Gönderen Konu: DACİA DUSTER HAKKINDA PAYLAŞIM  (Okunma sayısı 24437 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Hüseyin SÖNMEZ

• Müdavim Üyemiz
  • cesi ve ıkon
DACİA DUSTER HAKKINDA PAYLAŞIM
« : 30 Ekim 2014, 20:53:05 »
DEĞERLİ  AVLAK  PAYLAŞIMCILAR
AV İÇİN  DUSTER  ALMAK İSTİYORUM  4X4  OLACAK
VE ARKAYA  ASKIDA KÖPEK  TAŞIMA KAFESİ  TAKTIRACAM
TAKILIYORMU  KULLANAN VARSA  LÜTFEN PAYLAŞALIM
ÇEKİ  DEMİRİ  TAKILIYORMU  TŞK
Hüseyin SÖNMEZ
1952 DENİZLİ

The following users thanked this post: Mustafa AYDIN 54

Çevrimdışı Cihan TURGAY

• AvlakForum Üye
  • *
Ynt: DACİA DUSTER HAKKINDA PAYLAŞIM
« Yanıtla #1 : 30 Ekim 2014, 21:02:27 »
bende hyundai ix35 elit otomatik aldım özelliklerinde romörk çekme özelliği var diye yazıyor ama üzerinde çeki demiri yok bu çeki demiri için proje falan istiyorlar herhalde sonra bildiğim kadarıyla her araca takılıyor.dusterin otomatiği olsaydı onu alırdım hem ucuz hem 1.5 dizel reno motoru olan süper.yakıtı 4 çekeri güzel tam av aracı.
Cihan TURGAY
1973 balıkesir

• Müdavim Üyemiz
  • cesi ve ıkon
« Yanıtla #2 : 30 Ekim 2014, 21:10:20 »
TABİKİ  SADECE  AV İÇİN OLDUĞU İÇİN  DİZEL OLMASI YAKIT ÇOK İYİ
İDAL BİR ARAÇ  TŞK CİHAN BEY
Hüseyin SÖNMEZ
1952 DENİZLİ

Çevrimdışı Özgür YAŞAR

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #3 : 30 Ekim 2014, 21:28:26 »
bence arazi klasmanında emsallerine göre az yakıyor ama 5 para etmez;avda gördüm arazi şartlarına uyumu sıfır ve kasaya göre kullanımı  iç hacim de kötü.40-50 bin arası ne suv araçlar var.bence suziki vıtara yada daihatsu yada diğerleri ama asla dacia almam.
Özgür YAŞAR
1975 tuzla_istanbul

Çevrimdışı Veli TOKCAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #4 : 30 Ekim 2014, 21:50:11 »
Av için uzun saşe SUZİKİ SAMURAİ YOL İSTEMEZ dağ taş sür.kısa oldugundanaskıda da kalmaz.yakıt az(25..30 krs)yakar km.de... parca ucuz ve bol istersen en sert sekilde ofrad yap,sağlam japon yapmıs,SUZUKİ samurai SASMAYIN
1962....BURDUR AVC. KULB                BURDUR

Çevrimdışı Barış ÜNSAL 11

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #5 : 30 Ekim 2014, 22:57:12 »
4x2 2014 model kullanıyorum şimdilik memnunum yakıt olsun arazide olsun sıkıntım yok. dağ taş götürüyor beni. bahsettiğiniz taşıma kafesi nasıl monte ediliyor bana da lazım öyle bişey.
Barış ÜNSAL
1982--eğirdir-ısparta/selçuk - İzmir

Çevrimdışı Erol TEMEL

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #6 : 30 Ekim 2014, 23:14:51 »
kesinlikle çok doğru bir seçim arkaya çeki demiri olmadan da köpek taşıma kafesi takabiliyosun  burda bir arkadaşımız yaptı demirci işi suv araçların enyükseği dusterdir uygun lastıkle look kilidiyle hiç bir yerde kalmassın benim 2.5 grand vitaram var artık burayada gelemez dediğim her yere peşimden geldi yakıtıda cabası 35 bine mal etmeseydim 98 vitaramı hiç düşünmezdim bile.Ama en önemlisi uygun lastik ve bu araba buraya çıkmaz,burdan geçmez dememek al bire tak look a korkma bas.
1971 SAKARYA

