Gönderen Konu: Pompalı av Tüfekleri  (Okunma sayısı 7982 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Savaş KARAUZ

• Müdavim Üyemiz
  • Aldigi tesekkür sayisi: 182
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ynt: Pompalı av Tüfekleri
« Yanıtla #50 : 18 Nisan 2018, 14:08:18 »
fişekten de oluyor evet.
« Son Düzenleme: 18 Nisan 2018, 14:10:24 Gönderen: Savaş KARAUZ »
1978-İZNİK

Çevrimdışı Ali SARAÇ

• AvlakForum Üye
  • *
  • Aldigi tesekkür sayisi: 7
« Yanıtla #51 : 20 Nisan 2018, 22:49:26 »
13 yıl remington 870 71 namlu mobil şoklu pompalı kullandım. Attığım fişeklerin çoğunu elimle doldurdum. 2,40 gr.mke tip 2 barutla sayısız fişek attım. Tutukluk, sıkışma vb.hiç bir problem yaşamadım. Üçüncü atışımda çok av vurmuşluğum var. Teorik olarak pompalı otomatik tüfekten daha hızlı çalışır. Gerisi kullananın becerisine kalmıştır. Otomatik kullanan arkadaşlarla çok iddiaya girdim. Bir kutu fişeği kim önce bitirirse diğerinin tüfeğini almasına. Hiç kimse iddiaya girmedi. Diğer pompalı tüfekleri kullanmadım ama remington pompa mesafesi en kısa ve parmak ucunuzla doldurup boşaltabileceğiniz bir hassasiyete sahiptir. Hızlı ve düzgün atış yapabilmek için namlu ucuna  yakın bir ağırlık bağlayarak sürekli tetik düşürüp pompalayarak (birkaç bin defa) antreman yapabilirsiniz. Dirseğimde oluşan kireçlemeden, ağırlığı ve yaşımdan dolayı ayrılmak zorunda kaldım.
  • remington 1187 lc
Burdur 1965

Bu mesaja tesekkür eden üyeler: Ayhan TAŞDEMİR, Murat DİKMETAŞ

Çevrimdışı Savaş KARAUZ

• Müdavim Üyemiz
  • Aldigi tesekkür sayisi: 182
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #52 : 16 Mayıs 2018, 09:23:36 »
arkadaşımın remington pompalısını incelemiştim çok kaliteli + konforlu bir tüfek ama teorik olarak da pratik olarak da pompalının gazlı otomatikten hızlı çalıştığı görüşünüze katılmıyorum.

« Son Düzenleme: 16 Mayıs 2018, 09:29:54 Gönderen: Savaş KARAUZ »
1978-İZNİK