Gönderen Konu: BERETTA A400 MODELLERİ HAKKINDA İZLENİMLERİNİZ NELERDİR?  (Okunma sayısı 58715 defa)

0 Üye ve 5 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı İbrahim AYSU

• yönetici
Ynt: BERETTA A400 MODELLERİ HAKKINDA İZLENİMLERİNİZ NELERDİR?
« Yanıtla #75 : 10 Nisan 2017, 22:48:12 »
Bu konuda A400'ü şey yapıyoruz Ali Bey :D

Şey yani, tartışıyoruz :D

Ama ona da sıra gelir :D

İbrahim bey  Beretta 690 cı olarak katila bilirmiyiz
Şu A400cüler bir yazsın da :D

• Merkel Custom Made Sidelock Ejector SxS
  • Blaser F3 Game Competition O/U
  • Pieper Bayard Belgium SxS
  • Browning Maxus Carbon Fiber SemiAuto
1978 - Istanbul

The following users thanked this post: Tuncay KAHRAMAN, Kamil ÜNLÜTÜRK, Serkan TİKVEŞLİ, Fatih YAZICI

Çevrimdışı Ali DELİOĞULLARI

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #76 : 10 Nisan 2017, 22:51:04 »
Bende beretta, benelliden baska tufek kullanmam lakin eğri oturup doğru konusmak lazım; her iki markaninda ederi şuanki yurdumuz pazarindaki piyasasinın yarısı kadar benim nazarımda... Beretta, A400 ü üreterek kendi bacağına sıktı zannımca...
  • Beretta S56E
  • Beretta Ultralight DELÜX
  • Benelli Raffaello Standart
  • Franchi Black Magic
  • Retay Masai Mara
  • Franchi black magic
1985 KONYA

Çevrimdışı Serkan TİKVEŞLİ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #77 : 10 Nisan 2017, 23:07:15 »
İbrahim bey, lucifer'ın latince anlamı " Latincede "Lucifer" kelimesi "Işık Getiren" (lux, lucis, "ışık", ve ferre, "getirmek"  demekmiş vikipedia ya göre :)

Al işte, Lucifer'e kurban verenler bunlar işte... :D

Neyse onları da yazacağım, "Lucifer Çıkarma" metod ve ayinleri için de tavsiyede bulunacağım :D
Serkantkv
1975 istanbul

Çevrimdışı Özgür UYAR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #78 : 10 Nisan 2017, 23:18:40 »
Valla hocam şimdi içimden gelen şudur birdaha beretta silah almak istemiyorum, bu sadece a400 için geçerli degil a 400 son silahti gerçi hala üzerime kayitli 😊 geneli için yeni üretim berettalar işçilik kalite az yani paranin karşiliği değil, eski üretimler çok daha sağlam. En çok kullandigim silahlar beretta modelleri çiftesi pozesi ve her otomatiği kullanip denememe rağmen beretta için işte benim silahim diyemedim. A400 ise yine fiyatina göre işcilik kalitesinin düşüklüğü namlu küflenmesi mekaniza icra yayı bağlantisindaki maşanin kaynaklari yani berbat derecede olan kaynak görüntüsü beni mekanik olan iten sebepler. Ama en önemlisi ise çok silahta olduğu gibi aşiri derece fişek seçmesi benim için en gerekli olanida orasi abi fisek seçmese zaten bu kusurlari kimse görmez yeterki çalişsin. Yoksa hafif kibar estetik bir görünümü var a400 lerin.
« Son Düzenleme: 11 Aralık 2019, 20:11:02 Gönderen: Özgür UYAR »
Özgür UYAR
1984-Çanakkale/Ezine
Del Zagnis Setter (NEO)

Çevrimdışı Kamil ÜNLÜTÜRK

• Expert Üye
« Yanıtla #79 : 10 Nisan 2017, 23:39:56 »
Objektif nesnel ölçüt ve kıstaslar dahilinde :) hamasi külliyata itibar etmeyen :) verimli bir sohbet dileği ile,saygılar tüm katılımcılara :)..
  • P.Beretta 687 SP5 67cm
  • P.Beretta ES100 71cm
Kamil ÜNLÜTÜRK
1965 - Bartın

