Gönderen Konu: AVBİS İZİNLERİYLE İLGİLİ YENİ KARAR  (Okunma sayısı 16639 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Serhat ÇELEBİOĞLU

• Müdavim Üyemiz
Ynt: AVBİS İZİNLERİYLE İLGİLİ YENİ KARAR
« Yanıtla #25 : 28 Temmuz 2016, 00:17:48 »
emeğinize yüreğinize sağlık.

teşekkürü hepinize ayrı ayrı borç bilirim, sağolunuz serhat bey.

saygılarımla.
Rica ederim üzerimize düşen neyse taşın altına elimizi sokmaktan kaçınmayız. Sizin gibi dostların desteği ile aşılmayacak sorun yok .Asıl ben destekleriniz için teşekkür ederim

The following users thanked this post: M.Ali AKDAĞCIK

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #26 : 28 Temmuz 2016, 00:21:50 »
bu arada bir sorum daha olacak. bilen bir arkadaş bu sorumada cevap verebilirse çok sevinicem
devlet ve genel avlak alanları haftanın 7 günü açık diye anladım. yani avbisden izin alarak pazarteside o bölgede avlanabiliyormuyuz. yoksa benmi yanlış anladım.
Avlaklardan peşi peşine üç gün izin alamazsınız. Cumartesi ,pazar avlandınız sa pazartesi boş geçer.Sistem izin vermez. Pazartesi günü; salı, çarşamba için avlanma izni alırsınız. Perşembe günü sistem ava izin vermez. Günler örnektir.

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #27 : 28 Temmuz 2016, 00:23:59 »
Veli bey de benim kafadan benimde işime veli beyin dediği geliyo ama kulüpde olsun forumda olsun herkez Muhammet beyin söylediğini tekrarlıyo malesef.
Zaten kota ifadesi bir avın mevcut avlakdaki yıllık avlanma sayısı anlamına geliyo. Örnegin A avlağında 3000 keklik kota varsa ve bu kota 5 haftada dolduysa o avlağa sezon kapanana kadar hiç bir avcıya izin vermiyor. Ancak göçmen hayvanlarda bu kota kaldırıldı. Yani sezon sonuna kadar isteyen hetkez kota sorunu olmadan o bölgeye göçmen kuşları için izin alabilecek.
Ancak bu o avlakda senin avlanma gün sayını etkilemez diye bir ifade anlamına gelmiyo malesef. Sen o avlağa ister bıldırcın için olsun ister domuz 16 defa girme hakkın var. Eğer başka bir ilde avlanacaksan bu gün sayın avlak başına 12 ye düşüyor. Yani ben bıldırcına 15 defa gittim ama bunun kotası yok daha sonrada 16 defa kekliğe giderim gibi  birşey söz konusu değil malesef. Tabi bunlar bana kulüp başkanında içinde olduğu tecrübeli avcı abilerimin anlattıkları.
Ama gönül isterki Veli bey haklı olsun
 Gerçek şuki bu sene bunu yaşayarak öğrenicez
16 değil 40 oldu beyler bilginize

The following users thanked this post: Veli TOKCAN, Muharrem AK

Çevrimdışı Veli TOKCAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #28 : 28 Temmuz 2016, 00:46:04 »
göçmen kuslarında (bıldırcın ördek üveyik izin alınacak ama kota alınmayacak).yani herhangi bir bölgeye istediğin kadar gidebilirsiniz.15 sefer gidebilirsin kotasına yazılmıyor.15 sefer hakkın duruyor
.keklik ve tavsanda kota var.anlatıklarına göre

dediğim olmus galiba.tesekkürler serhat baskanım
1962....BURDUR AVC. KULB                BURDUR

