Gönderen Konu: AKDAŞ AG 212 kaşık problemi  (Okunma sayısı 816 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Emre ÇETİNKAYA

• AvlakForum Üye
  • *
  • Aldigi tesekkür sayisi: 7
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
AKDAŞ AG 212 kaşık problemi
« : 28 Şubat 2018, 15:59:58 »
Sevgili avcı büyüklerim ve dostlarım. Benim açımdan kötü geçen bir sezonu geride bıraktık. Umarım sizlerin güzel geçmiştir. Sezonun kötü geçmesi tüfeğim. Tüfeğimi gerçekten çok seviyorum, o yüzden defalarca sezon içerisinde değiştirmekten vaz geçtim. Her av dönüşü temizlerken hep söylenerek temizledim. Neyse, tüfekteki sorun kaşık. O da yeni oldu bu sene. Tüfeğimdeki  sorun kaşığın tırnağına basıpta mekanizmayı açıp fişeği koyuyorum. İlk atıştan sonra fişeği sıkıştırıyor. Tüfek boşken kaşık mandalı kapalı yani kurma kolunu çekip bırakınca mekanizmanın yerine gelmesi lazım fakat kaşık kendi kendine aşağı atıyor mekanizma takılı kalıyor. İlk fişekte sorun yok ama ikinci hep hüsran.  Bu da tüm sezonumu yedi. Sizce sorun nedir? Yardımcı olursanız çok sevinirim.
« Son Düzenleme: 28 Şubat 2018, 16:02:09 Gönderen: Emre ÇETİNKAYA »
1984 EDİRNE

Çevrimdışı Tuncay KAHRAMAN

• Müdavim Üyemiz
  • Aldigi tesekkür sayisi: 5564
Ynt: AKDAŞ AG 212 kaşık problemi
« Yanıtla #1 : 28 Şubat 2018, 16:14:26 »
Fabrikasına tamir için gönderdiniz mi?
Tuncay KAHRAMAN
1976 TAVŞANLI

Bu mesaja tesekkür eden üyeler: Emre ÇETİNKAYA

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #2 : 28 Şubat 2018, 16:19:05 »
Daha göndermedim. Bu sezonda yeni yaptı bunu sezon içerisinde göndermek istemedim. Tek tüfeğim var. Ama sezon bitti galiba göndermek gerekiyor 😊
1984 EDİRNE

Çevrimdışı Tuncay KAHRAMAN

• Müdavim Üyemiz
  • Aldigi tesekkür sayisi: 5564
« Yanıtla #3 : 28 Şubat 2018, 16:27:14 »
Yani....
Tuncay KAHRAMAN
1976 TAVŞANLI

Çevrimdışı Emrah AKDENİZ

• Müdavim Üyemiz
  • Aldigi tesekkür sayisi: 6548
  • Karavanacı
« Yanıtla #4 : 28 Şubat 2018, 17:06:08 »
Kinetik modellerin çoğunda, kaşık düşürme mandalı tetik korkuluğunun yanında olur. Hem bu tip sorunlara kolay kolay yol açmaz hem de horozu zorlamadan iğneye daha iyi vuruş yapmasını sağlar.
Fişek düşürme tırnağı kaşığın altında olan modellerde ise tırnak, horoz düşerken, doğrudan horozun itmesi ile içeri düşer. Bu durum, belirli bir zaman sonra parçaların veya yayların yıpranmasıyla birlikte horoza karşı bir mukavemet göstermeye başlar ve iğnenin zayıf vurması ve fişek patlatmama sorunlarına bile yol açabilir..

Bahsettiğiniz sorunun sebebi de, kaşığın altındaki tırnağın içindeki ufak yayın deformasyonundan veya tırnaktaki aşınmadan da olabilir.
Siz mekanizmayı çek bırak yaptığınızda tırnak kendliğinden içeri girip kaşık düşük kalıyorsa büyük ihtimal bu sebeplerden kaynaklanır.
Basit bir sorun bu, servise gönderin halledilir.
  • 104A Üst/Alt Çifte
Samsun / 1986

İnsanın değeri aradığı şeyle ölçülür.. Çünkü insan, neyi ararsa ona layıktır...