Çevrimdışı Veli TOKCAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #7 : 31 Ekim 2014, 01:38:34 »
Bende bi süredir düşünüyorum ama bahsi konu olan dacia,hundai modelleri arazi için uygun değil bence, bu modelle tecrübem yok ama aklımdan geçen suzuki jimny

http://www.arabam.com/ilan/galeriden-satilik-suzuki-jimny-1-3-jlx-mt/ozugur-dan-suzuki-jimny-1-3-4x4-lpg-li-tam-dolu-araji-canavari/5087061#10
bu arac güzel ama fiatı cok pahalı.ederi 20-25 bin tl.arac ofrad için hazırlanmıs

Çevrimdışı Uğur ŞENLİK

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #8 : 31 Ekim 2014, 01:57:34 »
Değerli arkadaşlar herkese selamlar
Dusterin 4x4 modelini yaklaşık 9 aydır kullanıyorum bu süre zarfında arazide beni hiç utandırmadı
sınıfında en yüksek araçtır bildiğim kadarıyla
yakıt olarak güzel bir araç,4x4 sistemi nissan dan alınma
şehir içindede konforlu bir araçtır
eleştirebileceğim tek yönü iç dizaynında kullanılan malzemenin kalitesidir oda bu fiyata alabileceğiniz bir araç için çok önemli değil.
  • Akkar 512 çifte
  • Akkar Altay
  • Armsan 620
Uğur ŞENLİK
1969 zonguldak

Çevrimdışı Savaş KARAUZ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #9 : 31 Ekim 2014, 05:08:14 »
2012 de araba alırken çok istemiştim, ama param 4x4   90 beygirine yetiyordu, 110 beygirden aşağısı hem yürümez hem de gürültüsü çekilmez dediler. Almadım. Sonra antepli bir arkadaşla konuştuk çok memnun hayvani bir torku var 90 beygiri iş görür dedi. Bir de bu dizellere chip tuning uygulaması olabiliyor , gürültü konusunu yalıtımcılar hallediypr mu bilmiyorum ama yeniden araba alırsam alacağım modeli kiralayıp 2-3 gün tepe tepe kullanıcam.
1978-İZNİK

Çevrimdışı Murat YILMAZ 61

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #10 : 31 Ekim 2014, 08:44:12 »
Savaş bey , Gürültüyle ne alakası varmış ben anlamadım .Motor çok ufak değişiklikler hariç aynı 110 la..Bizde stepway 90 hp var. bahsettiğiniz motor var araçta .Motor sesi yok arabada, yol sesi var.
1983   ist -  Trabzon

Çevrimdışı Murat TEPE

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #11 : 31 Ekim 2014, 09:59:28 »
2 yıl önce sıfır Dacia Duster aldım 30.000 km de şu  an. En az 20.000 km avda yaptım yol tutuş ve arazi aracı olarak mükemmel. Bence bir avcı için oldukça ideal bir araç, Benim araçda 90 beygir fakat motorun ufaklıkla felan hiç alakası yok çok dik rampalarda bile 4 ve 5. vites ile gidiyor. Dizel gerçekten gücü hissettiriyor. Yakıt olarak da oldukça ideal. Kesinlikle tavsiye edebileceğim bir araç.