Çevrimdışı İbrahim AYSU

• yönetici
« Yanıtla #80 : 10 Nisan 2017, 23:49:05 »
Sizi kandırmasına izin vermeyin dostlarım :D O çok iyi bir kandırıcıdır :D

Okuyunuz

:D

İbrahim bey, lucifer'ın latince anlamı " Latincede "Lucifer" kelimesi "Işık Getiren" (lux, lucis, "ışık", ve ferre, "getirmek"  demekmiş vikipedia ya göre :)

1978 - Istanbul

The following users thanked this post: Tuncay KAHRAMAN, Kamil ÜNLÜTÜRK, Serkan TİKVEŞLİ, Fatih YAZICI

Çevrimdışı İbrahim AYSU

• yönetici
« Yanıtla #81 : 11 Nisan 2017, 00:04:59 »
Ölçüt :D Gayet "ölçütlü" bir derleme olacak efendim, hiç merak etmeyiniz. A400 kullanıcıları da sağ olsun, ölçütlü bir şekilde katkı sunmaya devam ediyorlar. Gayet verimli şu dakikaya kadar :D

Objektif nesnel ölçüt ve kıstaslar dahilinde :) hamasi külliyata itibar etmeyen :) verimli bir sohbet dileği ile,saygılar tüm katılımcılara :)..
1978 - Istanbul

The following users thanked this post: Özgür UYAR, Kamil ÜNLÜTÜRK, Serkan TİKVEŞLİ

Çevrimdışı Adem KARACAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #82 : 11 Nisan 2017, 00:24:20 »
Bu kısma katılırım (bence A400 parasının tüfeği değil... Berettanin bircok serisini kullandim, en iyi grupmanı veren ama öldurücülukte en zayıf tufeği benim gözlemim... Fişeğini bulana kadar bir sezon geçti... Sipe, titano ve 34 gr Rc klasik bu fişeklerle iyi sonuçlar aldım, bukezde tekleme sorunları ve patlatmama sorunları oldu... en sonunda sattım kurtuldum... Bu tüfeği aldım diye elden çıkardığım 303 e mi yanarsın, ultralıght beretta pozryemi yanarsın, 391 teknisy e mi yanarsın... Allahtan benelli raffaello yu satamadımda, tek avuntum o oldu... Bence A400 le domuz avlanmalı... Yada karga... Diğer hayvanlara yazik etmeyelim....
Hiçmi iyi yönü yok var tabiki diğer tüfeklerle 10 fişekte 6 kuş düşüren biri A 400 ile 10 fisekte 9 veya 10 kuş düşürebilir... ama alacanlı düşer, göl avcısına yaramaz... Beretta siralamasina koysam sondan ikinci bence... A300 den iyi der geçerim...)))

Avın canlı kalması olayına bende şahit oldum. Hatta düşen kuş silkelenip tekrar  uçup gitti. Arkadaş en son b&p steell fişek kullanmaya başlamıştı. Bide arkadaş devamlı ağır dolu en düşüğü 36 gr rc  B&P camuflaj kullanıyor. Bu A400 Extreme modeli masraflı bir tüfek . Ben bu yıl rc 35 gr jk6 5 kutu aldım. Kullanma gereği bile duymadım. Alayına BPS 34 gr 5 ,6 numara attım. Silahlarımın ikiside 18.40 iç çaplı iyi önleme ile güzel avlar yaptım.
« Son Düzenleme: 11 Nisan 2017, 00:27:36 Gönderen: Adem KARACAN »
  • Huğlu 104 A 76 namlu 1/3
Adem KARACAN
1982 Cihanbeyli   LİMİT VİCDANDIR.  AVCI VİCDANSIZ OLAMAZ.

