Gönderen Konu: armsan paragon  (Okunma sayısı 4339 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Mustafa SAADETTİN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVLAKFORUM.COM AVCI FORUMU
armsan paragon
« : 23 Şubat 2017, 16:30:06 »
foruma yeni üye oldum tüm abilerime ,kardeşlerime  öncelikle cümleten selamün aleyküm.4 ay önce armsan paragon 71 cm namlu tüfek aldım.bugüne kadar genelde 32gr fişek kullandım en ağır olarakta 34 gr kullandım.ve tüfeğimde el kundağının önündeki şarjör somunu 6 7 atıştan sonra hafiften gevşeme yapıyor bu durum canımı sıkıyor.genel olarak tüfekten memnunum ama çok beğenerek isteyerek aldığım ve araştırarak aldığım bir tüfekte ve çok titiz kullanmama rağmen böyle bir durumun olması canımı sıkıyor hevesimi kaçırıyor.birde avda  kullanacağım şoku düzgün sıkmama rağmen av bitiminde dikkat ettiğimde şokta gevşemiş elle sökülecek rahatlıkta oluyor.bu konularda tecrübem tam olmadığı için yorumlarınız benim için çok önemli.Şimdiden teşekkürler.

image uploader
  • Armsan paragon bronz 71 cm
  • çifsan sp
1988 - Adana

Çevrimdışı Ömer KARABÖRK

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ynt: armsan paragon
« Yanıtla #1 : 23 Şubat 2017, 16:56:52 »
El kundağı vidası için fabrikayla görüşün, mobil şokun ara sıra sıkılması çoğu içten şoklu tüfeklerde mevcut
  • Franchi first class
  • Benelli montefeltro
1986- AFŞİN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #2 : 23 Şubat 2017, 17:28:19 »
El kundağı vidası için fabrikayla görüşün, mobil şokun ara sıra sıkılması çoğu içten şoklu tüfeklerde mevcut
teşekkürler fabrikayla görüştüm önümüzdeki hafta fabrikaya gönderecem.
  • çifsan sp
1988 - Adana

Çevrimdışı Mehmet GÖNEL

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #3 : 23 Şubat 2017, 23:20:50 »
            Mustafa Bey, aynı şeyler benim tüfeklerde de oluyor ama ben hiç dert etmeyip, arada bir  sıkıp avıma devam ediyorum.Benim genelde şarjor somunu gevşiyor ama bunun için fabrikaya göndermeyi hiç düşünmüyorum.
Mehmet GÖNEL
1973 ÇANAKKALE/ LAPSEKİ

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #4 : 24 Şubat 2017, 00:38:01 »
            Mustafa Bey, aynı şeyler benim tüfeklerde de oluyor ama ben hiç dert etmeyip, arada bir  sıkıp avıma devam ediyorum.Benim genelde şarjor somunu gevşiyor ama bunun için fabrikaya göndermeyi hiç düşünmüyorum.
Mehmet abi aslında bir yandan bende idare ederim bu şekilde diyorum ama bir yandan da acaba dahada ilerler daha kötü sonuçlar doğurur mu diyede düşünüyorum yada herhangi bir tehlike yaratıtmı diye.sonuçta ateşli bir silahın bence yerli olsun avrupa marka olsun kul yapısıda olsa hatasız olması lazım çünkü sonuçlarının ne tür şeylere sebep verebileciğinin ucu çok açık.Bir de hobi ve keyif için kullanılan bişede oluşan sorunlar heves kırabiliyor.yorumunuz için çok teşekkür ederim abi.
  • çifsan sp
1988 - Adana

Çevrimdışı Murat CAN 02

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #5 : 30 Nisan 2017, 10:53:54 »
Mustafa bey armsan paragon bronz bende almayı düşünüyorum bu sezon hayırlısıyla.tavsiye edermisiniz siz kaça aldınız tüfeği?
1987 - Adıyaman

Çevrimdışı Mehmet AKKUŞ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #6 : 30 Nisan 2017, 15:47:49 »
Armsan Phenoma serisi bence paragon a göre bir tık daha sorunsuz gibi Paragon serilerinde çevremizde şikayetler faza ama anlamıyorum ne iştir
  • Webley Scott (AKUS) SxS 20/66
  • Akus SxS 12/66
  • Özkanlar FX017 12/66
Mehmet AKKUŞ
1973 Kemaliye-ERZİNCAN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #7 : 01 Mayıs 2017, 01:55:49 »
Mustafa bey armsan paragon bronz bende almayı düşünüyorum bu sezon hayırlısıyla.tavsiye edermisiniz siz kaça aldınız tüfeği?
Murat bey tüfek görsel olarak bence şahane. çalışma olarak sıkıntısı hiç olmadı şükür benim tüfeğimde tek sıkıntı şarjör somunu belli bir atıştan sonra gevşeme yapıyor oda tamamen değil az miktarda bu cumartesi köyde kendi behçemizde baya atış yaptım yine çok şükür bir sıkıntıyla karşılaşmadım.gevşeme az miktarda olmuştu tabiki.ben tavsiye ederim gerçekten alıştıktan sonra hem avda olsun hem hedef atışlarında performansı gayet iyi.ben 1600 tl ye almıştım geçen sezonda.sezon yaklaşıyor fabrikaya göndermekle göndermeme arasında düşğnüyorum onun harici hiç sıkıntım olmadı.eğer alırsanız şimdiden hayırlı olsun😊
  • çifsan sp
1988 - Adana

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #8 : 01 Mayıs 2017, 01:59:35 »
Armsan Phenoma serisi bence paragon a göre bir tık daha sorunsuz gibi Paragon serilerinde çevremizde şikayetler faza ama anlamıyorum ne iştir
iki tüfeğin tek farkı görsellikleri geri kalan her konuda birebir aynılar ama benimkisi şans diye düşünüyorum.çevremde şu an çok paragon kullanıcısı olmadığı için bilgi alışverişi görüşler kullanıcı yorumları kısıtlı oluyor seneler içinde paragon kullanıcıların gözünde yerini belirliyecektir diye düşünüyorum.
  • çifsan sp
1988 - Adana