Gönderen Konu: YILDIZ ÇELİK KASA SÜPERPOZE  (Okunma sayısı 33690 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Osman ALP

• Müdavim Üyemiz
YILDIZ ÇELİK KASA SÜPERPOZE
« : 26 Şubat 2013, 15:20:05 »
Merhaba dostlar.Yeni almış olduğum Yıldız çelik kasa pozemi sizlerle paylaşmak istiyorum. Daha önce almış olduğum alüminyum alaşımlı Yıldız'ı satmıştım çünkü bana çok hafif ve dengesiz gelmişti. Ama çok zarif, sorunsuz bir tüfek idi. Bir bayiide bu tüfeği gördüm, çelik kasa olduğunu anlayınca hemen almaya karar verdim. Satıcı sağolsun bana taksit de yaptı. Tüfeği daha sonra tamircime götürüp, bana uzun gelen dipçiğini 2.2 cm kısalttırıp, içini de biraz oydurarak, bana ideal gelen ağırlığa çektirdim ( Umarım garantisini etkilemez, çünkü ağaç kısmı garanti kapsamında değil). Tüfek şu anda bana göre ideal ölçülere geldi. Zaten eğimi bana tam gelmişti. Artık tüfeği denemeye zaman geldi. Grupman testi, trap plaklarına atış v.s. Tüfeğin özellikleri: Tek tetik, ejektörlü, mobil şoklu, çelik kasa. Hoşçakalın.

Osman ALP
16.11.1970 - İZMİR
Browning Auto5, Sauer Beretta s56, Remington 1187 Special Purpose, Remington Model 11, Remington 870 Express Combo, JP Sauer&Sohn Royal Çifte, Üzümlü Koop. Poze, Retay Masai Mara, Derya MK-12, Rubans Anglais Dolma Çifte

Çevrimdışı Gökhan AKSOY

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ynt: YILDIZ ÇELİK KASA SÜPERPOZE
« Yanıtla #1 : 26 Şubat 2013, 18:49:59 »
Hayırlı olsun bol avlar bende yıldız spz me aldım gercekten cok guzel tufek
Gökhan AKSOY
1986 KIRSEHİR

tolgaozhan

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : 26 Şubat 2013, 20:16:16 »
Osman Ağabey;
Hayırlı uğurlu olsun. Allah sağlıkla güzel av ve atışlarda kullanmayı nasip etsin inşallah.
Ne zaman kaçıyoz denemeye yakaköye :) ?
Benim de çifteye yedek namlu yapılıyor gelsin hele beraber gidip deneyelim.
Selamlar

Çevrimdışı Osman ALP

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #3 : 27 Şubat 2013, 09:21:08 »
Hayırlı olsun bol avlar bende yıldız spz me aldım gercekten cok guzel tufek
Teşekkür ederim Gökhan Kardeşim, sende tüfeğini güle güle kullan.
Osman ALP
16.11.1970 - İZMİR
Browning Auto5, Sauer Beretta s56, Remington 1187 Special Purpose, Remington Model 11, Remington 870 Express Combo, JP Sauer&Sohn Royal Çifte, Üzümlü Koop. Poze, Retay Masai Mara, Derya MK-12, Rubans Anglais Dolma Çifte

Çevrimdışı Osman ALP

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #4 : 27 Şubat 2013, 09:25:36 »
Osman Ağabey;
Hayırlı uğurlu olsun. Allah sağlıkla güzel av ve atışlarda kullanmayı nasip etsin inşallah.
Ne zaman kaçıyoz denemeye yakaköye :) ?
Benim de çifteye yedek namlu yapılıyor gelsin hele beraber gidip deneyelim.
Selamlar

Merhaba Tolga'cım. Güzel temennilerin için teşekkürler. İnşallah başlayacağız gene atışlara. Ha bu arada unutmadan 8-10 Mart'ta Yakaköy'de, Skeet Türkiye elemeleri var. Fırsatın olursa seyretmeye git. Ben de eğer Karaburun'a gitmezsem orda olmayı planlıyorum. Hoşçakal.

