Gönderen Konu: omuz çıkması  (Okunma sayısı 1481 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Ünal ÇELİK

• AvlakForum Üye
  • *
omuz çıkması
« : 12 Ağustos 2015, 00:21:55 »
slm avcı arkadaşlarım bir hafta önçe sağ omzum çıktı şu anda askıda içimde sıkıntı var acaba tüfek kullanabilirmiyim diye.basından böyle olaygeçen varsa yardımcı olursa sevinirim..
Ünal ÇELİK
1975 ist

Çevrimdışı Şükrü TEKELİ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ynt: omuz çıkması
« Yanıtla #1 : 12 Ağustos 2015, 11:21:56 »
Ünal bey öncelikle çok geçmiş olsun
Çıkma nasıl oldu? kapsülde yırtılma varmı yumuşak doku hasarı şişlik ve benzeri durumlar varmı ? biraz bilgi verirseniz ben size yardımcı olurum. ne kadar daha askıda kalacak kolunuz acaba doktorunuz bilgi verdimi ?
  • Yıldız spz m
  • Armsan phenoma
  • Fias 16 cal.
1977 - Burdur - Kocaeli

Çevrimdışı Ünal ÇELİK

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #2 : 12 Ağustos 2015, 12:04:07 »
Şükrü bey sağolun odun sallerken cikti emara girmedim.sanci oluyor su anda askıda 3 hafta kalacagi soylendi yirtik varmi bilmiyorum şişlik yok
« Son Düzenleme: 12 Ağustos 2015, 12:05:32 Gönderen: Ünal ÇELİK »
Ünal ÇELİK
1975 ist

Çevrimdışı Şükrü TEKELİ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #3 : 12 Ağustos 2015, 12:57:46 »
Ünal bey öncelikle ben kendimden bahsedeyim. Ben Fizyoterapistim. ancak ben fiziksel engelli çocuklarla çalışan bir fizyoterapist olduğum için ortopedi konusunda biraz eksiklerim olabilir. mümkün olduğu kadar size yardımcı olmaya çalışacağım.
omzunuz anlık savrulma haraketi ile ters pozisyonda kaldığı için çıkmış. bu bir çok kişinin başına gelebilecek bir durum.
öncelikle ameliyat gerektirmediği için şanslısınız. eğer herhangi bir yırtık meydana gelmediyse veya bağlarda kopma oluşmadıysa sorun yok şuanda hissettiğiniz ağrı bağların zorlanmaya bağlı olarak gösterdiği bir tepki olabilir.
bana sorarsanız vaktinizde varsa birde fizik tedavi hekimine görünmekte, gerekirse elektroterapi ve fizyoterapist eşliğindede egzersiz yapmakta fayda var. belki FTR hekimi sizden MR da isteyebilir. elektro terapiyle ağrılarınız daha azalacak ve egzersilede omuz kaslarınız bu askıda kalma döneminde zayıflayamıyacaktır. böylelikle hem daha kısa sürede ava ve aktivitelere dönebilirsiniz hemde ileriki dönemlerde aynı olayı tekrar yaşamanızı engelleyebilirsiniz.
tekrar geçmiş olsun
  • Yıldız spz m
  • Armsan phenoma
  • Fias 16 cal.
1977 - Burdur - Kocaeli

The following users thanked this post: Enes Sadık BALI

Çevrimdışı Ünal ÇELİK

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #4 : 12 Ağustos 2015, 13:57:19 »
Çok sağolun ilginiz için