The following users thanked this post: Tuncay KAHRAMAN, İbrahim AYSU, Serkan TİKVEŞLİ

Çevrimdışı Özgür UYAR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #83 : 11 Nisan 2017, 01:44:15 »
Bu kısma katılırım (bence A400 parasının tüfeği değil... Berettanin bircok serisini kullandim, en iyi grupmanı veren ama öldurücülukte en zayıf tufeği benim gözlemim... Fişeğini bulana kadar bir sezon geçti... Sipe, titano ve 34 gr Rc klasik bu fişeklerle iyi sonuçlar aldım, bukezde tekleme sorunları ve patlatmama sorunları oldu... en sonunda sattım kurtuldum... Bu tüfeği aldım diye elden çıkardığım 303 e mi yanarsın, ultralıght beretta pozryemi yanarsın, 391 teknisy e mi yanarsın... Allahtan benelli raffaello yu satamadımda, tek avuntum o oldu... Bence A400 le domuz avlanmalı... Yada karga... Diğer hayvanlara yazik etmeyelim....
Hiçmi iyi yönü yok var tabiki diğer tüfeklerle 10 fişekte 6 kuş düşüren biri A 400 ile 10 fisekte 9 veya 10 kuş düşürebilir... ama alacanlı düşer, göl avcısına yaramaz... Beretta siralamasina koysam sondan ikinci bence... A300 den iyi der geçerim...)))

Avın canlı kalması olayına bende şahit oldum. Hatta düşen kuş silkelenip tekrar  uçup gitti. Arkadaş en son b&p steell fişek kullanmaya başlamıştı. Bide arkadaş devamlı ağır dolu en düşüğü 36 gr rc  B&P camuflaj kullanıyor. Bu A400 Extreme modeli masraflı bir tüfek . Ben bu yıl rc 35 gr jk6 5 kutu aldım. Kullanma gereği bile duymadım. Alayına BPS 34 gr 5 ,6 numara attım. Silahlarımın ikiside 18.40 iç çaplı iyi önleme ile güzel avlar yaptım.
Abi satma raffaello yu sakın eğer iyi bir av performansı varise sakın satma. Bana göre fişek seçme sıkıntısı olmayan iyi bir pattern ve penetrasyona sahip raffaello dünyanın en iyi yarıotosudur. Her yönü ile başka yani lakin bende bir vinci maceram oldu hiçte memnun kalmadım benelliden soğudum vinci yüzünden. Benellilerde de son üretimler sıkıntılı oldu bu berettaya geçincemi oldu yoksa seri üretim dünya yarışı benelliyidemi içine aldı bilmem eğer beretta aldıktan sonra olduysa İbrahim abi demesi berettanın yatıcak yeri yok :)  Berettaya gelirsek tekrardan 391 uricalarda beretta tarihinin en başarılı yarıotosudur derim kendimce yinede en memnun kaldığıım seridir. Şuan elimde hiç ithal silah yok kafam rahat :) yerlilerde sıkıntı olsada kınamıyoruz zaten :)
Özgür UYAR
1984-Çanakkale/Ezine
Del Zagnis Setter (NEO)

Çevrimdışı Tuncay KAHRAMAN

• Expert Üye
« Yanıtla #84 : 11 Nisan 2017, 02:43:48 »
Kıymetli Dostlar;
Bazı önkabulleri yapmak zorundayız ve özür dileyerek sıra ile yazmak istiyorum:
1 - Yivsiz av tüfeklerinde pattern ve penetrasyon bireyseldir.Yani iddialarımız sadece deneyebildiğimiz "örnekleri" kapsayabilir.
2 - Pattern efficiency, pattern performansı, pattern kalitesi farklı farklı kavramlardır. Tüfek "toplu atınca" da çok "açınca" da İYİ demek değildir.
3 - Aynı tüfek aynı fişek ve aynı şok kombinasyonları pekçok sebeple aynı performansı her şartta sağlayamazlar.
4 - Ne yazık ki pekçok tüfeğin Poi/Poa kesişimi farklı yada hatalıdır. Piyasada nişan aldığınız yeri vur-a-mayan pekçok tüfek mevcut.Şahsen 2 Benelli ve 3 Beretta'da sorun yaşadım. Bu tüfeklerin pattern ve  penetrasyonlarından bahsetmek mantıklı değildir.
5 - Çoklukla Fabrika şok tüpleri istenilen kalitede değildir. Kendi şoklarıyla iyi pattern ve penetrasyon üretemeyen tüfekler replase şok tüpleriyle bambaşka sonuçlar verebilirler.
6 - En önemli şık ise her avcı ve atıcının atış şekli, mesafesi ve tüfekten beklentisi farklıdır. Benim gibi Digweed fanıyla,  iyi bir çulluk avcısının tüfeğinin yolu Bu dünyada kesişemez. 😊
Tuncay KAHRAMAN
1976 TAVŞANLI

