Gönderen Konu: BEN BİLMEM BONCUK BİLİR :) :) ufuk09  (Okunma sayısı 13036 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Hüseyin ÖZEN 35

• Müdavim Üyemiz
Ynt: BEN BİLMEM BONCUK BİLİR :) :) ufuk09
« Yanıtla #25 : 16 Ocak 2013, 19:11:49 »
yavrum boncuk biz bilipduruz sene sende ne cevherle vaaa :D . Daha altı aylık çocuğun davşi ellettriyo lökşe fermalayıpduru.Sen davşi yakalamışın az göveç bilen yapsan inanırım ben :)
Hüseyin ÖZEN
1983 İZMİR KEMALPAŞA
0 rh +

Çevrimdışı Ufuk EVCİ

• Müdavim Üyemiz
  • ufuk09
« Yanıtla #26 : 18 Ocak 2013, 00:52:02 »
tüm yorumlara teşekkürler.

yavrum boncuk biz bilipduruz sene sende ne cevherle vaaa :D . Daha altı aylık çocuğun davşi ellettriyo lökşe fermalayıpduru.Sen davşi yakalamışın az göveç bilen yapsan inanırım ben :)

ee dala çıkan keçinin , çama çıkan oğlağı olurmuş Üsenim :D :D yapcak yapmasına da elinin ayarı yok, yağı duzu bol gatıyo, batırcek bene bigün :D :D :D gardeşim benim, öptüm gözlerinden, selamlar..
Ufuk EVCİ   
1977 ÇİNE / AYDIN

Çevrimdışı Nurettin AYDIN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #27 : 18 Ocak 2013, 23:09:49 »
eskiden bu dusanlar biz hic túfek atmazdik tavsan kaltdi  gidiyo  gódúkmú  yeden alcakmak tasina ali dizimize  bir fururduk  tavsan yuvarlanmayi baslardi,

ufuk madranin  tavsanlarimi bu tavsanla, bóle gidese dusan kalmiyacak, ras gele kuscu ile dusan avi gúzel  olu  bir avci bóyúgúmde vardi dusani alismis  bir kuscu zagar kópeklerinden  ónce dusani buludu,   neden cabuk bulu bu kópekle tavsani bu kópekle kokuya  havadan  ceker ondan cabuk bulu, zagarlar ise yerden koku ceke,  bu kópekle havadan koku cekme ózelligi olmasa  lókós  keklik bulamazla zagarlarin  keklik kaldiramamasi  zagarlarin yerden giden kokuya takip etme ózelligi  olmasi, hikmet   kimi yerden kimi havadan koku ceke  av kópekleri,
Nurettin AYDIN
1966-Hollanda

Çevrimdışı Ş.Burak SEZER

• DUCK HUNTER
  • Avlak Yönetici
« Yanıtla #28 : 18 Ocak 2013, 23:18:33 »
Hahahah çirkindir ne yapsa yeridir :D :D
Ş.Burak SEZER 
1988 SAMSUN

Çevrimdışı Ufuk EVCİ

• Müdavim Üyemiz
  • ufuk09
« Yanıtla #29 : 06 Nisan 2013, 02:26:15 »
eskiden bu dusanlar biz hic túfek atmazdik tavsan kaltdi  gidiyo  gódúkmú  yeden alcakmak tasina ali dizimize  bir fururduk  tavsan yuvarlanmayi baslardi,

ufuk madranin  tavsanlarimi bu tavsanla, bóle gidese dusan kalmiyacak, ras gele kuscu ile dusan avi gúzel  olu  bir avci bóyúgúmde vardi dusani alismis  bir kuscu zagar kópeklerinden  ónce dusani buludu,   neden cabuk bulu bu kópekle tavsani bu kópekle kokuya  havadan  ceker ondan cabuk bulu, zagarlar ise yerden koku ceke,  bu kópekle havadan koku cekme ózelligi olmasa  lókós  keklik bulamazla zagarlarin  keklik kaldiramamasi  zagarlarin yerden giden kokuya takip etme ózelligi  olmasi, hikmet   kimi yerden kimi havadan koku ceke  av kópekleri,

garıştırma gari nerenin davşanı olduğunu Nurettin abi :) goca daşlı , bilemedin garıncalı bi dağda denk gelegodu işte :D :D dediğin dağda davşan en son 34 sene önce görüldü :P :P

senin dediğin gibi yapanlar, yani çakmak daşını dizlerine vuranlar goltuk deynekleriyle gezipduru :D :D

eğer ben 1993-94 den beri ava gidiyosam, her avın erbabı bu sakallılar derim de başka bi şey demem.sakal var av var ;)
Ufuk EVCİ   
1977 ÇİNE / AYDIN

Çevrimdışı N.Yıldız SÜKAN

• Bayan Üye
  • **
« Yanıtla #30 : 06 Nisan 2013, 09:41:59 »
 O0  :) :D  İç anadolu  bölgesi yörük yarenlerden ve seğmenlerden, ege bölgesi yörük efelere selam olsun  :)
Evli-1968-Çankırı (ikamet çanakkale)

Çevrimdışı Mustafa YAMANER

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #31 : 06 Nisan 2013, 11:22:28 »
Muhabbettiniz eksik olmasın..
Mustafa YAMANER
1965 EREĞLİ-KONYA / ADANA

