Gönderen Konu: ÖZKURSAN BILDIRCIN ÖZEL fişekleri Yaktın tüfeğimin başını..  (Okunma sayısı 22513 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Ömer KÜLCÜ

• *
  • (((AVCILIK BİR TUTKUDUR)))
Sevgili avcı dostlar.sezon başında 2 kutu özkursan fişek hediye olarak gelmişti ve bir kaç kutu da ben bıldırcın özel fişeği aldım. ve av sezonu açılmadan önceki yani arefe gününden bir gün önce tüfegime komle bakım yapmıştım. Taki az önce temizlik yapasıya kadar ve namlunun içini görünce ye kadar BILDIRCIN ÖZEL fişekleri meğerse çelik saçmaymış ve namlunun içinini çelik saçma komle aşındırmış. Özkursan fişek kullanan arkadaşlarımın dikkatli olarak kullanmasını tavsiye ederim. Tüfeğimi Maf ettigi için Özkursana çok sitemliyim...
Ömer KÜLCÜ MANİSA&Alaşehir: tel :0532 7712712,,

Çevrimdışı Tarık ÖSTLÜER

• Onursal Üyemiz
  • zordur dağcı olmak
Ömer kardeşim sıkıntının büyük olduğunu biliyorum diğer avcı arkadaşlarımızında konuya duyarlı olmasını bekliyorum umarım yetkililer bir açıklama yaparlar.......
Tarık ÖSTLÜER
1982 MANİSA

Çevrimdışı Zafer YILDIRIM

• *
Ben yaban tv de özkursan yetkilisinin bu fişekler hakkında tanıtımını izlemiştim. Ya bu insanlar ARGE calışması nedir bilmiyorlar, kafalarına göre pilan proje yapıp pazarlıyorlar. Sizin adınıza inanın üzüldüm. Bende gecen kıs almıştım denemek için, bir kutu da 5-6 tane patlamadan ve patlayan fişekler sanki top atarcasına tepiyor dü. Bizleri nereye kadar kandıracaklar bakalım. Cook yazık Cook.
Zafer YILDIRIM / 1985 / SAMSUN/TERME

Çevrimdışı Ziya ELÇİN

• Free Üye
  • *
Fişeğin içi kum gibi demir veya çelik, her neyse mıknatısa yapışıyor.O fişekle vurulan kuş nasıl ayıklanır, nasıl yenir o da ayrı bir bilmece.Hangi akla uyulmuş anlamak mümkün değil.Dünyada benzeri yok gibi...

Ziya ELÇİN
1960 Sivas/Balıkesir www.asyaav.com.tr

Çevrimdışı Gürkan GÜRSÜL

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK TEDAVİSİ OLMAYAN BİR HASTALIKTIR...
Kesinlikle adamın birsisi canı sıkılmış fişek yapmış adına özkursan koymus :) alan dostlarım var hepsi geri verdiler bayiler satacaz diye alacak olanlara vermeye çalısıyorlar zaten ben fişeğimi dahi almıyorum buradaki bayilerden sağolsun dostlardan getirtiyorum millet olarak işimize geldiğini satmayı seviyoruz kötüyede iyi iyiyede iyi dedediğimiz sürece herkez birbirini kandırır durur...
Özkursan denen işekle Kus düşmüyor yakında öldürmüyor orta mesefede uzun mesafede değimiyor bile kullanmadım ama atanlar oldu bizzat yaşadım içinde abuk subuk şeyler var demir ve çelik , bıldırcın fişeği alacak olanlara tavsiyem yerli fişek mega 9 no 28 gram kullanın hem avrupa standartında hem ucuz kaliteli.....
« Son Düzenleme: 15 Eylül 2012, 00:10:28 Gönderen: Gürkan GÜRSÜL »
Gürkan GÜRSÜL
1986 Kastamonu/Merkez
5447803700

....BENEK....                        O GERÇEK BİR FENOMEN

Çevrimdışı Faruk AKÇINAR

• *
Döküm malzemelerde kalıp içinden vaya parça taşlama ile üzerinden alınan döküm kalıntıları kullanılıyormuş mıknatısla deneyin çektiğini göreceksiniz... kullanan arkadaşlar tüfeklerini kontrol etsinler.
saygılar.
  • Beretta S56 20 Cal.
  • Beretta 391 Urika 20 Cal
  • Akus Elite Lux 20 Cal Çifte
  • Stoeger M3000 Peregrine 12 Cal
  • English Setter
Faruk AKÇINAR