« Son Düzenleme: 27 Şubat 2013, 09:29:05 Gönderen: Osman ALP »
Osman ALP
16.11.1970 - İZMİR

Çevrimdışı Kadir ÇALIKLI

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #5 : 27 Şubat 2013, 10:25:41 »
çok güzel görünüyor hayırlı olsun
Kadir ÇALIKLI
1972 UŞAK

Çevrimdışı Alkan YOKSUL

• Forum Yönetici
  • NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE
« Yanıtla #6 : 27 Şubat 2013, 10:52:24 »
Osman Bey, yeni tüfeğiniz hayırlı olsun. Kazasız belasız avlarda kullanınız..

Yalnız tüfeğin çelik kasa olduğundan eminmisiniz. Tüfeğinizin namlusunda 2010 yazıyor ki bu üretim yılıdır. Ben de 3 namlulu Yıldız pozemi 2010 yılında yaptırmıştım. Adem KUZU Beyle defalarca görüşmüştüm. Bütün ısrarlarıma rağmen kendisi çelik kasa tüfek üretmediklerini belirtmişlerdi ve çelik kasa poze yaptıramamış, alaşım kasa poze yaptırmıştım.
Sizden rica etsem iğnenin ve yataklarının resmini atabilirmisiniz. Eğer iğne yataklarında, çelik takviyeli ayrı bir parça varsa tüfeğiniz Çalik Kasa değil alaşım kasadır. Bu parça alaşım kasalardaki iğne kırılma sorunundan dolayı konulmuştur. Yıldız'ın hemen hemen bütün pozelerinde bu parça var olup, çelik kasa çiftelerinde bulunmamaktadır.

Tüfeğiniz tekrardan hayırlı olsun...
  • Baikal IZH27EM1C Nikel
  • Stoeger M3000
  • Kurzhaar/Dişi
28.02.1969 EŞME/UŞAK

Çevrimdışı Ahmet ARIKAN

• Müdavim Üyemiz
  • Burdurlu
    • ahmet arıkan
« Yanıtla #7 : 27 Şubat 2013, 11:49:54 »
tüfeğiniz hayırlı olsun. yıldız her daim sizi mutlu edecektir.
bu arada tüfek 2010 üretimi olmasına rağmen evet çelik kasalı bir tüfek. bayiye numune olarak gitmiş olabilir diye düşünüyorum. yıldızın çelik kasaları resimde de görüldüğü gibi alüminyum alaşımlılara göre daha mat durmakta.
  • Yıldız Elegant A3 TME
  • Akkar Churchill 812
  • Retay Masai Mara Bronze Pure
  • Çifsan ÇSP 555
Ahmet ARIKAN
1987-Burdur / Yeşilova

Çevrimdışı Kamil ÜNLÜTÜRK

• Expert Üye
« Yanıtla #8 : 27 Şubat 2013, 12:22:10 »
Başlık kısmının kesimleri farklı dikkat ederseniz,aluminyumda namlunun dayandığı yerin kesimi yarı kubbe gibi(çiftelere benzer şekilde),çelikte geriye doğru hafif meyil verilmiş sadece.

Bir de fotğraflar sayesinde gravürü yakından görmiş oldum.bu metale iz bırakmadan(kesmeden)yapılmış bir resim baskı
sanırım,zamanla silinir mi bilmem.
  • P.Beretta 687 SP5 67cm
  • P.Beretta ES100 71cm
Kamil ÜNLÜTÜRK
1965 - Bartın

Çevrimdışı Osman ALP

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #9 : 27 Şubat 2013, 13:35:57 »
çok güzel görünüyor hayırlı olsun

Teşekkür ederim Kadir Bey.
Osman ALP
16.11.1970 - İZMİR

Çevrimdışı Osman ALP

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #10 : 27 Şubat 2013, 14:00:20 »
Osman Bey, yeni tüfeğiniz hayırlı olsun. Kazasız belasız avlarda kullanınız..

