Gönderen Konu: Stoeger M3000 Hakkında Kullanıcı Deneyim Ve Bilgileri  (Okunma sayısı 25966 defa)

0 Üye ve 11 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Alkan YOKSUL

• Forum Yönetici
  • NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE
Ynt: Stoeger M3000 Hakkında Kullanıcı Deneyim Ve Bilgileri
« Yanıtla #25 : 21 Ağustos 2015, 12:44:05 »
Vallaha ne diyim rclerden daha çok iş yaptı jet 25 fişekten torunum ile attık 1 günlük limiti doldurduk sadece 1 kutu jet ile sağolasın varolasın
Daim olsun Ustam.  Rastgele. ..
  • Baikal IZH27EM1C Nikel
  • Stoeger M3000
  • Kurzhaar/Dişi
28.02.1969 EŞME/UŞAK

The following users thanked this post: Ergin KORKUT

Çevrimdışı Ergin KORKUT

• *
  • VATAN SEVDALISI
« Yanıtla #26 : 23 Ağustos 2015, 14:20:55 »
Bir şey bugün denedim eski senetör silahım vardı çok eskiden almıştım saz desen renginde uzatma 10 cm vardı ilkten olmayacak diye endişelerim vardı ama bir taktım oldu ayrıca içine şoklarıda uydu ayrıca şunu da belirtmek isterim hiç benellinin veya berattanın 5 cm uzatmalarından almaya gerek nerdeyse tüm uzatmalar oluyor bu tüfeğe
1953 Kırklareli Lüleburgaz

Çevrimdışı Hakan ATASOY

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #27 : 23 Ağustos 2015, 19:02:27 »
Bir şey bugün denedim eski senetör silahım vardı çok eskiden almıştım saz desen renginde uzatma 10 cm vardı ilkten olmayacak diye endişelerim vardı ama bir taktım oldu ayrıca içine şoklarıda uydu ayrıca şunu da belirtmek isterim hiç benellinin veya berattanın 5 cm uzatmalarından almaya gerek nerdeyse tüm uzatmalar oluyor bu tüfeğe

Hımmm bunu öğrendiğimiz iyi oldu. Demekki uzatma için seçenek bol.Teşekkürler...
Bu memleket tarihte Türktü, bugün de Türktür ve ebediyyen de Türk olarak yaşayacaktır.Türkiye Türklerindir! Ne mutlu, Türküm diyene!1980 BURSA

The following users thanked this post: Selim UYGUN

Çevrimdışı Ergin KORKUT

• *
  • VATAN SEVDALISI
« Yanıtla #28 : 24 Ağustos 2015, 11:37:18 »
Bugün bayiye gittim yeni bir bilgi öğrendim Stoger artık burda ki istanbuldaki fabrikası m3000 üretmiyormuş m2000'de üretmeyi bırakıyorlarmış ; anlaşılan m3500 üretip direk Amerika'ya ve Avrupa (çoğunlukla Amerika) gönderim yapıyormuş daha detaylı bilgiye sahip olan var mı yine Türk avcısı için m3000 tek ve en güzeli iken neden m3500 üretiyorlar 89 mm yataklı anlamış değilim tamam Amerikada yüksek dolu atıyorlar ama bizi düşünen gene yok

