Gönderen Konu: YILDIZ SPZ ME 12 GA  (Okunma sayısı 5623 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Gökhan AKSOY

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
YILDIZ SPZ ME 12 GA
« : 31 Ocak 2013, 15:11:16 »
Merhaba degerli arkadaslar bugun nıhayet aldıgım yıldız spz me geldi yalnız kırma kolu tam olarak duz durmuyor yarım cm yamuk duruyor tufegı aldıgım yerı aradım zamanla tam oturur dedı
Gökhan AKSOY
1986 KIRSEHİR

tolgaozhan

• Ziyaretçi
Ynt: YILDIZ SPZ ME 12 GA
« Yanıtla #1 : 31 Ocak 2013, 15:29:18 »
Gökhan Kardeşim;
Açma mandalı daha uzun süre öyle duracak ters bir durum yok. Merak etme. Kazasız belasız güzel avlarda sağlıkla kullanmanı dilerim.
Rast Gele

Çevrimdışı Ersin ORBAY

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #2 : 31 Ocak 2013, 17:04:49 »
gökhancım tüfeğini kazasız belasız kullanman dileğiyle...mükemmel bir tüfek edinmişsin..bu arada ben aynı modeli 4-5 yıldır kullanıyorum mandal hala düzelmedi :) :) :)
diyeceğim odurki gönül rahatlığıyla kullanabilirsin..mandalın eğik olması tüfeğinin acerliğindendir ;)
arkadaşların demiyormu tüfeğinin bi tarafı eğri bize ne alacaksın diye :) :) selametle kalasın...
  • BENELLİ CRİO COMFORT 71
  • YILDIZ SPZ ME 66
  • ÖZKANLAR FX017 66
ERSİN ORBAY-ADANA-HATAY ..SAĞLIKÇI..1978..
GERÇEK AVCI AVA DA ŞANS TANIYANDIR..

Çevrimdışı Volkan KÖYDEMİR

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #3 : 31 Ocak 2013, 21:36:42 »
Avanstır o. Kilitler atış yaptıkça azar azar gevşerler. Kimi markada çoook uzun sürer, kiminde biraz daha kısa. Yine de her kırma tüfekte zamanla olur. Gevşeme süresini uzatmak için kilidi biraz sıkı üretirler. Hemen her yeni tüfekte böyledir. Mesela bir Baikal pozeyi açmak için insan azmanı olmak gerekirdi, öyle sıkıydı. Onun da mandalı biraz sağdaydı.

Gevşeme süresini uzatmak, ona avans vermektir. Açılışta anormal zorluk yoksa veya çok sağda değilse normaldir.

Size önerim, kilit menteşe yuvalarına, namluda kilidin geçtiği yuvaya bir miktar silah gresi sürün. Namlunun kasa içinde kalan yanaklarını ince yağla hafif yağlayın ve tırnak yataklarına yine ince yağ girmesini sağlayın. Tüfeği kırarken veya kapatırken namlunun ön tarafından güç verin. Hem daha kolay açılır kapanır, hem de el kundağının olası gevşemesine sebep olmazsınız. Kapatıp açması kolaylaştıktan sonra istediğiniz yerden güç uygulayın, zararı olmaz artık. Güle güle kullanın.
« Son Düzenleme: 31 Ocak 2013, 21:38:58 Gönderen: Volkan KÖYDEMİR »
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

Çevrimdışı Gökhan AKSOY

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #4 : 31 Ocak 2013, 22:12:59 »
Tesekkurler arkadaslar evet cok hosuma gıttı cok hafıf gercekten ayrıca aksu ava tesekkurler ılgılerınden dolayı acılıp kapanması zor bıraz buyuk huglu super poze vardı bı arkadasta onun acılıp kapanması cok kolaydı ona aklım takıldı bıraz cok sukur o soru ısaretıde kalktı aklımdan
Gökhan AKSOY
1986 KIRSEHİR

Çevrimdışı Gökhan AKSOY

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #5 : 10 Şubat 2013, 16:50:13 »
degerli arkadaslar cok sukur bugun tufegımle atıs yaptım ve gercekten cok hosuma gıttı ayrıca guvercınlerıme musallat olan sansarın ve gelıncıgın ıcabına baktım ınsallah haftayada bı aksılık olmazsa Browning Maxus Camo Otomatik Av Tüfeğini alacagım
Gökhan AKSOY
1986 KIRSEHİR

