38 Gönderen: M.Birol DEMİRTAŞ »

VEFAT ETMİŞTİR

Çevrimdışı Hakan AKMAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #99 : 13 Temmuz 2009, 13:45:25 »
<<gez-arpacık hizalandığında arpacık gezin içinde oynuyorsa..Bir şey vurmak çok zorlaşır..hele mesafe 50 mt. ve üstüyse iş çıkmaza girer atar atar..sonra tüfeği atarsın ))))))))))>> SN.ANSAM BEYİN tırnak içerisindeki sözleri çok hoşuma gitti tamamen bilgiye ,,, tecrübeye,,, deneyime dayalı yararlı paylaşımlar iyide kardeşim siz bunca güzel bilgiyi paylaşıyorsunuz memleketim avlaklarında domuz kalmayacak valla olmuyor ama millet attığını vurursa olurmu yavvvv silah firmaları nasıl silah satacak sonraaaa  ??? ??? ::) ::) ::) ::) ŞAKASI BİR YANA ÇOK GÜZEL HAREKETLER BUNLAR HERKESE TEŞEKKÜRLER SELAMLAR......
Hakan AKMAN
1970 ANKARA / AFYONKARAHİSARC:\Users\2012\Pictures\photog254iw0.jpg