Gönderen Konu: Yıldız hakkında  (Okunma sayısı 91593 defa)

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Alkan YOKSUL

• Forum Yönetici
  • NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE
Ynt: Yıldız hakkında
« Yanıtla #50 : 24 Ocak 2012, 23:29:10 »
alkan bey yeni ürünleri nerede görüyorsunuz web sitedi uzun süredir güncellenmiyo
Süleyman Bey, Uşak'ta uğuzlar av bayiinde görüp inceleme fırsatım olmuştu. Selamlar...
  • Baikal IZH27EM1C Nikel
  • Stoeger M3000
  • Kurzhaar/Dişi
28.02.1969 EŞME/UŞAK

Çevrimdışı Alp BALABAN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #51 : 25 Ocak 2012, 12:09:38 »
Bende mercury ligth modeli var izmirden almıştım diğer modellerle farkı varmıdır?  alırken biraz daha fazla para vermiştim normal modellerine  göre. Ava yeni başlıklıycaktım ilk tüfeğim sonra başka tüfeklerde  aldım ama sattım yıldız duruyor  hala dururda  satmam ilk tüfeğim 
Alp BALABAN
1984-Manisa

Çevrimdışı Halil KARA

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #52 : 25 Ocak 2012, 14:42:08 »
Bende mercury ligth modeli var izmirden almıştım diğer modellerle farkı varmıdır?  alırken biraz daha fazla para vermiştim normal modellerine  göre. Ava yeni başlıklıycaktım ilk tüfeğim sonra başka tüfeklerde  aldım ama sattım yıldız duruyor  hala dururda  satmam ilk tüfeğim 

Mercury Light' ın herhangi bir farkı yoktur, diğer poze modellerimize göre fazla para verdiyseniz dipçik kalitesi yüksektir,  Mercury Light o dönemlerde verdiğimiz isimdir, güle güle kullanın, herhangi bir arıza durumunda benimle iletişime geçebilirsiniz, yardımcı olurum.
Selamlar...
Halil KARA
1987 BURDUR
Yıldız Silah Paz.
www.yildizsilahpazarlama.com

Çevrimdışı Hüseyin SÖNMEZ

• Müdavim Üyemiz
  • cesi ve ıkon
« Yanıtla #53 : 29 Ocak 2012, 23:54:31 »
halil   bey   yıldız  av tüfekleri   konusunda   biz  avcıları   bilgilendirdiniz
genç bir   satış  elemanı    olarak   tebrik ederim   bende takip ediyorum
yıldızdan  memnunlar   sezon  sonrası  özel  ölçülerde  yaptırmayı  düşünüyorum
iki . üç.tane   olabilir   kolay gelsin   saygılar   acıpayamdan
Hüseyin SÖNMEZ
1952 DENİZLİ

Çevrimdışı Halil KARA

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #54 : 30 Ocak 2012, 09:56:55 »
halil   bey   yıldız  av tüfekleri   konusunda   biz  avcıları   bilgilendirdiniz
genç bir   satış  elemanı    olarak   tebrik ederim   bende takip ediyorum
yıldızdan  memnunlar   sezon  sonrası  özel  ölçülerde  yaptırmayı  düşünüyorum
iki . üç.tane   olabilir   kolay gelsin   saygılar   acıpayamdan

Teşekkür ederim Hüseyin bey, özel ölçülerde ürün yapıyoruz, karar verdiğinizde haberim olsun, istediğiniz ölçülerde ürün yaptırırım.
Halil KARA
1987 BURDUR
Yıldız Silah Paz.

Çevrimdışı Halil KARA

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #55 : 30 Ocak 2012, 10:13:11 »
Sevgili arkadaşlar, ağabeylerim; vakit buldukça sizlere döküman ekleyeceğim.
Ürünlerimizin dayanıklılık testleri ile ilgili yurtdışındaki kullanıcıların bazı denemelerinin linklerini veriyorum. Bunun gibi birçok dökümana yurtdışındaki forum sitelerinden ulaşabilirsiniz. Şu an yurtdışında ürünümüzü kullanan atıcılardan bir örnek veriyorum.

http://www.shotgunworld.com/bbs/viewtopic.php?f=104&t=222778&start=320

Linkini verdiğim sayfanın, en alttan 4. mesajında attığı mermilerin kovanlarını saklamış.
Sayfayı incelerseniz;
I shot 50 rounds through the Yildiz, the running total rounds shot 3,622 without any problems
bu gün yıldızla 100 fişek attım ve toplamda hiç bir sorunla karşılaşmadan 7244 fişek oldu.

