Gönderen Konu: akdaş 312 se süper poze geldi  (Okunma sayısı 34322 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Nuri ÇELİK

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
akdaş 312 se süper poze geldi
« : 19 Aralık 2014, 07:40:35 »
 dün itibariyle akdaş pozemiz geldi ben sipariş verirken 3.250kg mı geçmez diye taütte bulundular ama malesef hassaz tartıda 3.416kg geldi saten benim hatsan escork 3.440 kg geliyordu ne anladım bu işten akdaş s poze 71 namlu enjektörlü morelim bozuldu aramadım artık akdaşı gerekte yok saten ugraşamıyacagım  :-\ ha bide çattası falanda yok karton kududa geldi taktir sizin
« Son Düzenleme: 04 Şubat 2015, 18:12:58 Gönderen: Nuri ÇELİK »
  • Ata neo
  • akkar altay silver y.o
1973 - Denizli

Çevrimdışı Uğur ŞENLİK

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ynt: akdaş 312 se süper poze geldi ama
« Yanıtla #1 : 19 Aralık 2014, 08:08:39 »
Nuri bey öncelikle hayırlı olsun tüfeğiniz kazasız belasız kullanmak nasip olur İnşallah
bende bu yaz 312se 66 namlu poze aldım ve sadece 2990 gram geldi
yanlış anlamazsanız hassas başka bir terazide bir daha tartın çünkü gerçekten ağır olmuş tüfek
firma ilgili bir firmadır müşterinin isteklerini göz önünde bulundururlar
İsmail beyle bir görüşün.
  • Akkar 512 çifte
  • Akkar Altay
  • Armsan 620
Uğur ŞENLİK
1969 zonguldak

Çevrimdışı Nuri ÇELİK

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #2 : 19 Aralık 2014, 10:55:19 »
teşekkürler ugur bey başka tartıda tartayım ama bişey deyişceyini sanmam çünkü elime aldıgımdada belli ediyor satış sorumlusu ismail beyle konuştum kendisi agırlık hakkında bişey hatırlamadıgını söyledi
  • Ata neo
  • akkar altay silver y.o
1973 - Denizli

Çevrimdışı Suat ÇALIŞKAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #3 : 19 Aralık 2014, 11:22:46 »
yazmayayım diyorum ama dayanamıyorum.sıfır yerli tüfek alıyosunuz birisinin namlusu yamuk diğerinin kurma kolu fırlar diğerinin tutukluk sorunu  bir diğerinin şokları vs vs.ağırlık farkı ağaç yoğunluğundan değişebilir.böyle bile olsa biraz traşlayıp    ağırlık düşürülebilir.+ - 50gr gibi oynayabilir.neyse yinede iyi tüfek almışsınız.keşke katologlarda bu rakamları daha gerçeğe uygun  yazsalar.yazık.bu tüfeği ağırlığı haricinde başka bir sorunuyla konuşsaydık keşke.ağırlık konusu çok basit kaldı.
« Son Düzenleme: 19 Aralık 2014, 11:24:24 Gönderen: Suat ÇALIŞKAN »
  • HANİÇ ÇİFTE SXS 67.5 cm Mobil şoklu
  • WİNCHESTER SX3 RED PERFORMANCE
  • AKKAR ALTAY COMMANDO 20ga 66cm
İtibar paradan kıymetlidir, değerini bilene

BİGA/1979

The following users thanked this post: Gökhan AKDOĞAN

Çevrimdışı Osman DÖŞLER

• Expert Üye
  • osman döşler. 1968-istanbul
« Yanıtla #4 : 19 Aralık 2014, 12:56:32 »
Geri gönderin tüfeği istediğiniz ağırlığa düşürsünler,

ruhsata kaydetmeyin,hakkınızı arayın biraz.

