Gönderen Konu: Silah Bakımı - Yivsiz Av Tüfeği Nasıl Temizlenir  (Okunma sayısı 74171 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Emre HİKMETOĞLU

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ynt: Silah Bakımı - Yivsiz Av Tüfeği Nasıl Temizlenir
« Yanıtla #125 : 29 Mart 2017, 23:09:31 »
:o

Ne yalan söyliyeyim videoyu izle tuşuna basmadan önce yüzümde yazmayı düşündüğüm vebali var kardeşim bu işlerin(krom vb)gibi konuyu sulandırıcı kıvamda cümlelerin etkisi ile oluşan cıvık sırıtış :-[, ilk saniye ile beraber yerini 180 derece dönerek ağzı açık vaziyette kalmış şokta bir yüz ile bir ciddiyete ve hemen akabinde acı bir mahcubiyet ve utanmaya terketti...Böyle bir artık kalitenin de kalitesi, holywood süperprodüksiyonlarında o da belki görebileceğiniz düzeyde hazırlanmış bir olağanüstü özen ve dikkat örneği sunum inanın aslında Geleneksel İbrahim Aysu standardını da bildiğim halde bu kadarını da beklemiyordum..Dünyanın hiçbir yerinde de bu kalitede bu konuyu işeyen bir çalışma olduğunu da sanmıyorum,...Ve ben artık size şaka yollu da olsa takılmama kararı aldım(vebali var :)) :)...

Bütün av dostları ve silah severler ve kendi adıma ne kadar teşekkür varsa ediyorum...Son bir söz bu videoda benim nazarım değmediyse artık hiç kimsenin nazarı değmez o tüfeğe :),kurutmasa ne olur yav hatta saçmalar isterse bir metre alt sol vursun,o ne güzellik kardeşim öyle,insan yamuluyor resmen bakarken.tekrar güle güle anılık avlarda kullanın...

Kamil Bey

Bu metnin sizin parmaklarınızdan döküldüğüne inanmak gerçekten zor oldu benim için lakin sirius gibi parlayan ismi şahsiyetinizi ikinci üçüncü kontrolde kanaat getirdim sizin olduğunuza.

"Masif" sizin ekseninizde kayma meydana getiriyor gibi düşünüyorum.
1983-İZMİR - AYDIN

The following users thanked this post: Tuncay KAHRAMAN, İbrahim AYSU, Kamil ÜNLÜTÜRK, Fatih YAZICI

Çevrimdışı İbrahim AYSU

• yönetici
« Yanıtla #126 : 29 Mart 2017, 23:12:03 »
Onlardan ticari bir beklentileri olduğunu sanmıyorum ben. Türkiye'de bir tane Imperiale Montecarlo alan, alanı gören, duyan varsa söylesin. Ben hiç duymadım. "E işte biz gerçek tüfek de yapabiliyoruz" demek için ürün gamlarında var gibi görünüyor :D

Şüphe duymak lazım krom yoksa :),kromsuz olanları da var diyorlar da, onlarda kromla beraber vicdan da rafa kaldırılmış durumda :) insan maaşıyla alınacak şeyler değil :)...
  • Merkel Custom Made Sidelock Ejector SxS
  • Blaser F3 Game Competition O/U
  • Pieper Bayard Belgium SxS
  • Browning Maxus Carbon Fiber SemiAuto
1978 - Istanbul

The following users thanked this post: Kamil ÜNLÜTÜRK, Emre HİKMETOĞLU, Fatih YAZICI

Çevrimdışı İbrahim AYSU

• yönetici
« Yanıtla #127 : 29 Mart 2017, 23:12:51 »
Çaktırmayalım Emre Bey, program dahilinde ilerliyor her şey ;)

Kamil Bey

Bu metnin sizin parmaklarınızdan döküldüğüne inanmak gerçekten zor oldu benim için lakin sirius gibi parlayan ismi şahsiyetinizi ikinci üçüncü kontrolde kanaat getirdim sizin olduğunuza.

