Gönderen Konu: ROMANYA  (Okunma sayısı 31518 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Tarkan KUMRAL

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
ROMANYA
« : 21 Şubat 2012, 19:58:41 »
Bu sayfada elimden geldigi kadar ,  sizlere romanyada yapilan avlar ve avcilik hakkindai bilgilendirmege calisacagim....
« Son Düzenleme: 25 Şubat 2012, 14:34:36 Gönderen: Tarkan KUMRAL »
Tarkan Kumral
  ROMANYA

Çevrimdışı Tarkan KUMRAL

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ynt: ROMANYA
« Yanıtla #1 : 23 Şubat 2012, 18:22:47 »
Romanya , Av olanaklariolan cok zengin bir ulke , ozellikle domuz , tavsan , sülün ,ordek , kaz cenneti...Tabi avlarin bu kadar cok olmasi , burada avcilik kanunlarinin cok ciddi sekilde sert olmasindan ve bu kanunlara uyulmasindan dolayi dir...Domuz avlarinda , kopoy ve jagdterier kullaniyoruz ..diger ufak avlarda ise Kurzhaar veya setter kopek kulllaniyoruz....En kisa zamanda degisik fotograflar eklemeye basliyacagim...
Tarkan Kumral
  ROMANYA

Çevrimdışı Tarkan KUMRAL

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #2 : 25 Şubat 2012, 07:33:25 »
Yonetici arkadaslara tesekkurler...
Tarkan Kumral
  ROMANYA

Çevrimdışı Dağhan ÇAKMAK

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #3 : 25 Şubat 2012, 07:39:42 »
beklıyorum valla fotografları .Özellıklede kurzhaar fotograflarını :)
Dağhan ÇAKMAK
1982-Erzincan

Çevrimdışı Hasan AKSU

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #4 : 25 Şubat 2012, 08:38:44 »
Tarkan bey paylaşımlarınız için şimdiden teşekkür ediyorum, yurt dışındaki av sistemlerini hep merak etmişimdir, merakla bekliyorum.
1981 / Samsun / Malatya

Çevrimdışı Tarkan KUMRAL

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #5 : 25 Şubat 2012, 10:44:47 »
Öncelikle sizlere , Romanya avlanma sistemi hakkinda bilgi vermek isterim....
Romanyada av yapabilmek icin icin , en basta 2 sene , uye olmak istediginiz dernegin  avcilari ile tum yapilan avlara katilip ( Silahsiz ) , Bu dernek uyelerinden 2 tanesinden refarans mektubu alip, ozel silah kullanma kurslari alip , diplomalaniyorsunuz...Diploma ve diger evraklarla birlikte,  senede 1 kez yapilan , bolgenin ihtiyacina gore ayarlanilan avcilik sinavina giriyorsunuz.Tabi bu imtihan cok zor . burada size penguen den bile soruyorlar....:))
Bu sinavi gectikten sonra , artik avci durumuna geliyorsunuz...Bagli bulundugunuz dernegin orgnizasyonlarina uyarak grup halinde her hafta ava gidebiliyorsunuz...Bu dernekte guvenilir duruma geldiginiz zaman , gunubirlik ozel av ruhsati cikarip ava gidebiliyorsunuz...ama en az 2 avci olmasi kaydi ile..eger av kopeginizi dernege yazdirirsaniz ,o zaman 2.kisiye gerek kalmiyor...
Size verilen gunubirlik av ruhsatinda yazan av ve adetine uymak zorundasiniz...eger her hangi bir kontrolde yakalanirsaniz , tum ruhsatinizi geriye dönüssüz iptal ediyorlar...
Senelik av ruhsati ortalama ...350 - 400 euro civarinda avci basina ....kopeginizi yazdirirsaniz onun icinde ayni parayi oduyorsunuz + 350 - 400 euro
15 subatta av sezonu kapaniyor...acilisi ise baskana bagli , temmuz civarinda...
Eger ozel ava gidip avlanmak istiyorsaniz...ordek,sulun,tavsan belli bir adete kadar bedelsiz...
Domuz icin 200 euro , geyik 1000 euro , karaca 150 euro oduyorsunuz...1 ay gecerli ruhsat suresi...

