Gönderen Konu: Samsun Avcı Dernekleri toplandı Genel Avlaklara Hayır dedi  (Okunma sayısı 15082 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Tuncay KANDEMiR

• Tuncay Kandemir
  • Hocamız
    • Avcı Sayfası avlak
SAMSUN AVCILARI TOPLANDI!

6 Ekim 2012 tarihinde Samsun- Merkez Fuar İçi Avcılık ve Atıcılık İhtisas Kulübü Dernek Lokalinde Samsun ilindeki 16 Avcı Kulübünün dernek başkanları ve yöneticilerinin katılımıyla bir toplantı gerçekleştirilmiştir.  Toplantıda Kızılırmak deltasında kurulan “Ballıca Genel Avlağı” konusu masaya yatırılmış, konu üzerinde düşünceler ortaya konulmuştur. Toplantıdan iki önemli karar çıkmıştır.

Buna göre:
1.   Kızılırmak deltasında Cernek Yaban Hayatı Geliştirme Sahası dışında kalan bölgenin, “Ballıca Genel Avlağı” adı altında statüsünün değiştirilmesine şiddetle karşı çıkılmıştır. Kararın iptali yönünde mücadele edilmesi için ortak karar alınmıştır.
2.   Mücadelede güç birliğinin sağlanması için acil olarak “Orta Karadeniz Avcılık Federasyonu” ‘nun kurulmasına oy birliğiyle karar verilmiştir.

Kızılırmak Deltasının Cernek Yaban Hayatı Geliştirme Sahası dışında kalan kısmının Samsun- Bafra karayolundan Karadeniz’e kadar -planlı ve kontrollü bir avcılığa geçilmesi!- amacıyla genel avlak yapılması kararı gerek seçilen alan, gerekse uygulama yönünden ciddi yanlışlar içermektedir.

Seçilen alanın üçte biri bıldırcın ve çulluk avlağıdır. Samsunlu kara avcıları bu bölgedeki parça orman, tarla ve meralara kısa süreli giriş ve çıkışlar yaparak avlanır. Engiz altı, Osmanbeyli, Gümüşyaprak, Yörükler ve Üçpınar bu anlamda avlaklardır. Yeni düzenlemeye göre bu avlaklarda izinsiz av yapılamayacaktır. 1-2 saatlik kısa avlar için kimse izinle uğraşmayacağından; avlak bıldırcın ve çulluk avcısına kapanmış sayılabilir.
Uygulamada çevre köylerdeki illegal avcılar avını yapacak, kısıtlama ve yasak yine şehirli avcı için geçerli olacaktır.

Samsun İlinde kayıtlı 4000 e yakın avcı vardır. Bu legal avcı için belirlenen toplam ördek kotası “8191”adettir. Bu sayının içinde Kızılırmak deltasında, kuvvetli fırtına dışında denizden çıkmayan tepeli pakta ve kara ördek gibi türler sayılmış, göl avcısının favori avı yeşilbaş sayılmaya değer görülmemiştir. Hiç şüphesiz, göldeki kuş sayısının gelen göçlerle katlanarak arttığı da dikkate alınmamıştır. Kotanın dolup, dolmadığı yönündeki tespit -avcının vurduğu av sayısını belirleme imkanı olmadığında- av vurulsa da vurulmasa da avcıya verilen limit doğrudan kotadan düşülerek yapılacaktır. Kota dolduğunda da avlağın tümüyle ava kapatılacağı düşünülürse, iki hafta içinde Ballıca Genel Avlağı ördek avcısına kapatılacaktır. Bu arada bıldırcın ve çulluk avcısı da karardan olumsuz yönde nasibini alacaktır.

Bölge dahilindeki parça ormanlar önemli çulluk avlaklarıdır. Bu avlaklar için tespit edilen kota 27 adet çulluktan ibarettir. Başlı başına bu sayı bile kotanın belirlenmesindeki ciddiyetsizliği ortaya koymaktadır.

Gerek kotanın belirlenmesindeki yetersizlik,  gerekse uygulanabilirliğinin olmaması nedeniyle Ballıca Genel Avlağı kararının temelsiz bir çalışmanın ürünü olduğu açıkça görülmektedir. Şu an tümüyle avcı aleyhine görünen bu kararın ileride avcının lehine döneceği, planlı ve kontrollü bir avcılığa geçileceği konusu da tarafımızdan kuşkuyla karşılanmıştır. 1970 li yıllarda “Cernek Gölü ve 300 metre çevresi” sınırlamasıyla başlayan yasak, bugün dolaylı da olsa deltanın tamamen ava yasaklanması şekline dönüşmüştür.