1978 - Istanbul

The following users thanked this post: Kamil ÜNLÜTÜRK, Emre HİKMETOĞLU, Fatih YAZICI

Çevrimdışı İbrahim AYSU

• yönetici
« Yanıtla #128 : 29 Mart 2017, 23:14:30 »
Hocam, her yere aynı tüfeği gönderenler az da olsa var, yok değil ;)

İbrahim Hocam,
Maalesef buraya gelen ürünlerin başta İngiltere olmak üzere silah kültürü yüksek ülkelere giden ürünler ile alakası yok yalnız bu sadece Beretta grup ile sınırlı değil.
Yoksa bu yüzdeyle hata yapan bir firmanın dünya devi olması kolay değil.

1978 - Istanbul

The following users thanked this post: Kamil ÜNLÜTÜRK, Suat ÇALIŞKAN, Fatih YAZICI

Çevrimdışı Tuncay KAHRAMAN

• Expert Üye
« Yanıtla #129 : 29 Mart 2017, 23:19:51 »
Çok para sayılanlar hariç ,ben çok fazla firma olduğunu sanmıyorum.
Gönderen İtalyanlardan birini seçeriz artık.
Tuncay KAHRAMAN
1976 TAVŞANLI

The following users thanked this post: İbrahim AYSU, Emre HİKMETOĞLU, Fatih YAZICI

Çevrimdışı Suat ÇALIŞKAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #130 : 29 Mart 2017, 23:26:16 »
Hocam, her yere aynı tüfeği gönderenler az da olsa var, yok değil ;)

Tuncay KAHRAMAN'dan böyle iddia geldiyse artık Beretta alırken iki kere düşünmek lazım.

Ya da  daha ucuza bir Stoeger almakta fayda var.

😁😁😁😁
  • HANİÇ ÇİFTE SXS 67.5 cm Mobil şoklu
  • WİNCHESTER SX3 RED PERFORMANCE
  • AKKAR ALTAY COMMANDO 20ga 66cm
İtibar paradan kıymetlidir, değerini bilene

BİGA/1979

The following users thanked this post: İbrahim AYSU, Kamil ÜNLÜTÜRK, Emre HİKMETOĞLU, Fatih YAZICI

Çevrimdışı Kamil ÜNLÜTÜRK

• Expert Üye
« Yanıtla #131 : 29 Mart 2017, 23:27:20 »
Kamil Bey

Emre bey, inanır mısınız, aynı duyguları, yazdığım o metni okurken ben de yaşadım :) ve inanamadım benimle aynı kişi olduğuna onu kaleme alanın :) ve bir kayma mutlak :), eksensel ve jiroskobik bir yörünge oynaması var :), sizin gelişmiş sistemler daha da kesin detekte etmiştir bu ahvali :)...Ne var ki "masif" bu hayret-i mucip vakanın cüz-i bir iştirakçisi,primer sorumlu ve bitirici vuruş prodüksiyonun tamamı ile bizzat prodüktörden geldi :)..
  • P.Beretta 687 SP5 67cm
  • P.Beretta ES100 71cm
Kamil ÜNLÜTÜRK
1965 - Bartın

The following users thanked this post: İbrahim AYSU, Emre HİKMETOĞLU, Fatih YAZICI

Çevrimdışı İbrahim AYSU

• yönetici
« Yanıtla #132 : 29 Mart 2017, 23:35:18 »

:police:

Emre bey, inanır mısınız, aynı duyguları, yazdığım o metni okurken ben de yaşadım :) ve inanamadım benimle aynı kişi olduğuna onu kaleme alanın :) ve bir kayma mutlak :), eksensel ve jiroskobik bir yörünge oynaması var :), sizin gelişmiş sistemler daha da kesin detekte etmiştir bu ahvali :)...Ne var ki "masif" bu hayret-i mucip vakanın cüz-i bir iştirakçisi,primer sorumlu ve bitirici vuruş prodüksiyonun tamamı ile bizzat prodüktörden geldi :)..
1978 - Istanbul