« Son Düzenleme: 31 Ekim 2014, 10:19:03 Gönderen: Murat TEPE »
KAYSERİ / 1976
Beretta 686 Spz.-12, Franchi Affinity-12
Waffen-16
Akus Spz-20-28-36

Çevrimdışı Yusuf SAĞLAM

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #12 : 31 Ekim 2014, 10:11:53 »
2012 de araba alırken çok istemiştim, ama param 4x4   90 beygirine yetiyordu, 110 beygirden aşağısı hem yürümez hem de gürültüsü çekilmez dediler. Almadım. Sonra antepli bir arkadaşla konuştuk çok memnun hayvani bir torku var 90 beygiri iş görür dedi. Bir de bu dizellere chip tuning uygulaması olabiliyor , gürültü konusunu yalıtımcılar hallediypr mu bilmiyorum ama yeniden araba alırsam alacağım modeli kiralayıp 2-3 gün tepe tepe kullanıcam.

savaş bey ,bende 2004 model 86 beygir transporter var . 2009 y ılında  almıştım , ve 86 beygir olduğunu bilmeden aldım . banada dediler 86 lıklar gitmez die . ama samimiyetime inanın arabam yeteri dereçede beklentilerimi karşılıor . arabam 1860 kg ve 1.9 motor ve 86 hp 0lmasına rağmen son dereçe tatminkar . bırakın şu 90 hp ler gitmez işlerini . 100 hp lik tüplü bi araça bineçeğinize , 70 hp lik dizele binin . yeni nesil dizeller gerçekten harika ve inanılmaz dereçede torkları yüksek . 70 lik olsun , dizel olsun , benim olsun .

bir daha tüplü araçmı , tövbe etmedim ama , o dereçede lanet ettim .

90 hp lik diesel  duster , beklentilerinizi son dereçe karşılar . hem ekonomik hemde güçlü bir motor .
  • SKB 3000
  • Gardone bignotti çifte
  • büyük huğlu conkuest
  • irlanda setter
1974 samsun . .  104 a 71 o/u . . kral 76 O/U . . Android magnum 76  yarı otomatik  . .

resim gönder

Çevrimdışı Yusuf SAĞLAM

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #13 : 31 Ekim 2014, 10:19:08 »
2 yıl önce sıfır Dacia Duster aldım 30.000 km de şu  an. En az 20.000 km avda yaptım yol tutuş ve arazi aracı olarak mükemmel. Bence bir avcı için oldukça ideal bir araç, Benim araçda 90 beygir fakat motorun ufaklıkla felan hiç alakası yok çok dik rampalarda bile 4 ve 5. vites ile gidiyor. Dizel gerçekten gücü hissettiriyor. Yakıt olarak da oldukça ideal. Kesinlikle tavsiye edebileceğim bir araç.

hayırlı olsun murat bey ,  güle güle kullanınız inşallah .

murat bey , araçınızın üzerindeki bot , 2.90 sanırım . bizde yeni bir bot aldık , 2.70 ve 2.5 hp dört zamanlı benzinli kıçtan takma motorla birlikte .  . siz bu bota kaç kişi biniorsunuz .  2.70 e 3 kişi binmei planlıoruz . belki 3 artı birde olabilir . benim araçın içine oluor havasını indirmeden . 3 metre alsaydık dahamı ii olurdu .  yoksa 2.70 idealmidir . 
  • SKB 3000
  • Gardone bignotti çifte
  • büyük huğlu conkuest
  • irlanda setter
1974 samsun . .  104 a 71 o/u . . kral 76 O/U . . Android magnum 76  yarı otomatik  . .

resim gönder

Çevrimdışı Murat TEPE

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #14 : 31 Ekim 2014, 10:28:05 »
hayırlı olsun murat bey ,  güle güle kullanınız inşallah .

murat bey , araçınızın üzerindeki bot , 2.90 sanırım . bizde yeni bir bot aldık , 2.70 ve 2.5 hp dört zamanlı benzinli kıçtan takma motorla birlikte .  . siz bu bota kaç kişi biniorsunuz .  2.70 e 3 kişi binmei planlıoruz . belki 3 artı birde olabilir . benim araçın içine oluor havasını indirmeden . 3 metre alsaydık dahamı ii olurdu .  yoksa 2.70 idealmidir . 