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #85 : 11 Nisan 2017, 02:48:41 »
Kıymetli Dostlar;
1 - Yivsiz av tüfeklerinde pattern ve penetrasyon bireyseldir.Yani iddialarımız sadece deneyebildiğimiz "örnekleri" kapsayabilir.
2 - Pattern efficiency, pattern performansı, pattern kalitesi farklı farklı kavramlardır. Tüfek "toplu atınca" da çok "açınca" da İYİ demek değildir.
3 - Aynı tüfek aynı fişek ve aynı şok kombinasyonları pekçok sebeple aynı performansı her şartta sağlayamazlar.
4 - Ne yazık ki pekçok tüfeğin Poi/Poa kesişimi farklı yada hatalıdır. Piyasada nişan aldığınız yeri vur-a-mayan pekçok tüfek mevcut.Şahsen 2 Benelli ve 3 Beretta'da sorun yaşadım. Bu tüfeklerin pattern ve  penetrasyonlarından bahsetmek mantıklı değildir.
5 - Çoklukla Fabrika şok tüpleri istenilen kalitede değildir. Kendi şoklarıyla iyi pattern ve penetrasyon üretemeyen tüfekler replase şok tüpleriyle bambaşka sonuçlar verebilirler.
6 - En önemli şık ise her avcı ve atıcının atış şekli, mesafesi ve tüfekten beklentisi farklıdır. Benim gibi Digweed fanıyla,  iyi bir çulluk avcısının tüfeğinin yolu Bu dünyada kesişemez. 😊

+1
Serkantkv
1975 istanbul

The following users thanked this post: Tuncay KAHRAMAN

Çevrimdışı Suat ÇALIŞKAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #86 : 11 Nisan 2017, 06:39:04 »
Kıymetli Dostlar;
Sn KAHRAMAN
Yukarıdaki yazınızda 2 ve 5 nolu maddelere  ben tamamen katılamıyorum.
Kısa mesafe tüfeği olarak dizayn edilmiş bir yivsiz tüfeğin  35 m mesafede en iyi performansı verdiğini düşünürsek ;
Toplu atan bir tüfekle vuramama ihtimaline karşı,saçmayı açan bir tüfekle  vuramamayı tercih ederim.
Saçma açan bir tüfekle vuruş ihtimaliniz toplu atan bir tüfekle vurma ihtimalinizden  her zaman
fazladır. Bence saçmanın  açılması iyidir.

Toplu atan tüfekler yaptığım bir çok denemede daha az pahchiness alanı oluşturmasına rağmen vasat performanslar olabilirken; saçmayı çok açan ve daha fazla patchiness değeri veren tüfeklerin performanları mükemmel çıkabiliyordu.

Sonuçta kısa mesafe tüfeği olması sebebiyle saçmayı açması olması gereken bir durumdur.

Tabi burada anormal bir açmadan bahsetmiyorum.Standart bir silindir şok ile bile  35 mt mesafade keçe,bior ,dispersante ve power tapa gözetmeksizin her türlü fişekle her av rahatlıkla vurulabilir.