Burda dikkat edeceğiniz şey şu; '' round '' dediği hem üst hem alt göz ile atış demek, yani atıcı 1 round attım diyorsa 2 fişek sıktım demek istiyor.
Bu kişi sadece Yıldız ile değil, diğer silahları ile de atış yapıyor, detaylı denemelerini forumdan paylaşıyor. Atıcının diğer silahları ve Yıldız Spz 20 cal:
http://www.shotgunworld.com/bbs/viewtopic.php?f=104&t=222778

Diğer silahları;
Browning Cynergy 12 Ga, CZ Canvasback 12 Ga, Beretta AL 391 Urika 2 20 Ga, Browning Citori 525 16 Ga, Remington SPR 310 12 Ga, Yildiz SPZ-ME Special 20 Ga, Winchester SX3 12 Ga, Handguns.... S&W model 41 22 LR, AMT 45ACP, S&W model 25 45 Colt.

Yıldız ürününü Browning, Remington, Winchester gibi firmalarla karşılaştırıyor.

Halil KARA
1987 BURDUR
Yıldız Silah Paz.

Çevrimdışı Halil KARA

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #56 : 30 Ocak 2012, 10:17:06 »
Bu verdiğim linkte de yine 20 cl. Yıldız Spz Me ile 4000 round (alt üst atış) yani 8000 atış gerçekleştirdiğini ve herhangi bir sorunla karşılaşmadığını söylüyor. Denemeleri devam edecekmiş.

http://www.shotgunworld.com/bbs/viewtopic.php?f=104&t=222778&start=380

''The lineup for today.
I put 1 box of shells through the little Y-Gun today, the total rounds through the gun ......3.997, next time out I will be breaking 4,000. It is still holding up great.''

Bunun gibi örnekler epey var, ben sizlere linki verdim, vaktiniz oldukça yine bu forum sitesinden detaylı birçok şey bulabilirsiniz Yıldız hakkında, İngilizce bilen kişilerden de yardım alabilirsiniz.

Saygılar, selamlar...
Halil KARA
1987 BURDUR
Yıldız Silah Paz.

Çevrimdışı Suat ÇALIŞKAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #57 : 30 Ocak 2012, 10:42:07 »
halil bey silahlarım atım ömürleri  aslında bana çok şaşırtıcı gelmedi.bu konuda benim naçizane fikrim ve beklentim 25000 atım. internette  değişik videolar görüyoruz.mesela 5 günde 50 000 fişek testi var bir mp153 ün. yani şimdi öyle bir test görüncede  10.000 atımlık bir test çok yeterli değil.ayrıca yerli firmalarımızdanda 15000 atım yapan markalarımız vardı.yanılmıyorsam.lütfen söylediklerimi yanlış anlamayın.iyi yoldasınız.zamanla  hep beraber sonuçları göreceğiz.selamlar.
  • HANİÇ ÇİFTE SXS 67.5 cm Mobil şoklu
  • WİNCHESTER SX3 RED PERFORMANCE
  • AKKAR ALTAY COMMANDO 20ga 66cm
İtibar paradan kıymetlidir, değerini bilene

BİGA/1979

Çevrimdışı Volkan KÖYDEMİR

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #58 : 30 Ocak 2012, 11:48:29 »
Naçizane fikrim, alüminyum alaşım tüfek için, avda ve kararında kullanım maksadıyla diyorum, 8-10 bin atışlar gayet iyi. Çelik kasa olsa, ortalama ve üzerinde bir tüfek için 20 bin üzerinde olmasını beklerim. Eğer alüm. alaşım poze 20 bin atımı hatasız görebiliyorsa bana yeter de artar :) Tabi burada kalender olmaya çalışıyorum. Arzum daha da fazlası.