Teşekkür ederim Sayın Sağlam;

2.90 bota 4 kişi binilebiliyor fakat ideal olanı 3 kişi bence, malum av malzemeleri biraz kalabalık oluyor. 2.70 bota 3 kişi binilebilir. Fakat öncelikle teknik özelliklerinin botun dansitesi  v.s katalog değerlerinin dikkate alınması gereklidir. sizin bota 3 kişiden fazla binmenizi tavsiye etmem hem çok sıkışırsınız hem de riskli bir iş, ikincisi ise motor gücünün biraz daha fazla olması gerekiyor 2.5 beygir ufak kalır biraz. benimki 5 beygir olmasına rağmen daha büyük motora geçmeyi düşünüyorum. Botun havasını hiç indirmemek en sağlıklısı ben de remork yerine bu şekilde bir çözüm buldum daha pratik. 2 kişi ile rahatlıkla indir-bindir yapılabiliyor.
KAYSERİ / 1976
Beretta 686 Spz.-12, Franchi Affinity-12
Waffen-16
Akus Spz-20-28-36

The following users thanked this post: Yusuf SAĞLAM

Çevrimdışı Savaş KARAUZ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #15 : 31 Ekim 2014, 10:52:12 »
bırakın şu 90 hp ler gitmez işlerini . 100 hp lik tüplü bi araça bineçeğinize , 70 hp lik dizele binin . yeni nesil dizeller gerçekten harika ve inanılmaz

bir daha tüplü araçmı , tövbe etmedim ama , o dereçede lanet ettim .

ben 1.4 tsi golf kullanıyorum onlarda tüp olmuyor, benzin zıpladığında gıdım gıdım alıyorum ,  fiyatı düştüğünde fullüyorum:)
valla bence de duster türkiyede bu konularda en alınabilecek araç. rakipsiz.
« Son Düzenleme: 31 Ekim 2014, 10:53:21 Gönderen: Savaş KARAUZ »
1978-İZNİK

Çevrimdışı Caner COŞAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #16 : 31 Ekim 2014, 14:26:52 »
merhaba Hüseyin bey bu fiyatlara alınabilecek un uygun 4x4 dacia duster hem görünüşüyle performansı ile sizi yarı yolda bırakmaz 1.5 dci motor ise yakıt cimrisi ve güçlü eski model dustere göre çok iyi iyileştirmeler yapılmış yeni dusterde geniş bilgi ekranı navigasyon cam otomatikleri orta konsoldan kapılara alınmış çok iyi ve en önemlisi ses izalasyonu eski modele göre içeri giren motor sesi rüzgar sesi yol sarsıntı sesleri minumima indirilmiş yeni dusterde bu fiyatı fazlasıyla hak ediyor
1985
BURSA

Çevrimdışı Savaş KARAUZ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #17 : 31 Ekim 2014, 15:45:49 »
minibüslerde de ford transit journey  i beğeniyorum. anadolu şartlarına uyacak bir araç sanırım,

bakım maliyetleri de volskwagenden düşük içi ondan çok geniş.

yerden epey yüksek, çok yolcu ve malzeme taşınabilir.

« Son Düzenleme: 01 Kasım 2014, 14:16:48 Gönderen: Savaş KARAUZ »
1978-İZNİK

• Müdavim Üyemiz
  • cesi ve ıkon
« Yanıtla #18 : 31 Ekim 2014, 23:52:09 »
değerli  paylaşımlarınız için çok teşekkürler
devamını bekliyorum  benim gibi çok  arkadaşlar vardır
faydalanalım tşk
Hüseyin SÖNMEZ
1952 DENİZLİ

