Gönderen Konu: KENDİNİ ESNAF ZANNEDEN ŞAHIŞLAR  (Okunma sayısı 2291 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Recep BALKİ

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
KENDİNİ ESNAF ZANNEDEN ŞAHIŞLAR
« : 27 Ocak 2017, 03:31:16 »
Merhaba dostlar başımızdan  geçen bir olayı nakledeyim .arkadaşın tüfeği kendim  avlak ta  ilana koydum . ilan süresince çok arayanlar pazarlık yapanlar oldu neyse buraya kadar herşey nolmal tüfeğe bir arkadaş müşteri oldu fiyatta son sözü söylediğim halde birde mal sahibi ile görüşelim dediler , bende tamam dedim mal sahibinin numarasını verdim gayet normal  benim söylediğim fiyattan 200 tl ağağı fiyatta anlaştılar alım satımını sıkıntı yok. Sıkıntı bundan sonra başladı tüfek kargoya verildi kargoda el kundağı hasar görmüş alıcı arkadaş ben bunu bu şekilde alamam dedi arkadaşta kendisine bunun kendinden kaynaklanan bir durum olmadığını zararı yarı yarıya karşılayabileceğini söylediği halde yok arkadaş sen hepsini karşılayacaksın el kundağı yok efendim 450  ile 600 tl arası yoksa tüfeği el altından satarız sizi uğraştırırız gibi tehtih vari konuşmalar ya arkadaş el insaf browning auto 5 el kundağı sordum Ali ağır ve Adem akbaş ustalara max fiyat 300 tl  hadi bunuda geçtik lanet olsun demiş arkadaş 300 tl para iadesi yapmış arkadaşlara gözleri doymuştur belki  sizlerde tüfek nakil ve satışlarında bu konuyu göz önünde bulundurun diye yazma ihtiyacı duydum.
 saygılarımla
  • BROWNİNG ULTRA XT
  • RİZZİNİ PREMİER
  • BREDA XANTHOS
1974-ÇAN-ÇANAKKALE

The following users thanked this post: Alpay ARICI

Çevrimdışı Raha BOLAT

• Müdavim Üyemiz
Ynt: KENDİNİ ESNAF ZANNEDEN ŞAHIŞLAR
« Yanıtla #1 : 27 Ocak 2017, 10:14:39 »
İyide Rcep bey devretmedenmi gönderdiniz tüfeği,orada hata yapmışsınız.
Raha BOLAT
1977 kırıkkale

Çevrimdışı Ömer KARABÖRK

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #2 : 27 Ocak 2017, 10:26:58 »
Bu terbiyesizliği kimin yaptığını da söylerseniz, başka arkadaşlarda düşmez bu duruma
  • Franchi first class
  • Benelli montefeltro
1986- AFŞİN

Çevrimdışı Adem KARACAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #3 : 27 Ocak 2017, 11:03:48 »
Bende abi dediğimiz bir adam tarafından fena çarpıldım. Ama kimin ne kumaş olduğu zaman içinde belli oluyor. Bazen cesur arkadaşlar çıkıp ne yaptın hacı abi bunun sıfırı bundan ucuz diyip bu şahıslara mani oluyor. Bazı şahıslar kurt puslu hava seviyor. Kitliyor konuyu sonra ver kazığı bulunca bizim gibi safı bizde bura bizim forum hepsi ihvani müslimin deyip ne dersen o diyoruz. Bu konuyla alakalı değil ama fiyat ve satış konusunda tarafsız expertise üye diye bir den fazla arkadaş görev alırsa kötü niyetli insanlar burda yemek yemez . Başkalarının çoluk çocuklarından arttırdıklarını gaspetmezler. Forum yönetimimiz bu konuda gayet yapıcı ve olumludur. Bu konuya el atacaklarına inanıyorum.
  • Huğlu 104 A 76 namlu 1/3
Adem KARACAN
1982 Cihanbeyli   LİMİT VİCDANDIR.  AVCI VİCDANSIZ OLAMAZ.