The following users thanked this post: Muharrem AK

Çevrimiçi Gökhan AKDOĞAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #29 : 28 Temmuz 2016, 08:20:06 »
Serhat bey, çalışmalarınızdan gayretlerinizden dolayı sizi tebrik eder ayrıca minnetlerimi sunarım, çünkü siz ve sizin gibi abilerimiz olmasa, memur arkadaşlarımız düdük bende ister çalar ister oynarım siz ne diyecek. İnşallah avbis avcımıza hizmet eden bir sisteme dönüşür sapla samanı birbirinden ayırır ve denetim fazlalaştırır.
  • Ata NEO 12 Cal /66 Namlu
  • Deutsch Drahthaar - Tony
Gökhan AKDOĞAN
1988  / 0 RH (+)
Fethiye / MUĞLA

The following users thanked this post: Selim UYGUN

Çevrimdışı İdris MOĞOL

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ynt: İki Farklı Avlakta Dört Farklı Türün Avı yapılacak
« Yanıtla #30 : 28 Temmuz 2016, 09:05:45 »
20 Temmuz 2016 Tarihinde DKMP genel müdürümüz sayın Nurettin Taş Beyefendi, Ersin Düzyol ve Serhat Çelebioğlu ,Cihangir Altun ve Davut beyin de katıldığı Teknik toplantıda bir önemli konular hakkında teknik toplantımızı yaptık. Teknik toplantımız da aldığımız ve bu yıl uygulamaya konulacak olan ilk karar şöyle.
Avcı sistemden kota alırken aynı gün için iki ayrı avlaktan kota alabilecek ve 4 ayrı türün avını yapa bilecek.
Örnek A genel avlağı için keklik ve tavşan kotası alan avcımız
B genel avlağından da ördek ,çulluk avı yapma hakkına sahip oldu.
Yukarıda verdiğim türler örnektir. Avcı MAK ta açık olan av türünü seçebilir. Serhat Çelebioğlu

@Serhat ÇELEBİOĞLU abi avcılığa gönül vermiş ve bu konuda fedakar ve gayretinizi haddim olmayarak takdir ediyorum. avcılıkla alakalı kurumların üst düzey yöneticileri de sizin gibi avcılığa ve avcıya önem verseler Türkiye'de avcılıkla alakalı problem kalacağını düşünmüyorum. saygılar Allah'a emanet olun
  • ARMSAN PHENOMA aura 20 ga
  • SARSILMAZ SÜPER VURUCU 0/U
  • GARANTİE CESKA TEK KIRMA
1986 KAYSERİ   / ADANA

Çevrimdışı İsmail ZİRVE

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #31 : 28 Temmuz 2016, 12:31:08 »
peki genel avlak yada devlet avlağı benim meskunuma çok yakınsa,pulum vergim herşey yatırılmış,pazar günü  bölgemde avlanmak için yinede avbis ten izin almammı lazım? teşekürler..
1981 HATAY

Çevrimdışı Menderes NUR

• AvlakForum Üye
  • *
  • Ya Nasip Ya Kısmet
« Yanıtla #32 : 28 Temmuz 2016, 13:21:02 »
Selamlar.
Tebrikler, emeği geçen herkesten Allah razı olsun. Ama asıl
nokta şurda değil mi? Avcılar olarak bir diger avlağa neden geçeriz? İlk avlakta av olmadığı için değil mi? Peki iki farklı avlakta aynı tür için kota alabilecek miyiz? Sanmıyorum.
Saygılar.
Menderes Remzi NUR / 1978 / Serik / Antalya

Çevrimdışı Ali ARI

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #33 : 28 Temmuz 2016, 16:52:54 »
peki genel avlak yada devlet avlağı benim meskunuma çok yakınsa,pulum vergim herşey yatırılmış,pazar günü  bölgemde avlanmak için yinede avbis ten izin almammı lazım? teşekürler..
İsmail Bey MAK Kararları doğrultusunda AVBİS e girip kota almanız şart. Kararda herhangi bir muafiyet söz konusu değil. Şöyle ki; avlak sınırı içersinde bağevinde oturuyor  olsanız, kendi çiftliğiniz içinde dahi  av yapacak olsanız kontrollerde sizden istenecek belgelerden biridir, kota belgesi.
  • Ata Venza
  • Yıldız SPZM 20 Ga
  • AyA Aquirre Aranzabal
  • Huğlu 104A
  • English Setter
1969 Turgutlu-MANİSA