Bir yerlerde okuduğuma göre İtalyan çifte tüfeklerinin hatasız atabileceği adedin 25 bini geçemiyormuş. Şahit değilim. Benim namlu dayanımından dolayı bir korkum yok ama özellikle alüm. alaşım kasalılarda kubuz kilitleri ve el kundağı kilitleri gevşemesi ile ilgili tereddütlerim var. Ülkemizde üretilmiş ve belli başlı firmaların alüm. alaşım kasalılarında böyle gevşek el kundaklı ve kubuz-namlu bağlantılı çok tüfeğe rastladım. Bildiğim kadarıyla alüminyum kubuzlardaki boşluklar çelik kasalardaki gibi tamirle de düzeltilemiyor. Gitti mi gider. Onun için daha baştan belli bir adede dayanımı hakkında bilgi gerekir. Çakmak değil ki atasın.

Suat Bey kardeşim otomatik tüfekler kırma tüfekler kadar nazik yapılı tüfekler değil. Çiftelerin de çok atıma ulaşanları var ama ekseri 24 g fişekler gören spor tüfekleri ve/veya bir de çok pahalı olanlar. Tabiki her tüfeğin işe yaramayanı var ama genelle olarak otomatik ve pompalılar çiftelere nazaran daha uzun ömürlü tüfekler. Onların da dertleri var ama başka türlü.
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

Çevrimdışı Güray AKAN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #59 : 30 Ocak 2012, 11:49:05 »
Benim 2010 dan beri kullandığım 3. Yıldız tüfeğim sonuncusu 20 cal spz me modeli hem 61 hemde 71 namlusu var.Bu markayı bana çok değerli abim, av hocam HÜSNÜ DİLMEN tavsiye etmişti.. İyiki de etmiş çok memnunum. Herkeze selamlar.
Güray AKAN 1970
ISPARTA Memleket, AFYONKARAHİSAR İkamet...

Çevrimdışı Halil KARA

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #60 : 30 Ocak 2012, 12:14:23 »
halil bey silahlarım atım ömürleri  aslında bana çok şaşırtıcı gelmedi.bu konuda benim naçizane fikrim ve beklentim 25000 atım. internette  değişik videolar görüyoruz.mesela 5 günde 50 000 fişek testi var bir mp153 ün. yani şimdi öyle bir test görüncede  10.000 atımlık bir test çok yeterli değil.ayrıca yerli firmalarımızdanda 15000 atım yapan markalarımız vardı.yanılmıyorsam.lütfen söylediklerimi yanlış anlamayın.iyi yoldasınız.zamanla  hep beraber sonuçları göreceğiz.selamlar.

Suat bey görüşleriniz için teşekkür ederim.
Otomatik av tüfeğimizle 15000 adet test atışını gerçekleştirdik. Ürünümüzü bu seviyeye getirmek için belki de 500.000 adet fişek harcadık, daha da harcıyoruz geliştirmek adına.
5 günde 50 bin adet fişek açıkcası bana pek akıllıca gelmedi. Çünkü bizim pozelerde yaptığımız 25000 adet test ve Trap modelimizde (çelik kasa) yaptığımız 50000 adet test haftalar sürdü.
Düşünün yarı otomatik av tüfeği ile 8 atım yapıyorsunuz. Hiç durmadan fişek doldurma ve atım için harcayacağınız süre minimum 30 saniyedir. Günde 10.000 adet atım demek 1250 defa fişek doldurup atmaktır.
1250x30= 37500 saniye, 625 dakika, 10.4 saat eder.
10.4 saat hiç durmadan böyle bir atış gerçekleştirmek mümkün değildir. Bu atışa ne omuz dayanır ne de vücut.
Bahsettiğiniz Baikal videosu sanırım bu, 3 parti şeklinde yüklenmiş;
http://www.youtube.com/watch?feature=fvwp&v=Ba2SW6HtC8c&NR=1

Bir kaç dakikalık videolardır. Dinlenmeden tamamını çekmek çok zordur.
Yanlış anlaşılmasın Baikal gayet kaliteli bir silahtır, atış yapmaz demiyorum...

Saygılar...
Halil KARA
1987 BURDUR
Yıldız Silah Paz.

