Gönderen Konu: DACİA STEPWAY  (Okunma sayısı 2255 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Ahmet ÖZTÜRK

• Müdavim Üyemiz
DACİA STEPWAY
« : 25 Aralık 2017, 17:46:42 »
Değerli üyeler..uzun zamandır aklımda olan bir otomobil olan Dacia stepway hakkında sizlerinde olumlu olumsuz görüşlerinizi almak istedim..şu an benzinli+ lpg li olan aracım clio sembol1.4 ..2003 model..dacia da şu an kampanya varmış..ilgilendiğim araç Stepway 1.5 dizel 90 bg ,manuel vites..değerli görüşlerinizi bekliyorum..
  • Stoeger peregrine max 5
  • Ata Arms
Ahmet ÖZTÜRK
Lüleburgaz/KIRKLARELİ  1976

Çevrimiçi Fatih S.M.YAPAR

• Müdavim Üyemiz
Ynt: DACİA STEPWAY
« Yanıtla #1 : 25 Aralık 2017, 18:31:47 »
Ahmet bey subjectif değerlendirmem şu : bu araç "binek otomobille, SUV'un çiftleşmesinden doğan gayrimeşru çocuk"gibi...ne SUV ne binek arada bir konsept.
Ama dediğim gibi bu benim değerlendirmem, bu araca binen artısını eksisini söyler.
  • Benelli Bellmonte 1 12 çap 71 cm namlu
  • Mossberg 500A pompalı 12 çap 71 namlu
  • Kral Cara Cara süperpoze 12 çap 71 cm namlu
  • Özhuğlu Alesta çifte 36 çap 71 namlu
  • İngiliz Seter; Şanslı
Tarsus Avcılar Kulübü
Fatih S.M.YAPAR
1976 Tarsus/Mersin

The following users thanked this post: Ahmet ÖZTÜRK

Çevrimdışı İsmail AYDIN 01

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #2 : 25 Aralık 2017, 19:01:47 »
Dizel olması dışında hiç bir ekstrası olmayan bi araba. Konfor ve güvenlik zayıf ama renonun 1.5 dizel motoru var üstünde. Bütcenizi bilmiyorum aradığınız yakıtsa iyi bir tercih olur

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
  • Beretta AL 391 Urika 1&2
  • FABARM L4S 12
  • AKUS HUNTER DELÜX ALT ÜST ÇİFTE 12
  • AKUS ESTATE YAN YANA ÇİFTE 12 cal & 20 cal
1985 KOZAN

Çevrimdışı Murat DİKMETAŞ

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVLAKFORUM.COM AVCI FORUMU
« Yanıtla #3 : 25 Aralık 2017, 19:42:37 »
Bizde var severek kullanıyoruz  . Konfor olarak ne arıyorsunuz bilmiyorum ama 300 - 400 kilometre yol yapıyorum ava giderken duruma göre indiğimde oram buram ağrımıyor . İç hacmi güzel geniş . Normal yapıda üç kişi arkada bu dediğim 300 - 400 kilometre yolu hiç rahatız olmadan gidebiliyor . Bagaj hacmi iyi . Yakıtta çok cimri ,klima açıkken bile :) Altı nispeten biraz daha yüksek . Güvenlik konusunda malesef zayıf .
  • Huğlu 202B
  • Winchester SXP
1983 - Fatsa

Çevrimdışı Cengiz OKÇU

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #4 : 25 Aralık 2017, 20:17:53 »
Ahmet bey 4 yıldır dacia dokker stepway kullanıyorum kötü yanları konfor sıfır rahatlık sıfır güvenlik sıfır belli bir süratten sonra sanırsın üstü açılıyor bütün ses rüzgar içerde yakıt abartıldığı kadar az değil normal iyi yönleri alt takım sağlam parçası heryerde bulunuyor ben alalı bakım hariç hiç masrafı olmadı ha niye aldınız derseniz ben 45 bine sıfır almıştım o paraya fazla seçenek yoktu

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
1983
Yozgat

Çevrimdışı Yakup ÇEVİK

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVLAKFORUM.COM AVCI FORUMU
« Yanıtla #5 : 25 Aralık 2017, 20:29:39 »
2016 13000 de hatasız var isteyen varsa.
  • Ata cy
1986 - İzmir Karşıyaka
Yufka yüreklilerle çetin yollar aşılmaz;
Çünkü bu yol kutludur, gider Tanrı Dağına.