Yalnız tüfeğin çelik kasa olduğundan eminmisiniz. Tüfeğinizin namlusunda 2010 yazıyor ki bu üretim yılıdır. Ben de 3 namlulu Yıldız pozemi 2010 yılında yaptırmıştım. Adem KUZU Beyle defalarca görüşmüştüm. Bütün ısrarlarıma rağmen kendisi çelik kasa tüfek üretmediklerini belirtmişlerdi ve çelik kasa poze yaptıramamış, alaşım kasa poze yaptırmıştım.
Sizden rica etsem iğnenin ve yataklarının resmini atabilirmisiniz. Eğer iğne yataklarında, çelik takviyeli ayrı bir parça varsa tüfeğiniz Çalik Kasa değil alaşım kasadır. Bu parça alaşım kasalardaki iğne kırılma sorunundan dolayı konulmuştur. Yıldız'ın hemen hemen bütün pozelerinde bu parça var olup, çelik kasa çiftelerinde bulunmamaktadır.

Tüfeğiniz tekrardan hayırlı olsun...

Alkan Bey selamlar. 2010 yılında sizinle beraber aynı zamanlarda alüminyum kasa poze almıştık. Siz bana tüfeğimin ağırlığını sormuştunuz. Ben de size ( şokları takılı vaziyette 3060 gram ) demiştim. Siz de tüfeğinizi Burdur'a gönderip hafifiletme çalışmaları yaptırdıktan sonra istediğiniz ağırlığa gelmişti. Sizin o zamanlardaki paylaşımlarınızı hatırlıyorum. Evet ben de o zamanlar Yıldız'ın çelik kasası olmadığını sanıyordum. Geçenlerde bir bayiide bu tüfeği görünce elime aldım, ağırlığından ve kubuz içinde iğneleri çevreleyen bölümde o koruyucu çelik parçanın olmadığını görünce silahın çelik kasa olduğunu anladım. Fakat yine de fabrika satış sorumlusu sayın Halil Bey'i aradım. ( Sağolsun çok iligili ve her soruma sabırla ve içtenlikle yanıt verdi ) çelik kasa üretimlerinin olup olmadığını sordum. Kendisi, evet çelik kasa üretmlerinin olduğunu, 2012 yılında da devam ettiklerini fakat 2012 öncesi çelik kasalarda lehim kaynak, 2012'den itibaren gümüş kaynak kullanıldığını söyledi. Tüfeğin fabrika fiyatlarını sordum ( Burda rakam vermeyi uygun bulmuyorum ) 2012 üretim tüfeklerin, daha önceki üretimlere göre 250 (İkiyüzelli)  TL daha pahalı olduğunu öğrendim. Sonra emniyete giderek satın alma belgesini çıkarttırarak bu silahı aldım. Daha sonra, Kemeraltı'nda bir silah Bayiine gittim orda da 2012 üretim bir çelik kasa Yıldız görüp fiyatını sordum. Sayın Halil Bey'in dediği gibi bu tüfek benim aldığım tüfekten 250 TL daha pahalı idi. Silahı alıp incelediğimde benimkinden gözle görünür, elle dokunulur bir farkını göremedim. Sadece gümüş kaynaklı imiş, bunun da avantajlarını sanırım ustalarımız daha iyi bilir. Gene de isterseniz bahsettiğiniz bölümün fotosunu çekip koyabilirim. Güzel temennileriniz için teşekkür ederim.
Osman ALP
16.11.1970 - İZMİR

Çevrimdışı Alkan YOKSUL

• Forum Yönetici
  • NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE
« Yanıtla #11 : 27 Şubat 2013, 14:03:22 »
Başlık kısmının kesimleri farklı dikkat ederseniz,aluminyumda namlunun dayandığı yerin kesimi yarı kubbe gibi(çiftelere benzer şekilde),çelikte geriye doğru hafif meyil verilmiş sadece.