Çevrimdışı Halil KARA

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #61 : 30 Ocak 2012, 12:16:32 »
Benim 2010 dan beri kullandığım 3. Yıldız tüfeğim sonuncusu 20 cal spz me modeli hem 61 hemde 71 namlusu var.Bu markayı bana çok değerli abim, av hocam HÜSNÜ DİLMEN tavsiye etmişti.. İyiki de etmiş çok memnunum. Herkeze selamlar.

Güray bey ürünü beğenmenize sevindim, mutlu oldum. Güle güle kullanın.
Herhangi bir problemde de lütfen bana ulaşın, ne gerekiyorsa yapalım.
Saygılar.
Halil KARA
1987 BURDUR
Yıldız Silah Paz.

Çevrimdışı Halil KARA

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #62 : 30 Ocak 2012, 12:25:12 »
Naçizane fikrim, alüminyum alaşım tüfek için, avda ve kararında kullanım maksadıyla diyorum, 8-10 bin atışlar gayet iyi. Çelik kasa olsa, ortalama ve üzerinde bir tüfek için 20 bin üzerinde olmasını beklerim. Eğer alüm. alaşım poze 20 bin atımı hatasız görebiliyorsa bana yeter de artar :) Tabi burada kalender olmaya çalışıyorum. Arzum daha da fazlası.

Bir yerlerde okuduğuma göre İtalyan çifte tüfeklerinin hatasız atabileceği adedin 25 bini geçemiyormuş. Şahit değilim. Benim namlu dayanımından dolayı bir korkum yok ama özellikle alüm. alaşım kasalılarda kubuz kilitleri ve el kundağı kilitleri gevşemesi ile ilgili tereddütlerim var. Ülkemizde üretilmiş ve belli başlı firmaların alüm. alaşım kasalılarında böyle gevşek el kundaklı ve kubuz-namlu bağlantılı çok tüfeğe rastladım. Bildiğim kadarıyla alüminyum kubuzlardaki boşluklar çelik kasalardaki gibi tamirle de düzeltilemiyor. Gitti mi gider. Onun için daha baştan belli bir adede dayanımı hakkında bilgi gerekir. Çakmak değil ki atasın.

Suat Bey kardeşim otomatik tüfekler kırma tüfekler kadar nazik yapılı tüfekler değil. Çiftelerin de çok atıma ulaşanları var ama ekseri 24 g fişekler gören spor tüfekleri ve/veya bir de çok pahalı olanlar. Tabiki her tüfeğin işe yaramayanı var ama genelle olarak otomatik ve pompalılar çiftelere nazaran daha uzun ömürlü tüfekler. Onların da dertleri var ama başka türlü.

Volkan bey bilgilendirme için teşekkür ederim.
Daha önce de yazmıştım, aliminyum alaşım bizim üstünde ısrarla durduğumuz yıllardır kullandığımız ve tecrübe ettiğimiz, halen daha da sağlamlaştırmak için var gücümüzle çalıştığımız bir modeldir.
Yaptığımız denemelerle de sağlamlığına inandığımız, güvendiğimiz ve arkasında durduğumuz ürünlerdir.
25.000 adet performans testinden geçen 1550 bar basınca dayanıklı modelimizdir.
Aldığınız her Yıldız ürünü aynı kalitede banttan çıkar, kalite kontrolü yapılır, fakat gözden kaçırdığımız bir hata da olabilir. Bunun için her ürünümüz sıkıntısız 25.000 adet atış yapar diyemeyiz. Belki 5000 de iğne kırabilir, yada başka sıkıntı çıkarabilir.
Bunun için aslında önemli olan kullanıcı deneyimleridir ki yukardaki linkleri onun için ekledim.
Arka arkaya hiç durmadan atış yapmak çok zor, Amerika' daki kullanıcımız 100 er 200 er atış şeklinde ürünü deniyor ve şu an 8000 e kadar herhangi bir sıkıntı çıkarmamış, denemeye de devam ediyor.

İlgi ve alakanız için teşekkür ederim, iyi günler dilerim...
Halil KARA
1987 BURDUR
Yıldız Silah Paz.

Çevrimdışı Osman DÖŞLER

• Expert Üye
  • osman döşler. 1968-istanbul
« Yanıtla #63 : 30 Ocak 2012, 12:34:17 »
Şöyle memleketimin üreticilerininde diğer yabancı üreticiler gibi deneme testlerinin,

boş fişek dağları arasında görüntülenmesini istiyorum.