The following users thanked this post: Kamil ÜNLÜTÜRK, Suat ÇALIŞKAN, Emre HİKMETOĞLU, Fatih YAZICI

Çevrimdışı Kamil ÜNLÜTÜRK

• Expert Üye
« Yanıtla #133 : 29 Mart 2017, 23:54:28 »

:police:

resim yüke

Şöyle bir oturma ünitesi beklemiyorduk tabi de, sandalye de mi masif şartnamesinde yerini aldı :)..Ürkütücü bir kapsam geniş tutması :) köfte bile yemiyonuzdur siz masif değil diye :)...
  • P.Beretta 687 SP5 67cm
  • P.Beretta ES100 71cm
Kamil ÜNLÜTÜRK
1965 - Bartın

The following users thanked this post: İbrahim AYSU, Suat ÇALIŞKAN, Emre HİKMETOĞLU, Fatih YAZICI

Çevrimdışı Emre HİKMETOĞLU

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #134 : 30 Mart 2017, 00:15:57 »
Çaktırmayalım Emre Bey, program dahilinde ilerliyor her şey ;)

İbrahim Bey
Kamil Bey'in içte ve dışta kaplaması olmadan bir şeyleri sevebileceğine olan inancımı yitirmiştim.

Kamil Bey'e sevimli görünebilmek adına kaplanmayı bile göze almıştım lakin tam o esnada sizden gelen hamleyle son kalenin yıkılmış olduğunu gördüm.

Sizde en şahi topları atmışsınız efendim. Kalenin ayakta kalması mümkün görünmüyor.
1983-İZMİR - AYDIN

The following users thanked this post: İbrahim AYSU, Kamil ÜNLÜTÜRK, Fatih YAZICI

Çevrimdışı Tuncay KAHRAMAN

• Expert Üye
« Yanıtla #135 : 30 Mart 2017, 00:17:19 »
Suat Hocam,
Hangi tüfeği alırsam alayım denemeden almam. Hem daha Merkel'in içine Site Lite yi sokmadık ona bile iyi demek için erken.
Ben B25 yaptırsam tüm enerjimi Poi/Poa'ya harcardım gerisi zaten iyidir. ..
Tuncay KAHRAMAN
1976 TAVŞANLI

Çevrimiçi Fatih S.M.YAPAR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #136 : 30 Mart 2017, 00:19:39 »
Avcılıkta romantizm sevenler masife, rock sevenler taramalıya  yönelsin, ikiside lazım aslında ama masif cüzdan bıraktırıyor. Yoksa bir merkel her av dolabının hayalidir ;)
  • Benelli Bellmonte 1 12 çap 71 cm namlu
  • Mossberg 500A pompalı 12 çap 71 namlu
  • Kral Cara Cara süperpoze 12 çap 71 cm namlu
  • Özhuğlu Alesta çifte 36 çap 71 namlu
  • İngiliz Seter; Şanslı
Tarsus Avcılar Kulübü
Fatih S.M.YAPAR
1976 Tarsus/Mersin

The following users thanked this post: İbrahim AYSU, Fatih YAZICI

Çevrimdışı İbrahim AYSU

• yönetici
« Yanıtla #137 : 30 Mart 2017, 01:44:21 »
Hocam istersen almayabilirsin tabii, kimse zorlayamaz ama Superposed ya da Merkel fark etmez her ikisinde de durum aynı , tüfeği "yaptıracağım" dedin mi, yarısını peşin ödüyorsun :D Üretim sürecinde ara safhalarda süreçler konusunda müdahalede bulunabilirsin ama üretim tamamlandıktan sonra deneyeyim dersen, (elbet deneme şansın oluyor ama) seri üretim tüfeklerdeki gibi değil durum maalesef, ben bunu almıyorum dediğin anda peşinatı unut, paracıklar yanar :)

Suat Hocam,
Hangi tüfeği alırsam alayım denemeden almam. Hem daha Merkel'in içine Site Lite yi sokmadık ona bile iyi demek için erken.
1978 - Istanbul