Çevrimdışı Faruk KOCAMAN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #6 : 26 Aralık 2017, 13:29:18 »
2017 model dolusunun sıfırı nasip oldu, 7 aydır kullanıyorum. segmentinde çokta güzel, süspansiyonu, direksiyonu şahane tepkileri güzel, evet yol sesi alıyor, almasıda normal arabanın altı yüksek, birde virajlara deli gibi girmemek lazım, hız sınırlarında çekme yatma sallama yok,  motoru 1.5 dizel, süratlanması vites geçişleri çok süper, kliması son haddinde bile rampada ayılma - bayılma yok, yakıt şuanda ekranda 100km 5 lt gösteriyor sanırım düşmeyecek gibi, bagaj kısmı fena değil, kasislerde tümseklerde vurma ses yapma yok, hiçmi eksileri yok diyenlere; öncelikle konsolda kullanılan plastik berbat, müzik  sistemi berbat, taban döşemesi kötü, yol sesi alması berbat, jantları çelik görünümlü kapaklı, altı çarparmı tutarmı korkusu yok, çanakkale-yenice- bayramiç-çan-biga hattında girmediği bayır-gölet - piknik yeri, manzara yeri kalmadı. ki benim için arabada aradığım en büyük özellikti, bir eksi tafarıda fiyatları öyle pahalandı ki sıfırına 80 bin gibi, bu paralar verilmez. teşekkürler.
Faruk BAĞCI 1980
Elif Matbaa - ÇAN
0542 407 17 17
Süperpoze
Otomatik

The following users thanked this post: Ahmet ÖZTÜRK, Yaşar KÖKÇEN, Murat DİKMETAŞ

Çevrimdışı Uygar TANDOĞAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #7 : 26 Aralık 2017, 15:33:32 »
çok kaliteli bir araç olmasa da ülkemiz şartlarında ekonomik,altı yüksek,daha güvenlikli ve konforlu araçları düşündüğümüzde bu araç mantıklıdır. zaten fiyatı mantık sınırlarında bir suv artık yok.150 bin tl ye suv alacaksın,dizeli var 4 çeker yok,4 çeker var dizeli yok.altı beklenilen kadar yüksek değil.4 çeker olanlar yüksek hacimde ve vegi yakıt vs.bir sürü problem. bu stepvay aracın alt yüksekliği iyi.motoru kendini kanıtlamış ekonomik.altını vursanız her yerde ucuza yapılır. dal çizse canınız yanmaz. zaten şimdiye kadar kullanılan reno 12 ler de önden çekiş.uygun lastik seçimi ile her yol koşulunda en az önden çekişli şehirli suvlar kadar da iş yapar.bence alın.
  • HUĞLU RENOVA SENTETİK 66CM
  • VURSAN 92A EUROPE 66cm
  • HUĞLU GX 812 TACTICAL
Uygar TANDOĞAN
1977 MUĞLA

The following users thanked this post: Ahmet ÖZTÜRK, Yaşar KÖKÇEN, Murat DİKMETAŞ

Çevrimdışı Ahmet ÖZTÜRK

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #8 : 29 Aralık 2017, 23:16:50 »
Değerli yorumlarınız için hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim.bugün itibarı ile stepway için görüşmeyi yaptık ancak aracın satış sloganında da  kendi kendini satan otomobil sıfatından mı nedir fiyatta istediğimiz esneklik yapılmadı..imkanları ne kadar zorladıysak ta bir anda fiyat konusu yüzünden araçtan soğudum ve son noktayı koydum..her işte bir hayır vardır dedik..tekrar herkese teşekkür ederim..
  • Stoeger peregrine max 5
  • Ata Arms
Ahmet ÖZTÜRK
Lüleburgaz/KIRKLARELİ  1976

Çevrimdışı Hayati ÖZKAN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #9 : 08 Ocak 2018, 15:09:55 »
Ben 2014 kasım ayından itibaren 1.5 90 beygir stepway i kullanıyorum. Aracım 50000 km yi geçti.Araçtan genel olarak memnunum. Ben olumsuz olarak çamurdaki performansının iyi olmadığını söyleyebilirim. Toros ve brodway, lada samara  gibi eski araçların rahat  girip çıktığı çamurda stepway kalıyor çıkamıyor. Buna anti patinaj sisteminin, aracın yüksek ve hafif oluşunun neden olduğunu düşünüyorum. Farklı stepway kullanıcılarından bu sorun için (Çamur) lastik önerisi istiyorum.
Hayati ÖZKAN
EDİRNE
1980

Çevrimdışı İbrahim ONAK

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #10 : 08 Ocak 2018, 18:27:22 »
Olsa binilir :) ama bende lada samara var. Başkada bişi istemem ;)

VIA_A1_1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

1979 Balıkesir