Gönderen Konu: CABELAS ALIŞVERİŞ REHBERİ  (Okunma sayısı 23494 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Muhammet ACAR

• AvlakForum Üye
  • *
  • Aldigi tesekkür sayisi: 28
Ynt: CABELAS ALIŞVERİŞ REHBERİ
« Yanıtla #25 : 04 Ağustos 2018, 05:02:45 »
Hayırlı günler. Cabelas tan Hoppes marka tüfek bakım ürünleri alacağım fakat yasaklı ürünlerin içerisinde mi bilmiyorum. Bu konuda bilgisi olan abilerimin yardımcı olmasını rica ediyorum.
  • ATA ARMS SP SLUG 12 ga
1990 İstanbul

Çevrimdışı Bünyamin ERDOĞAN

• AvlakForum Üye
  • *
  • Aldigi tesekkür sayisi: 12
  • AVLAKFORUM.COM AVCI FORUMU
« Yanıtla #26 : 24 Ağustos 2018, 02:11:34 »
Hayırlı günler arkadaşlar ben Almanya'da bıçak satıcısıyım Türkiye'ye Antalya'ya kasap bıçakları yolladım Alman postasıyla ürünler 20 kilo tuttu 53€ para ödedim satış fiyatım 400€ çivarı faturayı kestim paketi yolladım . Antalya gümrüğün de gümrük müşavirleri 500€ gümrük çıkardılar artı gbt temiz kağıdı tarım bakanlığından belge istemişler 300 tl bir tutarı varmış , gümrüğü aradım siz bu gümrük değeri çok fazla normalde 100/25 alınıyor 400€ olan mallar gümrüksüz dedim adam çoksa göndermeseydin dedi telefonu yüzüme kapadı ve paketin geri dönmesini istedim paket 2 haftada geri Almanya'ya geldi Türk gümrüğü paketi parçalamış iyice kapatmadan geri yollamış Alman gümrüğü delici kesici aletler düzgün paketli olmadığı için bana 30€ ceza kesti . Ve paketin maliyeti toplam 80€ buldu bana ürünü adrese teslim edemedim bu gümrük müşavirleri neden mafya üsülü çalışıyor insanları madur ediyor çok zoruma gitti 400€ ürüne 500€ gümrük ben eBay da satış yapıyorum dünyanın her yerine değeri 2000€ bulan ürünleri sorunsuz adrese gidiyor Türkiye'de 50€ bıçagı dahi müşteri teslim alamıyor , yok gbt isteniyor yok sabıka kağıdı isteniyor , ülkemiZde kılıç dahi rahatça satılır ilken küçücük çakıya yapılan bu muameleler akıl işi deyil ve av tüfek fişekleri dahi ruhsatsız verilirken ülkemiz de , bıçağa sabıka kaydı istenmesi nasıl bir iş anlayamadım şu insanların hobilerin den devletimiz elini çekse artık sonuçta bıçak sanayi dünyada büyük bir potansiel oluşturuyor çakı bıçağından devlet ne ister anlamadım .
  • Üzümlükoparatifi
  • Üzümlü
  • Üzümlü
  • Üzümlü
  • Üzümlü
  • Üzümlü
1977-Almanya/kayseri

Bu mesaja tesekkür eden üyeler: Sabahattin KARAHAN, Yaşar KÖKÇEN

Çevrimdışı Muhammet ACAR

• AvlakForum Üye
  • *
  • Aldigi tesekkür sayisi: 28
« Yanıtla #27 : 24 Ağustos 2018, 04:43:03 »
Bildiğim kadarıyla yurt dışından bıçak, silah vb. getirtmek yasak. İthalat yolu ile nasıl alınır onun prosedürünü bilmiyorum. Bir diğer husus sizinde dediğiniz gibi gümrük çalışanlarının üniformalı mafya gibi tavır takınmaları. Çok sinir bozucu. En son aldığım ürünün kutusunu açıp kontrol ettikten sonra kurusunu tam kapatmadan evime göndermişler. Allahtan yolda düşüp kaybolmadı.
  • ATA ARMS SP SLUG 12 ga
1990 İstanbul

Bu mesaja tesekkür eden üyeler: Yaşar KÖKÇEN

Çevrimiçi Hakan ATASOY

• Müdavim Üyemiz
  • Aldigi tesekkür sayisi: 508
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #28 : 25 Ağustos 2018, 13:40:20 »
Alışveriş limitini iyice düşürdüler.  >:(
Bu memleket tarihte Türk'tü, Bugün de Türk'tür ve ebediyyen de Türk olarak yaşayacaktır.Türkiye Türklerindir! Ne mutlu, Türk'üm diyene!1980 BURSA

Bu mesaja tesekkür eden üyeler: Yaşar KÖKÇEN