Gönderen Konu: MAK TOPLANTISI BİTTİ... HAYIRLI OLSUN :)  (Okunma sayısı 51970 defa)

0 Üye ve 5 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Kemal BOZKURT

• *
Ynt: MAK TOPLANTISI BİTTİ... HAYIRLI OLSUN :)
« Yanıtla #150 : 08 Haziran 2012, 12:30:09 »
Walla ben keklik avcısı değilim hade çulluk ve bıldırcın mantıklı diyelim ama keklik limiti çok komik olmuş ben olsam bende uymam
Kemal BOZKURT
     ^^RİZE^^
1987 İSTANBUL / Kartal

jpg upload

Çevrimdışı Ramazan KİLLİ

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #151 : 08 Haziran 2012, 13:38:54 »
Seçkin Bey ve Osman Bey, hepimiz aynı şeyleri söylüyoruz sonuçta.
Osman Beyin gözlemlerini, avcılık kurslarında hocalık yaptığım dönemler bende yaşadım.
Ancak sizler gibi bu işe iki fişek alıp dağa çıkmak olarak bakmayıp, kafa yoran pek çok üye dostumuzun olması gelecek için umutlu olmamı sağlıyor.
Selam ve sevgilerimle.
1970 Antalya (İkamet Eşme/UŞAK) 

Çevrimdışı Volkan KÖYDEMİR

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #152 : 08 Haziran 2012, 15:24:18 »
Peki kulüpler federasyonlara katılmaktan uzak duruyorsa tahminen ortak sebepleri olabilir mi? Varsa nedir, merak ediyorum. Binlerce kulüp neden yanaşmıyor, savsaklamak mıdır, bilgisizlik mi,...? Ne acaba?
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

Çevrimdışı Seçkin BİLTEKİN

• *
« Yanıtla #153 : 08 Haziran 2012, 16:07:48 »
Volkan Bey,gelişmişlik; insanların hak ve sorumluluklarına ucunda sopa ya da havuç olmadan sahip çıktıkları sistemin adıdır.Federasyona üye olmayanı dövmüyorlar,üye olanın da eline maddi bir değer geçmiyor.Hal böyle olunca daha önce de belirtmiştim,Federasyona derneğinizi üye yapmak istiyorsanız tüzüğünüzde bununla ilgili bir madde olacak.Yoksa tüzük tadilatı yapılacak.Bu nasıl oluyor?Genel kurul kararıyla.Daha sonra yine genel kurulu toplayacaksınız ve federasyon temsilcilerinizi de oluşturarak başvuruda bulunarak üye olacaksınız.
Bu oluşum teşvik edilmediği sürece dernek yönetimlerinin çok büyük bir bölümü  bu zahmete katlanmayacaklardır.Nasıl avcılar dernek üyesi olduklarında avlanma pulu ve harç bedellerini düşük ödüyorlar aynı teşviğin derneklere de sağlanması gerekir.Yani federasyon üyesi derneklerin üyelerine ya daha fazla indirim sağlanır ya da bu indirim sadece federsyona üye dernek üyelerine yapılır.Bu iş  sopa göstererek yapılacaksa; Bakanlık federasyon üyesi olmayan derneklere sizinle avlanma pulu protokolü yapmıyorum der ve bu gelirden onları mahrum eder ve bu sayede bir baskı oluşur.Yeterince düşünülürse başka modellerde geliştirilebilir şüphesiz.
Bölgesinde örneğin 500 derneğin olduğu bir federasyon çok az sayıda katılım olduğunu görünce  daha fazla sayıda avcıyı temsil ediyor olabilmek için dernekleri bu sefer fahri üye yapıyor.Fahri üyenin tanımı ve hakları belli dolayısıyla burada mecburi bir sapma meydana geliyor.
İstisnaları var ama harcanabilir bir bütçesi olmayan federsyonlarda bu işi kendi imkanlarıyla ancak bu kadar yapabiliyorlar.Anlayacağınız olay tamamen "duygusal" Volkan bey...
Seçkin M. BİLTEKİN
1966 Aliağa/İZMİR

Çevrimdışı Hakan AKMAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #154 : 08 Haziran 2012, 17:51:57 »
Federasyona derneğinizi üye yapmak istiyorsanız tüzüğünüzde bununla ilgili bir madde olacak.Yoksa tüzük tadilatı yapılacak.Bu nasıl oluyor?Genel kurul kararıyla.Daha sonra yine genel kurulu toplayacaksınız ve federasyon temsilcilerinizi de oluşturarak başvuruda bulunarak üye olacaksınız.

