Gönderen Konu: Poligon Sıkıntısı Ve Eksikliği ( Ankara )  (Okunma sayısı 3284 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Berkan EKİCİ

• AvlakForum Üye
  • *
  • Ankara Keçiören Avcılar Derneği
Poligon Sıkıntısı Ve Eksikliği ( Ankara )
« : 08 Kasım 2017, 11:07:10 »
Herkeze selamlar saygılar ankarada yaşayan bir silah sever bir avcı bir atış meraklısı olarak ankarada imkansızlıklarla mücadele içindeyiz bu yıl faaliyete giren sivil bir silah poligonu dışında yasal olarak atış yapılabilecek bir yer maalesef yok bahsettiğim yerdede silah imkanı çok az 2 adet canik marka silah var silah olduğunu yanlız mühimmat olmadığını (45 acp-357 magnum vs.) söylüyorlar ki bu daha büyük bi sorun ve fiyatlarda bir hayli yüksek yani 10 atış yapıp 40 tl veriyorsunuz ki 10 atış kime yeticek silaha alışıp hedefe odaklanana kadar bitiyor 10 mermi ve burdan başka sivil kullanıma açık bi poligon ankarada yok açık hava poligonu tüfekle atış yapabileceğimiz bir yer yok trap çalışmak için köylerin en ücra yerlerine gitmek zorunda kalıyoruz sırf kimsenin önünde suçlu durumuna düşmeyelim boynumuzu yere eğmeyelim kimseye dil dökmeyelim diye ve bu şekilde yetişen genç nesilde mahrum kalıyor ben kardeşime çocuğuma nerde savunma tekniklerini silah kullanmayı tüfek kullanmayı öğretebilirim buda muamma burdan bir serzeniş olsun umarım daha iyi imkanlara kavuşuruz saygılarımla..
  • Ata Neo Otomatik 12.Cal.
  • Huğlu 103DE 12.Cal.
  • Maverick By Mossberg Pompalı 12.Cal.
  • Husan FullForceMetal 12.Cal.
  • Huğlu 201A Çifte
Türkiye Cumhuriyeti - Ankara - 1993

The following users thanked this post: Ayhan ÖNER, Ömer ÖZSOY

Çevrimdışı Erkan YILDIRIM 06

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVLAKFORUM.COM AVCI FORUMU
Ynt: Poligon Sıkıntısı Ve Eksikliği ( Ankara )
« Yanıtla #1 : 04 Mayıs 2021, 15:07:22 »
Arkadaşlar Ankara'da tüfek poligonu açılması için Yenimahalle Belediyesi'ne aşağıdaki linkten başvuruda bulunabilir misiniz? Başvuru sayısı artarsa bir sonuca varabiliriz.

https://webserver.yenimahalle.bel.tr/web/guest/15
  • Kral Arms Tactical-X
1980-Ankara

The following users thanked this post: Erol KAPLAN

Çevrimdışı Erol KAPLAN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #2 : 05 Mayıs 2021, 00:04:51 »
Arkadaşlar Ankara'da tüfek poligonu açılması için Yenimahalle Belediyesi'ne aşağıdaki linkten başvuruda bulunabilir misiniz? Başvuru sayısı artarsa bir sonuca varabiliriz.

https://webserver.yenimahalle.bel.tr/web/guest/15

Üstat verdiğin linkten başvuru yaptım. İnşallah dikkate alınır da, güzel bir yer yaparlar...

"Ankara'da bir tüfek atış poligonu yok maalesef. Benim gibi bundan muzdarip bir sürü atıcı arkadaşım var. Koskoca başkentte bir tane atış poligonu olmaz mı? Benim gibi atıcılığa meraklı insanlar dağ başlarına, kimselerin olmadığı, Jandarma'nın Polis'in ruhsatlı tüfeğine el koymayacağını düşündüğü yerlere gidip, korka korka atış yapmak zorunda kalıyor. Türkiye'nin en büyük avcılık ve atıcılık forumu olan Avlak Forum'da açılan bir konu ile sizden haberdar oldum. Konu linki: http://avlakforum.com/frm/index.php?topic=195808.0;topicseen Bunu kim inceliyor ve okuyorsa bilsin ki, gerçekten tüfekle atıcılığa meraklı insanların Ankara'da gidebileceği hiç bir atış poligonu yok. Ankara genelinde yaklaşık 160.000 ruhsatlı tüfeği olan insan var. Bunların en en en az %10'u açılacak bir poligona gitse 16.000 kişi yapar ki, eminim bir atış poligonu açıldığını duyan ruhsatlı tüfek sahipleri, buraya akın edecektir. Belediyenizin böyle bir poligon açıp hizmete sunmasını canı gönülden arzu ediyorum. İnşallah müspet yönde bir değerlendirme yaparsınız."
1977 Ankara

The following users thanked this post: Erkan YILDIRIM 06

Çevrimdışı Erkan YILDIRIM 06

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #3 : 06 Mayıs 2021, 09:37:17 »
Bir açık tüfek poligonunun maliyeti okadar düşükki neden yapılmaz bir türlü anlayamıyorum. Belediyeler bu konuda en kolay çözümü sunabilecek birimler bana göre. Ellerinde arsa var iş makinası var geriye sacdan birkaç hedef oluşturmak kalıyor.(belki ufak bir bina ve su da getirilir imkanlar dahilinde) Ben yapılacağına inanıyorum umarım çözerler.
  • Kral Arms Tactical-X
1980-Ankara

Çevrimdışı Mehmet Ali YAŞAR

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #4 : 16 Şubat 2022, 15:42:27 »
Ankarada bir trap, skeet poligon olmaması Ankara için bir yüz karasıdır. Her il de en az 1 tane olmalıdır. Bu millete silah atmayı unutturmaya çalışıyorlar.
  • browning 525 süperpoze 12
  • beretta unico otomatik 12
  • marocchi goldensnipe III süperpoze Trap 12
  • remington 870 express Pompalı 12
  • Ispanyol astra Çifte 16
  • Kuruluş yıllarından huglu kooperatif el işlemeli çifte 12
1974-Ankara

The following users thanked this post: Berkan EKİCİ

Çevrimdışı Erol SÜMER

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #5 : 16 Şubat 2023, 12:05:55 »
Büyük sıkıntı bir polonun olmaması
Erol SÜMER
1974 ANKARA ETİMESGUT

The following users thanked this post: Berkan EKİCİ