Gönderen Konu: Gaziantep'te Bir Kişi Keklik Avlarken Başka Bir Avcı Tarafından Vuruldu  (Okunma sayısı 1805 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Ümit MUTLU 34

• AvlakForum Üye
  • *
  • Muallim

Değerli forum üyeleri, ustalarım...

Yine bilinçsiz yurttaşlar tarafından gerçekleştirilen bir kaçak avcılık örneği... Adam bilinçsiz devlet ne yapsın. Kanun belli isteyen uyar isteyen uymaz devletin imkanları belli. Her gün devlet dağ taş onları mı kovalayacak. Adam bilinçsiz olduğu için doğuştan yüreğinde hissetmesi gereken vicdan duygusunun da bilincine varamamış. Yavrulu, yumurtalı zamanında bölge halkının ağzıyla Hıngırmacı olmuş ki bu da yasak bildiğim kadarıyla... Doğadan kekliği koparıp kutuda besleyip ötüşüyle egosunu tatmin edecek, ufak bir ticarete de döküp gelir elde edecek sonra avcıların vahşetinden bahsedecek kadar çıkarlarını vicdanıyla örtecek...

Daha fenası kurduğu tuzakta başka eli tüfekli bir kişi  tarafından keklik zannedilerek katledilecek. Artık bu usulsüzlüğü yapan canileri bir kenara bıraktık. Bölgede hiç mi vicdanı olup şikayet eden bir yurttaş veya aldığı maaşının hakkını verip sahada adamakıllı devriye atan ormancılar kalmadı...

Yine olay medyaya yansıdı ve avcılık hakkında önyargılı olan vatandaş genelleme yaparak günah keçisi bizleri ilan etti...

https://www.haberler.com/gaziantep-te-bir-kisi-keklik-avlamak-isterken-13264337-haberi/

Gaziantep'te, tuzak kurarak keklik avlamaya çalışırken ağacın üstüne saklanan kişi, başka bir avcı tarafından yanlışlıkla vurularak yaralandı.İddiaya göre, merkez Şahinbey ilçesi Yaylacık Mahallesi kırsalında ava çıkan Y.Ö (60), içinde 2 keklik bulunan tuzağını alarak bir ağaca gizlendi ve yanındaki müzik çalarla kuş sesi yayını yapmaya başladı.O sırada bölgeye avlanma amacıyla gelen C.K. (25) kuş sesini duyunca ağaçtaki hareketliliğin keklik olduğunu sanarak tüfekle ateş etti.Açılan ateş sonucu başından yaralanan Y.Ö. hastaneye kaldırıldı. C.K. ise jandarma tarafından gözaltına alındı.Öte yandan, Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğünce C.K'ye 2 bin 203 lira, Y.Ö'ye ise 3 bin 595 lira idari para cezası ve avda kullandığı keklikler için ayrıca tazminat cezası kesildiği bildirildi.
  • Armsan Paragon
1988 - İstanbul

The following users thanked this post: Hüseyin İŞCEN, İsmail YALÇINKAYA

Çevrimdışı Enes Malik TEPE

• AvlakForum Üye
  • *
Trajikomik gerçekten :) Bilinç ve vicdan olmazsa olmaz...
  • Armsan Phenoma Carbo 76 cm
  • Huğlu Koop. 103FE 71 cm

1997
Tekirdağ/Van

Çevrimdışı Murat TEPE

• Müdavim Üyemiz
ilahi adalet diyelim, yazık.
KAYSERİ / 1976
Beretta 686 Spz.-12, Franchi Affinity-12
Waffen-16
Akus Spz-20-28-36

Çevrimdışı Hüseyin İŞCEN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Etme bulma dünyası ağaçtaki  hareketliliği  keklik sanan kişide de  ayrı bir bakış açısı olmalı adamı keklik gibi avladığınına göre. Hey allahım
  • huğlu kooperatif 12 calibre 76 namlu süperpoze
  • Üzümlü kooperatif 16 calibre 71 namlu çifte
  • Akdaş ah 212 w hybrit 71namlu yarıotomatık
Gerçek avcı doğayı  koruyan nefsini dizginleyebilendir.

1986 sivas

Çevrimdışı Elver ENGİN

• AvlakForum Üye
  • *
  • Amaç spor
İllegal av yapan iki bilinçsiz insan aynı yerde av yapmak olmayacağı için katliam yapıyor
inanın ben bu olaya söleyecek laf bulamıyorum sonra dünyadan bir haber insanlar avcılara bir sürü laf ediyor
  • YILDIZ SPZ-ME
  • ÖZKANLAR FX17
1976 İZMİR KARŞIYAKA ÖRNEK AVCILAR DERNEĞİ

Çevrimdışı Eren KARATAŞ

• AvlakForum Üye
  • *
Haberi okurken Kibar Feyzo'nun sahnesi canlandı zihnimde  ;D

https://www.youtube.com/embed/E95WHaDtKVc?start=14
  • Benelli Vinci 61cm, 71cm
  • Benelli 828 U Silver 71cm
1989 - Mersin

Çevrimdışı Sercan YAŞIN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVLAKFORUM.COM AVCI FORUMU
Cezalar caydırıcı olmalı ki insanlar hata yapma cesaretini gösteremesin. Özellike tuzakla avcılık sezon dışı avlanma kabul edilemez hatalardır. Paralı avcılık konusu kapanmalı denetim arttırılmalı. Haftada iki gün ava giden biriyim daha hiç evrak sorana rastlamadım.
  • Beretta S56E
  • Robust 222
  • Sımson suhl thüringen
  • Beretta a400 xplor actıon kıck off
  • Armsan 10. yıl
  • Akus estate
1994 - İzmir

Çevrimdışı Gökmen TAŞAR

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ceza değil