The following users thanked this post: İsmail ZİRVE

Çevrimdışı Yusuf AYTEKİN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #34 : 29 Temmuz 2016, 13:46:39 »
Son 2 yıldır Ankara Beypazarı ve Kalecik ilçelerinde Kotalar keklik sezonu açılışından 2 gün önce saat 00:01 de doluyor ve bir sonraki hafta gelmeden o avlakta keklik sayısı bitmiştir.diyim kestirip atıyorlar
72 milyonluk ülkede binlerce iyi düşünülmüş sistem ve çözümler varken bu AVBİS hala neden oturmadı
yetkililere soruyorum
  • Huğlu süperpoze
1983 - İstanbul

Çevrimdışı İsmail ZİRVE

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #35 : 31 Temmuz 2016, 17:23:52 »
İsmail Bey MAK Kararları doğrultusunda AVBİS e girip kota almanız şart. Kararda herhangi bir muafiyet söz konusu değil. Şöyle ki; avlak sınırı içersinde bağevinde oturuyor  olsanız, kendi çiftliğiniz içinde dahi  av yapacak olsanız kontrollerde sizden istenecek belgelerden biridir, kota belgesi.

ali bey cevabınız için teşekür ederim,ama ben avın serbest olduğubir günde gidecem,pazar günü,yinede avbisten izinmi alacam..benavbisten izinlerin resmi olmadığı günlerde yani pazartesi çarşamba ve cuma için geçerli olduğunu sanıyordum.. ::)
1981 HATAY

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #36 : 02 Ağustos 2016, 01:44:35 »
Mutlak suretle izin alınacak.. Benim arazim felan yok. Bu konuda cezai işleme maruz kalmamanız için kurallara uyun .Saygılar

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #37 : 02 Ağustos 2016, 01:58:10 »
Selamlar.
Tebrikler, emeği geçen herkesten Allah razı olsun. Ama asıl
nokta şurda değil mi? Avcılar olarak bir diger avlağa neden geçeriz? İlk avlakta av olmadığı için değil mi? Peki iki farklı avlakta aynı tür için kota alabilecek miyiz? Sanmıyorum.
Saygılar.
Olaya bir de şöyle bakın biz avcılar istihbarat yapmadan ava zaten gitmiyoruz yani boş avlak dövmeyiz. Velev ki sizin dediğiniz gibi oldu bir avlak ta iki tür avı bulamadınız. Bu avlağı terk edip evinize dönmek yerine ikinci bir avlakta iki farklı tür daha avlama şansınız var. Tabi ki bu tercih meselesi lokanta ya girdik önümüze dört çeşit yemek konulmuş siz isterseniz sadece birini yiyebilirsiniz. Dedim ya tercih meselesi. Dün bir taneydi avlak bu gün iki avlak. Rasgele. 

Çevrimdışı Menderes NUR

• AvlakForum Üye
  • *
  • Ya Nasip Ya Kısmet
« Yanıtla #38 : 02 Ağustos 2016, 08:30:36 »
Olaya bir de şöyle bakın biz avcılar istihbarat yapmadan ava zaten gitmiyoruz yani boş avlak dövmeyiz. Velev ki sizin dediğiniz gibi oldu bir avlak ta iki tür avı bulamadınız. Bu avlağı terk edip evinize dönmek yerine ikinci bir avlakta iki farklı tür daha avlama şansınız var. Tabi ki bu tercih meselesi lokanta ya girdik önümüze dört çeşit yemek konulmuş siz isterseniz sadece birini yiyebilirsiniz. Dedim ya tercih meselesi. Dün bir taneydi avlak bu gün iki avlak. Rasgele.

Tekrar selamlar.