Çevrimdışı Murat YEŞİLYURT

• AvlakForum Üye
  • *
  • Aldigi tesekkür sayisi: 56
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #5 : 28 Şubat 2018, 18:02:13 »
Çok önemli bir sorun değil.Beklemekle hata etmişsiniz.Pazartesi kargoya verirsin,çarşamba fabrikada olur-yaparlar,aynı gün geri kargoya verirler,cuma günü elinizde olur.Ben genelde böyle yaparım,telefonda irtibat halinde olurum,işim çabuk halledilir.Tabiki burada durum arızanın büyüklüğü ve en önemlisi firmanın çalışma prensipleriyle alakalı.
  • ÖZKANLAR FX015-66 cm
  • AKDAŞ AK 212-71cm
1981- Samsun/Tokat

Çevrimdışı Utku ÖZTEKİN

• AvlakForum Üye
  • *
  • Aldigi tesekkür sayisi: 23
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #6 : 28 Şubat 2018, 19:05:37 »
 Varsa bir sorun simdiye kadar beklemeye de gerek yoktu..
Akdas firmasi bu konuda gerçekten özverili ve saygin bir firmadir.. Tüfeginiz en kisa sürede onarilir, tarafiniza bilgisi verilir öncelikli olarak grupman dahil tum kontrollerden gecirilerek iade edilir..
1986 Kahta...

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #7 : 28 Şubat 2018, 19:17:25 »
Hepinize çok teşekkür ederim yardımlarınız için. 😊
1984 EDİRNE

Çevrimdışı Cemal KARADENİZ

• AvlakForum Üye
  • *
  • Aldigi tesekkür sayisi: 42
  • AVLAKFORUM.COM AVCI FORUMU
« Yanıtla #8 : 28 Şubat 2018, 21:04:17 »
Kinetik modellerin çoğunda, kaşık düşürme mandalı tetik korkuluğunun yanında olur. Hem bu tip sorunlara kolay kolay yol açmaz hem de horozu zorlamadan iğneye daha iyi vuruş yapmasını sağlar.
Fişek düşürme tırnağı kaşığın altında olan modellerde ise tırnak, horoz düşerken, doğrudan horozun itmesi ile içeri düşer. Bu durum, belirli bir zaman sonra parçaların veya yayların yıpranmasıyla birlikte horoza karşı bir mukavemet göstermeye başlar ve iğnenin zayıf vurması ve fişek patlatmama sorunlarına bile yol açabilir..

Bahsettiğiniz sorunun sebebi de, kaşığın altındaki tırnağın içindeki ufak yayın deformasyonundan veya tırnaktaki aşınmadan da olabilir.
Siz mekanizmayı çek bırak yaptığınızda tırnak kendliğinden içeri girip kaşık düşük kalıyorsa büyük ihtimal bu sebeplerden kaynaklanır.
Basit bir sorun bu, servise gönderin halledilir.
Emrah bey... Ne güzel açıklamışsınız. Bilginize sağlık. Yazıyı okurken büyük keyif aldım. Kalın sağlıcakla.
  • İmpala Plus
1971 - Trabzon

Çevrimdışı Samet BİRİCİK

• Müdavim Üyemiz
  • Aldigi tesekkür sayisi: 1812
« Yanıtla #9 : 28 Şubat 2018, 22:22:16 »
Bu sorun için beklememize gerek yoktu bütün sezonunuzu nasıl yedi? 1 hafta sürmeden çözülecek bir arıza :) aynı sorunu arkadaş yaşadı tetik tertibatı değişip 1 hafta içinde geldi silah akdaş tarafından
  • Akdaş AG212 Yarı Oto
  • Akdaş 312 Se
  • https://www.facebook.com/motorlumuhre/
  • Kırklareli
  • İstanbul
1986-istanbul

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #10 : 01 Mart 2018, 08:12:55 »
Valla forum da okuduklarımdan dolayı göndermek istemedim açıkçası. Tüfeğin geç gelmesi, sorunun çözülmemesi falan. Ama bunları Akdaş için söylemiyorum. Genel olarak söylüyorum. Yukarıda yazdım tek tüfeğim olduğu için sanırım. Ama sezon bitti. Artık göndereceğiz. Teşekkür ederim.
1984 EDİRNE

Çevrimdışı Mesut KARATAŞ

• AvlakForum Üye
  • *
  • Aldigi tesekkür sayisi: 270
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #11 : 02 Mart 2018, 20:46:53 »
Bende bir Akdaş 312 de kullanıcısı olarak şunu söylemek isterim. Akdaş kurumsal çalışan bir şirket olmakla birlikte müşteri ilişkilerine önem veren bir yapıya sahip. Aramak ve göndermekte gecikmişsiniz. Hemen arayın ve size göndermeniz söyleyeceklerdir. Memnun kalacağınıza eminim

Lenovo P2a42 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

1976-Elazığ/Palu (Malatya da ikamet eder)