Gönderen Konu: SEZONUN İLK KUZUSU...  (Okunma sayısı 6712 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Dağhan ÇAKMAK

• Müdavim Üyemiz
« Son Düzenleme: 07 Kasım 2013, 17:23:21 Gönderen: Dağhan ÇAKMAK »
Dağhan ÇAKMAK
1982-Erzincan

Çevrimdışı Dağhan ÇAKMAK

• Müdavim Üyemiz
Ynt: SEZONUN İLK KUZUSU...
« Yanıtla #1 : 07 Kasım 2013, 17:04:47 »
sanırım foroğraf eklemeyi beceremedim,bu konu hakkında yardımlarınızı bekliyorum.
Dağhan ÇAKMAK
1982-Erzincan

Çevrimdışı Kemal YILMAZ

• Müdavim Üyemiz
  • Şehit oldu!
« Yanıtla #2 : 07 Kasım 2013, 17:18:15 »
öncelikle forumu nasıl kullanırım bolümünden alternatif resim yükleme bölümüne gir 7. sıradaki konu yada bu linke tıkla

http://www.imgland.net

upload images e tıkla

resmini seç

start upload bas

doldurma işlemi tamamlanınca sayfa açılır görürsün orda BBCODE bölümünün içerisinde kutucuğa

oku kutucuğa getir mavi renk alır sağ tıkla kopyala dersin

en son aşamada ise

açmış olduğun konuya linki yapıştır 

okadar ;)
Kemal YILMAZ
1975 KONYA- ŞEHİT OLDU

Çevrimdışı Dağhan ÇAKMAK

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #3 : 07 Kasım 2013, 17:19:49 »
çok teşekkür ederim Kemal bey.Sanırım oldu :)
Dağhan ÇAKMAK
1982-Erzincan

Çevrimdışı Kemal YILMAZ

• Müdavim Üyemiz
  • Şehit oldu!
« Yanıtla #4 : 07 Kasım 2013, 17:22:05 »
 ;)
Kemal YILMAZ
1975 KONYA- ŞEHİT OLDU

Çevrimdışı Zafer ATASOY

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
    • C:\Documents and Settings\Administrator\Desktop\329CANON\IMG_2885.JPG
« Yanıtla #5 : 07 Kasım 2013, 17:28:41 »
Dağhan  kekliklerin  memleketinde  yaşıyorsun  bırak  tavşanı  ya    Rastgele  kardeşim  daim  olsun
Zafer ATASOY
TRABZON 1983

Çevrimdışı Dağhan ÇAKMAK

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #6 : 07 Kasım 2013, 17:34:34 »
Keklik mi kaldı Zafer bey ? Erzincan'ın reklamı o kadar yogun ve programlı yapılıyor ki çok az kalan keklik populasyonu da korkarım ki yakında tamamen yok olacak.Bu pazar meralarda binlerce avcı vardı,duyan gelmiş Diyarbakırldan  tutun da Nevşehirden,Maraştan,Adapazarından Bursaya kadar.Zaten siz Trabzonlular'ın keklik sezonunda ki ikametgahı burası...
Ve  hal böyle olunca da son iki sezondur iyice azalan kuş sayısı yakında yok olacak ve korkarım ki meradaki avcılar keklik yerine birbirlerini vuracak...
« Son Düzenleme: 07 Kasım 2013, 17:36:10 Gönderen: Dağhan ÇAKMAK »
Dağhan ÇAKMAK
1982-Erzincan

Çevrimdışı Ümit TAŞER

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #7 : 07 Kasım 2013, 17:42:23 »
Kardeşim bekleseydin önümüzdeki kurbana keserdin :) Maşallah trofe cinsinden olmuş. Daim olsun
  • Akkar altay 61slug, 66 seritsiz, 71 seritli
  • Huglu 104A 76cm super poze

Çevrimdışı Dağhan ÇAKMAK

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #8 : 07 Kasım 2013, 17:44:23 »
Aslında çok büyük bir tavşan değildi Ümit bey,fotoğrafta öyle çıkmış sanırım.
Dağhan ÇAKMAK
1982-Erzincan

Çevrimdışı Ümit TAŞER

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #9 : 07 Kasım 2013, 17:47:28 »
Valla ilk fotoda bildiğin kuzu kadar :D
  • Akkar altay 61slug, 66 seritsiz, 71 seritli
  • Huglu 104A 76cm super poze

