Gönderen Konu: AVBİS REZERVASYON SORUNU, SORUN DEĞİL Mİ?  (Okunma sayısı 1273 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Ferhat ARTAN

• AvlakForum Üye
  • *
AVBİS REZERVASYON SORUNU, SORUN DEĞİL Mİ?
« : 23 Temmuz 2015, 23:53:46 »
Avlaklar konusundaki yazım üzerine gereken açıklamayı yapan ve ayrıca tel. ile arayıp bilgi veren Sayın Tuncay KANDEMİR'e teşekkür ederim. Ancak bu konunun fazla önemsenmediğini ya da durumun,benim anladığım gibi kötü olmadığını düşünüyorum. Öğrenmek istediğim konu şu: Bugün Avbis'e baktığımda, en çok beş gün sonrası için rezervasyon yapılabileceğini gördüm. Benim gibi, 200-400 km uzaktaki avlaklara gidecek olanlar için, beş gün öncesine kadar nereye gideceğini bilememek sorun değil mi?
Ferhat ARTAN
1953-Ardeşen

Çevrimdışı Tuncay KANDEMiR

• Tuncay Kandemir
  • Hocamız
    • Avcı Sayfası avlak
Ynt: AVBİS REZERVASYON SORUNU, SORUN DEĞİL Mİ?
« Yanıtla #1 : 24 Temmuz 2015, 02:15:06 »
Ferhat bey sorunlar deve yükü ile :( görünüşte bazı şeyler müspet gibi fakat çoğu aleyhte sonuçlanacak şeyler :(
AVBİS ile getirilmek istenen AVLAK sistemi aslında farklı şeyler :(
Avcılarımızın derneklerimizin ve başkanlarının çoğu bu sistem hakkında yeterli bilgiye sahip olmadığından, bazı şeyler hoş görünüyor;
örneğin av hatfanın 7 günü serbest gibi !!!
Tuncay KANDEMİR 1971
Samsun Ankara

The following users thanked this post: Erol ÖZTÜRK

Çevrimdışı Zati AKSU

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ynt: AVBİS REZERVASYON SORUNU, SORUN DEĞİL Mİ?
« Yanıtla #2 : 01 Ağustos 2015, 19:25:54 »
MAK kararları saçmalıktır VE mantıklı bir açıklaması da yoktur. Arkadaş diyelim şu meraya gittim 200 km yol yaptım, kuş yok yada başka mera değiştirmek istesem ne olacak? Ben bir pazar günü müsait oluyorum 1500 lira maaş alıyorum.her hafta gidemem astarı yüzünü geçer.bu gidişle evrakları dondurup kaçağa yönelmekten başka seçenek bırakmıyorlar insanlara.SEN ORMANI, DOĞAYI,PARASI GÜCÜ OLANA PEŞKEŞ ÇEK sonra o yasak bu yasak. Hadi kaçak olanı zehirli gübre atanı kaçak ağaç keseni tabiattı yok edeni yakala becerikliysen.Ellerine yüzlerine bulaştırdılar yasak ve kanun çıkartmayı.Beni yadırgamayın ama bu yasaklar kaçAK avı teşvik için yeterli bir mazerettir. SAYGILARIMLA...
1988 ORDU FATSA AKKAR CHURCİLLE SUPER POZE ARMSAN PHENOMA