Bir de fotğraflar sayesinde gravürü yakından görmiş oldum.bu metale iz bırakmadan(kesmeden)yapılmış bir resim baskı
Kamil abi, başlık kısmı konusunda haklısın ben hiç dikkat etmemiştim. Aşağıda benim Yıldız poze alaşım kasanın resimlerini paylaşıyorum. Dikkatli bakıldığında fark bariz ortada.

adult upload image
  • Baikal IZH27EM1C Nikel
  • Stoeger M3000
  • Kurzhaar/Dişi
28.02.1969 EŞME/UŞAK

Çevrimdışı Osman ALP

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #12 : 27 Şubat 2013, 14:03:58 »
tüfeğiniz hayırlı olsun. yıldız her daim sizi mutlu edecektir.
bu arada tüfek 2010 üretimi olmasına rağmen evet çelik kasalı bir tüfek. bayiye numune olarak gitmiş olabilir diye düşünüyorum. yıldızın çelik kasaları resimde de görüldüğü gibi alüminyum alaşımlılara göre daha mat durmakta.

Teşekkür ederim Ahmet Bey. Tüfeğin sınırlı sayıda üretildiğini sonradan öğrendim. Almak isteyen olursa İzmir'de şu anda var.
Osman ALP
16.11.1970 - İZMİR

Çevrimdışı Osman ALP

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #13 : 27 Şubat 2013, 14:07:29 »

Merhaba Kamil Bey, evet bu motiflerin ömrünün, kullanılmaya bağlı olarak ne kadar olduğunu ben de merak ediyorum.
Osman ALP
16.11.1970 - İZMİR

Çevrimdışı Alkan YOKSUL

• Forum Yönetici
  • NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE
« Yanıtla #14 : 27 Şubat 2013, 14:08:03 »
Selamlar Osman Bey;
Sanırım mesajlarımızı aynı anda gönderdik. Açıklama için teşekkürler, şimdi hatırladım... Tekrar hayırlı olsun.
Çelik kasa bir Yıldız poze benim de aklımı çeldi diyebilirim :)
Kazasız belasız, sağlıcakla kullanın inşallah...
  • Baikal IZH27EM1C Nikel
  • Stoeger M3000
  • Kurzhaar/Dişi
28.02.1969 EŞME/UŞAK

Çevrimdışı Osman ALP

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #15 : 27 Şubat 2013, 14:10:30 »
Kamil abi, başlık kısmı konusunda haklısın ben hiç dikkat etmemiştim. Aşağıda benim Yıldız poze alaşım kasanın resimlerini paylaşıyorum. Dikkatli bakıldığında fark bariz ortada.

adult upload image
Alkan Bey tekrar merhaba. Fotoğraftaki 2 tüfekte aynı mı acaba? Eğer öyle ise dipçiklerinin neden farklı olduğunu sorabilirmiyim acaba?
Osman ALP
16.11.1970 - İZMİR

Çevrimdışı Alkan YOKSUL

• Forum Yönetici
  • NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE
« Yanıtla #16 : 27 Şubat 2013, 14:26:18 »
Alkan Bey tekrar merhaba. Fotoğraftaki 2 tüfekte aynı mı acaba? Eğer öyle ise dipçiklerinin neden farklı olduğunu sorabilirmiyim acaba?
http://www.avlakforum.com/forum/index.php/topic,97513.25.html
Merhaba Osman Bey;
Evet 2 fotoğraftaki tüfek de aynı. Sanırım flaş ışığı gözü yanıltıyor.
http://www.avlakforum.com/forum/index.php/topic,97513.75.html
Yalnızca Halil KARA Beyin de yardımlarıyla tetik korkuluğu ve açma mandalını (siyahtı, beyazla) değiştirttim...