Tüketici kanununa göre cayma hakkınız var.
Osman DÖŞLER
1968 İSTANBUL

Çevrimiçi Erkan POLAT

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #5 : 19 Aralık 2014, 13:11:15 »
sipariş verirken ağırlık konusunu dile getirmişiniz kontrol edip göndermeleri gerekirdi diye düşünüyorum. hayırlı olsun.
Epagneul Breton

Browning B725 71 cm
Beretta silver pigeon sporting 76 cm
Franchi Affinity 3 67 cm

Çevrimdışı Nuri ÇELİK

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #6 : 19 Aralık 2014, 15:12:21 »
arkadaşlar bu saatten sonra yapacak bişey yok oldu bikere silahı emniyetten üzerime aldım tüfek herşeyiyle güzel deneme atışlarıda yaptım bi sorun yok  sipariş verirken ben söyledim diyorum karşı taraf ben duymadım diyor bi talihsizlik oldu galiba
  • Ata neo
  • akkar altay silver y.o
1973 - Denizli

emrahtunca57

• Ziyaretçi
« Yanıtla #7 : 19 Aralık 2014, 16:05:15 »
Hafif tüfek alacak arkadaşlara tavsiyem alüminyum kasa almaları çelik kasa her şeklide ağır oluyor...

The following users thanked this post: Sami SEVİNÇ

Çevrimdışı İsmail CANDOĞAN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #8 : 19 Aralık 2014, 16:46:08 »
dün itibariyle akdaş pozemiz geldi ben sipariş verirken 3.250kg mı geçmez diye taütte bulundular ama malesef hassaz tartıda 3.416kg geldi saten benim hatsan escork 3.440 kg geliyordu ne anladım bu işten akdaş s poze 71 namlu enjektörlü morelim bozuldu aramadım artık akdaşı gerekte yok saten ugraşamıyacagım  :-\ ha bide çattası falanda yok karton kududa geldi taktir sizin

nuri bey konuyla alakalı olarak akdaş firmasını arayınız gereken ne ise yapacaklarından şahsen bende bir akdaş arms kullanıcısı olarak hiç şüphem yok sanırım bir hata olmus bunuda telafi ederler böyle bir olayda ben yaşadım gönderdim sağolsunlar kalem gibi tüfeğim geldi ve bu gelen tüfek yüzünden ben artık browning b525 hunter tüfeğime ihtiyaç duymadığım için  sattım kişi kendine yakışanı yapar akdaş firmasınında yapacağına eminim

Çevrimdışı Volkan KÖYDEMİR

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #9 : 19 Aralık 2014, 22:11:34 »
İçiniz ferah olsun. Çelik aksam aynı modelin herbirinde aynıdır. Ağırlık farkı ahşaptan ve namlu uzunluğundan olabilir. O modelin hafifi varsa sizdekinden farkı ağaç yoğunluğudur. O konunun kolayca çözüleceğini düşünüyorum. Fakat o dipçik takımı başka tüfeğe (trap, skeet) olmazsa ziyan olacak.
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

The following users thanked this post: Sami SEVİNÇ

Çevrimdışı Erol KABA

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #10 : 20 Aralık 2014, 12:57:39 »
Nuri Abi yazacaklarım ne kadar içinizi rahatlatır bilmemem. Düzceli olarak size şunu söylemek isterin eğer ceviz ağacı damarlı ise  ve normalden daha koyu ve sık desenlere sahipse illaki ağır olacaktır. ( çürümeye yüz tutmamışsa) diğerlerinden, resmi göremediğim için bir şey diyemeyeceğim ama yağlı kundak ise ve tam kurudu ise baya bir yağlamak zorunda kalmışlardır ağacı ağaç desenine göre bazen yağı ya da boyayı çok çekebiliyor ağaç sürüyorsunuz kuruyunca ortada bir şey kalmıyor tekrarlamak gerekiyor ve ağacın deseni damar sıklığı ve kalitesi ağırlık yaptırabiliyor. Hiç damarsız düz desen vernik atılmış ya da sentetik renklendirici ile rengi koyulaştırılmış  dipçik ve el kundağı aynı ağırlıkta olmaya biliyor o  yüzden ahşap  ürünlerde  standartdı yakalamanın zor olacağı katindeyim ama tek tek ağırlığı tartılarak hafifi gönderile bilirdi size onunda görüntüsü sizi ne kadar hoşnut ederdi bilmem.
  • Charles Daly otomatik,
  • Cesa otomatik, Mertmak Mx5 otomatik
  • Akkar Karatay Pompalı, Hatsan Pompalı
Düzce  1985

Çevrimdışı Nuri ÇELİK

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #11 : 30 Aralık 2014, 15:46:21 »
 :)
« Son Düzenleme: 04 Şubat 2015, 18:05:38 Gönderen: Nuri ÇELİK »
  • Ata neo
  • akkar altay silver y.o
1973 - Denizli

