Gönderen Konu: BENELLİ BBI Premium  (Okunma sayısı 70737 defa)

0 Üye ve 6 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Harun DERE

• Müdavim Üyemiz
Ynt: BENELLİ BBI Premium
« Yanıtla #75 : 28 Haziran 2014, 10:15:38 »
yeni silahım elime geçdi ve en yakın zamanda değişik stillerde deneyip videolarını atıcam demiştim.ve değişik stillerde deneme şansım oldu.
(destekli desteksiz tek el çift el dize dayayıp atma hedeflere saçma kurşun seri atışları hepsinin çekimini yaptım ama hepsini yüklemek zor olduğu için içlerinden bazılarını beğeninize sunuyorum)
aldım 10 yaşındaki kızımı yanıma gel sen bana kameran ol deyip çıkdık poligona :) :)
nolur nolmaz diye silahaltı kameramıda almıştım kızımın çekdiklerinin değişik açıdan olanlarınıda ben çekmiş oldum :)

ben büyük avlar için hor kullana bileceğim düzgün hat kurşun atan bi avrupa tüfek düşüncesiyle aldım umutlarımıda boşa çıkartmadı bu model :) :)

önceki yorumlarımda dediğim gibi bikaç çekim yapıp atmakdı niyetim onuda yaptım bu vesile ile herkesin Ramazanını tebrik ederim :) :)

« Son Düzenleme: 28 Haziran 2014, 10:23:29 Gönderen: Harun DERE »

''her köpek HAVLAR ammmmma her köpek AVLAMAZ'' davşan avcısı 1977-KÜTAHYA MERKEZ

Çevrimdışı Harun DERE

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #76 : 28 Haziran 2014, 10:20:24 »
bu kızımın çekdiği video :)

buda aynı çekimin silahaltı kamerasıyla olanı (HD kalitedir çekim)

''her köpek HAVLAR ammmmma her köpek AVLAMAZ'' davşan avcısı 1977-KÜTAHYA MERKEZ

Çevrimdışı Harun DERE

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #77 : 28 Haziran 2014, 10:22:59 »
buda kızımın çekimi :)

aynı çekimin silahaltı kamerasıyla olanı

Çevrimdışı Harun DERE

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #78 : 28 Haziran 2014, 10:28:01 »
bu çekimlerde amatör elden kurma trap makinesiyle atış yapılan bazı çekimler :)

Arkadaşlar can sıkıntısına almışlar bi makine gidelim atalım dedik :) :)
Buyrun seyre :) :)

Çevrimdışı Harun DERE

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #79 : 28 Haziran 2014, 10:32:22 »
bakdım plakla yavaş gidiyo dedim bikaç plağa tek kurşun atayım ;) ;)

ikinci denemede başarılı oldum ama :) hele üçüncü daha güzeldi  ama atış sonrası zevke gelen geveze arkadaşım sevinçden vermiş kalayı :D :D :D

elemterefiş kem gözlere şişşşş bi maşşallah deyin galig :) :)
silah hakkında gözlemlediğim denediğim bilgileri nacizene paylaşmak isdedim hatamız varsa affola

Saygılarımla

Çevrimdışı Enes Sadık BALI

• *
  • yaradılanı hoşgör Yaradandan ötürü
« Yanıtla #80 : 28 Haziran 2014, 16:05:29 »
Tüfeğe de sana da Maaşallah abi :) sezonda canlıya atış vidyolarını da bekliyorum sabırsızlıkla.Rastgelsin
En büyük kavga , insanların haketmediği saygıyı istemesinden çıkar.

1993 Orhaneli / BURSA

Çevrimdışı Özgür UYAR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #81 : 28 Haziran 2014, 19:21:15 »
Tüfeğe de sana da Maaşallah abi :) sezonda canlıya atış vidyolarını da bekliyorum sabırsızlıkla.Rastgelsin
AYNEN
Özgür UYAR
1984-Çanakkale/Ezine
Del Zagnis Setter (NEO)

Çevrimdışı Harun DERE

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #82 : 28 Haziran 2014, 21:16:26 »
AYNEN

eyvallah sağolun arkadaşlar :) buyrun geçdimiz sezondan bi videomu atayım :)

daha fazlasını izlemek için sadece siz gibi avcı & av arkadaşlarımın olduğu face adresimden izleye bilirsiniz :) :) çünkü video yüklemek çok meziyetli bi iş ;) bi kaç dakkalık video için saatlerce beklemek gerekiyo face daha basit vede kolay :)

https://www.facebook.com/profile.php?id=100003697981286

Çevrimdışı Alkan YOKSUL

• Forum Yönetici
  • NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE
« Yanıtla #83 : 28 Haziran 2014, 23:44:56 »
Paylaşım için teşekkürler Harun kardeşim...
  • Baikal IZH27EM1C Nikel
  • Stoeger M3000
  • Kurzhaar/Dişi
28.02.1969 EŞME/UŞAK

Çevrimdışı Harun DERE

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #84 : 29 Haziran 2014, 01:53:02 »
Paylaşım için teşekkürler Harun kardeşim...