Çevrimdışı Seyit ÖCAL

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Daha neler görüp duyacağız Ya Tüfek namlularu çelik basıncını kaldıramazsa ne olacak. Çevremizdeki insanlarla paylaşalım kimse havadan zarar etmesin. Paylaşım için teşekkür ediyorum.
« Son Düzenleme: 15 Eylül 2012, 09:00:57 Gönderen: Ahmet ŞAKİROĞLU »
Seyit-ÖCAL
1983-SİVAS
Arh+

Çevrimdışı Ümit ÇAGLAR

• *
  • Herkese rastgele
Senede tonlarca kurşun doğaya sallıyoruz... doğayı kirletiyoruz. Ben kendim geçen sene en az yirmi kilo attım doğaya attığım fişek sayısıyla hesaplamaya çalışdım. Türkiyede ortalama her avcı 10 kg kurşun doğaya attığını hesap edersek varın siz hesap edin doğayı ne kadar kirletiyoruz.
İlk avcı canlılardan beri var olan kanun; Avcı avlağını canı pahasına korur.
KURSUN AGIRMETALİNİN Sağlık Üzerine Etkileri:
 Kurşun, organizmaya genel olarak hava yoluyla (solunarak), daha az olarak de sindirim yoluyla (su ve gıdalar aracılığıyla) alınır. Cilt yoluyla emilim sınırlıdır.
 Solunum yoluyla alınan kurşun akciğerlerden, sindirim yoluyla alınan kurşun mide sıvısında çözülerek ve mideden emilerek, cilt yoluyla emilen kurşun ise ciltaltı damarlar aracılığıyla kana karışır.
 Kurşun, kan aracılığıyla karaciğer, böbrekler, akciğer, beyin, dalak, kalp ve kaslara ulaşır. Esas yerleşim yeri kemikler ve dişlerdir. Yetişkinlerde organizmadaki kurşunun yaklaşık % 94’ü diş ve kemiklerde bulunur. Kan aracılığıyla organizmada dolaşan kurşun, idrar, dışkı ve terlemeyle organizma dışına atılmaya çalışılır.
 Kurşunun organizmadaki hedefi öncelikle sinir sistemidir. Kurşun etkilenimi sonucu;
 - Parmaklar, el ve ayak bileklerinde güçsüzlük oluşur,
 - Kan yapım sürecinin bozulması sonucu anemi (kansızlık) gelişir,
 - Kan basıncında yükselme (hipertansiyon) oluşabilir,
 - Hafıza kaybı ve konsantrasyon problemleri yaşanabilir,
 - Yüksek düzeyde etkilenmede beyin ve böbrekler zarar görebilir,
 - Yüksek düzeyde etkilenmede erkeklerde sperm yapımı zarar görebilir,
 - Dişetlerinde çizgilenme (Burton çizgisi) görülebilir,
 - Gebelerde bebeğin beyin gelişimine zarar verebilir.
 Ani (akut) zehirlenme:
 Kısa sürede yoğun kurşun etkilenimi sonucu ortaya çıkar. Salgılarda artış ve kusma, şiddetli karın ağrısı (barsak kolikleri), idrar çıkarmada zorluk oluşabilir. Ölümle sonuçlanabilir.
 Yavaş (kronik) zehirlenme:
 Cilt ve mukozalarda solukluk, genel yorgunluk ve bitkinlik, baş ve eklem ağrıları, iştahsızlık, mide-barsak bozuklukları, kabızlık. Anemi (kansızlık) bulguları ile birlikte kanda kurşun seviyesi yüksekliği ve idrarda hemoglobin sentezi bozulmasına bağlı delta amino levülinik asit ile koproporfirin tespit edilir.
 Zehirlenme düzeyi arttıkça tabloya şiddetli karın ağrısı, bulantı, kusma, kabızlık, ciltte kurşuna özel gri-sarımsı solukluk, uç sinirlerde felçler (sıklıkla elde), şiddetli baş ağrısı ve huzursuzluk, dalgınlık, damar daralmaları sonucu organ yetmezlikleri (özellikle böbrek) eklenebilir.