The following users thanked this post: Tuncay KAHRAMAN, Kamil ÜNLÜTÜRK, Fatih YAZICI

Çevrimdışı İbrahim AYSU

• yönetici
« Yanıtla #138 : 30 Mart 2017, 01:51:54 »
Ben hiç yemek seçmem... Köftenin de iyisi gerçekten çok lezzetli oluyor. Allah eksikliğini göstermesin, nasip ettiği sürece yerim yani. Ama valla eşim ve çevremdekiler de şu sözümü çok iyi bilirler : "kıyma etin ziyan edilmiş halidir" derim her zaman  :laugh:

Değişik bir alandan örnek verdiniz ama yine bildiniz valla :D

resim yüke

Şöyle bir oturma ünitesi beklemiyorduk tabi de, sandalye de mi masif şartnamesinde yerini aldı :)..Ürkütücü bir kapsam geniş tutması :) köfte bile yemiyonuzdur siz masif değil diye :)...
1978 - Istanbul

The following users thanked this post: Tuncay KAHRAMAN, Kamil ÜNLÜTÜRK, Emrah TUNCA, Fatih YAZICI

Çevrimdışı Suat ÇALIŞKAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #139 : 30 Mart 2017, 09:11:26 »
Suat Hocam,
Hocam B 25  yada Merkel de  sizi üzecek kadar tolerans olacağına inanmıyorum.( inanmakta istemiyorum.)
O kadar para verdikten sonra bir de  hatalı yada kusurlu ürünü insanın yüreğide kalbi de  kaldıramaz.
 Bence bu markalarda tolerans sıfır  yada binde  değerlerinden bahsedilecek kadar küçüktür.
O kadar para verincede gözünüz ufak tefek hataları görmek istemeyecektir.
  • HANİÇ ÇİFTE SXS 67.5 cm Mobil şoklu
  • WİNCHESTER SX3 RED PERFORMANCE
  • AKKAR ALTAY COMMANDO 20ga 66cm
İtibar paradan kıymetlidir, değerini bilene

BİGA/1979

The following users thanked this post: Tuncay KAHRAMAN, İbrahim AYSU, Kamil ÜNLÜTÜRK, Fatih YAZICI

Çevrimdışı Ekrem USTA

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVLAKFORUM.COM AVCI FORUMU
« Yanıtla #140 : 12 Nisan 2017, 11:03:51 »
  Sayın İbrahim Bey, "Yivsiz av tüfeğinin nasıl temizleneceği ile ilgili, hazırladığınız videoyu izledim. Tüfek temizliğinde kullanılacak materyalin seçiminden, yapılacak işlemlerin sıralamasına kadar görsel olarak anlatan mükemmel bir görsel yayın hazırlamışsınız. Kullandığınız klasik fon müziği de çok hoş. Daha önce seyretmediğim ve yaralı bir çok şeyi kaçırdığım için kendim adıma üzüldüm.  Ellerinize sağlık. Saygılarımla..
  • IMPERATOR SDASS 12 CAL.
Başka Türkiye yok, ülkemizi koruyalım.
1961 - Kocaeli

The following users thanked this post: İbrahim AYSU

Çevrimdışı İbrahim AYSU

• yönetici
« Yanıtla #141 : 12 Nisan 2017, 13:42:43 »
Çok teşekkür ederim Ekrem Bey. Umarım faydalı olmuştur.