Yabancı forumlardaki şahsi kullanıcıların yorumları ile test edilmesini değil.

Tüfek ömrü kullanıcıdan kullanıcıya değişir.
,Tüfeği açma kapatmak bile (sert şekilde) ömrü etkiler.
Sahibi tarafından 500 bin fişek den fazla atmış bir av tipi A 2 Browning de gördüm.(bu tüfek hem avda hem de poligonda kullanılmış)

Keza bir Beretta 25.000 fişek kullanımı herhalde çocuk oyuncağı gelebilir. Adamlar belgeselde bile aşınma ve gevşeme paylarını robota takıp, açma kapama sayısını ölçüyorlar.

Firmadan firmaya kesinlikle değişeceğine inanıyorum.

Ama firmaların topu nerede ise bu tüfek şu adet atışa dayanır diye bir ibareleri yok.

Çünkü firmalar testlerini sayısal olarak belli gramajdaki fişekler ile yapıyorlar.

Ama son kullanıcı öyle değil, yazın 28-30 gr atarken kışın, 34-36-40-52 gr aynı tüfek ile sayısız kere atabiliyor.

Bir çifte tüfek ile 28gr 4000 fişek atan tüfeğin ömrü ile, bir çifte tüfeğin 40-52 gr ile 4000 fişek atış yapanı ile farkı kesinlikle belli olabilir.

Değişik gramajlı atışlarda mecburen tüfekte kilit,kubuz yani oynar sistem parçalarında değişkenlikler olacaktır ama firma kaliteside bunda önemli etkendir.

Mesela  av tipi sarsılmaz ve iki poze ile skeet atışında 2 nci seride ikisininde el kundağı vidaları kırıldı.

Önemli olan üretim çıkışı test atışlarında, seri atışlar ile bir sezona yayılan atışlar arasında tabii ki farklar olur.

Yoksa ülkemizde eğer havaya, suya,trap ve skeete atış yapmadan yalnız ava atış yaparak 25.000 fişek harcamak çok ama çok zor.
Osman DÖŞLER
1968 İSTANBUL

Çevrimdışı Kamil ÜNLÜTÜRK

• Expert Üye
« Yanıtla #64 : 30 Ocak 2012, 12:45:02 »
Halil bey orada round dediği attığı fişek sayısı amerikalılar her bir mühimmata round derler,yani ikiyle çarpıması yanlış aynı üyenin 912 ile de testi var orada da round tabirini kullanıyor,üçle mi çarpmamız gerekecek rakamı,öyle olsa direkt toplam adedi verirdi.
  • P.Beretta 687 SP5 67cm
  • P.Beretta ES100 71cm
Kamil ÜNLÜTÜRK
1965 - Bartın

Çevrimdışı Hakan AKMAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #65 : 30 Ocak 2012, 12:52:39 »
BEN halen daha YILDIZ firmasının kendi yaptığı test atışlarının ,,grupman,,penetrasyon,,vs.vs.içerikli belgelerini ve dökümanlarını görmek istiyorum .... yoksa yabancı kaynaklı birçok sitede değişik marka birsürü silahla ilgili test atışları ve araştırmaları belgeleri ve videoları mevcut bana fabrika ortamında bu testler yapılıyormu ve belgelendiriliyormu o lazım gerisi benim için çok bağlayıcı değil......
Hakan AKMAN
1970 ANKARA / AFYONKARAHİSARC:\Users\2012\Pictures\photog254iw0.jpg

Çevrimdışı Osman DÖŞLER

• Expert Üye
« Yanıtla #66 : 30 Ocak 2012, 12:55:56 »
O testler de tek kişi ile atış yapmak insan vücudunda tahribata yol açar.

Diğer firmalar bu atım testlerini birden fazla kişi ile tamamlıyorlar.

Osman DÖŞLER
1968 İSTANBUL

Çevrimdışı Halil KARA

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #67 : 30 Ocak 2012, 14:07:59 »
BEN halen daha YILDIZ firmasının kendi yaptığı test atışlarının ,,grupman,,penetrasyon,,vs.vs.içerikli belgelerini ve dökümanlarını görmek istiyorum .... yoksa yabancı kaynaklı birçok sitede değişik marka birsürü silahla ilgili test atışları ve araştırmaları belgeleri ve videoları mevcut bana fabrika ortamında bu testler yapılıyormu ve belgelendiriliyormu o lazım gerisi benim için çok bağlayıcı değil......