Çevrimdışı Zafer ATASOY

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
« Yanıtla #10 : 07 Kasım 2013, 17:51:51 »
Keklik mi kaldı Zafer bey ? Erzincan'ın reklamı o kadar yogun ve programlı yapılıyor ki çok az kalan keklik populasyonu da korkarım ki yakında tamamen yok olacak.Bu pazar meralarda binlerce avcı vardı,duyan gelmiş Diyarbakırldan  tutun da Nevşehirden,Maraştan,Adapazarından Bursaya kadar.Zaten siz Trabzonlular'ın keklik sezonunda ki ikametgahı burası...
Ve  hal böyle olunca da son iki sezondur iyice azalan kuş sayısı yakında yok olacak ve korkarım ki meradaki avcılar keklik yerine birbirlerini vuracak...

Ne  yapalım  avlanmayalımmı Dağhan Bey benim memleketimde kuş  yoksa   ben  başka  bir  yere  gitmeyeyim  mi  bir  kaç  kendini  bilmez  avcı  müsvettesi  dengesiz  hareket  yapmış  diye   başkalarına damga  vurmanın anlamı insan  olanın  heryerde  yeri  vardır
Zafer ATASOY
TRABZON 1983

Çevrimdışı Dağhan ÇAKMAK

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #11 : 07 Kasım 2013, 18:01:02 »
Zafer bey,ben olan bır seyden bahsedıyorum,hayali seyler uretmıyorum , bunları canlı olarak goren ve yasayan bır adamım.Avlanma konusuna gelince elbette Türkiye cumhuriyeti vatandaşı olan her birey, memleketin her yerinde yasalar'ın izin verdiği koşullarda avlanabilir,benim dikkat cekmek istediğim konu daha farklı bir şey ve sanırım bunu herkes anlıyamıyacak.Ben olay'ın vicdanı ve ahlaki boyutundayım.Ve ayrıca elbette Erzincanlı bir avcı olarak memleketimde ki avı  usulsuzce ve hayasızca avlayan sözüm ona avcı bozuntularından koruyup kollayacagım.Yarası olan rahatsız olsun benim bu düşüncelerimden.Ve ayrıca bazen empati yapmalı insan,ancak o zaman beni anlıyabileceğinizi düsünüyorum.
Dağhan ÇAKMAK
1982-Erzincan

Çevrimdışı Volkan KÖYDEMİR

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #12 : 07 Kasım 2013, 21:23:55 »
Uzun kulaklı kuzunuzun ardı da bol olsun. Rastgelsin.

İl dışında avlanma konusu her işimiz gibi eğri. Gönül ister ki yüzlerce km gitmeden av yapılsın, gönül ister ki av hasadı planlaması öyle doğru, öyle planlı yapılmış olsun ki her aklı başında avcı avlanırken bir şeylerin yanlış gitmediğinden emin olsun. Biliyorum, mesele dışarıdan avcı değil, dengenin bozulacağı kaygısıdır. Herkes haklı.
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

Çevrimdışı Dağhan ÇAKMAK

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #13 : 07 Kasım 2013, 21:47:27 »
Teşekkür ederim Volkan bey.
Emin olun bencillikle alakası yok bu serzenişimin. Her yeni sezonda artan avcı sayısı ve buna paralel olarak azalan av popülasyonu  ister istemez canımı sıkıyor. Memlekete gelip bir kaç keklikten fazla av yapamayanların, kendi ortamlarında ki muhabbetlerde burada onlarca keklik avlamış gibi konuşup gerçek olmayan bilgiler beyan etmeleri sonucu korkarım ki Erzincan'a gelen avcı sayısı her gecen gün ve sezon artarak devam edecek. Maalesef bu can sıkıcı durum özellikle son 2 sezondur  kontrol edilemez bir hal aldı. Böyle devam ederse bırakın çocuklarımızı, biz günümüz avcıları bile avlayacak ne bir keklik nede tavsan bulabileceğiz. Amacım birilerini suçlamak veya yermek asla değil tek amacım çok geç olmadan bu duruma bir çözüm bulabilmek.
Dağhan ÇAKMAK
1982-Erzincan

