Gönderen Konu: malatya da ördek avı  (Okunma sayısı 5234 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Naim ZENGİN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
malatya da ördek avı
« : 22 Aralık 2015, 19:37:27 »
 Arkadaşlar Malatya da ördek avına nerelere gidilebilir. Ördek düdüklerinden faydalananınız var mı gerçekten işe yarıyor mu
Armsan Paragon combo set
akus hunter lux 71 cm namlu
Remington 870 express

Çevrimdışı Murat DİNGİZ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ynt: malatya da ördek avı
« Yanıtla #1 : 22 Aralık 2015, 22:43:55 »
bu sorunun cevabını bende çok merak ediyorum aslında bizim burada ufak bir baraj var ama eve yakın kışın orada kimse kalmıyor sadefce bahça için gelen var oda polis çağırıyor sıkıntı yani
  • fabarm l4s
Murat DİNGİZ
1983 MALATYA/Darende

Çevrimdışı Rıdvan ÖZKAN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #2 : 22 Aralık 2015, 23:08:13 »
Arkadaşlar Malatya da ördek avına nerelere gidilebilir. Ördek düdüklerinden faydalananınız var mı gerçekten işe yarıyor mu
Merhaba Naim Bey,
Ördek avı yerleri için söyleyeceklerim işinize ne kadar yarar bilmiyorum; fakat birkaç şey söyleyeyim. Bu arada, ben de tüfeğimi geçen gün satın aldım, geçen pazar günü de avcı eğitim kursu sınavına girdim. İnşallah ocak ayının ilk haftasında resmi avcılıkla ilgili tüm işlemlerim bitmiş olacak.

Ben de ördek avına gitmek için can atıyorum. Dün çizme ve ördek düdüğü satın aldım. İşe yarayacak mı bilmiyorum; ama şimdiden videolara bakıp düdüğü çalma alıştırmaları yapıyorum.

Gelelim ördek avı için gidilebilecek yerlere:
Bir iş arkadaşımın oğlu da ava meraklı birisi. Onlar geçen hafta Kuruçay mevkisine gitmişler ve boş da dönmemişler. Malatya'ya yabancı mısınız bilmiyorum, Kuruçay mevkisi Yazıhandan hemen sonra Hekimhan yolunun üstünde oluyor. Ayrıca Battalgazi'den Karakaya barajına gidildiğinde de kıyılarda ördekler olduğunu görmüştüm (Balık avına giderken). Yine Hatunsuyu üzerinden Alişar Körmolla köyü ile Mahmudu köyü arasında kalan bölgede baraj kenarına inerseniz ördek bulabileceğinizi düşünüyorum. Malatya'nın tüm barajlarını ayrıntısı ile bilirim; fakat daha önce buralara avcı gözü ile bakmadığım için bu mevsimde nerede bulabilirsiniz emin değilim. Size şimdiden rast gele :)
« Son Düzenleme: 22 Aralık 2015, 23:09:22 Gönderen: Rıdvan ÖZKAN »
1983

''Emek, yemek getirir.''

The following users thanked this post: Naim ZENGİN

Çevrimdışı Rıdvan ÖZKAN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #3 : 22 Aralık 2015, 23:15:13 »
bu sorunun cevabını bende çok merak ediyorum aslında bizim burada ufak bir baraj var ama eve yakın kışın orada kimse kalmıyor sadefce bahça için gelen var oda polis çağırıyor sıkıntı yani
Murat Bey, siz Darende'desiniz sanırım. 1998'de Yenice kasabasında 10 gün kadar bulunmuştum. Hatırlıyorum, traktörle bahçeye giderken önümüzden keklik sürüleri koşturuyordu. Sizin meralarınızda iyi av olsa gerek. Tabi eskisi gibi mi bilmiyorum.
1983

''Emek, yemek getirir.''

Çevrimdışı Naim ZENGİN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #4 : 23 Aralık 2015, 20:14:05 »
Merhaba Naim Bey,
Ördek avı yerleri için söyleyeceklerim işinize ne kadar yarar bilmiyorum; fakat birkaç şey söyleyeyim. Bu arada, ben de tüfeğimi geçen gün satın aldım, geçen pazar günü de avcı eğitim kursu sınavına girdim. İnşallah ocak ayının ilk haftasında resmi avcılıkla ilgili tüm işlemlerim bitmiş olacak.

Ben de ördek avına gitmek için can atıyorum. Dün çizme ve ördek düdüğü satın aldım. İşe yarayacak mı bilmiyorum; ama şimdiden videolara bakıp düdüğü çalma alıştırmaları yapıyorum.