Hakan bey, benden 25000 adet performans testini videoya mı çekmemi istiyorsunuz? Tam olarak istediğiniz nedir? Ya da 60 civarındaki ürün gamımızın hepsinin grupmanını mı istiyorsunuz?
Bana tam olarak isteğinizi söyleyin yardımcı olayım...
Halil KARA
1987 BURDUR
Yıldız Silah Paz.

Çevrimdışı Hakan AKMAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #68 : 30 Ocak 2012, 14:22:13 »
Hakan bey, benden 25000 adet performans testini videoya mı çekmemi istiyorsunuz? Tam olarak istediğiniz nedir? Ya da 60 civarındaki ürün gamımızın hepsinin grupmanını mı istiyorsunuz?
Bana tam olarak isteğinizi söyleyin yardımcı olayım...
siz yaptığınız bu testleri geçerli bir şekilde belgelendirin yeter... herhalde bu kadar çaba gösterdikten sonra noter aracılığı ile belgelendirmişsinizdir bu testleri ,,bu kadar emek harca 25000 fişek testi yap ,, toplamda sizin beyanınızla 500.000 fişek at ,, grupman testleri yap ve bunları belgelendirmemek olmaz,, elbetteki grupman testlerinizin raporlarını resimlerini görmek istiyorum yoksa konu başında beyan ettiğiniz şeylerin görselliği olmadıktan sonra benim için bir anlamı olmadığı gibi birçok kişi içinde olmaz ,,ayrıca 20 no yarı oto üretimimiz var dediniz ancak henüz iç piyasa için satışa sunulmadı diyorsunuz bunlar çelişkili durumlar ,, GÜVENİLİRLİĞİ etkiler....
Hakan AKMAN
1970 ANKARA / AFYONKARAHİSARC:\Users\2012\Pictures\photog254iw0.jpg

Çevrimdışı Halil KARA

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #69 : 30 Ocak 2012, 14:53:53 »
Şöyle memleketimin üreticilerininde diğer yabancı üreticiler gibi deneme testlerinin,

Tüfek ömrü kullanıcıdan kullanıcıya değişir.
,Tüfeği açma kapatmak bile (sert şekilde) ömrü etkiler.
Sahibi tarafından 500 bin fişek den fazla atmış bir av tipi A 2 Browning de gördüm.(bu tüfek hem avda hem de poligonda kullanılmış)

Keza bir Beretta 25.000 fişek kullanımı herhalde çocuk oyuncağı gelebilir. Adamlar belgeselde bile aşınma ve gevşeme paylarını robota takıp, açma kapama sayısını ölçüyorlar.

Firmadan firmaya kesinlikle değişeceğine inanıyorum.

Ama firmaların topu nerede ise bu tüfek şu adet atışa dayanır diye bir ibareleri yok.

Çünkü firmalar testlerini sayısal olarak belli gramajdaki fişekler ile yapıyorlar.

Ama son kullanıcı öyle değil, yazın 28-30 gr atarken kışın, 34-36-40-52 gr aynı tüfek ile sayısız kere atabiliyor.

Bir çifte tüfek ile 28gr 4000 fişek atan tüfeğin ömrü ile, bir çifte tüfeğin 40-52 gr ile 4000 fişek atış yapanı ile farkı kesinlikle belli olabilir.

Değişik gramajlı atışlarda mecburen tüfekte kilit,kubuz yani oynar sistem parçalarında değişkenlikler olacaktır ama firma kaliteside bunda önemli etkendir.

Mesela  av tipi sarsılmaz ve iki poze ile skeet atışında 2 nci seride ikisininde el kundağı vidaları kırıldı.

Önemli olan üretim çıkışı test atışlarında, seri atışlar ile bir sezona yayılan atışlar arasında tabii ki farklar olur.

Yoksa ülkemizde eğer havaya, suya,trap ve skeete atış yapmadan yalnız ava atış yaparak 25.000 fişek harcamak çok ama çok zor.