Samsun İli ve İlçeleri dahilindeki 16 Avcı Kulübü “avcı görüşü dikkate alınmadan” yapılan saha ve kota tespitine şiddetle karşı çıkmaya, yöredeki su kuşları avcısının son avlağı, Kızılırmak Deltasının Genel avlak yapılması uygulamasının iptali için çalışma yapılmasına oy birliğiyle karar vermiştir. Bu anlamda, güç birliğinin sağlanması amacıyla da süratle “Orta Karadeniz Avcılık Federasyonu” ‘nun kurulması kararlaştırılmıştır.

Sonuç olarak;
1.   Alınan bu kararların internet ortamında ilgili mercilere iletilmesi ve avcıların bilgilendirilmesi!.
2.   Yazılı ve görsel basın yoluyla kamuoyunun bilgilendirilmesi!.
3.   Kanunlar çerçevesinde, izinli protesto eylemleri ve etkinlikler düzenlenmesi!.
4.   Siyasilerle görüşülerek konunun anlatılması!.
5.   Ortak hareketi sağlamak ve güç birliği oluşturmak amacıyla, acilen “Orta Karadeniz Avcılık Federasyonu”’nun teşkil edilmesi!.

Hususlarında oy birliğiyle karar verilmiştir.

08. 10. 2012 Samsun

Katılımcı Avcı Kulüpleri

1.   Samsun Fuar İçi Avcılık ve Atıcılık
2.   Terme Amazon Avcılık ve Atıcılık
3.   Bafra Avcılık ve Atıcılık
4.    Bafra Kızılırmak Avcılık ve Atıcılık
5.   Çarşamba Safari Avcılık ve Atıcılık
6.   İlkadım Avcılık ve Atıcılık
7.   Engiz-19 Mayıs Avcılık ve Atıcılık
8.    Çarşamba Avcılık ve Atıcılık
9.   Samsun Köprü altı Avcılık ve Atıcılık
10.   Samsun Avcılık ve Atıcılık İhtisas
11.   Salıpazarı Avcılık ve Atıcılık
12.   Terme Avcılık ve Atıcılık
13.   Kavak Avcılık ve Atıcılık
14.   Alaçam Avcılık ve Atıcılık
15.   Yakakent Avcılık ve Atıcılık
16.   Asarcık Avcılık ve Atıcılık   

online photo storage
Tuncay KANDEMİR 1971
Samsun Ankara

Çevrimdışı Halil KARADENİZ

• Free Üye
  • *
Ynt: Samsun Avcı Dernekleri toplandı Genel Avlaklara Hayır dedi
« Yanıtla #1 : 11 Ekim 2012, 00:35:40 »
işallah 16 avcı derneğinin dediği yaparlar ayrıca orta karadeniz av federasyonu içinde ilk adımları atmışsınız bu konuda çok haklısınız çünkü şuan faal olarak bulunan karadeniz av doğa federasyonu başkanımızın bafra ballıca avlağının genel avlak olduğundan bile haberi yok ve böyle önemli hassas konularda avcıların yanında bulunmuyor doğru olan kararları almışsınız 16 dernek yönetimini tebrik ediyorum böyle bir günde birbirlerine destek oldukları için...
Halil KARADENİZ 1982-ORDU

resim

Çevrimdışı Ş.Burak SEZER

• DUCK HUNTER
  • Avlak Yönetici
« Yanıtla #2 : 11 Ekim 2012, 00:45:05 »
Öncelikle Trabzon'da bulunmam nedeniyle toplantıya katılamadığım için üzüntümü belirtmek isterim.
Hakikaten Samsun Avcılarının son dönemlerde gerçekleştirdiği nadir toplantılardan biri gerçekleşmiştir.Toplantıda alınan kararlara noktasından virgülüne kadar katılıyor ve bu kararların Samsun avcılarımızın ortak düşüncesi olması nedeniyle ilgili kurumlar tarafından muhattap alınmasını umuyorum.Bugün burada attığımız kararlı adımlarımız ve beraberliğimiz sayesinde bu konunun da üstesinden geleceğimizden hiçbir şüphem yok.
Özellikle bu tür toplantılarımızı sık sık gerçekleştirebilmek adına yeni bir Orta Karadeniz Federasyonu kurulması kararına sonuna kadar katılıyorum.
Bundan sonra bizlere düşen görev kamuoyunu bu konudan haberdar etmektir..
Bütün arkadaşlarımızdan; özellikle Samsunlu avcılarımızdan bu konuda üzerlerine düşen görevleri yerine getirmelerini diliyorum.
Ayrıca toplantıya ev sahipliği yapan Samsun- Merkez Fuar İçi Avcılık ve Atıcılık İhtisas Kulübü üyelerine teşekkür ediyorum..
Hayırlısı olması dileğiyle..
Ş.Burak SEZER 
1988 SAMSUN