Az önce Halil KARA Beyle telefonda görüştüm. Bilgilendirme için sağolsun, Konuyu görürse kendi de açıklama yapacaktır. Anladığım kadarıyla yurtiçi için seri olarak çelik kasa poze üretimleri yokmuş. Bunun nedeni de; Yurtiçi talepleri genelde alaşım kasalara olduğundan, çelik kasalar iç piyasa da pek rağbet görmüyormuş. Ancak, yurtdışından talep gelirse, o parti içinde 10-15 adet fazladan ürettirip stoklarında bulunduruyorlarmış.
  • Baikal IZH27EM1C Nikel
  • Stoeger M3000
  • Kurzhaar/Dişi
28.02.1969 EŞME/UŞAK

Çevrimdışı Osman ALP

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #17 : 27 Şubat 2013, 15:14:02 »
http://www.avlakforum.com/forum/index.php/topic,97513.25.html
Merhaba Osman Bey;
Evet 2 fotoğraftaki tüfek de aynı. Sanırım flaş ışığı gözü yanıltıyor.
http://www.avlakforum.com/forum/index.php/topic,97513.75.html
Yalnızca Halil KARA Beyin de yardımlarıyla tetik korkuluğu ve açma mandalını (siyahtı, beyazla) değiştirttim...

Az önce Halil KARA Beyle telefonda görüştüm. Bilgilendirme için sağolsun, Konuyu görürse kendi de açıklama yapacaktır. Anladığım kadarıyla yurtiçi için seri olarak çelik kasa poze üretimleri yokmuş. Bunun nedeni de; Yurtiçi talepleri genelde alaşım kasalara olduğundan, çelik kasalar iç piyasa da pek rağbet görmüyormuş. Ancak, yurtdışından talep gelirse, o parti içinde 10-15 adet fazladan ürettirip stoklarında bulunduruyorlarmış.

Bilgilendirme için teşekkürler. Forumumuzun bilgi alışverişi açısından ne kadar faydalı olduğunu görmek çok sevindirici. Kolay gelsin.
Osman ALP
16.11.1970 - İZMİR

Çevrimdışı Volkan KÖYDEMİR

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #18 : 27 Şubat 2013, 16:55:01 »
Hyaırlı olsun Osman Bey, güzel görünüyor. Ağırlığı nasıl bunun?
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

Çevrimdışı Halil KARA

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #19 : 27 Şubat 2013, 17:13:35 »
Osman bey almış olduğunuz Yıldız Silah ürünü hayırlı olsun, güle güle kazasız belasız güzel avlarda kullanırsınız inşallah.

Sayın Alkan Bey' in uyarısı ile konuyu farkettim, kendisine ilgisi için teşekkür ederim.

Çelik kasa poze üretimimiz var, fakat Alüminyum alaşımlı ürünlerimizin yeterince dayanıklı olmasından dolayı (1550 bar basınca dayanıklı) müşterilerimiz ağır silahları sevmiyor. Hem yurt dışında hem de yurt içindeki müşterilerimizin çelik kasa ürün talepleri az. Yurtdışından yüklü talepler gelince üretilen partiye ek olarak stoğa koymak için fazladan yaptırıyorum. Şu an 71 cm. çelik kasa ürünler stoğumuzda mevcut.

Bazı müşterilerimiz ağır silahları seviyor, daha dengeli ve ikinci atışlarda daha kolay nişan aldıklarını bize belirtiyorlar. Yine ağır gramaj fişek kullanan müşterilerimiz, ürünün geri tepmesini azaltmak adına çelik kasa tercih ediyorlar. Her müşterimize hizmet etmek adına çelik kasa ürünler çoğu zaman stoğumuzda bulunuyor.

Ağırlık olarak 71 cm ejektörlü çelik kasalarımız dipçiğin yoğunluğuna göre ortalama 3300 gr. ağırlığa sahip.
Ürünün kubuz kısmındaki gravür işleme aynen alüminyum alaşımlı ürünlerimizde ve çelik kasa çiftelerimizdeki gibi lazer ile yapılmakta olup, gayet dayanıklıdır. Şu ana kadar hiç bir silinme şikayeti gelmedi.

Yıldız Silah, gerek Ar-ge ekibinin çalışmaları gerek müşterilerin talepleri ve şikayetleri doğrultusunda her geçen gün çalışmalarına devam ediyor. Eksik görülen yada güçlendirilmesi gereken parçalar ve ekipmanlar her geçen gün tecrübelerimizle birlikte geliştiriliyor. Kullanılan malzemenin kalitesinden tutun da parçalara yapılan ısıl işleme kadar her geçen yıl ürünler daha iyi, daha sağlam ve müşterilerin daha çok beğenisi üzerine değişiyor.