Selamlar :)

Sayın İbrahim Bey, "Yivsiz av tüfeğinin nasıl temizleneceği ile ilgili, hazırladığınız videoyu izledim. Tüfek temizliğinde kullanılacak materyalin seçiminden, yapılacak işlemlerin sıralamasına kadar görsel olarak anlatan mükemmel bir görsel yayın hazırlamışsınız. Kullandığınız klasik fon müziği de çok hoş. Daha önce seyretmediğim ve yaralı bir çok şeyi kaçırdığım için kendim adıma üzüldüm.  Ellerinize sağlık. Saygılarımla..
1978 - Istanbul

Çevrimdışı Ekrem USTA

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #142 : 13 Nisan 2017, 10:59:56 »
Gerçekten çok faydalı ve herkesin elinin  altında arşivinde bulunması gereken bir video olmuş. Ben şahsen çok istifade ettim. Bilmediğim bir çok şeyi sayenizde öğrendim, unuttuklarımı da hatırladım. Size çok yük oluyoruz ama bu tür baş ucu eseri olabilecek videolarınızın devamını bekliyoruz. Saygılarımla.
  • IMPERATOR SDASS 12 CAL.
Başka Türkiye yok, ülkemizi koruyalım.
1961 - Kocaeli

The following users thanked this post: İbrahim AYSU, Fatih YAZICI

Çevrimdışı İbrahim AYSU

• yönetici
« Yanıtla #143 : 13 Nisan 2017, 13:32:41 »
Fırsatını buldukça yaparım inşallah. Eksik olmayın. :)

Gerçekten çok faydalı ve herkesin elinin  altında arşivinde bulunması gereken bir video olmuş. Ben şahsen çok istifade ettim. Bilmediğim bir çok şeyi sayenizde öğrendim, unuttuklarımı da hatırladım. Size çok yük oluyoruz ama bu tür baş ucu eseri olabilecek videolarınızın devamını bekliyoruz. Saygılarımla.
1978 - Istanbul

The following users thanked this post: Fatih YAZICI

Çevrimdışı Mustafa YAŞAR

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #144 : 04 Mayıs 2017, 13:24:23 »
İbrahim bey elinize sağlık. Benim gibi bir acemi için çok aydınlatıcı olmuş.  :)
Kullandığınız ürünlerin hiç biri Türkiye piyasasında yok galiba? O kadar araştırdım ama bulamadım.
Sürtünen bölgeleri gressli bırakmışsınız,Pompalılarda mekanizma ve yuvası buna dahil mi?
1984-Konya

Çevrimdışı İbrahim AYSU

• yönetici
« Yanıtla #145 : 04 Mayıs 2017, 14:01:26 »
Teşekkür ederim Mustafa Bey.

Silah gresinin kullanımı, kırma tüfeklerin ömrünü uzatması bakımından daha önemli. Pompalı tüfekler için o kadar kritik değil. Bununla birlikte, kirlenen gresi temizleyebilecekseniz, ulaşabildiğiniz bölgelerde birbiriyle sürtünen metal aksamları elbette gresleyebilirsiniz.

İbrahim bey elinize sağlık. Benim gibi bir acemi için çok aydınlatıcı olmuş.  :)
Kullandığınız ürünlerin hiç biri Türkiye piyasasında yok galiba? O kadar araştırdım ama bulamadım.
Sürtünen bölgeleri gressli bırakmışsınız,Pompalılarda mekanizma ve yuvası buna dahil mi?
1978 - Istanbul

The following users thanked this post: Mustafa YAŞAR

Çevrimdışı İbrahim TUTKUN

• AvlakForum Üye
  • *
  • Dare in Brocca
« Yanıtla #146 : 27 Mayıs 2017, 16:04:58 »
İbrahim Bey,

Elinize emeğinize sağlık gerçekten çok faydalı ve güzel olmuş çalışmanız.
Aklıma takılan bir mevzu yarı otomatiklerde temizlik nasıl olmalı? A300 Outlander kullanıcısı olarak tüfeğimin tüm bakımlarını kendim yapıyorum, şu ana kadar bir sıkıntı da yaşamadım ama bazen nereleri temiz nereleri hafif yağlı bırakmam konusunda kararsız kalıyorum. İnternette de pek detaylı bir açıklama bulamadım. Bu konuda da yardımcı olabilecek arkadaşlar varsa çok memnun olacağım.
  • Beretta 686 Silver Pigeon I O/U
1988 Bornova/İzmir / İkamet: Bartın
A rh (-)

How can you turn back when you know in your heart that there is no real turning back?