Serhat Abi, bahsettiğiniz gibi iki farklı avlakta avlanma şansımızın olması gerçekten çok çok iyi, en azından bu anlamda gelişmenin olması çok sevindirici. Genel olarak yazdığınız gibi, bir çok avcı arkadaşımız almış oldukları bilgiye göre avlak tercihi yapıyor ama bu bilgiye sahip olamayan ya da istihbarat yapamayan bir çok avcı arkadaşımız da mevut.

Şahsen, bu durumun olumlu olarak iyi bir adım olduğunu düşünsem de olumsuz yönlerinin de olacağını düşünmekteyim. Şöyle ki; birinci avlakta umduğunu bulamayan bir ördek avcısı, buralara kadar geldik boş dönmeyelim bari düşüncesi ile yakın olan bir meraya yani ikinci avlağa geçip keklik ve tavşan peşine düştüğünde hem ikinci avlak için fazladan bir baskı yaratacak, hem o avlağın yıllık kotasının düşmesine neden olacak özellikle de ilk olarak o avlağı seçen diğer avcı arkadaşların sistemli olarak avlanmalarına zarar verecektir.

Özellikle son dönemlerde gençlerin avcılığa duydukları heyecan bahsettiğim durumu körükleyecektir. Bir çoğumuz seçici avcılık yapıyoruz ama ilk ava başlayan gençlerimiz hırsları doğrultusunda aldıkları izin ile istemeden de olsa bu duruma sebep verebilirler.

Saygılar.       

Çevrimdışı Ali ARI

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #39 : 02 Ağustos 2016, 11:04:48 »
ali bey cevabınız için teşekür ederim,ama ben avın serbest olduğubir günde gidecem,pazar günü,yinede avbisten izinmi alacam..benavbisten izinlerin resmi olmadığı günlerde yani pazartesi çarşamba ve cuma için geçerli olduğunu sanıyordum.. ::)

Eskiyi unutunuz Çarşamba, Cumartesi, Pazar eskidendi.  ;)
İsmail Bey av her gün serbest, yalnız kota dahilinde. Yani (bir avlak için geçen yılki rakamları söylersek)  16 gün, bu avlağın yukarıda belirttiğim yerde olması yada evinize, 500 km mesafede olması fark etmiyor.   
Burada ayrım yapmamız gereken nokta kota - limit.
Kota; avlakta ki hayvan sayısı ve sizin orada av yapabileceğiniz gün sayısı. Hal böyle olunca siz evinize yakın avlağa 3 defa kekliğe gittiniz,13 defa daha gitme hakkınız var zannediyorsunuz ve ona göre program yapıyorsunuz.  Ancak orada kayıtlı keklik kotası başka avcılar  tarafından kullanıldı, dolayısı ile kayıtlı hayvan kalmadı av sahası sistem tarafından otomatik olarak kapatılıyor. Siz artık o avlağa Kota alamazsınız .  Burada asıl gariplik kota alan herkesi limit dahilinde hayvan vuruyor olarak kabul ediyor ve mevcuttan düşüyor ;D
Limit; bir av gününde avlayabileceğiniz hayvan sayısıdır.
  • Ata Venza
  • Yıldız SPZM 20 Ga
  • AyA Aquirre Aranzabal
  • Huğlu 104A
  • English Setter
1969 Turgutlu-MANİSA

The following users thanked this post: Menderes NUR

Çevrimdışı İsmail DAL 01

• AvlakForum Üye
  • *
  • Av doğa demek, avcı doğayı koruyan demek
« Yanıtla #40 : 02 Ağustos 2016, 11:06:54 »
biz avcılar işimizi şansa bırakmamak için bolca kota dolduracağız sonunda da avlağın kotası dolacak av da yapılamayacaak
  • Remington 11 87 Premier Light Contour
  • Ata als 2100 tradition
  • kral Quen
  • Kral pompalı
  • pointer
Bismillahirrahmanirrahim
1980 Kadirli