Çevrimdışı Kenan ÖZKAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #19 : 02 Kasım 2014, 11:21:08 »
ben dacia sandero 1.5 dci 70 beygir  2013 model 07.07.2014 yılında aldım şuanda 2000 km yaptım 70 bg ama rampada falan bayılma olayı olmadı az yakıyor ve menmunum aracımdan yanlız ben satıyorum satma nedenim otomatik alıcam ailede kız kardeşim annem ve babam manuel kulanamıyor ama araç yakıtı gerçekten çok güzel bundan önce duster düşünüyordum büyük arabayı kardeşim kullanamaz diye sandero aldık yanlız manueli ailedekiler kavrıyamadı ben güvenlik olarak çalışıyorum ve çok araba kulanıyorum vale gibi araç çekme işleride var sandero ve duster kulandım stepway kulandım test sürüşünde ve inanın şekil çok iyi  yanlız çok yaylanıyor ambiance modeli belki ookadar janjanlı değil ama yakıt oranı stapwaydan çok düşük çok araştırdım ilk kasaları iç aksamı falan çok kötü stepway ve normal binek modelerin ama son atılımı 2012 sonunda piyasaya yeni çıkardıkları modelerde eco tuşu ile %10 tasarup sağlaması gibi özelikleri var araç şuanda binile bilecek türkiye şartlarında iyi bir araç reno şimdi wolksvagen segmendinde dacia reno segmentinde yer aldığını videolarda izledim çok iyi araştırdım yanlız otomatik olsaydı inanın tadından yenmezdi benim aracımda navigasyon olayıda var ve çok iyi istanbulda gideceğim yere nokta atışı gidiyorum yani daha ne olsun diyorum ama iyi bir tercih dacia diye bilirim türkiye yolarında iyi seçim bir çok firmanın arabasında iyi bir araba aldığımı düşünüyorum en iyisi sizlerin olsun saygılar
_____SiVeR öLüMüNe SeVeR____ KeNaN ÖzKaN 1989 B Rh+ istanbul  SİVASLI YİĞİDO

Çevrimdışı Kenan ÖZKAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #20 : 02 Kasım 2014, 11:29:06 »
birde aklıma gelmişken nissan qashqai biri alacaktı ve adam dacia duster aldı ve full+full aldı ve adam çok menmunum eski aracımda dacia diyordu bir sıkıntı yaşamadım nisanla aynı dedi 110 luklarından aldı ve bende baktım son çıkanlarda 4 cam otomatik güzel bir araba  ve 6 ileri şanzumandı yanlış hatırlamıyorsam çok güzeldi yani dacia nın 2013 sonrasını tavsiye ederim ben pınar süt de çalıştığımda logan kulandım onların yakıtı iyidi am a pek konforlu değildi bu modelerde en büyük göze çarpan asr abs ve esp olaylarıda araca güzelik katığını düşünüyorum saygılar
_____SiVeR öLüMüNe SeVeR____ KeNaN ÖzKaN 1989 B Rh+ istanbul  SİVASLI YİĞİDO

Çevrimdışı Savaş KARAUZ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #21 : 02 Kasım 2014, 16:51:15 »
Bu saatten sonra mecbur kalmadıkça 5 vitesli arabaya bulaşmamak lazım.
1978-İZNİK

Çevrimdışı Savaş KARAUZ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #22 : 02 Kasım 2014, 18:24:11 »
Bahçeli ev ve av köpeği varsa çift kabinli kamyonet de iyi olur heralde çoğunun  arka koltulları konforsuz ama mitsubihininki tutuluyor gördüğüm kadarıyla.

« Son Düzenleme: 02 Kasım 2014, 18:27:52 Gönderen: Savaş KARAUZ »
1978-İZNİK

Çevrimdışı Veli TOKCAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #23 : 02 Kasım 2014, 18:50:12 »
butce uygunsa gerçek av aracı bu  4*4 (japon malı.) ama bütçeyi açar. butceye göre alınacak araclar ama 4*4 olacak     
                                       1-usuzi suzuki mutsubisi.nissan 2--duster 3--suzuki samurai(uzun sase)
« Son Düzenleme: 02 Kasım 2014, 18:51:19 Gönderen: Veli TOKCAN »

Çevrimdışı Savaş KARAUZ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #24 : 03 Kasım 2014, 09:19:27 »
ben de bazen düşünüyorum sanıyorum düşük bütçe için en mantıklısı 1.7 enjeksiyonlu lada niva, en azından kışın içinde donmayız.
13-14 bin üzeri bütçe  varsa da 1.6 vitara.

1978-İZNİK