Çevrimdışı Hayri IŞITAN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #14 : 07 Kasım 2013, 23:20:49 »
rasgele avin daim olsun
1962 SAMSUN 55-- United states

Çevrimdışı Dağhan ÇAKMAK

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #15 : 08 Kasım 2013, 08:46:19 »
Teşekkürler Hayri abi..
Dağhan ÇAKMAK
1982-Erzincan

Çevrimdışı Zafer ATASOY

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
« Yanıtla #16 : 08 Kasım 2013, 08:58:47 »
''Zaten siz Trabzonlular'ın keklik sezonunda ki ikametgahı burası...
Ve  hal böyle olunca da son iki sezondur iyice azalan kuş sayısı yakında yok olacak ve korkarım ki meradaki avcılar keklik yerine birbirlerini vuracak...''
  Dağhan  bey yukardaki  cümle  size  ait Bende  bir  Trabzonluyum Sen  kendince  haklısın empati  yapmama  gerek  yok ben  bir  ''AVCIYIM'' serzenişini  anlıyorum  fakat  bana  göre  yanlış  olan  yukarıdaki  cümlende  sarfettiğin  sözler  Allahıma  Şükür ne gocunacak  yaram    nede sıkıntım  var avlanlanma  gün  ve  şartlarına uygun  olan  heryerde giderim     avlanırım bu Erzincan olur ,Bayburt olur Erzurum Olur farketmez  sıkıntısı  olan  gider  derdi  varsa  ilgili  kuruma    anlatır  böyle  internetten  tartışma  ya  girip gereksiz  polemikler  yaşamak  istemiyorum.
     Çuvaldızı  başkasına batırırken   iğneyide  arada  kendine  dokundurması  lazım insanın ;
     Bu  yıl  sezon açılışı Erzincanda  bir  merada  avlanıyoruz avımızı  bitermek  üzere  arabaya  doğru  yaklaşırken   2 araba    yan  yana  duruyor  yanlarında da  avcılar  masa  sandalye  oturuyorlar  araçların  biri Antalya  digeri  Erzincan  plakalı bir  taksi  Arada  geçen  muhabbet  şu;
    Abi  neden  böyle  geç  geldiniz  bu  yıl  diyor  misafirlere  ''burada kuş  yok yarı  sizi  başka  meraya  getirelim ''  Günlerden  pazar  yarın  ise  pazartesi  oluyor .

İşte  bunu  yapan  da  şerefsiz  ve arabanın  zula  yerinde  50-60  kekliği  Trabzona  indirende   şerfsiz  benim için Dağhan  bey
  Onun  için ben  adam  olduktan  sonra   sıkıntısı  olan  gelsin bana  sahada  bişe  desin   hiç  problem  yok 
Zafer ATASOY
TRABZON 1983

Çevrimdışı Dağhan ÇAKMAK

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #17 : 08 Kasım 2013, 09:14:55 »
Zafer bey polemiğe girmek değildir burda ki amaç , tartışmaysa evet tartışmak en doğal ve demoktarik durumdur bence.Çuvaldızı da yeri ve zamanı geldiğinde kendime batırmaktan hiç bir zaman çekinmedim.Trabzonlu avcıların keklik sezonda ikametgahı burası derken de olmayan bir şeyden değil tamamen reel bir durumdan bahsettim.Elbette istediğiniz yerde gider avınızı yaparsınız(Gümüşhane'de yaptınız yıllarca ve sonuc Gümüşhane sınırları içerisinde bulunan keklik sayısı en az %70 azaldı ve Gümüşhanede adam akıllı keklik kalmadığı için son yıllarda ki istikamet Erzincan oldu.Korkumda yakın bir zamanda Gümüşhane'nin durumuna gelmektir.Onun içindir bu serzeniş.Bunun denetlemesini yapacak kurum ben değilim elbette, ben sadece elimden geldiğince kendi vicdanım ve sorumluluklarımla bu mücadeleyi bu tip platformlarda ve  forumlarda dile getirmeye devam edeceğim.Bilincli her avcının da beni anlayacağına eminim.
Dağhan ÇAKMAK
1982-Erzincan

Çevrimdışı Fatih EROL

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #18 : 08 Kasım 2013, 16:34:02 »
avınız daim olsun. rastgele.
Fatih EROL
1983 istanbul

Çevrimdışı Dağhan ÇAKMAK

• Müdavim Üyemiz