• Fabarm xlr 5
Ümit ÇAGLAR
1977 KARS

Çevrimdışı Ömer KÜLCÜ

• *
  • (((AVCILIK BİR TUTKUDUR)))
Sevgili avcı dostla Hiç bir Arkadaşımız duyarsız kalmasın Lütfen ben ÖZKURSAN BILDIRCIN ÖZEL fişegini kestim ve içersinde ortalama olarak 300 saçma var diyelim ve saçmaların 250 tane si mıknatısa yapıştı ve diger kalanlar kurşun oldugu tespit ettim mıknatısa yapışan saçmalar hepsinin şekli bozuk kimileri birbirine yapışmış kimileri yamuk kimisi ise kücük taneli olarak fişek haline getirilmiştir ve  saçmalar bizlere ve tüfegimize zarar veriyor Allah korusun bir arazide yanlışlıkla bir saçma çarpmış olsa birimize Kangıren olup Ölüme kadar sebebiyet verir çok dikkatli olalım. bütün avcıların tüfekleri ve canı kıymetlidir kimse zarar görmesin...
Ömer KÜLCÜ MANİSA&Alaşehir: tel :0532 7712712,,

Çevrimdışı Ramazan KİLLİ

• Onursal Üyemiz
Türk Malı ürünler kullanmaya çalışıyorum bütün ihtiyaçlarımda.

Millet sevgimi yaşamıma da yansıtmak için.

Bu kararımızı uygulamamızda yerli üreticilerimize de büyük görev düşüyor.
Güvenilir ürünler sunmalılar ki bizler de onları tercih etmeye devam edebilelim.

Niye vereyim paramı CONI ye HANS a vs vs :) :)
1970 Antalya (İkamet Eşme/UŞAK) 

Çevrimdışı N.Yıldız SÜKAN

• Bayan Üye
  • **
Fişeğin içi kum gibi demir veya çelik, her neyse mıknatısa yapışıyor.O fişekle vurulan kuş nasıl ayıklanır, nasıl yenir o da ayrı bir bilmece.Hangi akla uyulmuş anlamak mümkün değil.Dünyada benzeri yok gibi...

Kesinlikle adamın birsisi canı sıkılmış fişek yapmış adına özkursan koymus :) alan dostlarım var hepsi geri verdiler bayiler satacaz diye alacak olanlara vermeye çalısıyorlar zaten ben fişeğimi dahi almıyorum buradaki bayilerden sağolsun dostlardan getirtiyorum millet olarak işimize geldiğini satmayı seviyoruz kötüyede iyi iyiyede iyi dedediğimiz sürece herkez birbirini kandırır durur...
Özkursan denen işekle Kus düşmüyor yakında öldürmüyor orta mesefede uzun mesafede değimiyor bile kullanmadım ama atanlar oldu bizzat yaşadım içinde abuk subuk şeyler var demir ve çelik , bıldırcın fişeği alacak olanlara tavsiyem yerli fişek mega 9 no 28 gram kullanın hem avrupa standartında hem ucuz kaliteli.....

Öncelik ile  ömer külcü KARDEŞİME çok büyük geçmiş olsun dilerim. Bu malum marka bıldırcın fişeği ile ilgili daha önce açılan konularda açık ve net yorumumu yapmıştım. Bu yüzden de arkadaşlara hak veriyorum. Ancak bu demek değildir ki  diğer yerli av fişekleri kötüdür. Arge si iyi ve kaliteli avrupa fişekler ile aynı yerli fişekler var. Onlarca yıldır avrupa fişek kullandım. Ancak son 2 yıldır 12 ve 20 çap av tüfeklerim de devamlı yerli YAF( YAVAŞÇALAR) kullanıyorum çok memnunum.
Evli-1968-Çankırı (ikamet çanakkale)

Çevrimdışı Tolga GÜVENDİK

• Müdavim Üyemiz
Geçmiş olsun Ömer abi..tüfeğe zarar vermez diyorlardı şimdi ne diyecekler bakalım ???
Tolga GÜVENDİK
1990 / MANİSA
ImgLand.net image

Çevrimdışı Mustafa DEMİRTAŞ

• Müdavim Üyemiz
zuber yaf mega vs binlerce avcı tarafından her yıl denenen fişekler dururken fantazi yapmaya gerek yok..... bıldırcına zuber bile çok gelir.....
1968/amasya-istanbul-sarıyer
Hâlıkın dururken mahlûka tapma,
Şeytana uyup da yolundan sapma.(Lâ Edri)

VEFAT ETMİŞTİR

Çevrimdışı Halil KARADENİZ

• Free Üye
  • *
Türk Malı ürünler kullanmaya çalışıyorum bütün ihtiyaçlarımda.

Millet sevgimi yaşamıma da yansıtmak için.

Bu kararımızı uygulamamızda yerli üreticilerimize de büyük görev düşüyor.
Güvenilir ürünler sunmalılar ki bizler de onları tercih etmeye devam edebilelim.