Eyvallah sağolasın Alkan abi :)

Çevrimdışı Veli TOKCAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #85 : 29 Haziran 2014, 02:09:32 »
harun by tüfeğiniz hayırlı olsun f.affnıty (benelli)  kullanıcısı olarak aramıza hos geldin..uyarı ....bundan sonra sakın Kütahya ya tavsan avına  gitmeyin DAVSAN kalmaz harun by sayesinde
1962....BURDUR AVC. KULB                BURDUR

Çevrimdışı Harun DERE

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #86 : 01 Temmuz 2014, 23:51:03 »
harun by tüfeğiniz hayırlı olsun f.affnıty (benelli)  kullanıcısı olarak aramıza hos geldin..uyarı ....bundan sonra sakın Kütahya ya tavsan avına  gitmeyin DAVSAN kalmaz harun by sayesinde

veli bey elimdeki benelliyle f.affinitinin alakasını çözebilmiş değilim  :P ki ben zaten 3-4 yıldır benellinin rafaello elegant modelini zaten kullanıyordum :) bu videolardaki plus modelini alternatif olarak aldım :) yani araya katılan birisi varsa galiba sizsiniz bildiğim kadarıyla ij58 ciydiniz :D
davşan kelimesi yörükcedir işin espiriside yörüklüğümüzden gelir evelallah :) kimsenin avına mani olmayız her gelen isdediği gibi avlana bilir Ayyıldızlı bayrağımızın dalgalandığı her yerde ;) :) burasıda vatan toprağının koyu olduğu yerdir bilirsiniz :) :) saygılarımla

Çevrimdışı Veli TOKCAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #87 : 02 Temmuz 2014, 01:59:25 »
harun by yine  ince ince edibiyat cılığınızı konusturmussunuz.tüfeğiniz tekrar hayırlı olsun bol kanlı avlar gardas.

Çevrimdışı Gökmen TAŞAR

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #88 : 09 Temmuz 2014, 00:59:31 »
Davacı Harun abi hayırlı olsun. Faceden ve burdan tüm paylastiklarinizi takip ediyorum. Maşallah bbi p. Nin avı kanlı olur inş.  Arada veli abimle böyle takilmalariniz da çok güzel olmuş.  Güle güle okudum. Belki bi gün bizede nasip olur bi benelli. Sağlıcakla kalın.
Gökmen TAŞAR-1979
Korkuteli-Kumluca-Finike
Antalya

Çevrimdışı Gökmen TAŞAR

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #89 : 09 Temmuz 2014, 01:00:25 »
Davsanci demek istedim
Gökmen TAŞAR-1979
Korkuteli-Kumluca-Finike
Antalya

Çevrimdışı Harun DERE

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #90 : 09 Temmuz 2014, 09:33:28 »
harun by yine  ince ince edibiyat cılığınızı konusturmussunuz.tüfeğiniz tekrar hayırlı olsun bol kanlı avlar gardas.

eyvallah agam o senin inceliğin  ;D  ;D

Çevrimdışı Harun DERE

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #91 : 09 Temmuz 2014, 09:35:07 »
Davacı Harun abi hayırlı olsun. Faceden ve burdan tüm paylastiklarinizi takip ediyorum. Maşallah bbi p. Nin avı kanlı olur inş.  Arada veli abimle böyle takilmalariniz da çok güzel olmuş.  Güle güle okudum. Belki bi gün bizede nasip olur bi benelli. Sağlıcakla kalın.

iyi niyetli dileklerin için sağolasın gökmen :)
naparsın sezon kapalı oldumu aha böle atışıpdurur avcı milleti ;) :) :)
inşallah Rabbim sizlere daha iyilerini nasip kısmet kardeşim benim :)
sende kalsağlıcakla :)

Çevrimdışı Veli TOKCAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #92 : 09 Temmuz 2014, 16:22:03 »
yasımız 52 gidiyor.bu yasa gelmeden  benelli tüfeklerini sahip olacağına yürekten inanıyorum sabır veŞÜKÜR etmesini bildinmi allah herseyi gösterir.