Bu oluşum teşvik edilmediği sürece dernek yönetimlerinin çok büyük bir bölümü  bu zahmete katlanmayacaklardır.Nasıl avcılar dernek üyesi olduklarında avlanma pulu ve harç bedellerini düşük ödüyorlar aynı teşviğin derneklere de sağlanması gerekir.Yani federasyon üyesi derneklerin üyelerine ya daha fazla indirim sağlanır ya da bu indirim sadece federsyona üye dernek üyelerine yapılır.Bu iş  sopa göstererek yapılacaksa; Bakanlık federasyon üyesi olmayan derneklere sizinle avlanma pulu protokolü yapmıyorum der ve bu gelirden onları mahrum eder ve bu sayede bir baskı oluşur.Yeterince düşünülürse başka modellerde geliştirilebilir şüphesiz.

harcanabilir bir bütçesi olmayan federsyonlarda bu işi kendi imkanlarıyla ancak bu kadar yapabiliyorlar.Anlayacağınız olay tamamen "duygusal" Volkan bey...
söyleyecek herşeyi özetlemişsiniz SN.BİLTEKİN acaba kaç kişinin bu durumlardan haberi var işte ondan şüpheliyim......
Hakan AKMAN
1970 ANKARA / AFYONKARAHİSARC:\Users\2012\Pictures\photog254iw0.jpg

Çevrimdışı Sezer İNAN

• *
« Yanıtla #155 : 08 Haziran 2012, 20:28:42 »
Herkes Özel avlakçıya kızmış..Allah için adama bir bakın bu adama kızılmaz. Onu o toplantıya sokana kızmak lazım..
Sezer İNAN
1975-Kayseri

Çevrimdışı Kemal BOZKURT

• *
« Yanıtla #156 : 08 Haziran 2012, 23:13:02 »
Harbiden istem dışı güldüm ha ;D ;D ;D ;D ;D
Kemal BOZKURT
     ^^RİZE^^
1987 İSTANBUL / Kartal

jpg upload

Çevrimdışı Sezer İNAN

• *
« Yanıtla #157 : 09 Haziran 2012, 23:11:29 »
Herkes Özel avlakçıya kızmış..Allah için adama bir bakın bu adama kızılmaz. Onu o toplantıya sokana kızmak lazım..
Şunuda söyleyim o adamın özel avlağınada gidilmez yani,giden olursa ihanet etmiş olur bütün avcılara bence...
Sezer İNAN
1975-Kayseri

Çevrimdışı Hakan SEÇKİN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #158 : 08 Temmuz 2012, 10:59:59 »
çok unutkan bir millet olduğumuzu yine ortaya koyduk. mak kararları çıktığı gün biraz estik gürledik şimdi esamesi geçmiyor. pul almam diyenler sezona fişek hazırlığı yapıyor. Başımızdakilerde bizim toplum olarak böyle yapacağımızı bildikleri için herkonuda istedikleri kararları alıyorlar. Sadece avcılık için değil. İki gün konuşulur unutulur diyorlar ve haklılarda.. Biz birlik olamayız hiçbir konuda.
Hakan SEÇKİN
1975 ANTALYA
BEN HAYATIMDA 2 MUSTAFA İSMİNİ ÇOK SEVDİM 1.CİSİ EY MÜMİNLERİM DİYEN SAV MUHAMMED MUSTAFA 2.Sİ EY YÜCE MİLLETİM DİYEN MUSTAFA KEMAL ATATÜRK. BİR YILDIZ VAR KANINDAN YADİGAR, BİR DE HİLAL UNUTTUN MU ÇOCUK? SADECE BİR CADDE ADI DEĞİLDİR İSTİKLAL.