5 nolu maddenize de şu anlamda katılamıyorum.
Biz biraz daha uzak mesafelerden vurma sevdalısı olduğumuz için tüfeklerimizin toplu atmasını isteriz.
Ancak bu toplu atma sevdası yüzünden çoğumuz manke atarız.
 Fabrika şoklarının  da  her firmadaki  değerleri   de farklıdır biliyorsunuz.
Kullanılan fişek ve şok kombinasyonuna göre % 20 ye varan iyileştirmeler yapılabiliyor.

Full şok için % 65  % 70 grupman yapan tüfek beni fazlasıyla tatmin etmektedir.
Ve elimdeki tüfeklerle  de  bu rakamları rahatlıkla buluyorum.Bence fabrika şokları yeterince tatminkardır.
Ancak sizin gibi biraz daha extra atışları sevenler için iyi bir extra şok ta  kaçınılmaz olur.

Yani sonuçta elinizdeki tüfek  ile extra kaliteli şok kullanma gereği duyuyorsanız  ,burada tüfeğinizin marka ve modelinin  kötü olduğu gerçeği vardır.😂😂😂😂😂
Ve bu tüfeklere extra ilaveler yaparak para ve zaman harcamaya değmez.Hemen o markayı satıp kurtulmak gerekir.😂😂😂😂

Yukarıdaki son üç pragrafı ciddiye almayınız lütfen.Konuyu siz açınca dayanamadım.Araya sıkıştırayım dedim.😁😁😁😁😁😁

« Son Düzenleme: 11 Nisan 2017, 07:29:57 Gönderen: Suat ÇALIŞKAN »
  • HANİÇ ÇİFTE SXS 67.5 cm Mobil şoklu
  • WİNCHESTER SX3 RED PERFORMANCE
  • AKKAR ALTAY COMMANDO 20ga 66cm
İtibar paradan kıymetlidir, değerini bilene

BİGA/1979

The following users thanked this post: Tuncay KAHRAMAN, İbrahim AYSU, Serkan TİKVEŞLİ, Ekrem USTA

Çevrimdışı Hakan ÖZDEN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #87 : 11 Nisan 2017, 09:35:26 »
Bu Berettacıların hepsinde görüyorum bunu, kutsal ittifak :D

Lu-ci-fer vs Be-ret-ta

İkisi de 3 hece, ikisi de 7 harf... :D Tesadüf mü şimdi ? :D

Geliverdi aklıma  :)
  • Epagneul Breton
Be cool, stay cool, then shot.
Hakan Özden 1964 ANKARA

The following users thanked this post: Tuncay KAHRAMAN, Özgür UYAR, İbrahim AYSU, Serkan TİKVEŞLİ

Çevrimdışı Ali AKIL

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #88 : 11 Nisan 2017, 12:15:08 »
Bu konuda A400'ü şey yapıyoruz Ali Bey :D

Şey yani, tartışıyoruz :D

Ama ona da sıra gelir :D

İbrahim bey konu nereye gelecek bakalım beretta her yerden çıkar

free image hosting
  • BERETTA 690 Field lll
  • BERETTA S686 L SIPECIAL
Ali AKIL
1986-Antalya

The following users thanked this post: Tuncay KAHRAMAN, İbrahim AYSU, Serkan TİKVEŞLİ

Çevrimiçi Zülküf ÖZDUMAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #89 : 11 Nisan 2017, 19:08:36 »
Uzun yıllar çifteyle avlandık, son 10 yıl da kendi fişeklerimizi doldurmayı bırakıp hazır fişeklerle avlanmaya başladıktan sonra yeni nesil barutların sertliği ve kullandığımız tüfeklerin dar iç çapları nedeniyle özellikle yamaçlarda ikinci atışlarda denge sorunu yaşamaya başlayınca bu sorunuma çözüm aramak için bir arkadaşın kick off'lu A 400'ünü trap atışlarında denedim. Bir diğer arkadaş ta maxus var dı, ver onu da bir deneyeyim dedim. Maxus ile yaptığım atışlar çok daha stabildi. Fakat maxusun dizaynı nedeniyle el kundağının (hafif te olsa) oynaması az da olsa rahatsız etti.
  • Robust 222
  • Benelli Super 90
  • Sarsılmaz Concorde
Zülküf ÖZDUMAN
1962/Diyarbakır

