Gönderen Konu: Avcıların başına gelebilecek kazalar  (Okunma sayısı 1708 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Hakan HEKİM

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Avcıların başına gelebilecek kazalar
« : 22 Kasım 2016, 17:20:36 »
Aramızda yıllarca bu hobiyle uğraşmış tecrübeli avcılar var.Gençlere yol göstermesi için başınıza gelen kaza ve nedenlerini paylaşırmısınız?

Çevrimdışı Emrah KÜÇÜK 34

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ynt: Avcıların başına gelebilecek kazalar
« Yanıtla #1 : 22 Kasım 2016, 20:06:18 »
Basima gelen kazadan ziyade cok yanlis buldugum su iki hareketi soylemek istiyorum.
1-aractan iner inmez veya daha meraya girmeden tüfegin agzina fisegi verip hareket etmek(sanirsin savas alanindayizdada dusmanin nerden cikacagi belli deyil:))
2- avin cikabilecegi esnada atis yapabileceginden emin olmadan emniyeti acip arkadaslarin arasinda hareket etme.(köpek daha yüz metre ilerde domuzun basinda havlarken calilarin arasinda kosturmaya basladigimda yanimda heyecendan hemen emniyeti acip ilerleyen avcilar örnek)
.. büyüğüklerim dahi oluyor bu konularda ikaz etmek zorunda kaldiğim, aliskanlik haline getirmek lazim bunlari
  • armsan phenoma carbon
  • huglu 401a
  • çifsan s.poze
1988 - TOKAT

The following users thanked this post: Mesut ÖZKAN, Hakan HEKİM

Çevrimdışı Mevlüt KÜÇÜK

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #2 : 22 Kasım 2016, 22:34:27 »
Ben çocukken amcamın basına bir olay var. Birkaç arkadaşıyla birlikte köyde atış yaparken tetiğe basıyor fişek patlamıyor. Kısa süre sonra ne olduğunu anlamaya çalışırken fişek patlıyor kendiliğinden. Anlattığına göre iğne kapsüle vurmuş ama patlama sonradan gerçekleşiyor. O sırada iyiki tüfeği yanlış yere doğrultmadım diye şükreder. Bilimsel tarafı nedir bilmiyorum ama daha haftasonu başıma geldi iğne vurdu ama fişek patlamadı ve biraz bekledim öyle kırdım namluyu. Sorun fişekteymiş ama belli olmaz ne olacağı dikkatli olmak lazım bence böyle durumlarda.

The following users thanked this post: Hakan HEKİM

Çevrimdışı Yaşar KÖKÇEN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #3 : 22 Kasım 2016, 22:54:52 »
Tam da şöyle
1980-Antalya

The following users thanked this post: Adem ÖZENEN, Hakan HEKİM

Çevrimdışı Fazlı MORAL

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #4 : 13 Mart 2017, 20:24:26 »
Ben 11 yaşında eski huğlu tek kırma tüfekle başladım ava. Memlekette bütün arazilerin tarlaların etrafı çitle çevrili. 13 yaşında 7. Sınıfta amcama ders çalışmaya gittim sınıf arkadaşımın yanına. Tüfeği de götürdüm. Fındık bahçesinden gittim. Biraz da bizde çalışalım dedik. Birlikte fındık bahçesinden geliyoruz. Bir iki çit geçtik. Eve yaklaştık. Tüfek horozlu horozu kaldirmisim. Her an çulluk, tavşan çıkabilir. Amca oğlu çiti benden önce geçti. Ben yanına ağladım çitin üstünden. Kendim siktigim için atlar atılamaz bir patlama... Benden bir soğuk ter boşaldı. Önümde koca bir çukur açılmış. Ağlayarak soruyorum bir şeyin var mı. Sağa çevirdik sola çevirdik şükür bir şey yok. O günden sonra av kanatlanmadan emniyeti açmıyorum. Alışınca ya kadar bı kaç kuş kaçırdım ama alıştım. Yanıma yakın biri varsa hala rahat tüfek atamam. Herkese kazasız belasız avlar dilerim.
  • huğlu 401A
  • huğlu renova kinetik sistem
  • sarsılmaz concort sport 66 namlu
  • kurzaar
Fazlı MORAL
1973  terme samsun ikamet menemen izmir
Cümleler doğrudur sen doğru isen
Doğruluk bulunmaz sen eğri isen.

The following users thanked this post: Hakan HEKİM