Ürünlerimizi kullanan müşterilerimize ulaşabildiğimiz kadarıyla her yılın bazı dönemlerinde telefon ve mail yoluyla anketler düzenliyor, müşteri memnuniyet formu dolduruyoruz. Bu formlara göre de Ar-ge ekibini daha iyi yönlendirebiliyoruz. Çünkü mükemmelliğin sonu olmadığını biliyoruz ve daha fazla çalışıyoruz. Ürünlere dışarıdan baktığınızda pek fark görülmese de iç aksam parçaları, mekanizma parçaları sürekli daha iyileri ile değişiyor, kaliteyi arttırmaya çalışıyoruz.

Sağlıcakla kalınız.

Saygılarımla...
« Son Düzenleme: 28 Şubat 2013, 08:40:36 Gönderen: Halil KARA »
Halil KARA
1987 BURDUR
Yıldız Silah Paz.
www.yildizsilahpazarlama.com

Çevrimdışı Volkan KÖYDEMİR

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #20 : 28 Şubat 2013, 22:25:31 »

... Ağırlık olarak 71 cm ejektörlü çelik kasalarımız dipçiğin yoğunluğuna göre ortalama 3300 gr. ağırlığa sahip...

Bu kısım benim soruma cevap oldu sanıyorum, teşekkürler Halil Bey. Ağırlığı yazarken sormadığım halde, namlu uzunluğu, ejektörü gibi ağırlığı değiştirecek ayrıntıları da düşünüp vermeniz çok makbule geçti. Ciddi bir firmanın teknik bilgi verirken gerekebilecek ayrıntıları da "sormadan" ilave etmesi beklenir zaten. Sağolun.

Çoktandır bu ayrıntıya ilişkin yazmadım ama eski üyeler bilirler. Firmaların bir çoğunun her namlu ölçüsü ve her değişkene rağmen sitelerine yazdıkları ağırlık bilgisinin aslında "en kısa namlu ve en az ağırlık çekecek özellikli, ahşap yoğunluklu modeli" için olduğunu defalarca gördük. Böyle göre göre yazılana inanmaz olduk. Neyse uzattım. Çelik olanın ağırlığı fazla sayılmaz. İhtiyaç olursa dikkate alırım.

Bu arada, metal yüzeyin av tüfeklerinde parlamaması iyi bir şey olsa bile biraz parlak kubuz ve namlu daha hoş görünüyor. Keklik, çulluk, bıldırcın, tavşan gibi avlarda parlamasının sakıncası da olmaz. Ayna gibi değilse bile biraz parlak kubuz fena olmaz bence. Katılan olur-olmaz bilmiyorum. Selamlar..
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

Çevrimdışı Engin MAKAS

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #21 : 28 Şubat 2013, 22:56:59 »
Hayırlı olsun dedeee, sende yıldızlandın yaaaa. Yıldızları parlatırız bir günn :)
Torungil
İzmir / Kemalpaşa. 1979
arh +
KALİTE KONTROL AUDATÖR
Bazı tüfekler fişek seçmez. Bazı avcılar tüfek seçmez.

Çevrimdışı Osman ALP

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #22 : 02 Mart 2013, 20:02:53 »
Hayırlı olsun dedeee, sende yıldızlandın yaaaa. Yıldızları parlatırız bir günn :)
Sağol dedecim. İnşallah:))
Osman ALP
16.11.1970 - İZMİR

Çevrimdışı Osman ALP

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #23 : 02 Mart 2013, 20:08:53 »
Hyaırlı olsun Osman Bey, güzel görünüyor. Ağırlığı nasıl bunun?
Teşekkürler Volkan Bey. Sorunuzun cevabını zaten Halil Bey vermiş. Ben tüfeği tartmaya gerek duymadım. Şu an benim için ideal durumda.
Osman ALP
16.11.1970 - İZMİR

Çevrimdışı Osman ALP

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #24 : 02 Mart 2013, 20:18:57 »
Osman bey almış olduğunuz Yıldız Silah ürünü hayırlı olsun, güle güle kazasız belasız güzel avlarda kullanırsınız inşallah.