Çevrimdışı Serhat ÇELEBİOĞLU

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #3 : 11 Ekim 2012, 09:10:08 »
Bafra avlakları ile gelişen süreci adım adım izledik.Daima sesziz kaldı av camiası.Belkide saygıdan sukut etti...Ancak bıçak kemiğe dayandı.Olması gereken,geçde olsa nihayet oluyor.Karadeniz Federasyonu var olmasına rağmen bu güne kadar maalesef rüştünü ıspatlayamamışdır.Ne ve ne için çalıştığı ve kurulduğu belli değildir.Kurulduğundan bu güne kadar hiçbir aktivitesi olmayan KADFED, faaliyetleri geçtik bu güne kadar Karadenizin en önemli avlağı olan Bafra avlakları için dahi sesini çıkartmamıştır.Bu saatten sonra yeni kurulacak olan ve 16 derneğin ne yöneticilerine ne de bu 16 derneği bir araya getiren ve önemli girimşimlerde bulunan bu insanlara ,KADFED yönetiminin kızmaya ve küsmeye hakkı olmadığı gibi tam tersi teşekkür etmesi de gerekir.Bu süreci başlatıp bu günlere getiren avcının sesinin daha yüksek çıkmasını sağlayacak bu girişimi canıgönülden kutlarım.Bu oluşumun gerçek amacını yukarıda açıkca belirrtimeniz, yolunuzun nedenli güzel olduğunun ıspatıdır.Yolunuz açık olsun. Türk avcısını bu güne kadar saçma sapan yöneten bu zihniyete hep birlikte dur diyelim.Saygılarımla
« Son Düzenleme: 11 Ekim 2012, 09:13:11 Gönderen: Serhat ÇELEBİOĞLU »

Çevrimdışı Ahmet ŞAKİROĞLU

• Onursal Üyemiz
  • ZEHİR AVCI
« Yanıtla #4 : 11 Ekim 2012, 09:11:09 »
Avcıların görüşleri,fikirleri alınmadan temeli olmayan çalışmalar,uygulamalar sadece Samsun ilim,zde yada Karadeniz Bölgemiz'de değil..Bu anlamda bütün bölgelerimizdeki avcılarımızın kulupler dernekler adı altında toplanmaları,derneklerin federasyonlar altında birleşmeleri,ve avcının fikirlerinin alınmadığı kararlarda bir araya gelip birleşip alınan kararlara müdahil olunması gerekli diye düşünüyorum....

Bütün Samsun'lu  avcılarımıza ve derneklerimize çalışmalarında başarılar dilerim..Hakkınızda hayırlı olsun..Diğer bölgelerede örnek olacak güzel sonuçlar kararlar çıkması dileklerimle....

Rastgele;
Ahmet ŞAKİROĞLU(AB R+)
1982/KAYSERİ
Kayseri Merkez Avcılar ve Atıcılık Kulubü
''AV MÜBAH,ODA KAHKAH''
www.anadoluaksesuar.com

Çevrimdışı Rıdvan KOCATAŞ

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
« Yanıtla #5 : 11 Ekim 2012, 09:26:11 »
Abi helal olsun size diyorum. Okurken bile sinirimden kaşınmaya başladım. Etki var tepki yok. Bu şekilde benzin bile 5 lira oldu. Geçenlerde sokak hayvanları ile ilgili yasa çıkacaktı, köpek severler yürüyüş yaptı, medya destekledi. Yasayı geri çekmek zorunda kaldılar. Hergün 10-15 şehit var, elektrik doğalgaz ve akaryakıta devasa bir zam var hiç protesto eden olmadığı gibi kimseninde umrunda değil. Memleketimin hali. Duyarlılık için Karadenizli kulüplere teşekkürler.