Niye vereyim paramı CONI ye HANS a vs vs :) :)
Ramazan hocam para yine conilere gidiyor türkiyede üretilen fişeklerin boş kovanı ithal geliyor barut ve kapsülde ithal sadece saçmalar yerli tapa nerden geliyor onu bilmiyorum  bu konuyu açan arkadaşın tüfeğini görmek isterdim namlunun içi nasıl aşınır iki kutu fişekte valla hayret edilecek bir durum selamlar...
Halil KARADENİZ 1982-ORDU

resim

Çevrimdışı A.Hakan SARIYILDIZ

• Müdavim Üyemiz
Sevgili avcı dostlar.sezon başında 2 kutu özkursan fişek hediye olarak gelmişti ve bir kaç kutu da ben bıldırcın özel fişeği aldım. ve av sezonu açılmadan önceki yani arefe gününden bir gün önce tüfegime komle bakım yapmıştım. Taki az önce temizlik yapasıya kadar ve namlunun içini görünce ye kadar BILDIRCIN ÖZEL fişekleri meğerse çelik saçmaymış ve namlunun içinini çelik saçma komle aşındırmış. Özkursan fişek kullanan arkadaşlarımın dikkatli olarak kullanmasını tavsiye ederim. Tüfeğimi Maf ettigi için Özkursana çok sitemliyim...

Ömer bey zahmet olmazsa namlu içi resimleri atarsanız görmek isterim

Selamlar
Ahmet Hakan SARIYILDIZ
1966 GİRESUN - ANKARA
O RH +

Çevrimdışı Ahmet GÜÇLÜ

• Müdavim Üyemiz
Ömer bey zahmet olmazsa namlu içi resimleri atarsanız görmek isterim

Selamlar
Ahmet GÜCLÜ
1980 DENIZLI
[email protected]

Çevrimdışı Ufuk EVCİ

• Müdavim Üyemiz
  • ufuk09
ah Ömer ahhh, ne demiş büyükler ; "Keçinin bilmediği ot başını ağrıtır" ( tenzih ederek)

böle bi saçma sistemi olsa, ezelden mühendisler böle kıytırık malzemeden fişek yapıp piyasaya sunmazmıydı?onlarca senedir saçmalar eski düzendeydi bu sene mi yeni düzene geçesileri gelmiş? Allah bilir torna tezgahından artar gırıntılarla yapmışlardır bu fişekleri. ???  ???

bıldırcın dediğin guş ne ki? tüfeğen içine hayıt tohumu gatsan gene düşer ne gerek var fantezi aramaya. >:D

haaa bana sorarsan ben gullanmadım, gullanmazdım bu yazıyı okuyunca temelli gullanmam gari, doğruya doğru.gat içine (marka vermeden ) 24-28 gr bilemedin 30 gr. 8-9-10 numara saçma olan bi fişek , ama ganadı gırık, ama tepesi delik illa ki gene düşürür. ::)

son sözüm ; fişeğin özeli olmaz, avcının gullandığı özel fişeği olur.hadi övektir, bıldırcındır neyse.düşünsene kekleğe gitmişsin, goca dağı gezmişsin, her yanını çalı çırpı jiletlemiş gireceğin bi iki pozisyon zaten ona da keklek özel fişeği at gari, namlunun içine bak gari !! hadi vurulur vurulmaz o ayrı mevzu, her sene tüfek yenile, namluya krom attır vs.vs.vs. !!!

gelmiş geçmiş olsun , yapcak bişey yok :( :( :(

« Son Düzenleme: 19 Eylül 2012, 02:43:08 Gönderen: Ufuk EVCİ »
Ufuk EVCİ   
1977 ÇİNE / AYDIN

Çevrimdışı Altan ÖZCAN

• Müdavim Üyemiz
Tazminat isteyin , olazsa dava edin.
Altan  ÖZCAN
1971 NALLIHAN -ANKARA  / İKAMET SAMSUN

Çevrimdışı Ömer CENGİZ

• Free Üye
  • *
bir av bayii ve avcı olareak bu fişeklerden numune aldım ve inceledim baktımki tırışka üzerinde bıldırcın keklik vs var diye bu avları iyi vuracak değilya onun için işyerime bir tane bile sokmadım ve satmadım bildiğim klasik fişekleri zuber,yaf,jet,mega gibi fişekleri müşterilerime verdim iyide yapmışım kimseden 3 kuruş fazla kazanmak için küfür yemeya arkadamdan konuşturmam işin aslı bayilik yapan insanların çoğunun avcı olmadığında kaynaklanıyor para kazansında ister vursun ister vurmasın bu zihniyetle gidersek hep sınıfta kalırız güven güven güven....
Ömer CENGİZ
1980 afyon/sinanpaşa (ÖZCENGİZ av & balık & kamp mlz) MKE SİNANPAŞA BÖLGE BAYİİ
cep:05327278835 http://ozcengizav.com/  