Tarkan Kumral
  ROMANYA

Çevrimdışı Hasan AKSU

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #6 : 25 Şubat 2012, 10:59:11 »
şartlar baya ağırmış tarkan bey, böyle olduğundan romanyada her türlü av bol miktarlarda bulunur,
romanyada avcı nüfusu kaç kişi ? kaçak avcı çok oluyormu?  denetlemeler sıkımı? yani türkiyedeki gibi köylerde yaşayan insanlar evi dağın dibinde olan insanlar gibi tüfeğini alıp kaçak avcılık yapanlar oluyormu? .
kayıtlı avcı nüfusu türkiyenin 10'da 1'i  kadardır heralde, türkiyedede böyle şartlar olsa keklikler tavşanlar evlere girer :)
1981 / Samsun / Malatya

Çevrimdışı Osman DÖŞLER

• Expert Üye
  • osman döşler. 1968-istanbul
« Yanıtla #7 : 25 Şubat 2012, 11:39:35 »
Senelik av ruhsati ortalama ...350 - 400 euro civarinda avci basina

Biz dünyanın parasını ödüyoruz diyen vatandaşlarımızın ağzını açıp hiç ses çıkarmaması lazım.
Osman DÖŞLER
1968 İSTANBUL

Çevrimdışı Tarkan KUMRAL

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #8 : 25 Şubat 2012, 12:24:21 »
şartlar baya ağırmış tarkan bey, böyle olduğundan romanyada her türlü av bol miktarlarda bulunur,
romanyada avcı nüfusu kaç kişi ? kaçak avcı çok oluyormu?  denetlemeler sıkımı? yani türkiyedeki gibi köylerde yaşayan insanlar evi dağın dibinde olan insanlar gibi tüfeğini alıp kaçak avcılık yapanlar oluyormu? .
kayıtlı avcı nüfusu türkiyenin 10'da 1'i  kadardır heralde, türkiyedede böyle şartlar olsa keklikler tavşanlar evlere girer :)

Hasan kardesim , Av romanyada cok...zaten buradaki avcilik kurallari cok sert ve akillica yapilmis...kanunlara ister istemez uymak zorundasin..Kacak avcilik da oluyor...fakat cok az..ornegin , Romanyada avcilik yapan birisi , yani ben araba ile bir yere giderken yolda tufekli avci gordugum zaman , durup av ruhsatlarini sorma yetkimiz var...bu her avcinin hakki , bolge onemli degil,neresi olursa olsun...Bazen adresine kontrol geliyor, silah ve tufekleri kontrele...her zaman dolabinda parcalanmis olarak tutmak zorundasin..ava giderken de aynen...sadece av bolgesinde tufegini toplayabilirsin...Mesala sulune gidiyorsak , kesinlikle baska ava ates etmiyoruz...av sezonu kapandiktan sonra , tum uyeler degiserek , av bolgelerine yiyecek dagitmak zorundalar.......Avci sayisa da fazla degil..cunku malum..su anda avrupa krizde....Avci arka arkaya 2 sene harcini odemezse , avcilik ruhsati otomatik iptal ediliyor....
Tarkan Kumral
  ROMANYA

Çevrimdışı Tarkan KUMRAL

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #9 : 25 Şubat 2012, 12:29:05 »
Bu sayfada elimden geldigi kadari ile sizlere romanyada yapilan avlar ilgili bilgilendirmege calisacagim....

