Gönderen Konu: Hangisini alsam karar veremedim  (Okunma sayısı 22934 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Mustafa GÜRHAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ynt: Hangisini alsam karar veremedim
« Yanıtla #25 : 21 Haziran 2014, 19:15:57 »
Şimdi mod 125 kullanıcısı arkadaş tavsiye istiyor. Burada bu işi bilenler hemen pcp diyor ve pahalı,zahmetli olan pcpleri  nekadar dikkat ve bilgi istediğini bilenler bilir. Sorunun cevabı 450 tl ye daha uzak ve isabetli atış zor. Bu iş 1500 ile 6000 arası bütçeler ile yapılarak ciddi pelet balistik bilgisi ve zaman isteyen bir uğraştır. Heves varsa 450 yi unut, beni bozar dersen en iyi durum mevcut durum. Regülatörlü bir pcp nin yetenekli ellerde nasıl bir grupman yaptığını görseniz, karar vermeniz kolaylaşır.
Mustafa GÜRHAN
1980 istanbul / ataşehir

Çevrimdışı Togay YURTSEVER

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #26 : 06 Ağustos 2014, 01:04:40 »
Şimdi bazı arkadaşların aklına eminim geliyordur, Yasak evet ama niye yasak?

İşte Ümit abinin dediği gibi,  bu tüfekler uzun mesafelere gidebilen tüfekler. ve Yivli namluya sahipler. Yani atış yaptığınız hayvanı öldürmüyor, ya delip geçiyor ya yaralı bırakıyor. bu tüfeğin amacı spor müsabaka v.s. Av için yapılmamışlar.

Evet ben bu tüfekle 100 metreden kesme şeker , aspirin patlatıyorum. ama bu tüfekleri müsabakalarda ve spor amacı ile kullanıyorum.  Düşünün bununla verimli av yapılabilseydi. En âlasını ben vururdum. 100 binlerce atış yaptım çünkü. Yıllardır gönül verdiğim bir hobi atış sanatı.  Ama gittim av tüfeği aldım bu yıl, neden?  Çünki o tüfeklerle av yapılmaz hayvana eziyet yapılır vicdana eziyet yapılır.

PCP konusuna gelince, arkadaşlar bunlar oyuncak değil. 300 cc bir tüpün içinde 200 Bar basınçlı havadan bahsediyoruz.  Coca cola şişesi 330 cc. 1 otomobil lastiği 2 bar  Umarım aradaki uçurumu gözünüzde canlandırdınız.   o aldığınız pcp tüfeklerin bakımları yapılmaz ise, bilinçli olarak kullanılmaz ise en ufak bir oringlerinin eskimesi ve deforme olması demek.  Tabiri caizse sizi CANLI BOMBA yapar.!

PCP tüfek kullanımı Ciddi anlamda Profesyonellik gerektirir. Alıyım pompası ile hava basıyım atıyım ile olmaz. PCP kullanmanın 100 lerce püf noktasını güvenlik önemlerini ve inceliklerini oturup burada size 1 gün boyunca sayabilirim.

Bu yazıyı neden yazıyorum sadece forumdaki arkadaşlarımın dikkatini çeksin, Bu tüfeklerin oyuncak olmadığını ve av tüfeği olmadığının farkına varsınlar diye.

Evet sizde eğlenmek için, spor için, atıcılığınızı geliştirmek için bu tüfeklerden edinmek istiyorsanız ve bu işten gerçekten keyif almak istiyorsanız. Maalesef her zamanki gibi Yerli üretimden biraz uzak durup, kaliteli tüfekler almanız gerekiyor.

Yineliyorum. Pcp ler bomba gibidir, yaylılar ise en ufak bir hatada parmağınızın bir tanesinin yok olmasına sebebiyet verecek tehlikededir.

Bu biraz pahalı hobidir.

Son olarak, Size 100 metre mesafeden yapılmış örnek bir grupman resmi gönderiyorum. Sağlıcakla kalın.

Köksalııımmmm :D
Togay YURTSEVER
1981 Mersin

"Sıkmasını bileceksin,vurmayan tüfek olmaz,vurmasını bileceksin;düşmeyen kuş olmaz"

Çevrimdışı O.Hasan BAYRAK

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #27 : 11 Ocak 2015, 16:45:05 »
alttan kurma kollu sabit namlulu bi silah al tavsiyem. ben 5,5 kalibre aldım 4,5 kalibre alırsanız daha az sapma yapıyor. ben kalitesine güvendiğim discovery benjamin kullanıyorum iyi sonuçları var.. tavsiyem olur....
  • Franchi affinity 71 sentetik
  • Armsan phenoma 71 sentetik
onur hasan bayrak
1983 ÇARŞAMBA

Çevrimdışı Cihan ALSAÇ

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #28 : 05 Şubat 2015, 14:48:46 »
Stoeger in tüfeklerine bakmanızı öneririm 450tl sularındaki bütçeler için tam bir f/p canavarı ürünleri mevcut ben yıllar yılı havalıda kullandım çokta severim.şuanda hatsan optimo 550 modeli var oda ilk havalımda 9 sene kadar önce almıştım satmaya hiç kıyamadım ama şuan yeniden bu hevese başlayacak olsam kesinlikle hatsan yerine stoeger tercih ederim.
+belirtmekte fayda var hatsan şuanda dürbünlü modellerin dürbünlerine garanti vermiyor direk yurt dışından geliyor takıyoruz garantili değiller gibi sapan saçma bir bahane ile..aman nolacak demeyin çabuk bozuluyor yada ayarı kayıyor ayar tutmuyor nişangahı aydınlatan ledler bozuluyor vs.birde emniyetleri çok çabuk bozuluyor
1987 ANKARA

Ercan ERCAN

• Ziyaretçi
« Yanıtla #29 : 20 Haziran 2015, 21:53:41 »
Merhaba,
Vortex hakkında bende bilgi almaya çalıştım ve bu konuda bir görsele ulaştım.(karşılaştıma linki aşağıdadır.)
yapılan namlu çıkış hızı ölçümlerinde yaylı sistem büyük bir farkla olmasa da önde ve bir formda kullanıcı şikayeti olarakdan güç kaybı yaşadığını ve bu kayıp sonucu tüfeğini fabrikaya gönderdiğini,3 kutu saçma atımından sonra tekrardan güç kaybı yaşadığını belirtmiş.

The following users thanked this post: Osman LİMAN

Çevrimdışı Yaşar KÖKÇEN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #30 : 20 Haziran 2015, 22:36:16 »
1980-Antalya

Çevrimdışı Metehan ÇAMDERE

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #31 : 20 Haziran 2015, 23:25:47 »
Hatsanın güçlü modellerinden uzak durun derim ben mod 125 mod 135 gibi...bunun yerine stoger gibi bir silah alabilirsiniz uzun yıllar atış yaptım uzun mesafe atıcaksanız kalibreniz 5.5 olmalı 4.5 kalibre silahlar rüzgarda cok sapma yapıyor diana gibi markaları bunun dışında tutuyorum tabi..5.5 kalibre bir stoger her derde deva derim ben

Sent from my iPhone using Tapatalk
1995

manisa