Osman bey, 25000 adet performans testi, ürünün dayanıklılığını gösterir. Yazdıklarımı okursanız ilk sayfada SPZ M ürünümüzün (aliminyum alaşım) 28 gr av fişeği ile 25000 adet performans testini sıkıntısız tamamladığından bahsettim. Tabiki atacağınız magnum fişek ve bakımları tam yapılmayan tüfek, hor kullanılmış bir ürünün ömrü de azalacaktır.
Otomobil alırsınız düzgün kullanırsınız, bakımlarını tam yaparsınız, kaliteli mazot kullanırsınız, 300 bin km rektefiye istemez. Yine bir otomobil alırsınız, çok zor değil 10 km sonra motoru aşağı indirebilirsiniz...

Kimse tutupta bu ürünü 25000 adet arka arkaya atacak değil, maksat namlunun, kasanın, aerodinamik yapının, çalışma mekanizmasının dayanıklılığı.

Dayanıklılık konusunda, uzun ömür konusunda fabrikanın talimatı vardır. Bu talimatlara uyulduğu sürece, ürün uzun yıllar evladiyelik kullanılır. Herhangi bir arıza da da iyi niyet garantisine girer, sadece kargo ödeyerek ürünü yaptırmış olursunuz.

Siz benden tam olarak ne istediğinizi yazın buraya, benden yardımcı olmak için elimden gelenin inanın fazlasını yapmak için uğraşayım.

Yukarda eklediğim dökümanlar, kullanıcıların deneyimleri. Takdir edersiniz ki, kullanıcı ürünü her şartta kıyasıya zorlayarak deneyebilir. Fabrikanın denemesi ise, yüksek basınçlı 1400 ve 1550 bar test fişekleri ile uzun ömür performans testleri olur.

Saygılar, selamlar...
Halil KARA
1987 BURDUR
Yıldız Silah Paz.

Çevrimdışı Halil KARA

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #70 : 30 Ocak 2012, 14:58:20 »
siz yaptığınız bu testleri geçerli bir şekilde belgelendirin yeter... herhalde bu kadar çaba gösterdikten sonra noter aracılığı ile belgelendirmişsinizdir bu testleri ,,bu kadar emek harca 25000 fişek testi yap ,, toplamda sizin beyanınızla 500.000 fişek at ,, grupman testleri yap ve bunları belgelendirmemek olmaz,, elbetteki grupman testlerinizin raporlarını resimlerini görmek istiyorum yoksa konu başında beyan ettiğiniz şeylerin görselliği olmadıktan sonra benim için bir anlamı olmadığı gibi birçok kişi içinde olmaz ,,ayrıca 20 no yarı oto üretimimiz var dediniz ancak henüz iç piyasa için satışa sunulmadı diyorsunuz bunlar çelişkili durumlar ,, GÜVENİLİRLİĞİ etkiler....

20 cal. yarı otomatik tüfeğimiz yurt dışına satılıyor, fakat yurtdışı prosedürleri ile yurtiçi prosedürleri farklı. Yurt içi ruhsat işlemleri tamamlanmadı, şu an siparişlerimiz birikti, ürün hazırlandı, bugün yarın ruhsatı tamamlandığında ürünler satışa sunulacaktır. Bunda ne gibi bir güvensizlik var anlayamadım.
Ayrıca elimden geldiğince tüm samimiyetim ve iyi niyetimle sizlere bilgi vermeye çalışıyorum ki yazımın en başında da teknik anlamda yetersiz kalabileceğim durumlar olabilir, ustalarımızdan ve fabrika sahibi Adem ve Hüseyin Bey' den gerekli bi,lgilendirmeyi alıp sizlere soracağınız soruları yanıtlayacağımı söylemiştim, lütfen üslubu bozup birbirimize hoş olmayan söylemlerde, suçlamalarda bulunmayalım.
Anlayışınız için şimdiden teşekkür ederim...

Hakan Bey lütfen inceleyiniz, 20 cal. yarı otomatik ürünümüz;
http://www.shootinguk.co.uk/guns/shotguns/531283/Yildiz_Professional_shotgun_review.html

20 cal. Yarı otomatik Professional grupmanı:
« Son Düzenleme: 30 Ocak 2012, 15:52:06 Gönderen: Halil KARA »
Halil KARA
1987 BURDUR
Yıldız Silah Paz.