Bu da benim PASHAM ( GIGOLO OBERON HAUSE )
Tarkan Kumral
  ROMANYA

Çevrimdışı Tarkan KUMRAL

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #10 : 25 Şubat 2012, 12:35:23 »
Hasan kardesim , Av romanyada cok...zaten buradaki avcilik kurallari cok sert ve akillica yapilmis...kanunlara ister istemez uymak zorundasin..Kacak avcilik da oluyor...fakat cok az..ornegin , Romanyada avcilik yapan birisi , yani ben araba ile bir yere giderken yolda tufekli avci gordugum zaman , durup av ruhsatlarini sorma yetkimiz var...bu her avcinin hakki , bolge onemli degil,neresi olursa olsun...Bazen adresine kontrol geliyor, silah ve tufekleri kontrele...her zaman dolabinda parcalanmis olarak tutmak zorundasin..ava giderken de aynen...sadece av bolgesinde tufegini toplayabilirsin...Mesala sulune gidiyorsak , kesinlikle baska ava ates etmiyoruz...av sezonu kapandiktan sonra , tum uyeler degiserek , av bolgelerine yiyecek dagitmak zorundalar.......Avci sayisa da fazla degil..cunku malum..su anda avrupa krizde....Avci arka arkaya 2 sene harcini odemezse , avcilik ruhsati otomatik iptal ediliyor....

Tarkan Kumral
  ROMANYA

Çevrimdışı Tarkan KUMRAL

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #11 : 25 Şubat 2012, 12:58:04 »
Tarkan Kumral
  ROMANYA

Çevrimdışı Tarkan KUMRAL

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #12 : 25 Şubat 2012, 13:20:24 »

Bu da benim PASHAM ( GIGOLO OBERON HAUSE )

Uploaded with ImageShack.us

Tarkan Kumral
  ROMANYA

Çevrimdışı Serhat SERİN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #13 : 25 Şubat 2012, 13:37:49 »
Romanya'yamı gelsek ne..:) Güzel görüntüler daim olsun..
doğum yılı ve yaşadığınız ili profilinize yazınız
http://avlakforum.com/forum/profile/?area=forumprofile;u=23147

Çevrimdışı Hasan AKSU

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #14 : 25 Şubat 2012, 14:06:13 »
valla tarkan bey hem imrendim hem korktum :) yinede türkiyeden çok çok öndesiniz, böyle olması daha iyi sistem oturmuş av dönüşümlü olarak işliyor,
bizde böyle giderse yerli hayvanımıza 10 yıl süre biçiyorum, sonrası hüsran.
1981 / Samsun / Malatya

Çevrimdışı Tarkan KUMRAL

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #15 : 25 Şubat 2012, 14:31:15 »
valla tarkan bey hem imrendim hem korktum :) yinede türkiyeden çok çok öndesiniz, böyle olması daha iyi sistem oturmuş av dönüşümlü olarak işliyor,
bizde böyle giderse yerli hayvanımıza 10 yıl süre biçiyorum, sonrası hüsran.

Cok yazik....cocuklarimiza , torunlarimiza ne birakicaz...Biraz ciddi dusunmek lazim.....Unutmadan burada disi hayvan vurmak ta yasak...
Tarkan Kumral
  ROMANYA

Çevrimdışı Tarkan KUMRAL

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #16 : 25 Şubat 2012, 14:32:53 »
Romanya'yamı gelsek ne..:) Güzel görüntüler daim olsun..

Ne isin var romanyada...memleket gibisi varmi ya.....biraz ciddi kanunlar cikarip , avlarida koruma altina aldilarmi...sizden buyugu olmaz....
Tarkan Kumral
  ROMANYA

Çevrimdışı Serhat SERİN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #17 : 25 Şubat 2012, 14:49:22 »
.av için tabiki de memleket gibisi yok..Günübirlik :)
doğum yılı ve yaşadığınız ili profilinize yazınız
http://avlakforum.com/forum/profile/?area=forumprofile;u=23147

Çevrimdışı Serkan ÇAKAR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #18 : 25 Şubat 2012, 15:17:06 »
verdiğimiz vergilerle kuş salımı ve koruma yapılsa....sulak alanlar kurutulmasa....

biz hiç bir ülkenin sistemine ahhhh çekmeyiz...
serkan çakar 1979 MERZİFON / AMASYA
05423436587

Çevrimdışı Fatih YILMAZ

• Müdavim Üyemiz
  • Beypazarı/ANKARA 1979 0533 394 71 93
« Yanıtla #19 : 25 Şubat 2012, 15:45:28 »
verdiğimiz vergilerle kuş salımı ve koruma yapılsa....sulak alanlar kurutulmasa....

Fatih YILMAZ 1979
BEYPAZARI- ANKARA 0533 394 71 93

Çevrimdışı Volkan KÖYDEMİR

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #20 : 25 Şubat 2012, 16:02:06 »

Bence de.

