Gönderen Konu: keklik avlamak bir sanattır keklik ile avcı arasında strateji savaşıdır ...  (Okunma sayısı 34220 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimiçi Fatih S.M.YAPAR

• Müdavim Üyemiz
Bu av benim vazgeçilmezim,birçok kişi bıldırcınla falan başlamıştır uçar avına,ben direk keklikle başladım.iyi bir keklik avcısında olması gereken özellikler sırasıyla şunlar;
1-azim
2-kondüsyon
3-sezgi
4-iyi tüfek atmak
5-sana uyabilecek arkadaş
köpeği söylememe gerek yok sanırım.bu sene kekliğin durumu malum,önümüzdeki senelere herkese rasgele.
  • Benelli Bellmonte 1 12 çap 71 cm namlu
  • Mossberg 500A pompalı 12 çap 71 namlu
  • Kral Cara Cara süperpoze 12 çap 71 cm namlu
  • Özhuğlu Alesta çifte 36 çap 71 namlu
  • İngiliz Seter; Şanslı
Tarsus Avcılar Kulübü
Fatih S.M.YAPAR
1976 Tarsus/Mersin

Çevrimdışı Ertan ARIN

Savaş Çetin kardeşim resimdeki gurubun önünde Ramazan killi hocamın solunda bir sarı kafa var ,adı Acar sen çok iyi tanırsın o köpeği.O köpek bende strateji köpekte avcıdada iş var ama eğer dağda bir keklik varsa o Acar'ındır.

Erdal bey,keklikte ekleyeceğim yegane şey aynı yeri tekrardan yavaş adımlarla gezmek.Köpekle iletişim uzun saçma süren tüfek ,keklik çok başka bir av,ama ACAR gibi bir köpek avladığı coğrafyayı çözdümü avı çok zevkli oluyor.

Uzak kokulu bir İngiliz ,browning b25,rc fişek,akıllıca strateji kekliğin korkulu rüyasıdır.
Ertan Arın
1968 Urla İZMİR

Çevrimdışı Ersin TETİK

• Müdavim Üyemiz
Çok güzel anlatmışsıınz .Yaşayarak anlatmışsınız diyebilirim . Elinize emeğinize sağlık .
  • Duetsch Drahthaar
Ersin
1982 KOCAELİ