Çevrimdışı Menderes NUR

• AvlakForum Üye
  • *
  • Ya Nasip Ya Kısmet
« Yanıtla #41 : 02 Ağustos 2016, 12:05:20 »
Eskiyi unutunuz Çarşamba, Cumartesi, Pazar eskidendi.  ;)
İsmail Bey av her gün serbest, yalnız kota dahilinde. Yani (bir avlak için geçen yılki rakamları söylersek)  16 gün, bu avlağın yukarıda belirttiğim yerde olması yada evinize, 500 km mesafede olması fark etmiyor.   
Burada ayrım yapmamız gereken nokta kota - limit.
Kota; avlakta ki hayvan sayısı ve sizin orada av yapabileceğiniz gün sayısı. Hal böyle olunca siz evinize yakın avlağa 3 defa kekliğe gittiniz,13 defa daha gitme hakkınız var zannediyorsunuz ve ona göre program yapıyorsunuz.  Ancak orada kayıtlı keklik kotası başka avcılar  tarafından kullanıldı, dolayısı ile kayıtlı hayvan kalmadı av sahası sistem tarafından otomatik olarak kapatılıyor. Siz artık o avlağa Kota alamazsınız .  Burada asıl gariplik kota alan herkesi limit dahilinde hayvan vuruyor olarak kabul ediyor ve mevcuttan düşüyor ;D
Limit; bir av gününde avlayabileceğiniz hayvan sayısıdır.

Selamlar,

Ali Bey' in dediği gibi siz izin alıp gittiğinizde ister avı vurun ister vurmayın, almış olduğunuz izin doğrultusunda avın günlük limiti avlak kotasından düşüyor.
Yalnız Türkiye' nin büyük bölümünde Devlet ya da Genel Avlak var fakat bir kaç yerde eski sistem devam ediyor.

İsmail Bey sizin avlağınız da Devlet ya da Genel avlak statüsü içinde ise izin almanız şart.

Saygılar.

Çevrimdışı İsmail ZİRVE

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #42 : 02 Ağustos 2016, 22:02:42 »
pekiavbisten izinsiz avlandım pulum,vergim günüm,herşey tam,ama avbisten izin alalmdım,elektrik kesikti veya başka birsebebp :afro: :police:
1981 HATAY

Çevrimiçi Yağız KAYA

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #43 : 02 Ağustos 2016, 22:13:50 »
saçma sapan hiç bir istinadı olmayan uyduruk bir sistem. yok vergi öde, yok vize yaptır, yok pul al, yok rezervasyon yaptır.. bi takla attırmadıkları kalıyor dkmp önünde.! sanki yer gök av kaynıyor!!  peyderpey insanları avcılıktan uzaklaştırıp -lanet olsun dedirterek- özel avlaklara yönlendirecekler belli ki.
  • stoeger m3000
1979 ANKARA

Çevrimdışı İsmail ZİRVE

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #44 : 02 Ağustos 2016, 23:04:03 »
lağnet ooolllsunn,bıktımm artıkk bıktımm..avlanmayacam yarın iptal edecem yeter be... >:( >:( >:(
1981 HATAY

Çevrimdışı Veli TOKCAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #45 : 03 Ağustos 2016, 01:37:27 »
pekiavbisten izinsiz avlandım pulum,vergim günüm,herşey tam,ama avbisten izin alalmdım,elektrik kesikti veya başka birsebebp :afro: :police:
avbis izinsiz avlanma 260 tl..(belgelerin tam eksiz olsa bile)

belgelerin eksiz tam ama evde unuttun 30 tl..
1962....BURDUR AVC. KULB                BURDUR

Çevrimdışı Veysel ÖZTÜRK

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #46 : 08 Ağustos 2016, 16:46:59 »
bir avlakta ayrılan avcı kotası yani girebilicek maximum avcı sayısı il dışından gelenler için kalktı mı  10 kişiye izin aldım izin alan avcı sayısı hiç artmadı hala 5 diyor sistem
  • franchi affinity 71
  • hatsan dynamic 66
  • dual pointer tina