Çevrimdışı Mahmut ÇETİN

• Müdavim Üyemiz
  • Böyle Bir Kara Sevda...
« Yanıtla #93 : 11 Temmuz 2014, 10:00:07 »
Dün av bayinde tüfeği inceleme fırsatım oldu. 3 liralık ile 5 liralık arasında illa fark olacaktır, ,rafta durduğu yerde gayet güzel ama kucaklayıp bakınca ilk gözüme çarpan namlu üzerindeki yazı kalitesi oldu, yazılarını hiç beğenmedim.
1981 Burdur
EY RABBIM
IMAN ILE ÖZÜMÜZÜ, HAYAT ILE YÜZÜMÜZÜ 
EDEP ILE SÖZÜMÜZÜ, KUR'AN ILE ÖMRÜMÜZÜ HAYIRLI EYLE

Çevrimdışı Ziya ÇOBANOĞULLARI

• Müdavim Üyemiz
  • Avın başı rasgele sonu nasiptir.
« Yanıtla #94 : 11 Temmuz 2014, 12:55:21 »
EY RABBIM
IMAN ILE ÖZÜMÜZÜ, HAYAT ILE YÜZÜMÜZÜ 
EDEP ILE SÖZÜMÜZÜ, KUR'AN ILE ÖMRÜMÜZÜ HAYIRLI EYLE

AMİN  O0
  • Belçika Piper Çakmaklı Çifte(Constantinople-Lazaro Gabay)
  • Çifsan Çsp 555 Süperpoze
  • Sarsılmaz Concorde Yarı otomatik
  • Luigi Franchi Black Magic Yarı otomatik
  • Pietro Beretta S56E
  • Savaşcı Pointer's Altar
Ziya ÇOBANOĞULLARI      A rh +
02.06.1972 Bergama/İZMİR
İkamet : Çandarlı

Çevrimdışı Serkan ÖZDEMİR

• Müdavim Üyemiz
  • köpek DRAHTHAAR mera BOZKIR
« Yanıtla #95 : 11 Temmuz 2014, 15:40:12 »
Amin
Serkan ÖZDEMİR
1985 KIRŞEHİR -Manheim(Almanya)

Çevrimdışı Emre ASKER

• *
« Yanıtla #96 : 24 Temmuz 2014, 19:15:09 »
Tüfeği test eden deneyimlerini paylaşabilecek henuz yok sanırım malum merakla bekleniyor paylaşımlarınız bir coğumuza yol göstereceği kanısındayım şimdiden teşekkürler
  • P.BERETTA O/U
  • MERKEL SXS
  • MERKEL S/B
  • MERKEL 2001 O/U WİNCHESTER pomp actıon
  • Smith Wesson 38.special CTG
  • Deutsch Drahthaar
EMRE ASKER
1990 EDİRNE

Çevrimdışı Metin GÖRGÜLÜ

• Müdavim Üyemiz
  • yelkili
« Yanıtla #97 : 25 Temmuz 2014, 16:14:15 »
Teşekkürler Alkan Bey güzel bir konu açmışsınız KONU hakkında birşeyler bilenler kullanan deneyen arkadaşlarda yorum yaparsa bizde artı ve eksileri hakkında bilgi sahibi oluruz
.
ES100 ler 1201 ve 1201 f tipinde üretilmiş inertia driven-döner kafa, atalet tahrikli veya kinetik enerjili tabir edilen-Benelli sistemli ve düz kilitli  Tüfek modelidir. S100  gibiyse eğer süper tüfek demektir.
 Dayımın Oğlu Erhan Özer 2 yıldır sorunsuz kullanıyor  s100 berettanın  çalışma problemi hiç olmadı.  ;)
İkinci el satlık tüfek ilanlarında da pek göremiyorum.!!! :)
« Son Düzenleme: 25 Temmuz 2014, 21:45:47 Gönderen: Metin GÖRGÜLÜ »
METİN GÖRGÜLÜ-1969- YELKİ KÖYÜ-İZMİR
TECRÜBE ÖĞRETMEN'LERİN EN İYİSİDİR.
YALNIZ OKUL MASRAFI AĞIRDIR.