Çevrimdışı Suat KOÇ

• *
« Yanıtla #29 : 26 Ağustos 2015, 23:52:21 »
merhaba degerlı avcı dostlar uzun zamandır peşinde koşupta alamadığım md2000 modelinden vazgeçip gecen sene m3000 modeli sentetik av tüfeğime kavuştum.m3000 ile geçen seneki deneyimlerimi biraz sizinle paylaşıyım istedim.ben özellikle gençlik yıllarımdan beri ördek avının hastasıyım.bu av işine ördekle başladık ördekle bitirecez herhalde geçtiğimiz sene avın son zamanlarına yetişti tüfeğim o vaktide genelde fişek denemeleri ve birazda av üzerinde deneme şansım oldu.havanın +5+10 derece olduğu sabah akşam ördek geçidinde ozellikle zuber marka fişekle enterasan mesafelerden ördek aldım.rc s4 ve bp kullanma sansımda oldu havanın artı olduğu zamanlarda sıkıntı yok AMA havanın -10 -20 ye düstüğünde bu bahsettiğim fişekler ve meca 34 gram sterling 50 gram fişeklerden hiç bir verim alamadım ankaranın soğuğunu ayazını bilen bilir özellikle bi beğri sökününde abartısız söylüyorum ben ve kardeşim mega 34 gramla saç baş yolduk ayaz ve tipide mantar tabancasından farksızdı tüfeğin patlayışı alternatif yoktu gerçi o soğuğa fişeğinde yapabilecği bir şey yoktu zannedersem kanat kırığı düşen yeşilbasa iki tane 25-30 metreden atış yapmama rağmen peşinden koşup yakalayıp kesmek zorunda kaldım atmama  ben bu durumun kesinlikle tüfekle alakalı olduğunu düşünmüyorum.türkiyede ciddi anlamda sert havalarda kullanılacak ördek fişeğinin olmadığı kanısındayım birde anlamadığım 90 lı yıllarda elimizde üzümlü koperatifin otomatiği varken fiocchiyle yatıp kalkarken artısı eksisi demeden av yaparken şimdi ne oluyor anlamadım bi sene fişeği tutturuyorsun önümüzdeki sene hiç bir alakası yok neyse fişek meselesine girersek çıkamayız zaten stoegerıda alsak şimdiden yatırımı usa remington long largelere yapmaktan baska çaremiz yok gibi :)ne kadar sarsada bütçeyi 40 yılın basında görecegin iki ördek için deger gibi berekli avlar dileğiyle saygılar.
Suat KOÇ
1978 ANKARA

Çevrimdışı Ergin KORKUT

• *
  • VATAN SEVDALISI
« Yanıtla #30 : 27 Ağustos 2015, 11:50:23 »
O derecelerde 50 gram filan gerek yok size 2 tane fişek önerecegim bunlardan alın rc 35 GRAM jk6 ve Lambro blue saçma numarasini siz ayarlarınız ancak stoger namlu i capi dar olduğu için 3 numaranın asagisi çok iyi verim yapma  saygilarimla

Çevrimdışı Özgür UYAR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #31 : 27 Ağustos 2015, 12:13:19 »
Valla ben m2000 ile hic daha 34 grmi gecmedim cok iyi hatirliyorum bi sene hava ögle bi soguk yaptiki dondu heryer eksilerde hava ördek yikiliyo 32 rc classic. Rc sipe. Rc 34 gr ile her fisekte cansiz korkunç mesafelerden av aldim ama bu her silah için tabiki geçerli degil m3000 bende gecen hafta aldim bakalim havalar bi sogusun test edicez nasipse ama o kadar fark olacağını zannetmiyorum yinede
Özgür UYAR
1984-Çanakkale/Ezine
Del Zagnis Setter (NEO)

Çevrimdışı Ergin KORKUT

• *
  • VATAN SEVDALISI
« Yanıtla #32 : 27 Ağustos 2015, 12:24:08 »
Valla ben m2000 ile hic daha 34 grmi gecmedim cok iyi hatirliyorum bi sene hava ögle bi soguk yaptiki dondu heryer eksilerde hava ördek yikiliyo 32 rc classic. Rc sipe. Rc 34 gr ile her fisekte cansiz korkunç mesafelerden av aldim ama bu her silah için tabiki geçerli degil m3000 bende gecen hafta aldim bakalim havalar bi sogusun test edicez nasipse ama o kadar fark olacağını zannetmiyorum yinede
Bende aynı fikirdeyim 34 ile 35 gramın pek sıkıntısı olmasi halinde bende sipe 32  kullanırım ; ama şunu öğrendim yeğenim m3500 almış ve inanamadığım bir durum oldu 70-80 fişek zuber 9-10 numara fişek attı önümde ve hiçbir problem olmadı beraber bu sabah ava gittik o 32 kullandı ben 30,5 gram kullandım gayet ikimizde toplam 8 kuş vurduk valla bilmiyorum acaba seri üretimler yeni farklı bir şey mi yapıyorlar çok şaşırdım tüfek 28 gram fişeği de çalıştırdı hayret ettim ancak şöyle bir problemi var diğer tufegin grupmanı bizim m3000lerden daha kötü çok dağınık gidebiliyor 3 veya 4 no şok kullanmak lazım oluyor

Çevrimdışı Suat KOÇ

• *
« Yanıtla #33 : 29 Ağustos 2015, 13:06:12 »
O derecelerde 50 gram filan gerek yok size 2 tane fişek önerecegim bunlardan alın rc 35 GRAM jk6 ve Lambro blue saçma numarasini siz ayarlarınız ancak stoger namlu i capi dar olduğu için 3 numaranın asagisi çok iyi verim yapma  saygilarimla

ergin abi bu fişekleri deneyeceğim.lambro hiç kullanmadım.rc 35 gram jk6 doğru seçim olabilir.daha önce mirage jk6 kullandım diğer tüfeğimle hiç verim alamamıştım.rc nin bazıları serileri gerçekten sert fişek aslında eksi havalara uyum sağlayabilir şok konusundada hem fikiriz saygılar
Suat KOÇ
1978 ANKARA