Sayın Alkan Bey' in uyarısı ile konuyu farkettim, kendisine ilgisi için teşekkür ederim.

Çelik kasa poze üretimimiz var, fakat Alüminyum alaşımlı ürünlerimizin yeterince dayanıklı olmasından dolayı (1550 bar basınca dayanıklı) müşterilerimiz ağır silahları sevmiyor. Hem yurt dışında hem de yurt içindeki müşterilerimizin çelik kasa ürün talepleri az. Yurtdışından yüklü talepler gelince üretilen partiye ek olarak stoğa koymak için fazladan yaptırıyorum. Şu an 71 cm. çelik kasa ürünler stoğumuzda mevcut.

Bazı müşterilerimiz ağır silahları seviyor, daha dengeli ve ikinci atışlarda daha kolay nişan aldıklarını bize belirtiyorlar. Yine ağır gramaj fişek kullanan müşterilerimiz, ürünün geri tepmesini azaltmak adına çelik kasa tercih ediyorlar. Her müşterimize hizmet etmek adına çelik kasa ürünler çoğu zaman stoğumuzda bulunuyor.

Ağırlık olarak 71 cm ejektörlü çelik kasalarımız dipçiğin yoğunluğuna göre ortalama 3300 gr. ağırlığa sahip.
Ürünün kubuz kısmındaki gravür işleme aynen alüminyum alaşımlı ürünlerimizde ve çelik kasa çiftelerimizdeki gibi lazer ile yapılmakta olup, gayet dayanıklıdır. Şu ana kadar hiç bir silinme şikayeti gelmedi.

Yıldız Silah, gerek Ar-ge ekibinin çalışmaları gerek müşterilerin talepleri ve şikayetleri doğrultusunda her geçen gün çalışmalarına devam ediyor. Eksik görülen yada güçlendirilmesi gereken parçalar ve ekipmanlar her geçen gün tecrübelerimizle birlikte geliştiriliyor. Kullanılan malzemenin kalitesinden tutun da parçalara yapılan ısıl işleme kadar her geçen yıl ürünler daha iyi, daha sağlam ve müşterilerin daha çok beğenisi üzerine değişiyor.

Ürünlerimizi kullanan müşterilerimize ulaşabildiğimiz kadarıyla her yılın bazı dönemlerinde telefon ve mail yoluyla anketler düzenliyor, müşteri memnuniyet formu dolduruyoruz. Bu formlara göre de Ar-ge ekibini daha iyi yönlendirebiliyoruz. Çünkü mükemmelliğin sonu olmadığını biliyoruz ve daha fazla çalışıyoruz. Ürünlere dışarıdan baktığınızda pek fark görülmese de iç aksam parçaları, mekanizma parçaları sürekli daha iyileri ile değişiyor, kaliteyi arttırmaya çalışıyoruz.

Sağlıcakla kalınız.

Saygılarımla...
Merhaba Halil Bey, güzel temennileriniz için teşekkür ederim. Tüfeği alırken 66 cm namlusu varmıdır diye araştırdım fakat olmadığını söylediler. Zaten siz de yukarıda 71 cm olduğunu söylüyorsunuz. Naçizane tavsiyem, bu çelik kasalara uyumlu 66 cm namluyu da üretebilirseniz, uçar avcılarımız, zaten severek kullandıkları Yıldız'a biraz daha rağbet edeceklerdir diye düşünüyorum. Bir de, bir namlunun hem alüminyum alaşımlı, hem de çelik kasaya uyup uymayacağını cevaplayabilirseniz sevinirim. İyi çalışmalar dilerim, kolay gelsin.
Osman ALP
16.11.1970 - İZMİR