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #32 : 09 Nisan 2013, 22:09:17 »
N,YILDIZ SÚKAN, hanim tesekúrler,túrkmek  ve  oguz  boylari yórúklerinden aydin ogullari ve mentese  ogullarindan  bizdende ic anadalu yúrúklerine  seymenlerine selam olsun,

ufuk selamialeykúm,  afiyet  olsun  bal seker olsun  bizim tavsanla nezzetlidir,bu dusunlarin dedeleri garincalida  gezen efeleri  gómústú, gari,karimcalinin dusuni cokmu eskisi gibi,  az deyip durula,  avcila,  keklik coktu eskiden oda  azalmis,  diyola,
« Son Düzenleme: 15 Nisan 2013, 15:38:06 Gönderen: Nurettin AYDIN »
Nurettin AYDIN
1966-Hollanda

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #33 : 18 Nisan 2013, 22:28:06 »
KIZIL  yórúk túrkleri,    bu túrkler cok dayanikli  korkusuz, avciligi son derece yatkin  silahi cok kolay kullanabilen   bir túrk irkidir,

górúnúmleri  sarisin   kirmizi tenli renkli  gózlú  gúclú aciya karsi dayanikli,  arkadas canlisi iyi dost,  yetmis yasina gelmis  olanlari dinc olarak durur,

kini bitmez, doslugu bitmez,  son derece dayanikli  insanlardir,

KILINC  ARI KIZIL ARI  ADI  ile  anilan bal arisina  beslerler,bali cok iyi oldugunda, cok genis arziden  cicek ózú toplayabilen  60, kilometre  yolla gidebilen gece arazide kalabilen,   bali cok kaliteli olan bakimi cok zor olan saldirgan bir ari olan kilinc ariya beslerler,  bali gúzel oluyor diye,  kilinc ari neden demisler kara kovanin icinde bal peteklerine kilinc gibi uzunlamasina yaptigindan kilinc ari demisler, tasimasi  bakimi bal sagimi son derece zordur, bal sagiminda  kesiminde  etrafta ne varsa saldirirlar, kus, kópek,insan at,  hayvan  insan ne varsa saldirip sokarlar, bu neden dolayi bakimi cok zor bir aridir, aricilar, beslemezyetisdirmez  kilinc ariyi,  KIZIL ARI ADIYLADA  ANILIR,   BESLERLER  SADECE KENDÍLERÍ ÍCÍN BÍR KAC  KOVAN BESLERLER BALINA KENDÍLERI YER, SATMAZLAR, BALDAN ARILARDAN ANLIYAN BÍRÍ GELÍRSE O ZAMAN BALINDAN GETÍRÍRLER,  cok arici kalburcu adiyla  anilan  ariyi besler tasimasi kolay saldirgan olmadigindan dolayi, sakin ari oldugundan  ordan orayi tasiyabirler, kalburcu ariya,  kalburcu ari neden demisler,  kara kovanda  petekleri kalbur gibi yuvarlak yaptigindan kalburcu ari demisler,
besledigi kópek soylari,  saldirgan  ve kinci   eve araziye hayvanlari yanasmadigin súrece  saldirmayan,
dostu dúsmani cok iyi ayirt edebilen  bu kópekleri beslerler,

bu insanlari górdúgúnde  bu insan avrupalilari benziyor diye bilirsin,    KIZIL TÚRKLERDÍR,   neden kizil denmis,  eski yaslilar, bu insanlari kizil adiyla  anardi,  KIZILDIR  KIZIL  derlerdi,   kolu kopsa cani yanmaz saglam dayanikli inatci yolundan kolay kolay dónmúyen bu insanlari derlerdi,

kulaclari cok duyar, gózleri cok iyi górúr  kolay kolay hasta olmazlar, calisirken kolay yorulmazlar,  arazide  son derece kosar yórúrler,  yorulmazlar,

kisacasi nazik insanlardan deyillerdir,

babamin bir tarafi  KIZIL  yórúklerindendir, bir tarafi mutaf túrklerindendir, 
bu   bu yórúklerin  bayanlarida erkekleride son derece silah kullanabilir,  ústúnde silah tasiyabilir, son derece korkusuzdur,

bir tane halam varmis kendine górmedim  dúgúnlerde dúgún  meydanlarinda  tabanca atarmis,  ninem belinde tabancasi ile gezermis,
bir tane halam vardi,  onu cok górdúm rahmetliye, sari sacli kirmizi tenli biraz renkli gózlú ,  bir erkeyi rahatlikla dóvebilirdi, bukadar dayanikli gúclú  bir insan irkidir yórúk  túrklerinde,

yukari   bakarsaniz    bu yazdiklarima  góreceksiniz ufuk   kardesimizde, kirmizi tenli olusundan,  yildiz   sukan  hanimdada   góreceksiniz, iyi bakarsaniz, bu yazdiklarima, bu insanlar   cok mútdís avci olurlar,,,,
« Son Düzenleme: 18 Nisan 2013, 22:32:03 Gönderen: Nurettin AYDIN »
Nurettin AYDIN
1966-Hollanda