Rıdvan KOCATAŞ - 0545 464 4805
1980 Antalya - İkamet  ISPARTA

Çevrimdışı İbrahim ÖZDEMİR

• AvlakForum Üye
  • *
    • www.bereketpirinc.com.tr
« Yanıtla #6 : 11 Ekim 2012, 09:49:18 »
     Sözkonusu olayların bir araya gelip konuşulması Samsun ili ve ilçeleri avcıları için gerçekten çok önemli bir unsurdur. Bu toplantı tarih yazacak.Biz genç avcıların beraberliği ve geleceği için önemli kararlar alınması cok sevindirici bir durum. İşallah hayırlsı en kısa zamanda olur.

Amazon avcılar kulübü olarak samsunda yapılan toplantıdan sonra bizde kulübümüzde bir toplantı yapıp üye arkadaşlarımızı bilgilendirdik. Tüm üyelerimizin bizimle hem fikir olduğunu ögrenerek desteklerini aldık. Yeni açılacak olan Orta Karadeniz Fedarasyonu na Amazon Avcılar Kulübü Olarak tam destek vermeye hazırız.

Çevrimdışı Ö.Faruk GÜNER

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #7 : 11 Ekim 2012, 12:10:41 »
     Sözkonusu olayların bir araya gelip konuşulması Samsun ili ve ilçeleri avcıları için gerçekten çok önemli bir unsurdur. Bu toplantı tarih yazacak.Biz genç avcıların beraberliği ve geleceği için önemli kararlar alınması cok sevindirici bir durum. İşallah hayırlsı en kısa zamanda olur.

Amazon avcılar kulübü olarak samsunda yapılan toplantıdan sonra bizde kulübümüzde bir toplantı yapıp üye arkadaşlarımızı bilgilendirdik. Tüm üyelerimizin bizimle hem fikir olduğunu ögrenerek desteklerini aldık. Yeni açılacak olan Orta Karadeniz Fedarasyonu na Amazon Avcılar Kulübü Olarak tam destek vermeye hazırız.

adult image hosting
Ömer Faruk GÜNER
ÜNYE / ORDU 1975
0 532 548 02 53

Çevrimdışı Kemalettin GÜVEN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #8 : 11 Ekim 2012, 14:01:20 »

Sayin Tuncay Bey
     Güzel Samsunumuzda yapmis oldugunuz calismalariniz bizleri her zaman gururlandiriyor.Sizleri tebrik ederim.
Bu güne kadar Samsun avcilar kulüplerinin birleserek böyle bir toplanti yaptiklarini hic duymamistim,bu haberi sizin sayenizde duymus oldum tesekkür ederim.Her sey sona yaklasinca avcilarimiz care aramaya basladi,ama gene de iyi bir baslangic.
       Sayin avci arkadaslarima avrupada avciligi ve aticiligi anlattigim zaman beni hep tenkit ettiler.Ben 1960 senesinden bu güne Samsun fuar avcilar külübü üyesiyim,Türkiye capinda gördügüm tek sey sadece okey masalari.Bizler almanyada her ay toplantilar yaparak sadece av konusunda yapilmasi gereken konular üzerinde calismalar  yapiyoruz.Baskan ve yönetim görevlileri her ay toplanip merkeze isteklerimizi ve önerilerimizi iletip bizlere  (avcilara) hem toplantilarda hem de her ay evlerimize gelen bültenlerde bilgi veriliyor. Devlet her ne kadar kisitlamaya gitse dahi avcilar gurubunu gözden cikaramiyor yani buradaki avcilar da bir siyasi gurup olmus oluyor.
       Her sene izine geldigimde Sayin Yasar Yumusak abimizin kendi gücü ile calistirdigi atis sahasi tabi ki ihtiyaclari karsilamiyor,bu konuda hic bir avcilar ve aticilar kulüplerinde calisma yapilmiyor,Bu sene sizin ve sayin S.Burak beyin cabalariyla Samsunumuza Sayin Beynur beyin hazirlamis oldugu atis sahasi projeleri faliyete gecti,ihsallah hayirlisi ile böyle projeler tüm Türkiyemizde uygulanir, ve avci ve atici arkadaslar buralarda bos zamanlarini gecirirler.Bu sayede av hayvanlari da orantili olarak korunmus olur
         Benim sahsi görüsüm bu gibi toplantilar her zaman yapilarak kulüpler arasindaki baglantiyi ve samimiyeti artirmak,basini da davet ederek sesimizi yükseklere duyurmaktir.Av ve aticilik kulüplerinin hem bölge hem genel olarak yarismalar tertip etmesi gerekir,atis sahalarinda sadece sporla ilgili bölge temsilcilikl erinin programlarini beklemekle ve olmayan atis sahalariyla dogru dürüs ne avci ne de atici yetisir.Bunun icin bu toplantilarin devamli yapilmasi gerekir.Bu sene Sayin  Yasar Yumusak abimizin özel atis sahasinda gördügüm olay beni cok duygulandirdi,ismini yazmak istemedigim yetkili bir abimizin yaninda getirdigi on oniki yas arasindaki cocuk gurubunu atis sahasina getirmesi ve bizlerin de yardimi ile cocuklari bilgilendirmesi ne kadar güzel bir olay.Bu gibi etkinliklere herkes aileleri ile katilarak hem av hem atcilik konusunda bilgilendirilip Basina yansitmasi kadar güzel birsey olurmu.Bu konularda yazacak cok sey var ama kendimi firenlemek istiyorum.
            Sayin tucay bey,yukarida gördügüm resimler beni cok duygulandirdi,sayenizde bircok arkadasimin yüzlerini görmüs oldum.Fakat o güzel avcilar kulübümüzde görmek istedigim esas yüzler maalesef yok.Ben bu toplantilarin devamini diler,bu gibi calismalarinizdan dolayi sizlere tesekkür eder, avrupadaki av ve aticilik konusundaki her türlü sorulara severek cevap vermek üzere tüm avlak üyelerine bol avlar dilerim.Selamlar.
Kemalettin GÜVEN
1945 Almanya/Bielefeld.