Çevrimdışı İsa TOKATLI

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #159 : 08 Temmuz 2012, 11:05:34 »
çok unutkan bir millet olduğumuzu yine ortaya koyduk. mak kararları çıktığı gün biraz estik gürledik şimdi esamesi geçmiyor. pul almam diyenler sezona fişek hazırlığı yapıyor. Başımızdakilerde bizim toplum olarak böyle yapacağımızı bildikleri için herkonuda istedikleri kararları alıyorlar. Sadece avcılık için değil. İki gün konuşulur unutulur diyorlar ve haklılarda.. Biz birlik olamayız hiçbir konuda.
İsa TOKATLI
1981 ÇAL/DENİZLİ İKAMET AFYONKARAHİSAR

Çevrimdışı Kemal BOZKURT

• *
« Yanıtla #160 : 10 Temmuz 2012, 15:28:12 »
Ben bunu daha en başından söylemiştim bu konuda diğer konular gibi rafa kaldırılır diye.
Kemal BOZKURT
     ^^RİZE^^
1987 İSTANBUL / Kartal

jpg upload

Çevrimdışı Hakan SEÇKİN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #161 : 10 Temmuz 2012, 20:24:46 »
Ben bunu daha en başından söylemiştim bu konuda diğer konular gibi rafa kaldırılır diye.
aynen kemal kardeşim bende baştan söylemiştim. diyorumya biz neleri unutmadık bu mu unutulmayacak. sadece konuşuyoruz icraat sıfır.
Hakan SEÇKİN
1975 ANTALYA
BEN HAYATIMDA 2 MUSTAFA İSMİNİ ÇOK SEVDİM 1.CİSİ EY MÜMİNLERİM DİYEN SAV MUHAMMED MUSTAFA 2.Sİ EY YÜCE MİLLETİM DİYEN MUSTAFA KEMAL ATATÜRK. BİR YILDIZ VAR KANINDAN YADİGAR, BİR DE HİLAL UNUTTUN MU ÇOCUK? SADECE BİR CADDE ADI DEĞİLDİR İSTİKLAL.

Çevrimdışı Volkan KÖYDEMİR

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #162 : 10 Temmuz 2012, 22:35:38 »
Birlik konusunda haklısınız ama hala yapılacak şeyler yok değil. Bimer gibi kanallardan yetkililere şikayetimizi, önerimizi iletebiliriz. MAK temsilcisinin seçilmesi konusu da güzel fikir ve bağlı olduğumuz kulüplerde bu konuda istek ve destek şeklinde yönlendirmeye çalışabiliriz. Daha başka, kulübümüz federasyona bağlanmamışsa bu konuda da baskı yapabiliriz. Tüm şehirlerden avcıyı birlikte hareket ettirmeye zorlamaktansa yakın çevremizdekileri etkilemek  daha kolay olur. Ya da daha başka düşüncesi olan varsa...

1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

Çevrimdışı Hakan SEÇKİN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #163 : 10 Temmuz 2012, 23:45:45 »
ASLINDA BENİM FİKRİM TÜM AVCILAR OLARAK BİR YIL YADA DAHA FAZLA VERGİLERİMİZİ YATIRMIYACAĞIZ O SENEDE AVLANMAYACAĞIZ ZOR AMA İMKANSIZ DEĞİL O KADAR AVCI PARA ÖDEMEMİŞ OLACAK DEVLETİN KASASINA ÇILGIN RAKAMLAR GİRMEMİŞ OLACAK BİZ NE KADARDA KIZSAK NE KADARDA ÖFKELENSEK PARALARI ALIP YAPACAKLARINDAN GERİ KALMIYORLAR NACİZANE FİKRİM

bu şekilde hiçbişey yapamazsın. bu teslimiyettir. Adamların isteği zaten bu. Av yapılmasını istemiyorlar. Eylemsiz hiçbişey olmaz. Bu ülkede de eylemler sonuç vermiyor Diyeceğim o ki yapılabilecek hiç birşey yok. Kararları alanlar avı bilenler olmadığı sürece bu hep böyle devam edecek. Seneye de aynısı olacak isterseniz görelim
Hakan SEÇKİN
1975 ANTALYA