The following users thanked this post: Tuncay KAHRAMAN, Özgür UYAR, İbrahim AYSU

Çevrimdışı Hakan UYAR

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #90 : 11 Nisan 2017, 21:09:32 »
  Beretta a400 serisi tüfekler sanırım bir önceki nesilleri gibi çok satan nefret edilen  ve bağımlısı olan bir kitle oluşturacak. .
  Av tufeginin öldürmeme meselesi çok sübjektif bir kavram.normal bir  tüfek uygun  mühimmat ve şokla ister Urbino da ister FN de ister Beyşehir'de uretilmis olsun öldürür. . Oldurmuyorsa çok ciddi hataları var demektir.
  Uluslararası yorumlarda Magnum fişek takılması kick of sorunu on boncuk düşmesi gibi bir çok yorum okudum.Ama öldürmuyor ifadesi hiç görmedim.
  Fabrikasyon bir hatası yoksa a400 her ava gider☺
  • Beretta A400 Xplor Unico
  • Franchi Affinity Wood
1974 ÇANAKKALE

The following users thanked this post: Tuncay KAHRAMAN, Ali AKIL, Özgür UYAR, Suat ÇALIŞKAN, Serkan TİKVEŞLİ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #91 : 11 Nisan 2017, 21:22:22 »
Hakan bey,bu öldürmüyor ve yakmıyor sorunu bizim avcılarımızda var galiba :) yakan tüfek,zehirleyentüfek kavramlarıyla tanışmamışlar daha :)
  Beretta a400 serisi tüfekler sanırım bir önceki nesilleri gibi çok satan nefret edilen  ve bağımlısı olan bir kitle oluşturacak. .
  Av tufeginin öldürmeme meselesi çok sübjektif bir kavram.normal bir  tüfek uygun  mühimmat ve şokla ister Urbino da ister FN de ister Beyşehir'de uretilmis olsun öldürür. . Oldurmuyorsa çok ciddi hataları var demektir.
  Uluslararası yorumlarda Magnum fişek takılması kick of sorunu on boncuk düşmesi gibi bir çok yorum okudum.Ama öldürmuyor ifadesi hiç görmedim.
Serkantkv
1975 istanbul

The following users thanked this post: Tuncay KAHRAMAN, Suat ÇALIŞKAN

Çevrimdışı Suat ÇALIŞKAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #92 : 11 Nisan 2017, 21:26:23 »
Galiba bu öldürmeme problemi sadece bize özgü bir kavram.
Bu sadece tüfek ,şok  ile alakalı bir durum değil.Atıcı ,mesade,coğrafi konum ve hava şartları işin içine girince  bir çok sebebi olabilmektedir.

Ve bu kadar sebeb varken kesin olarak şudur  diyebilmek  neredeyse imkansızdız.
Ancak Franchi den sonra Fiyat/performans alarak alınacak bir kaç italyan markadan biride şüphesiz Beretta dır.
En azından Türk avcısına  fiyat/ kalite olarak hitap etmektedir.

• HANİÇ ÇİFTE SXS 67.5 cm Mobil şoklu
  • WİNCHESTER SX3 RED PERFORMANCE
  • AKKAR ALTAY COMMANDO 20ga 66cm
İtibar paradan kıymetlidir, değerini bilene

BİGA/1979

The following users thanked this post: Tuncay KAHRAMAN, Ali AKIL, Serkan TİKVEŞLİ