Benim merak ettiğim, her sezon avcıdan bu kadar parayı toplayıp nereye harcıyorlar. Gerçi avcı azsa, bir işlere anca yetiyor olabilir ama bilemedim.

Avcının avcıyı denetleme hak ve yetkisi olması benim de evvelce düşündüğüm bir şeydi. Bizde ne kadar yürür Allah bilir. Yurdumuzda avcının popülasyonu azaltıcı etkisi ne derecedir, belgesi yok ama zaman zaman forumlarda, başka yerlerde aleni etik olmayan fotoğraflar yayınlanıyor. Yanısıra, bir de paylaşılmayan ama bilinen suçlar var. Bunlar bilhassa yeni avcılara kötü örnek. Yani, popülasyona zararı bir yana, etik değil. Bunların yerine koyacak, bize uyan çözüm bulmak lazım.

Böyle başka kültürlerin avlarının da iyi emsal olacağını düşünüyorum. Elinize sağlık. Gurbete selamlar
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

Çevrimdışı Kadri KASAPOĞLU

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #21 : 25 Şubat 2012, 16:04:21 »
bilgilendirmeniz için tşk ler resimlerinizi büyük bir heycanla bekliyoruz ...Saygılar

Kadri KASAPOĞLU  05374961110
1985 ANTALYA / ALANYA

Çevrimdışı Emin VURAL

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #22 : 25 Şubat 2012, 16:15:12 »
Paylaşımlarınız için teşekkürler resimleride 800*600 forum ebadına getirirseniz daha güzel olur.
  • Le Fusil Darne Saint-Etienne V 19 Paris France

Çevrimdışı Tarkan KUMRAL

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #23 : 26 Şubat 2012, 11:45:08 »
Bence de.

Benim merak ettiğim, her sezon avcıdan bu kadar parayı toplayıp nereye harcıyorlar. Gerçi avcı azsa, bir işlere anca yetiyor olabilir ama bilemedim.

Avcının avcıyı denetleme hak ve yetkisi olması benim de evvelce düşündüğüm bir şeydi. Bizde ne kadar yürür Allah bilir. Yurdumuzda avcının popülasyonu azaltıcı etkisi ne derecedir, belgesi yok ama zaman zaman forumlarda, başka yerlerde aleni etik olmayan fotoğraflar yayınlanıyor. Yanısıra, bir de paylaşılmayan ama bilinen suçlar var. Bunlar bilhassa yeni avcılara kötü örnek. Yani, popülasyona zararı bir yana, etik değil. Bunların yerine koyacak, bize uyan çözüm bulmak lazım.

Böyle başka kültürlerin avlarının da iyi emsal olacağını düşünüyorum. Elinize sağlık. Gurbete selamlar

Volkan abi , odedigimiz para soyle harcaniyor...
- Dernek binasi kirasi
- dernek yonetici maaslari
- dernek veterineri maasi
- Her av sahasinda bir bekci var , maasi + bekcinin 4x4 araba  benzin parasi ..
- Av hayvanlarina yiyecek parasi....
- avci dinlenme tesisi masraflari....gaz ,su , elktrik...
- Kus yetistirme ve salma masraflari....
- Av sahalarinin devlete senelik kiralari
Mesala benim uye oldugum dernekte 2300 uye ve 24 av alani var....
Tarkan Kumral
  ROMANYA

Çevrimdışı Volkan KÖYDEMİR

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #24 : 26 Şubat 2012, 14:26:52 »

Volkan abi , odedigimiz para soyle harcaniyor...
- Dernek binasi kirasi
- dernek yonetici maaslari
- dernek veterineri maasi
- Her av sahasinda bir bekci var , maasi + bekcinin 4x4 araba  benzin parasi ..
- Av hayvanlarina yiyecek parasi....
- avci dinlenme tesisi masraflari....gaz ,su , elktrik...
- Kus yetistirme ve salma masraflari....
- Av sahalarinin devlete senelik kiralari
Mesala benim uye oldugum dernekte 2300 uye ve 24 av alani var....

Şimdi anlamlı geliyor :) Büyük işler, bize göre büyük.
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.