Çevrimdışı Ergin KORKUT

• *
  • VATAN SEVDALISI
« Yanıtla #34 : 11 Eylül 2015, 19:36:36 »
M3000 lere askı kayış aparatını nerden alabilirim bildiginizelektronik bayilerden tavsiye ettiğiniz aldığınız varsa söylerseniz teşekkür ederim

Çevrimdışı Volkan KÖYDEMİR

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #35 : 11 Eylül 2015, 22:15:10 »
M3000 lere askı kayış aparatını nerden alabilirim bildiginizelektronik bayilerden tavsiye ettiğiniz aldığınız varsa söylerseniz teşekkür ederim

Alkan Bey hayırlı avlar. Tüfek çok güzel bende de var. m 3000 plastik dipçik. Bir sorum olacak. Dipçiğe askı kayışı bağlama aparatını nasıl nerden aldınız nasıl bir şey? Ben bulamadım da. Teşekkürler.

Teşekkürler Hasan Bey. Hilalavdan almıştım. Yanlış hatırlamıyorsam 20 TL idi.
Linkini bulabilirsem eklerim.
Bir arkadaşım da komandoavdan getirtmişti
« Son Düzenleme: 11 Eylül 2015, 22:19:18 Gönderen: Volkan KÖYDEMİR »
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

Çevrimdışı Ergin KORKUT

• *
  • VATAN SEVDALISI
« Yanıtla #36 : 12 Eylül 2015, 09:28:09 »

Dikkat etmemimişim yaşlılık işte kusura bakma sağolasın

Çevrimdışı Mehmet YAŞA

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #37 : 16 Eylül 2015, 13:09:29 »
Yerli Tüfekler içinde Stoger candır diğerleri heyecandır...1 yıldır tüfeği kullanıyorum cok ıyı bı tufek guzel namlusu var...1 sene boyunca test etme ımkanım oldu ipsala paşalı bölgesınde avlanan biri olarak bayada bı fişek attım ben cok memnun kaldım...

Fişek olarakta :

+1 C ve üstü havalarda kışın ördek avlarında:

5-6-7 no 32 gr zuber
5-6-7 no 32 gr rotweill
5-6-7 no 32 gr rc

-1 C ve üstü havalarda kışın ördek avlarında:

4-5 no 33 gr rc s4
4-5 no 34 gr lambro blue
4-5 no 34 gr rc
4-5 no 34 gr bp f2

benım dusuncelerım bunlar...butceye gore tercıh edılebılır..saygılar..
« Son Düzenleme: 16 Eylül 2015, 13:12:38 Gönderen: Mehmet YAŞA »
Mehmet yaşa
1980-İPSALA / EDİRNE

The following users thanked this post: Alkan YOKSUL

Çevrimiçi Ercan KOÇ

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #38 : 26 Ekim 2015, 17:51:55 »
Tüfekler fişek sevebiliyor ya da avcılar. Mesela ben zuber kullandım kullanışı hiç zubere ısınamadım. Tüfek ne olursa olsun zuber ile atış yaptığım zaman zubere karşı iyice içimde ön yargı birikti. Ördek avına pek gitmeme me rağmen geçen yıl zor da olsa yeni aldigim m3000 ile iki defa gitme şansı buldum bek avı değildi, parlama avı yaptım m3000 ile iki günde 6 ördek parlama yaptı önümden bunlardan 4 tanesini
çok rahat çantama aldım diğer ikisine de gelince mesafem baya uzun oldugu için alamadım ne fişeğin ne de tüfeğin yapacağı çok fazla bişey yoktu. Mirage gerçekten fiyatına göre güzel fişek. Mirage, rc fiyat performans olarak her avcının yüzünü güldürür kanaatindeyim. Fakat rc, fıocchi gibi bazı fişeklerin dolumunun Türkiye de yapıldığını duydum ne kadar gerçeklik payı vardır bilemiyorum. Belki bu konu hakkında bazı avcı abilerimizin ve de arkadaşların tam bilgileri vardır. Sadece benim duyumum bu yönde
1986 ORDU