Çevrimdışı Ersin ORBAY

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #6 : 10 Şubat 2013, 20:25:02 »
degerli arkadaslar cok sukur bugun tufegımle atıs yaptım ve gercekten cok hosuma gıttı ayrıca guvercınlerıme musallat olan sansarın ve gelıncıgın ıcabına baktım ınsallah haftayada bı aksılık olmazsa Browning Maxus Camo Otomatik Av Tüfeğini alacagım
gökhan kardeşim yeni alacağın otomatiğin fotolarınıda paylaşırsan bizde görmüş oluruz...kazasız belasız kullanman dileğiyle..
  • YILDIZ SPZ ME 66
  • ÖZKANLAR FX017 66

Çevrimdışı Gökhan AKSOY

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #7 : 10 Şubat 2013, 23:17:58 »
tabıkı ersın kardes yıldızla agır magnumları atamam sarsılmaz leopar alacaktım bı tanede bı arkadas aldı tutukluk yapınca en ıyısı otomatıkte avupa almak dedım ordek ve kazda bazende tahtalıda kullanacagım ıcın bu markayı sectım
Gökhan AKSOY
1986 KIRSEHİR

Çevrimdışı Ersin ORBAY

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #8 : 11 Şubat 2013, 15:06:41 »
tabıkı ersın kardes yıldızla agır magnumları atamam sarsılmaz leopar alacaktım bı tanede bı arkadas aldı tutukluk yapınca en ıyısı otomatıkte avupa almak dedım ordek ve kazda bazende tahtalıda kullanacagım ıcın bu markayı sectım
Rabbim gönlüne göre versin kardeşim..Elindeki yıldız pozeni tüm upland avlarında rahatlıkla kullanablirsin..Ben çok memnunum..Elindeki pozeyle ben 30 gr sterlingten başka fişek kullanmadım...bıldırcında olsun keklikte olsun üveyikte olsun tabiri caizse felç eder...28 gramda ilginçtir tüfeğin grupmanını beğenmedim..Ama 30 gramda resmen şahlanıyor..sıkısını buldum sanada tavsiyem budur..
Ördek ve kaz avı için ağır sıkı demişsin ama incelemelerim sonucu maxsus da biraz kibar tüfek be kardeşim..Sakın kullanan arkadaşlar yanlış anlamasın kötü demiyorum çok nazik bir tüfek..Sanırsam gramajıda biraz hafif...magnum fişekte şahlanırmı bilemem..Yerinde olsam bu avlar için BENELLİ den şaşmam...Etkilemekte istemem kullanacak olan sensin kardeşim..Selametle kal..
  • YILDIZ SPZ ME 66
  • ÖZKANLAR FX017 66

Çevrimdışı Gökhan AKSOY

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #9 : 12 Şubat 2013, 17:32:41 »
Evet kıbar tufek gercekten ama bıraz arastırdım ordek kaz gıbı avlarda cok ıyıymıs bı arkadasta bugun Benelli Cordoba gordum oda cok hosuma gıttı. rc sıpe 32 gr cok hosuma gıttı
Gökhan AKSOY
1986 KIRSEHİR

Çevrimdışı Y.Bozkurt ÇINAR

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #10 : 03 Şubat 2014, 11:24:38 »
Ben de de YILDIZ SPZ ME 71 namlu poze var. Ava bir süre ara vermek istediğim ve  ELimdeki tüfek fazlalığından dolayı satmak istiyorum. Ancak vekaletname ile satışlar kalktığı için Afyon ve Sandıklı ilçesi'nden talip olur ise satabilirim.
1969 AFYON

Çevrimdışı Osman ALP

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #11 : 06 Şubat 2014, 11:36:53 »
Ben de de YILDIZ SPZ ME 71 namlu poze var. Ava bir süre ara vermek istediğim ve  ELimdeki tüfek fazlalığından dolayı satmak istiyorum. Ancak vekaletname ile satışlar kalktığı için Afyon ve Sandıklı ilçesi'nden talip olur ise satabilirim.

Bozkurt Bey vekaletle satış kalktı diyen Emniyet görevlilerine, 18.04.2013 tarihli genelgeye göre vekaletle satış yapılabileceğini, aksi yönde bir genelgenin bulunmadığını söyleyin.
Osman ALP
16.11.1970 - İZMİR
Browning Auto5, Sauer Beretta s56, Remington 1187 Special Purpose, Remington Model 11, Remington 870 Express Combo, JP Sauer&Sohn Royal Çifte, Üzümlü Koop. Poze, Retay Masai Mara, Derya MK-12, Rubans Anglais Dolma Çifte