resim yükle

Çevrimdışı Metin GÖRGÜLÜ

• Müdavim Üyemiz
  • yelkili
« Yanıtla #98 : 25 Temmuz 2014, 21:29:30 »

ote author=İbrahim ÇAMUR link=topic=172056.msg1215057#msg1215057 date=1401813426]
Daha önce fiyatı 3450 TL iken bayiide inceleme fırsatım oldu Benelli Premium Plus wood modeli idi  tüfekte ispanya üretimi ibaresini bulamadım. Daha sonra internet üzerinde yaptığım araştırmalarla İspanyol üretimi olduğunu öğrendim  aşağıda linki veriyorum
 link =http://www.gmk.co.uk/?p=productdetail&id=246&title=Benelli:+Premium+Plus

(Benelli aralığının kalanı aksine Premium Plus modeli BBI (Beretta Benelli Iberica) tarafından İspanya'da üretilmektedir. Kanıtlanmış tasarımı yakından bir alüminyum alaşım alıcısı ve 'düşen blok' cıvata kilit-up içeren orijinal Benelli SL80 serisi, izler. Tek parça varil / örtü tertibatı hızlı alan sıyırma, muayene ve bakım kolaylığı için idealdir. 28 odaları ve Üstün Çelik-Shot kanıt "M / C varil 3 ile İtalya'da Beretta tarafından üretilmektedir". Bu, basit bir ışık, ama sağlam ve ultra güvenilir av silahı - çok rekabetçi bir fiyata.)

Eski Benelli  BL 80 ve  Beretta ES100 modellerinin yeni versiyonu. Tüfeği biraz daha kibarlaştırmışlar Şimdiki bu fiyatı  yerli tüfeklerimize oranla  çok uygun gibi geldi bana adı nede olsa BENELLİ 

Şahsen yerli  markalarımızı  kötülemek ve karalamak maksadım değil ama iyi bir yerliye 1500 ile 1600, 1700 TL vereceğime  2450 TL verip üzerinde BENELLİ yazan ispanyol yapımı bir tüfeği almak bence daha mantıklı ki  bana tam bir uçar avcısı  tüfeği hissi verdi....
[/quote]
Galiba biraz bilgi vermek iyi olacak birincisi av bayilerinin çoğu ava bile doğru dürüst gitmez iken her konuda ahkam kesebiliyorlar her bayinin dediğine güvenmemek lazım.İkincisi Benellinin ispanyada fabrikası varmış oradan geliyormuş 2.kaliteymiş bunlar sadece kulaktan dolma bilgi.Benellinin ispanyada üretilen modeli premium plus değil bir çok modeli orada üretiliyor.Kaldı ki oradaki fabrika sadece benellinin değil,beretta benelli iberica adıyla ortak bir fabrika.Burada berettanın,franchinin,benellinin ve stoeger gibi birkaç firmanın çeşitli modellerinin üretildiği bir yer.Buradaki üretilen modellerin bir kısmı ekonomik fiyat yelpazesi içindeki modeller muhtemelen ucuz işçilik ya da standart basit modeller olmasındandır.Ancak 2013 yılı www.bbi.es sitesisindeki kataloglarında ülkemizde 7000 tlye üretilen tüfekler de var.Elbette bu tür fiyat düşüşlerine temkinli yaklaşmak akıllıca fakat abartmamak lazım neredeyse yan sanayi benelli sanan arkadaşlar var.Biraz ingilizce bilmek ve benelli markasını tanımak yeterli karar verebilmek için.Ben düşünen arkadaşlara tavsiye ederim.
İbrahim ve Gökay beyler size öğretici bilgiler vermeye çalıştığınız için çok teşekkür ederim..
« Son Düzenleme: 25 Temmuz 2014, 21:44:04 Gönderen: Metin GÖRGÜLÜ »
METİN GÖRGÜLÜ-1969- YELKİ KÖYÜ-İZMİR
TECRÜBE ÖĞRETMEN'LERİN EN İYİSİDİR.
YALNIZ OKUL MASRAFI AĞIRDIR.

resim yükle

Çevrimdışı Sedat KAHRAMAN

• *
« Yanıtla #99 : 29 Temmuz 2014, 00:56:50 »
ben de aldım denedim çok seri ve kusursuz tavsiye ederim ispanyada yapılması falan kafa karıştırmasın browning de japonyada ,portekizde ,viyanada üretiliyor maliyet hesabı belçikada yapılanı cebi yakıyor.
Sedat KAHRAMAN
1978 MANİSA