Çevrimiçi Erkan POLAT

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #12 : 30 Aralık 2014, 15:58:14 »
hayırdır nuri bey bir problem çıkmadı inşallah ağırlıktan başka?
« Son Düzenleme: 30 Aralık 2014, 16:17:48 Gönderen: Erkan POLAT »
Epagneul Breton

Browning B725 71 cm
Beretta silver pigeon sporting 76 cm
Franchi Affinity 3 67 cm

Çevrimdışı Nuri ÇELİK

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #13 : 30 Aralık 2014, 19:59:31 »
erkan bey çıkmadı çok şükür
« Son Düzenleme: 04 Şubat 2015, 18:07:18 Gönderen: Nuri ÇELİK »
  • Ata neo
  • akkar altay silver y.o
1973 - Denizli

Çevrimdışı Ömer AKDAŞ

• Free Üye
  • *
  • Yeminli Mütercim Tercüman AKDAŞ SİLAH
    • Akdaş Silah
« Yanıtla #14 : 06 Ocak 2015, 08:44:51 »
Nuri Bey merhaba,

Akdaş Silah müşterisini asla yarı yolda bırakmaz, bunu her zaman taahhüt ederiz; ancak asla taahhüt etmeyeceğimiz şey tüfeğin net ağırlığıdır. Biz müşteriye olabilecek olan ağırlığı söyleriz ki bu ağırlık başta kundaktan olmak üzere genel tesviyeden bir miktar değişir. Asla bir standardı yoktur, ancak ortalaması vardır. Taahhüt edildiğine dair yazılı kanıtınız var mı? Lütfen sağduyulu davranalım.

Belki kötü niyetle yazmadınız, ama özellikle yabancı tüfeklere karşı radikal seviyede bağlı olan, bu yabancı ürünler üzerinden belli ticari çıkarları da eklenince yerli tüfeklere karşı bir şeyler yazmak isteyen bazı kurum veya kişiler hemen buralarda kendisini gösteriyor.

Bazı ilgi duyanlar ise yanlış yönlendiriliyor.

Yapmanız gereken satış temsilcimizi arayıp sorunu dile getirmek ve tüfeği bize göndermek. Gereken ne ise yapılacaktır...

Saygılarımla

The following users thanked this post: B.Ulaş EREN, İsmail CEYLAN 16, Osman KÜÇÜKMUMCULAR

Çevrimdışı Nuri ÇELİK

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #15 : 11 Ocak 2015, 17:03:32 »
bir silahı fabrikaya sipariş verirken hangi arkadaş yazılı kanıt alır? ayrıca kanıt istiyorsanız ömer bey satış ofisini aradıgım telefon kayıtlarına bakabilirsiniz
« Son Düzenleme: 04 Şubat 2015, 18:02:24 Gönderen: Nuri ÇELİK »
  • Ata neo
  • akkar altay silver y.o
1973 - Denizli

Çevrimdışı İlker AKYOL

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #16 : 13 Ocak 2015, 12:25:26 »
siparişleri her zaman yazılı e-mail olarak yapmak herkes için en iyisidir.
1977 izmit

Çevrimdışı İlker AKYOL

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #17 : 13 Ocak 2015, 12:32:18 »
sipariş verdiğim 412-L esperto geçen hafta elime ulaştı,  61 cm namlu,  mobil şok tam tamına 3.220 gr.
silahlardaki ağırlık kullanılan ağacın öz ağırlığına-yoğunluğuna göre kesinlikle değişmektedir.
1977 izmit

Çevrimdışı Ulaş DURAN

• AvlakForum Üye
  • *
Ynt: akdaş 312 se süper poze geldi
« Yanıtla #18 : 19 Aralık 2015, 01:25:10 »
Vallahi forumları okudum korktum bu tüfekten bende aldım bu hafta ici gelicek esperto modelini  aldım bende. 66cm namlu kütük gibi ağırsa yandik az para da değil yani
« Son Düzenleme: 19 Aralık 2015, 01:27:30 Gönderen: Ulaş DURAN »
Ulaş DURAN
1980 Bergama İZMİR
tel:05308779177

Çevrimdışı İsmail METE

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #19 : 20 Aralık 2015, 21:44:31 »
Nuri abi,
hayırlı olsun,Allah kazasız belasız kullanmak nasip etsin.
İsmail METE
1981 DENİZLİ