• Tuncay Kandemir
  • Hocamız
    • Avcı Sayfası avlak
« Yanıtla #9 : 11 Ekim 2012, 22:15:32 »
Kötü Komşu Adamı Mal sahibi yaparmış Bafra sayesinde bir araya gelebildik :(
inşallah Samsun Avcı Dernekleri ile özlediğimiz Avcı dernekleri ve Federasyonu yapısı oluşabilir ve beklentilerimize ulaşabiliriz bunun için Samsun ve Karadeniz bölgesindeki avcılarımızı duyarlı olmaya ve değerlerine sahip çıkmaya davet ediyoruz...

Kemalettin bey Samsuna geldiğinizde bilgi birikimlerinizi inşallah bizimle paylaşırsınız bizler de karadenizimize yakışan bir model oluşturabiliriz bir dahaki ziyaretinizde görüşmek dileği ile teşekkürler ...
Tuncay KANDEMİR 1971
Samsun Ankara

Çevrimdışı Hüseyin YUVANÇ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #10 : 14 Ekim 2012, 19:50:18 »
alınan  kararlar  inşallah  hayırlı  olur  rastgele
Hüseyin YUVANÇ (ZAZA hüseyin)
1954 Buca İZMİR            0537 2567299

• Tuncay Kandemir
  • Hocamız
    • Avcı Sayfası avlak
« Yanıtla #11 : 15 Ekim 2012, 20:23:34 »
Teşekkürler Hüseyin ağbi inşallah avcılarımız 2016 yılından önce birlik olmayı başarır...
Tuncay KANDEMİR 1971
Samsun Ankara

Çevrimdışı Volkan KÖYDEMİR

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #12 : 16 Ekim 2012, 20:23:51 »
Yukarıdakilerin bir bölümünü okudum ama hep güzel yazılmışlar. Güzel bir federasyon oluşmaması için sebep yok görünüyor. Çok da iyi olur. Daha yapılacak çok iş var ama önce bir federasyon, birlik oluşmalı. Sanıyorum az bir süre sonra gerçekleşecek gibi. Allah başarılar nasip etsin.
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #13 : 16 Ekim 2012, 20:51:21 »
Üzülerek söylüyorum 15 ekim tarihinde Ankara'da yapılan toplantıya katılmayan tek bölge federasyonu KADFED tir.

Çevrimdışı Ş.Burak SEZER

• DUCK HUNTER
  • Avlak Yönetici
« Yanıtla #14 : 16 Ekim 2012, 21:03:15 »
Üzülerek söylüyorum 15 ekim tarihinde Ankara'da yapılan toplantıya katılmayan tek bölge federasyonu KADFED tir.

