Gönderen Konu: Sibergun X-speed 4.55 Havalı Tüfek Mermi Seçmi  (Okunma sayısı 2478 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı İbrahim MAHİR

• AvlakForum Üye
  • *
Sibergun X-speed 4.55 Havalı Tüfek Mermi Seçmi
« : 19 Şubat 2015, 16:46:17 »
Selamlar.
Bu aralar bi havalı tüfek merakı sardı hayrolsun. :) Amatörlüğü atana kadar Sibergun X-Speed 4.5 mm bir tüfek aldım. Standart sivri uçlu bir mermi kullandım ve sıfırlamada sonuç alamadım. İlk 10 metre de dahi mermide savrulma oluyor. Yeni başladığım içinde mermi konusunda ve de tüfeğin namlu çıkış hızı vs gibi konularda da pek bilgi sahibi değilim. Yardımlarınızı bekliyorum. Teşekkürler.
İbrahim MAHİR
1989 NAZİLLİ
   ....NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE....

Çevrimdışı İbrahim MAHİR

• AvlakForum Üye
  • *
Ynt: Sibergun X-speed 4.55 Havalı Tüfek Mermi Seçmi
« Yanıtla #1 : 03 Mart 2015, 16:03:25 »
Duyarlılığınız ve yardım severliğiniz için çok teşekkürler. Gerçekten çok yararlı ve paylaşımcı bi toplumuz. Hangi cevabı okuyacağıma şaşmış durumdayım. Havalı merakım kat be kat arttı sayenizde  ;) Saygılar. 
İbrahim MAHİR
1989 NAZİLLİ
   ....NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE....

Çevrimdışı Yaşar KÖKÇEN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
1980-Antalya

Çevrimdışı Ömer ÇELEBİ

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ynt: Sibergun X-speed 4.55 Havalı Tüfek Mermi Seçmi
« Yanıtla #3 : 04 Mart 2015, 01:32:39 »
Selamlar.
Bu aralar bi havalı tüfek merakı sardı hayrolsun. :) Amatörlüğü atana kadar Sibergun X-Speed 4.5 mm bir tüfek aldım. Standart sivri uçlu bir mermi kullandım ve sıfırlamada sonuç alamadım. İlk 10 metre de dahi mermide savrulma oluyor. Yeni başladığım içinde mermi konusunda ve de tüfeğin namlu çıkış hızı vs gibi konularda da pek bilgi sahibi değilim. Yardımlarınızı bekliyorum. Teşekkürler.

İbrahim bey, kısa ve orta mesafede isabetli atışlar için için sivri uçlu saçma yerine düz veya paraşüt saçma tercih edin. Tüfeğinize uygun saçmayı bulana kadar bir hayli uğraşmanız gerekebilir. Ben size Jsb  exact veya h&n önerebilirim Gamo da biraz daha uygun bir seçenek olabilir. Pro magnum ve hunter serilerinin grupmanı tatmin edici.

1984 Ankara