Çevrimdışı Özgür UYAR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #93 : 11 Nisan 2017, 22:36:20 »
Valla abi bende merak ediyorum yabancilar bu durumu nasil karsiliyor ne isim veriyorlar cok merak ediyorum. Simdi kisa en yakin zamandan a400 öldürmeme yani fisek seçme olayini anlatim. Bu sene masallah bereketli bir av sezonu gecirdik iyi bir göç oldu bildigin gibi hatta ayni yerlerde avlaniyoruz iklim degidikligide söz konusu degil. Aksam bekinde o cok ördek geldigi zaman bekteyiz benim üzerime kayitli olan hala dedigim a400 yanimda avlaniyoruz. Simdi sorarim buradaki bütün avcilara siz soguk bir havada eksilerde bir havada ördeğe ne atarsiniz bana ilk akla gelen grmlari söyleyin ? Tabiki 32 34 36 hatta o kadar soguktuki 40 gr dimi. Evet bizde o sebepten her grdan var yanimizda özellikle Tuncay hocamin a400 de cok verim aldigi rc camuflaj fiseklerden aldik 34 gr. Yagmur gibi ördek gelio rakam yazamicam 😊 hatri sayilir vuruldu bu arada a400 sahibine kafayi yedirdi elindeki her marka fiseklerle vurduklari hep canli kan içinde. En son ne atti ve tuttu abi tahmin et o havada 30 gr rc 6 no evet o sogukta iş yapan fisek. E ben ne yapayim bu silahi silah dediğin kendine göre fisek seçtiren degil avina göre fişek attirandir bence. Yani bunun adi aslinda öldürmeme degil fisek seçmek  çünkü 30 grla öldürdü. Yabancilar acaba bunlari yasamiyormu niye bizde var bu bizim neyimiz farkli bende bunu anlamiyorum. Yada bu yasadiklari olayi nasil tanimliyorlar. Sonra bi örnek daha hemen ardindan havalar isindi mağlum çulluktayiz silah bende ben avlaniyorum 30 gr rcye sebep yanimda 8 nosu var vurduklarim sogukta ördekte olandan zayif kan yapiyor yari canli filan ama kaliyor oldugu yerde yinede. Derken benim cok beyendiğim çullukta 32 lambro direckler var onlari attim cok guzeldi zaten tam culluk fisegi ama dengeye bak abi. Başka yerden yazilanlari okuyorum sanki bizim a400 baska marka yani. Bu islere bi aklim ermedi gitti 😊 burda bizim bir hatamizmi var simdi.
Özgür UYAR
1984-Çanakkale/Ezine
Del Zagnis Setter (NEO)

The following users thanked this post: Tuncay KAHRAMAN, Serkan TİKVEŞLİ

Çevrimdışı Ali DELİOĞULLARI

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #94 : 11 Nisan 2017, 23:21:57 »
Bu konu çoook uzaaar gider hayirlisi olsun deyip kapatalım bence😡😨😩😳
  • Beretta S56E
  • Beretta Ultralight DELÜX
  • Benelli Raffaello Standart
  • Franchi Black Magic
  • Retay Masai Mara
  • Franchi black magic
1985 KONYA

Çevrimiçi Fatih S.M.YAPAR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #95 : 11 Nisan 2017, 23:22:54 »
Bence yabancılar öldürmeme sorununu fişek bazlı inceliyorlardır.
  • Benelli Bellmonte 1 12 çap 71 cm namlu
  • Mossberg 500A pompalı 12 çap 71 namlu
  • Kral Cara Cara süperpoze 12 çap 71 cm namlu
  • Özhuğlu Alesta çifte 36 çap 71 namlu
  • İngiliz Seter; Şanslı
Tarsus Avcılar Kulübü
Fatih S.M.YAPAR
1976 Tarsus/Mersin

• Expert Üye
« Yanıtla #96 : 12 Nisan 2017, 00:39:26 »
Özgür bey kardeşim,
Bence en büyük hatalardan biri tüfeğin sevdiği fişeği avda bulmaya çalışmak.
2010 dan beri a400 leri kullanıyorum ne böyle bir sorun yaşadım nede yakın çevremde yaşayanı gördüm.Fakat biz her avın açılmasına yakın zamanda ve o ava paralel bir havada fişek ve şok denemelerini yaparız. Ve av içinde gelişebilecek ,değişebilecek şartlara göre 2-3 çeşit fişek ve şok yanımızda bulunur. Ama ava giderken araçla bayinin  kapısında durup "Bana üveyik sıkısı ver " diye dükkana bağıran adamların şikayet hakkınında olmadığına inanırım. 😊