The following users thanked this post: Kadir DEMİRCİ, Veysi ŞENGÜL

Çevrimdışı Veysi ŞENGÜL

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
« Yanıtla #4 : 27 Ocak 2017, 11:28:02 »
Bende abi dediğimiz bir adam tarafından fena çarpıldım. Ama kimin ne kumaş olduğu zaman içinde belli oluyor. Bazen cesur arkadaşlar çıkıp ne yaptın hacı abi bunun sıfırı bundan ucuz diyip bu şahıslara mani oluyor. Bazı şahıslar kurt puslu hava seviyor. Kitliyor konuyu sonra ver kazığı bulunca bizim gibi safı bizde bura bizim forum hepsi ihvani müslimin deyip ne dersen o diyoruz. Bu konuyla alakalı değil ama fiyat ve satış konusunda tarafsız expertise üye diye bir den fazla arkadaş görev alırsa kötü niyetli insanlar burda yemek yemez . Başkalarının çoluk çocuklarından arttırdıklarını gaspetmezler. Forum yönetimimiz bu konuda gayet yapıcı ve olumludur. Bu konuya el atacaklarına inanıyorum.
+1 söylenecek herşeyi söylemişsiniz
  • Ata neo 66cm kinetik sistem
1994 Diyarbakır

Çevrimdışı Suat ÇALIŞKAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #5 : 27 Ocak 2017, 12:01:57 »
Değerli Arkadaşlar
Forum yönetimi olarak en büyük sıkıntıyı satılıklar bölümlerinde yaşıyoruz malesef.

Sadece 1 yöneticimiz değil bütün yöneticilerimiz bu ilanları takip etmektedir.
En kolay ve sorunsuz bir şekilde ilan verilebilsin diye otomatik ilan şablonu düzenlenmesine rağmen  onu bile beceremeyen o kadar çok kişi varki.

Kimisi ağırlığını yazmıyor,kimisi telefonunu,kimisi resim koymuyor.Bazı uyanıklar iki gün önce verdigi ilanı güncelliyor gibi.

Her ilan tek tek takip edilip her eksiği olanı uyarmak zorunda kalıyoruz. Bu sitede hergün yüzlerce ilan veriliyor.
Takdir edersiniz ki hepimiz bu işleri amatör bir ruhla yapmaya çalışıyoruz.Bizlerinde işleri ,güçleri ve aileleri var.Bazen bizde yetişemeyebiliyoruz.
Forumda en son müdahale etmek istedigimiz yerlerden biriside satılıklar ve fiyatları kısmıdır.

Bizde bazen yazılan fiyatları görünce şaşkınlığımızı gizleyemiyoruz.

Tüfek alacak arkadaşlarımıza tavsiyem fiyatları iyi araştırmaları ve gözleriyle görmeden ürünleri almamalarıdır.
 Hiç bir alışverişte  forum yönetiminin sorumluluğu yoktur. Aynı zamanda ayrıcalığıda yoktur.

Bu kısımlar forum kuralları içerisinde de  mevcuttur.

Bir avcılık paylaşım sitesi olarak alıbabilecek tüfekler hakkında teknik bilgi paylaşımı ,fikir alışverişi  yapabiliyoruz zaten.

Ancak kim olursa olsun bir tüfeği yakından görmeden sadece fotoğraflara bakarak yorumlamak ve bunun sorumluluğunu almayı kimse istemez.

Onun için burada dikkatli olması gereken alıcı ve satıcı arkadaşlardır.

Rast gele.....

• HANİÇ ÇİFTE SXS 67.5 cm Mobil şoklu
  • WİNCHESTER SX3 RED PERFORMANCE
  • AKKAR ALTAY COMMANDO 20ga 66cm
İtibar paradan kıymetlidir, değerini bilene

BİGA/1979

The following users thanked this post: Adem KARACAN, Fatih YAZICI

Çevrimdışı Adem KARACAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #6 : 27 Ocak 2017, 12:25:54 »
Dediklerinde hiçbir eksik yok hepsi doğru Suat abi dediğin gibi araştırmak ve birebir görmeden almak doğru değil.
Adem KARACAN