Çevrimdışı N.Yıldız SÜKAN

• Bayan Üye
  • **
« Yanıtla #71 : 30 Ocak 2012, 15:17:06 »
Çevremde Yıldız av tüfeklerinden kullananlar var çok memnunlar. Bana göre en önemli özelliği % 100 kendi imalatları olmasıdır. Bazı firmalar bazı parçaları yan sanayiiden alıyorlar. Alıpta memnun olmayanlara pek rastlamadım. Yerli sanaayiimiz altın devrini yaşıyor. Rekabet ne kadar çok olursa o kadar kaliteli imalat mücadelesi verilir.
Evli-1968-Çankırı (ikamet çanakkale)

Çevrimdışı Osman DÖŞLER

• Expert Üye
« Yanıtla #72 : 30 Ocak 2012, 15:18:58 »
Halil bey burada bu kadar atışmamıza gerek yok.

İş devamlı soru cevap tarzına döndü.

Unutmayın testler hız performansına göre yapılır.

Anlaşılır derece de belirteyim, dinlenerek, erteleyerek test yapılmaz.

Adı üzerinde o test olmazi kendi kendini kandırma olur.

O kadar yazmışım yalnızca sizi ile gilendiren yazısı alttaki kadardı, gerisi diğer tüfekler ile ilgili şahsi yorumum.

Yıldız ile alakalı değil.

Siz benden tam olarak ne istediğinizi yazın buraya, benden yardımcı olmak için elimden gelenin inanın fazlasını yapmak için uğraşayım

Hala siz benden ne istediğiniz yazın yardımcı olayım  diyorsunuz. 23/01/2012 de yazmışım cevabını vermediniz.

Esas cevabını da demin verdiniz.

Kimse tutupta bu ürünü 25000 adet arka arkaya atacak değil, maksat namlunun, kasanın, aerodinamik yapının, çalışma mekanizmasının dayanıklılığı

Zaten açıklamanıza ve fevri davranmanıza gerek yok, bir bilgi istedik veremediniz.

Maksat firma küçümsemek de değil, ilk başta siz açıkladınız biz de kanıtlayın dedik.

Başka bir firmaya da dedim bu otomatiği kaç fişek ile test ettiniz 10.000-fşek dediler.

Ama bakıyorsunuz test ve belgeleri yok.

Yaptık,yaptırdık demek ile olmuyor.

Yapın bir test edin, dışarıdaki forumlar dan alıntı yapmayın.

Biz de memnun olalım, herşey sorarak öğrenilir.

Ama bir şey ifade ederken de arkasında durun.
Osman DÖŞLER
1968 İSTANBUL

Çevrimdışı Kamil ÜNLÜTÜRK

• Expert Üye
« Yanıtla #73 : 30 Ocak 2012, 15:26:38 »
Yabancı silahların da bu anlamda yayınlanmış testleri yok yalnız bildiğim kadar,kullanıcıların dergilerin vs testleri var, arjantin bir test ortamı vs.Ha şu var, dediğiniz gibi kendi lablarında otomata bağlayıp aşınma vs durumlarına bakıyorlar.O fişek dağları bağımsız kullanıcıların testleri diye biliyorum, belki ilgili firma sponsorları olmuş olabilir.
  • P.Beretta 687 SP5 67cm
  • P.Beretta ES100 71cm
Kamil ÜNLÜTÜRK
1965 - Bartın

Çevrimdışı Halil KARA

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #74 : 30 Ocak 2012, 15:28:50 »
Osman bey bilgileri zamanla ekleyeceğimi söylemiştim ki inanın boş vakitlerimi burada değerlendiriyorum, birçok kişi ile tanıştık, bilgi vermeye çalıştım, eksik kaldığım yerler de de bilene danışıp kafalarındaki soru işaretini gidermeye çalıştım. Halen daha öyle, sizin için de detaylı hazırlık yapıp bilgileri buraya ekleyeceğim, merak etmeyin, söylediğimiz şeylerin arkasında duruyoruz. Test hakkında da yazdığım şeyler kataloğumuzda da yer alıyor, olmayan birşeyi olmuş gibi de lanse etmeyiz...
Halil KARA
1987 BURDUR
Yıldız Silah Paz.