Tuncay KAHRAMAN
1976 TAVŞANLI

• Expert Üye
« Yanıtla #97 : 12 Nisan 2017, 00:50:51 »
Ecnebilere gelince;
Onların avları ölü yada yaralı ele geçirme dertleri kesinlikle bizdeki kadar değil. Çünkü mutlaka aportör köpek  (Labrador) kullanıyorlar.
Çelik saçma kullandıklarından küçük ördeğe bile minimum 4 no büyük ördeklere 2 no /BB kullanıyorlar.
Mühre ve düdük kullanma kültürü çok geliştiğinden bizim kadar uzak ta atmıyorlar.
Kurşun saçma kullandıkları avlarda da bize göre her zaman daha kalın saçma kullanıyorlar. Burada da amaç yüksek penetrasyon / temiz  ölüm sağlamak.
Tuncay KAHRAMAN
1976 TAVŞANLI

The following users thanked this post: Hakan ÖZDEN, Ali AKIL, Fatih S.M.YAPAR, Serkan TİKVEŞLİ

• Expert Üye
« Yanıtla #98 : 12 Nisan 2017, 01:06:47 »
Bu arada Xplor Light'ımın iç çapı 18.60 mm .Benim bore gauge imin ölçüm sonucunu bu yıl ördek kaz avında misafir olduğumuz Suat Çalışkan hocamın yanında İbrahim Aysu hocama ölçtürüp doğrulattık.
Bu tüfeğimi 18.32 çaplı Urika Gold,18.40 mm çaplı Stoeger ' de dahil pekçok dar namlulu tüfekle penetrasyon testinde denedik. İstisnasız her fişekte delen saçma adedi ve isabet eden/delen oranı daha fazlaydı.
« Son Düzenleme: 12 Nisan 2017, 01:07:50 Gönderen: Tuncay KAHRAMAN »
Tuncay KAHRAMAN
1976 TAVŞANLI

The following users thanked this post: Serkan TİKVEŞLİ

Çevrimdışı Özgür UYAR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #99 : 12 Nisan 2017, 01:08:14 »
Özgür bey kardeşim,
Bence en büyük hatalardan biri tüfeğin sevdiği fişeği avda bulmaya çalışmak.
2010 dan beri a400 leri kullanıyorum ne böyle bir sorun yaşadım nede yakın çevremde yaşayanı gördüm.Fakat biz her avın açılmasına yakın zamanda ve o ava paralel bir havada fişek ve şok denemelerini yaparız. Ve av içinde gelişebilecek ,değişebilecek şartlara göre 2-3 çeşit fişek ve şok yanımızda bulunur. Ama ava giderken araçla bayinin  kapısında durup "Bana üveyik sıkısı ver " diye dükkana bağıran adamların şikayet hakkınında olmadığına inanırım. 😊

😀😀 üveyik sıkısı ver diye bağıranlara zaten yapacak bisey yok abi 😀 ama avda denencek bir durum pek yoktu uygun şok ve fisekde kullandik aksam beki 3 şok fisekler 4 no 34 36 gr rc bp hep yaralı canli kaliyor yapmamiź gereken nedir anlamadimki 😕 hani diyecegim bu kadar kötü sonuç olmasi gereken yanliş secim yoktu. Ben silahlarimi hep avdan önce denerim adim zaten kargaciya çikti 😁 havaya gore en dogru tercihleri yapar avda net garanti sonuca ulasirim
« Son Düzenleme: 12 Nisan 2017, 01:14:16 Gönderen: Özgür UYAR »
Özgür UYAR
1984-Çanakkale/Ezine
Del Zagnis Setter (NEO)

The following users thanked this post: Tuncay KAHRAMAN, Serkan TİKVEŞLİ