Gönderen Konu: BU YIL KEKLİK AZ AV SERBEST SENEYE KEKLİK ÇOK OLACAK KEKLİK AVI YASAK?  (Okunma sayısı 2864 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Mehmet SERİN

• AvlakForum Üye
  • *
 O0
BU YIL KEKLİK AZ KEKLİK AVI SERBEST, SENEYE KEKLİK ÇOK OLACAK, KEKLİK AVI YASAK OLACAK! BU BENİM GÖRÜŞÜM SİZCE? :(
http://postimage.org/image/pyfu33bw3/
Mehmet SERİN
1986 MERSİN

Çevrimdışı Oğuz İNCE

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Hakikaten bu sene kekliklere birşeyler oldu sezon başı 3 kere gidebildik başada gidemedim ama bu eskiden sezon başında en az 3 4 alay kaldırırdık bu sefer ilk gün 2 alay bulduk ikinci gün tek alay  son gittiğimizde ise ilginç olarak tek kuş kaldırdık . Merada en az 200 kuş olduğunu ben biliyorum çünkü hersene aynı bölgede av yapıyorum ve bizden başka oraya giden yok alayların sayılarına kadar ezberlemiş durumdayım fakat benim asıl süphem kafesle keklik yakalayanlar... Kendilerini bahriz olarak görmesemde kafesi yada artık teyp mi kullanıyolar  herneyse onu gizlemek için büyük ihtimalle budama makasıyla kesilmiş pıynar çalılarını görüyorum farklı farklı bölgelerde ve buralara nohut atmışlar... Bu adamlar limitsizce ne yakalasam kar diyip toplayıp gidiyolar bence keklikleri satıyolar mı napıyolar satsalar bile 30 40 lira birşey değil mi bu okadar zahmete değer mi ve hiç mi vicdan yok bari doğal limiti bozma bir sonraki seneyide düşün be adam! Ben okadar hevesle gidip daha avın ilk yarım saati bir 2 alay kaldırıp 4 tane kuş (babamla) alıp avı bitirip hem mutlu hem birazda heyecan kısa sürdü diye üzülürek evime gidebiliyosam aynı özeni herkesin göstermesi lazım.Doğa hepimizin faydalanmak herkesin hakkı ama azıcık vicdanlı olmak lazım. Ben sualtı avıda yapıyorum bana yetice kadarını alıp çıkarım hep ki kışın çoğu kez sudan boşta çıkarım maksat birşeyler vurmak değil o sporu gerçekleştirmek kara avcılığıda aynı şekilde 10 15 km zorlu bir yürüyüşün bütün yorgunluğunu alır torbadaki 1 kuş. O yüzden limitlere dikkat edelim şu kafesçi olaylarını napıcaz zaten hiç bilmiyorum dağda rastlasam olay çıkartıcam ama bu adamlar hayalet gibi ...

Oğuz İNCE
1988 Selçuk/İzmir

Çevrimdışı M.Ali AKDAĞCIK

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
 MEHMET SERİN arkadaşım merhaba,
bende mersin de yaşıyorum emin ol serbest bölgelerde keklik var av yapacak limitler dolacak kadar ama geçen yıllara oranla tüm camianın tesbiti doğrudur poilasyonda gözle görülür bir azalma var. doğa şartları ve insan faktörü etkenleri yoruma açık. ama sendersenki seneye yasakmı onu (yüce manitu) mak mensubu arkadaşlar belirliyor allahtan başkası bilemez ama tek bildiğim doğru 2016 yılını müteakip avlak modelini bizim önümüzdeki tabağa koyacaklarıdır. allah hakkımızda hayırlısını versin bekleyip yaşarsak göreceğiz dönecek dolapları :o
  • TURKUAZ HK 11, OTOMATİK, 4+1, 12 CAL. 65 CM.
  • LAZER TEK KIRMA, 36 CAL. 65 CM.
İnsanlara hoşgörülü tavrım , bildiklerimin yanılgılarıma yetmeyişindendir,..

Murat Ali Akdağcık
1970 MERSİN

Çevrimdışı Mehmet SERİN

• AvlakForum Üye
  • *
 O0
Teşekkürler beyler yorumlarınız için
2011-2012 sezonunda keklik limit4 idi 2012-2013 sezonda limit 2oldu.2013-2014 sezonunda keklik limiti ya 1 olur yada 0 olur. Bakalım ağustosta göreceğiz limitleri.
http://postimage.org/image/pyfu33bw3/
Mehmet SERİN
1986 MERSİN

Çevrimdışı Hakan KARATAŞ

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
bence busene keklik çok masa başında oturup ava gitmeyen avcılar keklik yokdiyolar
1975 İZMİR