Karadeniz adına hangi federasyon çalışıyor soruyorum size ???
Doğu Karadeniz Avcılık Federasyonu kendinden bir haber..Trabzon'a kapanmış bir şekilde Karadeniz ile hiçbir alakası bulunmamakta..Keza Serhat hocamın da dediği gibi KADFED'in ise ondan aşağı kalır yanı yok..
Eeee neden kuruldu peki bu federasyonlar ??? Birilerinin namına nam, makamına makam katmak için mi ?
Sonra da bizlerden bu federasyonlara üye olmamız isteniyor..
Aslında söylecek çok şey var fakat burası yeri değil..
Ş.Burak SEZER 
1988 SAMSUN

• Tuncay Kandemir
  • Hocamız
    • Avcı Sayfası avlak
« Yanıtla #15 : 18 Ekim 2012, 19:08:37 »
Hepimiz adına üzücü ve düşündürücü bir durum :( KADFED bizi üzmeye devam ediyor maalesef :(
Samsun toplantısındaki kararları Konfederasyonun yaptığı toplantıda düşüncemizi ortaya koyması için Işın ARIKÖK beye ilettik AYHAK bu konuda ayrıntılı bir açıklama yapar diye bekliyoruz !

Tuncay KANDEMİR 1971
Samsun Ankara

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #16 : 19 Ekim 2012, 23:46:11 »
Kadfed başkanı Kadir Engin beye toplantıya neden katılmadınız diye sordum.Bu konuda toplantıya Bafra avcılar derneği başkanı Ahmet beyin katılması yönünde konuştuklarını ancak Ahmet beyin katılmadığını Söyledi.Bende Ahmet bey hala başkan mı diye sorduğumda hayır derneğin yeni bir başkanı var dedi....İşte işin ilginç yanıda bu.Bafra konusunda yeni seçilen dernek başkanıda anlaşılan o ki üzerine düşeni yapmamış.Yada olup bitenden haberi yok ben bu işin içinden çıkamadım.Tam bir komedi....buyrun buradan yakın

Çevrimdışı Fazlı BOZ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #17 : 24 Ekim 2012, 13:51:05 »
Sevgili Dostlar güzel bir Başlangıç,bu nedenle samsun avcı derneklerinden bu toplantıya katılan ve alınan kararları desdekliyen tüm dostlara teşekkür ediyorum.Avcıların işi zor.gün geçtikce dahada zorlaşacağa benziyor,bu nedenle avcı dernekleri ve avcıların ellerini çabuk tutmasında yarar vardır.Alınan bu kararları içtenikle destekliyorum.
Fazlı BOZ
1949 Eynesil GİRESUN

Çevrimdışı Ersin DÜZYOL

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #18 : 24 Ekim 2012, 17:27:32 »
Samsunlu avcı dostlarımızı bu çalıştaydan dolayı tebrik ediyorum federasyon çalışmalarınızın bir an evvel tamamlanmasını dilerim bize düşen bir görev varsa hazırız sizlerle birlikte daha çok güçleneceğimize beraberlikten başarıların  doğacağına inanıyorum emeği geçen herkeze teşekkür eder başarıların devamını dilerim      EGE YABAN HAYATI VE AVCILIK FEDERASYON YÖNETİM KURULU ADINA BAŞKAN ERSİN DÜZYOL
Ersin DÜZYOL
1958 izmir çimentepe

Çevrimdışı Ahmet YÖNDEM

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #19 : 22 Kasım 2012, 12:18:41 »
Federasyon kurulması kararı isabetli olmuş. Sesler birleşmeden güç olmaz.

http://www.avlakforum.com/forum/index.php/topic,160897.0.html
Ahmet YÖNDEM 0505 733 2636 1978 DÜZCE
İyi bilin ki , kalpler ancak Allah'ı anmakla huzur bulur.  (Rad 28)

Çevrimdışı Ş.Burak SEZER

• DUCK HUNTER
  • Avlak Yönetici
« Yanıtla #20 : 22 Kasım 2012, 19:49:38 »
Evet o beklediğimiz olaylar yavaş yavaş gerçekleşmeye başladı..İki haftadır arkadaşlardan gelen telefonlarda kota doğduğu için milli park görevlileri tarafından gölden çıkarıldıklarını söylüyorlar..
Daha bunun karı var kışı var..Bakalım ileri de ne olacak..
Ş.Burak SEZER 
1988 SAMSUN

Çevrimdışı Halil KARADENİZ

• Free Üye
  • *
« Yanıtla #21 : 22 Kasım 2012, 20:46:28 »
......................?
« Son Düzenleme: 21 Nisan 2015, 10:54:09 Gönderen: Halil KARADENİZ »
Halil KARADENİZ 1982-ORDU

resim