Gelelim ördek avı için gidilebilecek yerlere:
Bir iş arkadaşımın oğlu da ava meraklı birisi. Onlar geçen hafta Kuruçay mevkisine gitmişler ve boş da dönmemişler. Malatya'ya yabancı mısınız bilmiyorum, Kuruçay mevkisi Yazıhandan hemen sonra Hekimhan yolunun üstünde oluyor. Ayrıca Battalgazi'den Karakaya barajına gidildiğinde de kıyılarda ördekler olduğunu görmüştüm (Balık avına giderken). Yine Hatunsuyu üzerinden Alişar Körmolla köyü ile Mahmudu köyü arasında kalan bölgede baraj kenarına inerseniz ördek bulabileceğinizi düşünüyorum. Malatya'nın tüm barajlarını ayrıntısı ile bilirim; fakat daha önce buralara avcı gözü ile bakmadığım için bu mevsimde nerede bulabilirsiniz emin değilim. Size şimdiden rast gele :)
Rıdvan bey, tavsiyeleriniz için teşekkür ederim.Bende tüfeği belgeyi aldım ama bir av arkadaşı bulamadım yanıma. İşim gereği zaten bir pazar günüm müsait. Dediğiniz yerleri bir iki arkadaş bulursam bir gidip deneyeceğim artık...
Armsan Paragon combo set
Remington 870 express

The following users thanked this post: Rıdvan ÖZKAN

Çevrimdışı Rıdvan ÖZKAN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #5 : 23 Aralık 2015, 20:54:57 »
Rıdvan bey, tavsiyeleriniz için teşekkür ederim.Bende tüfeği belgeyi aldım ama bir av arkadaşı bulamadım yanıma. İşim gereği zaten bir pazar günüm müsait. Dediğiniz yerleri bir iki arkadaş bulursam bir gidip deneyeceğim artık...
O zaman rast gelsin size Naim Bey. İnşallah arkadaşları da ördeği de bulursunuz. Arkadaş bulamazsanız, benim de belge işlerim bitince size memnuniyetle iştirak ederim inşallah. Zaten benim de herhangi bir av arkadaşı bulmuşluğum yok :)
1983

''Emek, yemek getirir.''

Çevrimdışı Naim ZENGİN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #6 : 23 Aralık 2015, 21:34:02 »
O zaman rast gelsin size Naim Bey. İnşallah arkadaşları da ördeği de bulursunuz. Arkadaş bulamazsanız, benim de belge işlerim bitince size memnuniyetle iştirak ederim inşallah. Zaten benim de herhangi bir av arkadaşı bulmuşluğum yok :)
Rıdvan bey, belgenizi alınca inşaallah bir gün tanışalım o zaman...
Armsan Paragon combo set
Remington 870 express

Çevrimdışı Murat DİNGİZ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #7 : 23 Aralık 2015, 22:17:40 »
rıdvan bey eskisi gibi yok yani ne bileyim çevreden gelen çok oluyor kaçak Göcek gece kurak derken ne bileyim nasip varsa en gel değil ama işte saatlerce yürüyüp bulamamaktan var
  • fabarm l4s
Murat DİNGİZ
1983 MALATYA/Darende

Çevrimdışı Murat DİNGİZ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #8 : 23 Aralık 2015, 22:19:15 »
Yanlış kişiden alıntı yapmışım  ;D
  • fabarm l4s
Murat DİNGİZ
1983 MALATYA/Darende

Çevrimdışı Rıdvan ÖZKAN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #9 : 23 Aralık 2015, 22:51:39 »
Rıdvan bey, belgenizi alınca inşaallah bir gün tanışalım o zaman...
İnşallah Naim Bey, işlemlerim bitince sizi haberdar ederim. Görüşmek üzere...
1983

''Emek, yemek getirir.''

Çevrimdışı Rıdvan ÖZKAN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #10 : 23 Aralık 2015, 22:54:35 »
Yanlış kişiden alıntı yapmışım  ;D
Sıkıntı değil Murat Bey :) Maalesef artık hiçbir şey eskisi değil. Eskiden köyümde birçok yerde çeşmeler, kaynak suları vardı. Artık o çeşmeler bile kurumuş. Hal böyle olunca da hayvan barınamıyor oralarda. Sizin saydıklarınız da zaten en önemli etkenler. Böyle devam ederse buralarda daha ne kadar avlanabiliriz bilmiyorum. Hepimize rast gelsin!
1983

''Emek, yemek getirir.''