The following users thanked this post: Suat ÇALIŞKAN

Çevrimdışı Ergün CANBULAT

• Free Üye
  • *
« Yanıtla #7 : 27 Ocak 2017, 12:49:19 »
arkadaşlar ben konuya açıklık getirmek istiyorum olayın tarafıyım ayıp olmasın sayın adem karabörk kimse terbiyesiz değil savunma görmeden böyle konuşma tüfeği alan kardeş ıspartadan ismail akyüz kendisi 1400 lira maaşla çalışır tüfeği ben pazarlık ettim gönderen kardeşim avcı olmadıgı için gelin bohçası yapar gibi göndermiş ve benim dükkanımda açıldı fotoları mevcut tüfeğin sahibine whatsapp tan gönderdik kasa kilidinin olduğu yere el kundağını denk getirdiği için baskıdan el kundağı kırılmış. bununda hasarını ya da yenisinin yapımını cebimizden ödeyecek değiliz . sayın KARABÖRK PARANIZ ÇOKSA SİZ KARŞILAYIN . ayrıca tüfeğin sahibi "sıkıntılı bir devrede gerekirse vekaleti iptal edip tüfek çalındı derim " ifadesini kullandığı için bayii olarak biz aracı olduğumuz için tüfeği alan arkadaş bizi bu işten mesul tutmuştur ve bize iade etmek istemiştir bizde tüfeğin sahibi ile görüştüğümüzde vekalet ücretini kargo ücretini ve kırılan kundağın yarı parasını bizden kesmek istemiştir . taraflar arasında orta yolu bulup bu işi tatlıya bağladığımızı sanmıştık. sayın RECEP BALKİ NE SENDEN NEDE TÜFEĞİN SAHİBİNDEN SİZİN BİZDEN DUYDUĞUNUZ ENDİŞEYİ VE KUŞKUYU BİZ SİZDEN DUYMADIK . ayrıca rakam olarak kullandığınız 600TL miktarı hiç bir şekilde gündeme gelmedi siz bu miktarı nerede uydurdunuz . İSTERSENİZ TÜFEĞİ GERİ GÖNDERELİM DEDİĞİMİZDE DE BİZE TÜMM MASRAFLARI BİZİM KARŞILAYACAĞIMIZI BELİRTTİLER. TÜM ALAK.COM ÜYELERİNE SAYGILAR...
Ergün CANBULAT
1969 ISPARTA

Çevrimdışı Adem KARACAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #8 : 27 Ocak 2017, 14:30:18 »
Merhaba Ergün bey ben sizin alışverişiniz için değil bir malı ilan verirken dürüst davranmayan fahiş fiyat isteyen insanları anlatmaya buna karşı ne yapılmalı yı dile getirdim. Zaten yazımın  devamında kimsenin çoluk çocuğunun parasının gaspedilmemesini dile getirdim. Yoksa ben hayatta bu tür sorunlarda iki tarafında dinlenilmesi ve söylenecekse buna göre birşey söylenilmesi taraftarıyım. Bu yaşadığınız durumu bende tahmin ettim. Kutusunda olsa böyle olmazdı.
« Son Düzenleme: 27 Ocak 2017, 14:34:35 Gönderen: Adem KARACAN »
Adem KARACAN

Çevrimdışı Recep BALKİ

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
« Yanıtla #9 : 27 Ocak 2017, 18:43:43 »
Arkaşım olayı ben mal sahibinden dinledim, keşke onu araya sokmayıpta ben işi üslense idim arkadaşta acemi daha önce ne tüfek devretti nede aldı Ama satışı iptal eder el altından satarız ibaresi kullandınızmı kullanmadınızmı iyide be kardeşim kargocunun hatasını ben neden karşılayalım sonra 350 ila 600 arası el kundağı rakamlarnı kullandınızmı kullanmadınızmı siz 20 gün önce beni arayıp 3750 alayım tüfeği dedinizmi demedinizmi bende olur fiyat kargo vekalet son 4000 tl dedim her neyse bunları geçelim inşalah iş tatlıya bağlanmıştır ama bu şekilde maduriyet doğmasın diye konuyu buraya taşıdım.  ha buarada arkadaşta fabrikada işçi bu tüfek babası ölünce verasetle kardeşleri ve kendi araların da parası pay edilecek  yoksa kimseye zorla mal satmadık işine gelen alır işine gelen almaz. HAYIRLI GÜNLER bütün avlak com camasına habu
« Son Düzenleme: 27 Ocak 2017, 18:46:00 Gönderen: Recep BALKİ »
  • BROWNİNG ULTRA XT
  • RİZZİNİ PREMİER
  • BREDA XANTHOS
1974-ÇAN-ÇANAKKALE