Çevrimdışı Mustafa SUNAR

• *
Çok geçmiş olsun ömer bey ben televizyonda izledim tanıtımını hoşuma gitmedi bayiye gittim fişeği kestik saçma değil toz vurduğumuz avı evde çocuklarımız da yiyor nasıl güveneceksinizki onun için almadım ve doğru bir karar vermişim.
Mustafa SUNAR-1981
0543 716 7018 Gölhisar/BURDUR

Çevrimdışı M.Emin OLGAÇ

• Müdavim Üyemiz
  • (Keklik Uzmanı)

Öncelik ile  ömer külcü KARDEŞİME çok büyük geçmiş olsun dilerim. Bu malum marka bıldırcın fişeği ile ilgili daha önce açılan konularda açık ve net yorumumu yapmıştım. Bu yüzden de arkadaşlara hak veriyorum. Ancak bu demek değildir ki  diğer yerli av fişekleri kötüdür. Arge si iyi ve kaliteli avrupa fişekler ile aynı yerli fişekler var. Onlarca yıldır avrupa fişek kullandım. Ancak son 2 yıldır 12 ve 20 çap av tüfeklerim de devamlı yerli YAF( YAVAŞÇALAR) kullanıyorum çok memnunum.

Bende yıllarca hep avrupa kullandım fakat bu yıl arkadaş tavsiyesi üzerine YAF  kullanmaya başladım bıldırcın ve üveyikten geçer not aldı darısı keklik tavşan ve ördeklerin başına..   yerli ekonomiye destek verme taraftarıyım bu arada üreticilerde avcıları keriz yerine koymamalılar bıldırcın bu ne koysan düşer hesabı demir çelik ne kadar hurda varsa fişeğe koyarsan  reklam parasını buradan devşirmeye kalkarsan zararlı çıkarsın artık sanal dünyada bir tıkla yüzler binler bilgilendirilip uyarılabiliyor. selamlar
  • Falcor 958 (Robust) (Poze) (70)
  • Vursan 92 A Europa (65)
  • Vursan 92 A Europa (71)
  • Üzümlü MKE çifte (71)
  • İngiliz Setter (MARKO)
Emin OLGAÇ B Rh (+)  1967 TEİAŞ/MARDİN  

Çevrimdışı Mustafa İPEKDAL

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Sayın avcı arkadaşlarım malesef bende özkursan mağduruyum ata tüfeğimin içinde upuzun çizikler oluştu. kromu adeta kemirmiş bu mermi kestim içini açıp baktım fişeğe yuvarlak olan sacma yok denecek kadar az şekilsiz yassı çapak şeklinde demir dolu içerisinde çelik filanda değil bunlar demir bildiğiniz sıradan demir. Özkursan ne alırım nede tek bi arkadaşıma aldırırım. firmayı aradım abi sadece sizin aksaraydan şikayet geliyor öyle bişey olamaz diyor utanmadan. Anlıyorumki firma olmak kolay bişey değil yazıklar olsun. Dolandırılmış gibi hissediyorum kendimi dava açacam verdikleri zararı telafi etmezlerse.
Mustafa İPEKDAL
1980 aksaray

Çevrimdışı Ziya ELÇİN

• Free Üye
  • *
MEGA'yıda denemenizi öneriyorum.Bence imalatının yapıldığı İzmir'in (Ege'nin) gurur duyabileceği yerli malı fişek.
Ziya ELÇİN
1960 Sivas/Balıkesir www.asyaav.com.tr

Çevrimdışı Seyit ÖCAL

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ustaların anlattıklarına bakılırsa adamlar ştandart dışı saçma üretmişler şekilsiz saçmalar, demir tozları, kurşun saçma çelik saçma karıştırılmış.
Bir kaç kişi mahkemeye verme ve tazminat davası açma hususunu önermişlerdi. Mağdur olanlar o halde satın aldıkları fişeklerle hukuki yollara baş vururlarsa en azından zarar karşılanır ve mağduriyetler giderilir.
Bu konulara daha vakıf abilerimiz varsa gerek li yönlendirme bilgilendirmeleyi yapsın bir zahmet.
Seyit-ÖCAL
1983-SİVAS
Arh+

bılal taskomur

• Ziyaretçi
Ynt: ÖZKURSAN BILDIRCIN ÖZEL fişekleri Yaktın tüfeğimin başını..
« Yanıtla #24 : 28 Ağustos 2013, 14:05:38 »
benim de namluya atıştan sonra plastiği kopup yapıştı  ;D bu nası fişek yaw