Çevrimdışı İbrahim AYSU

• yönetici
« Yanıtla #147 : 27 Mayıs 2017, 16:16:43 »
Teşekkür ederim. Sağ olun. :)

Yarı otomatik tüfeklerin temizliği ve bakımı çalışma prensibine (gaz operasyonlu veya geri tepme esaslı oluşlarına) göre değişir biliyorsunuz. Bunun da ötesinde, gaz operasyonluların piston tasarımına göre de temizleme ihtiyacı ve şekli az da olsa değişebiliyor.

Internette bununla ilgili bir çok video bulabilirsiniz. Bu konuda henüz benim hazırladığım bir video yok maalesef. Fırsatını bulduğumda hazırlar ve yayımlarım inşallah. :)

Selamlar

İbrahim Bey,

Elinize emeğinize sağlık gerçekten çok faydalı ve güzel olmuş çalışmanız.
Aklıma takılan bir mevzu yarı otomatiklerde temizlik nasıl olmalı? A300 Outlander kullanıcısı olarak tüfeğimin tüm bakımlarını kendim yapıyorum, şu ana kadar bir sıkıntı da yaşamadım ama bazen nereleri temiz nereleri hafif yağlı bırakmam konusunda kararsız kalıyorum. İnternette de pek detaylı bir açıklama bulamadım. Bu konuda da yardımcı olabilecek arkadaşlar varsa çok memnun olacağım.
1978 - Istanbul

The following users thanked this post: İbrahim TUTKUN

Çevrimdışı İbrahim TUTKUN

• AvlakForum Üye
  • *
  • Dare in Brocca
« Yanıtla #148 : 27 Mayıs 2017, 16:25:53 »
Teşekkür ederim İbrahim Bey cevabınız için. Benim silahımda icra yayı mevcut değil mesela magazinin dışında. dipçiğin içinde ayrı bir mekanizma var. İnşaallah paylaşımlarınızı bekliyoruz :) Yani aslında armut piş ağzıma düş olayını hiç sevmem ama bu kadar ustamız varken de bir silah bakım videosu hazırlayıp fikirlerinizi almak ayıp olur diye düşündüm :)

Teşekkür ederim. Sağ olun. :)

Yarı otomatik tüfeklerin temizliği ve bakımı çalışma prensibine (gaz operasyonlu veya geri tepme esaslı oluşlarına) göre değişir biliyorsunuz. Bunun da ötesinde, gaz operasyonluların piston tasarımına göre de temizleme ihtiyacı ve şekli az da olsa değişebiliyor.

Internette bununla ilgili bir çok video bulabilirsiniz. Bu konuda henüz benim hazırladığım bir video yok maalesef. Fırsatını bulduğumda hazırlar ve yayımlarım inşallah. :)

Selamlar
« Son Düzenleme: 27 Mayıs 2017, 16:27:39 Gönderen: İbrahim TUTKUN »
  • Beretta 686 Silver Pigeon I O/U
1988 Bornova/İzmir / İkamet: Bartın
A rh (-)

How can you turn back when you know in your heart that there is no real turning back?

Çevrimdışı Fatih YAZICI

• Müdavim Üyemiz
  • Çocukluğunda şahit olduğu avlarla avunan bir adam
« Yanıtla #149 : 11 Haziran 2017, 15:25:16 »
Ben bu videoyu kaçıncı kez seyrettim arkadaş?
Her seferinde de kendi tüfeğimi temizliyormuşum hissine kapılarak.
Emek verene bin selam olsun.

Yivsiz av tüfeğinin nasıl temizleneceğiyle ilgili, faydalanılacağını umduğum bir video hazırladım.

Umarım faydalı olur.

Full HD olarak izlemeniz önerilir. Keyifli seyirler.
  • Prestige Custom Sidelock E. S&S
  • Sauer Beretta S56 E. O/U
  • Beretta Xplor Action Semi Auto
Fatih YAZICI 1964 
Bursa