Gönderen Konu: slug fişek mermi hafifletilmesi...  (Okunma sayısı 6168 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Selim UYGUN

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
Ynt: slug fişek mermi hafifletilmesi...
« Yanıtla #25 : 19 Nisan 2017, 12:45:40 »
 :D prima sv çok hızlı bir baruttur  düşük gramaj kullanılır . Hakan bey hem tüfek sizi tepiyor sert olduğudan yakınıyorsunuz  hemde hiç olmayacak trap fişeklerideki en sert hızlı  barutları  artırmaya kalkıyorsunuz  madem artırcaksınız niye hafif fişek peşindesiniz hiç manası yok bence  :D :D :D siz bu işlerle uğraşmayın tüfeğinize kendinize zarar verebilirsiznizi  :D :D :D hazır olarak satılan soft kurşunlardan alın kullanın 12lik  tüfek için  başka yol yok ya daha hafif bir çap 20-28-410   luk kalipreler tercih edin bence :D :D :D

image uploader[/urlsiz hazır satılan bu modelleri kullanın başka bir işe girişmeyin  benden söylemesi :D
[url=http://imgbb.com/]

[/color]

« Son Düzenleme: 27 Nisan 2017, 03:49:01 Gönderen: Selim UYGUN »

The following users thanked this post: Yaşar KÖKÇEN

Çevrimdışı Hakan YENİGÜN

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • tüm üye arkadaşlara sevgiler,saygılar.
« Yanıtla #26 : 19 Nisan 2017, 14:31:34 »
Volkan bey, abi olarak hitap  etmenizden çok memnun oldum teşekkür ederim,1.55 gr olarak doldurduğum fişekte 12 ga 32gr kurşun kullandım bu nedenle fişek şişme yapıp sıkışmış olabilir herhalde çünkü çok zor çıkarabildim. fişekleri  yıldız değilde sıvama olarak yani kovan kenarlarını içeri kıvırarak kapatıyorum.Valla boş kovanlarda herhangi bir deforme görmedim 16 ga kurşunlarda  tam hedefi vurdu hatta  boş kovanlarımı dahi toplayıp yeniden dolduruyorum yanlız poligondan topladığım siyah yaf kovanlar sanırım ince oldukları için ağız kıvırması sırasında buruluyorlar.Ben 1.30 barutla birlikte 12ga 32 gr birkaç tane fişekte doldurdum bunlar atışta bayağı tepiyorlar ama 16ga 23gr fişeklerle atış çok keyifli.Kestiğim kalın saçmalı fişeklerde 1.40-1.45 gr d20 barutu var şimdi  o barutlada 1.30 olarak fişek doldurdum henüz atışa gitmedim bakalım ne olacak.Selamlar,saygılar.
« Son Düzenleme: 19 Nisan 2017, 14:40:55 Gönderen: Hakan YENİGÜN »
  • Zafer PA-08 55 namlu mobil şok pompalı
  • haniç 12 GA 66 namlu çifte
  • Armsan A612W 12 GA slug namlu
Hakan YENİGÜN
1947-İstanbul

Çevrimdışı Hakan YENİGÜN

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
« Yanıtla #27 : 19 Nisan 2017, 14:52:47 »
   Selim bey  boşalttığım trap fişekleri 1.20 barut ile 24gr 7.5no saçma ile dodurulmuştu ben 16ga tek kurşun için 1.30 gr bu barutu kullandım ve atışta hem büyük keyif aldım hemde hedefi vurdum tepme yok denecek kadar azdı,yine aynı miktar barut koyduğum bir kaç fişeğe ise 12ga 32gr tek nkurşun koydum ama tepme çok fazlaydı.Bendeki biraz cahil cesareti işte kendi hesabıma göre deneme yaptım.1.55 barutla doldurduğum fişekte 12 ga kurşun kullandım ve tepmesi aşırı oldu ve boş kovan namluda sıkıştı evde zorlukla çıkarabildim.Şimdi ise yine boşalttığım fişeklerden elde ettiğim d20 barutuyla fişekleri dolduruyorum tabii 16 ga 23gr olarak deneyip göreceğiz bakalım.Selamlar,saygılar.
« Son Düzenleme: 19 Nisan 2017, 14:55:26 Gönderen: Hakan YENİGÜN »
Hakan YENİGÜN
1947-İstanbul

The following users thanked this post: Selim UYGUN

Çevrimdışı Volkan KÖYDEMİR

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #28 : 19 Nisan 2017, 22:21:58 »
Volkan bey, abi olarak hitap  etmenizden çok memnun oldum teşekkür ederim,1.55 gr olarak doldurduğum fişekte 12 ga 32gr kurşun kullandım bu nedenle fişek şişme yapıp sıkışmış olabilir herhalde çünkü çok zor çıkarabildim. fişekleri  yıldız değilde sıvama olarak yani kovan kenarlarını içeri kıvırarak kapatıyorum.Valla boş kovanlarda herhangi bir deforme görmedim 16 ga kurşunlarda  tam hedefi vurdu hatta  boş kovanlarımı dahi toplayıp yeniden dolduruyorum yanlız poligondan topladığım siyah yaf kovanlar sanırım ince oldukları için ağız kıvırması sırasında buruluyorlar.Ben 1.30 barutla birlikte 12ga 32 gr birkaç tane fişekte doldurdum bunlar atışta bayağı tepiyorlar ama 16ga 23gr fişeklerle atış çok keyifli.Kestiğim kalın saçmalı fişeklerde 1.40-1.45 gr d20 barutu var şimdi  o barutlada 1.30 olarak fişek doldurdum henüz atışa gitmedim bakalım ne olacak.Selamlar,saygılar.
Abi eğer 1,4-1,50 g olan 32 g fişeklerdeyse bence de D20 olması muhtemel. Onun 1,30 gramını alıp 28 gram (12 Ga) kurşun için kullanırsanız güzel olacağını düşünüyorum ama 23 g kurşunla kullanırsanız tepmesi beğendiğiniz kurşundan bile daha yumuşak olacağını düşünüyorum. Fakat belki biraz pislik bırakabilir, özellikle soğuk havalarda.

Çok kısa sürede her şey yerine oturdu gibi. Güzel vakit geçirmenizi dilerim. Saygılarımla..
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

The following users thanked this post: Selim UYGUN

Çevrimdışı Hakan YENİGÜN

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
« Yanıtla #29 : 20 Nisan 2017, 12:36:52 »
   merhaba volkan bey sizin tavsiye ettiğiniz gibi 1.30 d 20 barutu ile 23gr 16ga özkara tek kurşunu ile 54 adet fişek doldurdum henüz deneme atışı yapmadım,daha evvel doldurduklarımda zaten prima-sv barutu ve 16ga 23gr tek kurşundu yaptığım atışlarda mükemmeldi,size çok teşekkür ediyorum verdiğiniz tavsiyeler için.Selamlar saygılar.(fişek bozarak yapılan dolumlar bayağı pahalıya maloldu ama iki bayiden sterling barut sözü aldım,bakalım alabilirsem yine sizinle paylaşırım ürettiğim mamülleri,bu arada ilk defa doldurduğum fişekleri zafer pa-08 pompalı tüfeğime yeni yaptırdığım slug namlusuyla attım,24 atıştan sonra namlu çok temizdi herhalde kurşun namluya değmediği içindir.

« Son Düzenleme: 20 Nisan 2017, 12:53:12 Gönderen: Hakan YENİGÜN »
Hakan YENİGÜN
1947-İstanbul