Çevrimdışı Uygar TANDOĞAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #164 : 11 Temmuz 2012, 00:59:32 »
bence av belgesi olmayan kişiye av silahı ruhsatı verilmemeli.av belgesi almak için de av derneklerinin organize ettiği kurslar tertiplenmeli.her derneğin bir atış alanı,uygulamalı bir kurs yeri olmalı.teoride ve pratikte sınavı geçemeyenler,aynı ehliyet kursu gibi ikmale kalmalı.bütün avcılar ya en fazla üstüste iki atış yapabilen tüfekler kullanmalı ve otomatikler en fazla iki fişek almalı.bitti mi?hayır.önce devlet derhal bir göç yolları haritası çıkarmalı.hangi hayvan nereye hangi zamanlarda geliyor ne zaman çifleşiyor ya da yavruluyor,ayrıca hangi hayvandan ülkemizde kaç tane var bilinmiyor.bilinmediği için de yasaklama ve kısıtlamalar mantıksız bir hale bürünüyor.devlet derhal envanter çalışması yapmalı ve bilimsel hareket etmeli.ha o zaman dese ki şunun limiti şudur,tamam.envanteri çıkardıktan sonra devlet her ilde ava uygun alanları güncelleyecek.ayrıca devlet avlakları oluşturulup işletmeleri yörenin av derneklerine ya da federasyonların varilecek.buradan feerasyonlar gelir elde edecek.bu gelirle vergi ödeyecek.devlet kurallara uyulup uylmadığını buralarda denetleyecek.tesbit halinde avcıya ve federasyona ceza kesecek.ayrıca av federasyonları sadece av federasyonu değil çevre ve av federasyonlarına dönüştürülmeli.etkinlikleri ve sorumlulukları arttırılmalı.bir av federasyonu sadece av ile ilgilenmemeli.aynı zamanda çevre koruma oluşumu olmalı.arkadaşlar çevre yoksa orman yoksa dere ve göl yoksa av da yoktur.misal derelerin bir çoğu hes (hidroelektrik santral)tehdidi altındadır.göllerimiz kurumaktadır.vahşi yaşam alanları daralmaktadır.yeni orman ve milli parklar yasası ile milli parklar imara açılabilecek.zaten ülke yüzölçümünün yüzde 3 ü milli park ve vahşi yaşam alanı olarak koruma altında.buralar bile imara açılabilecek.asıl avcıların ve derneklerin ilgi alanı bunlar olmalı.asıl kısıtlama buralardadır.göller kuruyonca,dereler betonlaşınca,ormanlar imara açıldıkça zaten kısıtlamaya gerek kalmayacak.av bulamayacağız.o zaman keklik 2 değil de 22 olsa bile birşey ifade etmeyecek.
  • HUĞLU RENOVA SENTETİK 66CM
  • VURSAN 92A EUROPE 66cm
  • HUĞLU GX 812 TACTICAL
Uygar TANDOĞAN
1977 MUĞLA

Çevrimdışı Kemal BOZKURT

• *
« Yanıtla #165 : 11 Temmuz 2012, 16:02:31 »
Yine konuşmalar yazışmalar başladı ben şunu anladım bu ülkede parası olan güzel av yapar ve sözü geçer tıpkı tv'deki gibi gerisi sinek vızıltısı onlar için.Kendileri yazıyor kendileri oynuyor.
Kemal BOZKURT
     ^^RİZE^^
1987 İSTANBUL / Kartal

jpg upload

Çevrimdışı Hakan SEÇKİN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #166 : 11 Temmuz 2012, 16:18:45 »
Yine konuşmalar yazışmalar başladı ben şunu anladım bu ülkede parası olan güzel av yapar ve sözü geçer tıpkı tv'deki gibi gerisi sinek vızıltısı onlar için.Kendileri yazıyor kendileri oynuyor.
Hakan SEÇKİN
1975 ANTALYA

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #167 : 11 Temmuz 2012, 17:00:34 »
paralı olmasını istediğim için bunları yazmadım.yakında avlanacak alan kalmayacak,avlayacak hayvan kalmayacak.bu iş bilimsel olarak ele alınmazsa olacak şey paralı avcılıktır.özel avlak fiyatlarına bakın ne demek istediğimi anlarsınız.yetiştirme sülünün tanesine 150 tl verirsiniz.paralı olmasını istediğimden değil.
  • VURSAN 92A EUROPE 66cm
  • HUĞLU GX 812 TACTICAL
Uygar TANDOĞAN
1977 MUĞLA

Çevrimdışı Kemal BOZKURT

• *
« Yanıtla #168 : 11 Temmuz 2012, 17:30:30 »
150 tl'mi bu gerçekmi nasıl yani 8 tane sülün vursam 1200 tl paramı vericem bide av olsa bari
Kemal BOZKURT
     ^^RİZE^^
1987 İSTANBUL / Kartal

jpg upload

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #169 : 11 Temmuz 2012, 18:39:28 »
bir özel avlağın geçen seneki fiyatıydı.bu sene ne oldu bilmiyorum.değişmiş ola da bilir olmaya da bilir.demem o ki benim yazdığım yönde araştırmalar yapılıp bu iş düzenlenmezse maalesef paralı avlaklar çok uzakta değil.milli parkları bile imara açmaktan bahsediliyor.inanın yasa ile herşey yapılır.bir gecede özel avlak yasası çıkıverir.
  • VURSAN 92A EUROPE 66cm
  • HUĞLU GX 812 TACTICAL
Uygar TANDOĞAN
1977 MUĞLA