Çevrimdışı İsmail BİLİR

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #20 : 22 Aralık 2015, 13:13:24 »
yazmıyım yazmıyım diyorum şaka gibi bnde bundan sonra silah alırken yazılı kanıt  alıcam tahhüt amaçlı marka hiç önemli  değil sözle olmuyor bu işler ne demişler SÖZ UÇAR YAZI KALIR keramet yazılı kanıtta   yeni tüfeğiniz hayırlı olsun artık eskimiştir gerçi rastgele :)
« Son Düzenleme: 22 Aralık 2015, 13:14:33 Gönderen: İsmail BİLİR »
  • Huğlu 202 B
  • Huğlu 201 A
1987 balıkesir

Çevrimdışı İbrahim TANER

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #21 : 23 Aralık 2015, 11:53:22 »
BEN DE 312 SE 71 NAMLU KULLANIYORUM. ÇELİK KASA İLLAKİ AĞIR OLUYOR. BENİMKİ DE 3340 GR. GELİYOR. AMA GRUPMAN VE YÜZE GELİŞİ GÜZEL.
1975 mersin

Çevrimdışı Mutlu ÖZTÜRK

• AvlakForum Üye
  • *
  • Eskişehir/çifteler/Samsun/vezirköprü- öğretmen
« Yanıtla #22 : 13 Ocak 2016, 00:49:16 »
her şeyi paylaşmak çok güzel tabiki ve artık bır aydır kullandığınız tüfeğin avlarınızdaki durumundan bahseder misiniz :)  yüze geliş kalite güven ve ava değen sacmaların yakı değeri hakkında bilgi verirseniz bizim için daha aydınlatıcı olursunuz. çünki bende bu tüfeği almayı düşünen biri olarak avlardaki performansını daha çok merak ediyorum
Rotası belli olmayan gemiye hiçbir rüzgar yardım etmez.

Çevrimdışı Mustafa GÜRHAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #23 : 13 Ocak 2016, 07:54:37 »
Arkadaşlar bilgi olsun diye yazıyorum. Huğlu ve akdaş ta çelik kasa 71 namlu enjektör selector ve kapak sız modellerde üst bant 8mm üzeri değil ise ve ara soğutma kapalı ise ortalama ağırlık Fix 3300gr bilginiz olsun. Kapak 120 gr artırıyor. Val ment 170gr civarı düşürüyor. Yani 3kg poze isteniyorsa 71cm için 7mm bant ve full Val ment namlu ile mümkün oluyor yaklaşık olarak bilginize dostlar. 66 namlu ilede bişey çıkmadan 3-3.1 yakalanır tahminimce. Saygılar selamlar
Mustafa GÜRHAN
1980 istanbul / ataşehir

Çevrimiçi Tamer YİĞİT

• Müdavim Üyemiz
  • ''AVCI AVINI ALIR''
« Yanıtla #24 : 13 Ocak 2016, 08:42:35 »
İkinci el olarak AKDAŞ 412 L aldım ve yaklaşık 7-8 avda  kullandım. 66 namlu valment namlu 3,220 kg. dipçik ölçüleri yüksek (enazından bana göre)
bu yüzden dipçik çizmesi kullanarak bir parça çözdüm sorunu(sezon sonunda ya mevcut dipçiği ayarlama yaptıracağım olmazsa yeni dipçik).İşcilik çok iyi ve temiz çalışılmış.Ahşap standartı oldukça iyi,kafama takılan birkaç soru için fabrikayı aradığımda ilgi alaka ve geri dönüşleri gayet olumlu hiç oyalamadılar.Şok ölçüleri yazdıkları gibi doğru.düşük gramajda daha iyi verim alınacak gibi, şimdilik basit birkaç denemeden sonra  ciddi anlamda grupman testi yapmaya gerek yok diye düşünüyorum.bozlak bekinde özellikle yüksek geçen kuşlara atış yaptığımda beni şaşırtan güzellikte sonuçlar alıyorum. benim gibi Browning ,beretta simson,fanchi ve başka yabancı marka  tüfek  kullanmış biri olarak,özel bir durum yok ise çok rahat tercih edilebilecek tüfek.
« Son Düzenleme: 13 Ocak 2016, 09:25:44 Gönderen: Tamer YİĞİT »
Tamer YİĞİT /1968 Eğirdir/ Arh+/Benelli Ethos /Beretta S56 /Armsan A612
 İkamet ANTALYA

The following users thanked this post: Mutlu ÖZTÜRK