Çevrimdışı Kemal BOZKURT

• *
« Yanıtla #170 : 11 Temmuz 2012, 21:43:57 »
Ne güzel işte bizlerde alıştıkya bilgisayar başında oturmaya yazışıp dururuz birbirimize dert anlatırız:)
Kemal BOZKURT
     ^^RİZE^^
1987 İSTANBUL / Kartal

jpg upload

Çevrimdışı Hakan SEÇKİN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #171 : 11 Temmuz 2012, 22:13:45 »
bu konunun tekrar açılması için yazmamıştım aslında. Sadece unutkanlığımızı herzamanki gibi gösterdik onu söylemek istedim. ve ilk mesajlarda şunu demiştim burada pul almayacağız diyenler ilk pul alanlar olacak ve burda sayıp döktükleri adamların peşinde koşacaklar diye.. işte o konuşanlar koli koli sipariş veriyor şimdi  :) hey gidi heyy..
Hakan SEÇKİN
1975 ANTALYA

Çevrimdışı Kemal BOZKURT

• *
« Yanıtla #172 : 11 Temmuz 2012, 22:56:23 »
Ben hala anlayabilmiş değilim şu koli koli fişek alanları gerçekten bu kadar av vuruyorlarmı yada paraları çokta alıp alıp vitrinde sezon kapalıyken resimlerini çekipte burdamı sergiliyorlar valla şahsi düşüncem benim pek hoşuma gitmiyor.Benimde koli koli alacak durumum var ama yeteceği kadar almak daha mantıklı geliyor saygılar.
Kemal BOZKURT
     ^^RİZE^^
1987 İSTANBUL / Kartal

jpg upload

Çevrimdışı Ahmet ÖZTÜRK

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #173 : 12 Temmuz 2012, 01:33:56 »
bu konunun tekrar açılması için yazmamıştım aslında. Sadece unutkanlığımızı herzamanki gibi gösterdik onu söylemek istedim. ve ilk mesajlarda şunu demiştim burada pul almayacağız diyenler ilk pul alanlar olacak ve burda sayıp döktükleri adamların peşinde koşacaklar diye.. işte o konuşanlar koli koli sipariş veriyor şimdi  :) hey gidi heyy..
Hakan bu koli işini ben üstüme alınıyorum..ben bu yaklaşık 15 bin fişeği ne yapacağımı söylemeyeceğim ancak henüz pul konusundada bir atılımım yok..zaten bir araba dolusu fişeğide ava atmanın imkanı yok..nerde öyle av bolluğu?dikkat ediyorsanız eskisi gibi pul vize av günleri konusunda pek yorum yapmıyorum..2005 ten beri bir şey mi değiştirebildik..bizler ne kadar üstüne gidersek o kadarda tersine gidiyor..bu benim fikrim..Bursa da av fuarı oldu,neymiş efendim fişek patlayıcı madde olduğu için teşhiri yasaklanmış..Fuara boş fişek kutuları koymuşlar,onlarla oynadık..yok böyle bir anlayış..ben artık sinirlerimi aldırdım..gayet sakin sakin yaşıyorum..sizlerede tavsiye ederim..
  • Stoeger peregrine max 5
  • Ata Arms
Ahmet ÖZTÜRK
Lüleburgaz/KIRKLARELİ  1976

Çevrimdışı Hakan SEÇKİN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #174 : 12 Temmuz 2012, 08:36:38 »
arkadaşlar herşey bittide koli koli fişek alanları tartışmak mı kaldı.bu kimseyi ilgilendirmez.adamın zevkidir belki  bu şekilde almak.ne yani gelip bide sizden izin isteseyedek ti.konu nereden nereye hortlamış.

suat bey koli koli fişek alanları tartışmadım ben hiç isteyen istediği kadar alcak elbette. ben sadece şunu vurgulamak istemiştim " pul almayız diyenler ava hazırlık yapıyor" yoksa bu koli fişek bir örnekti konunun içeriğine bakmak yerine arkadaşlar koli fişek alımını dikkat etmişler. siz de ateşe körükle gitmeyin
Hakan SEÇKİN
1975 ANTALYA