Gönderen Konu: Canakkale havalı tüfek  (Okunma sayısı 5493 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Can AKGÜN

• AvlakForum Üye
  • *
  • Hayattan uzaklaşmak gerek bazen
Canakkale havalı tüfek
« : 26 Ağustos 2013, 14:05:11 »
Öncelikle herkese ıyı günler diliyorum av merak ve arzumu yeni kesvettim ancak siz buyuklerim ağbilerime sormak istediğim birsey var havalı tüfekle avlanılabilirmi ve bu çanakkalede yapılabilirmi yardımlarınız için şimdiden saolun dediğim gibi gayet acemiyim
1994 İSTANBUL A Rh + gitar oğretmeni ve kalıpçı

Çevrimdışı B.Ulaş EREN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ynt: Canakkale havalı tüfek
« Yanıtla #1 : 26 Ağustos 2013, 14:09:00 »
guzel kardesim avicilik belgeni alirsin pulunu vergini yatirirsin ondan sonra guzel guzel avlanirsin havali tufekle avlanin ne kadar mantigi  olur icinde ki arzuyu pek tatmin etmez
  • D.K MAYA
ULAŞ EREN
Antalya / konyaaltı

Çevrimdışı Can AKGÜN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #2 : 26 Ağustos 2013, 14:16:01 »
Ağbi gerçek bi tüfeğe geçmek istemiyorum açıkçası önce deneyim kazanmak istiyorum bide mali sebepler var biraz malum şuan en güçlü havalı 400-500 tl ye alınıyor maksadım biraz kuş vurmak sabit hedeflerde iyiyim maksadım hareketli hedefler ancak bir belgeye tağbi olduğunu bile bilmiyordum araştırıp o belgeyi çıkartırım çok teşekkürler  :)

Çevrimdışı B.Ulaş EREN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #3 : 26 Ağustos 2013, 14:20:04 »
yalniz guzel kardesim sen sabit hedefte ancak serce vurabilirsin tutupta culluk bildircin uveyik yapamazsin serceye yazik edi yok budu yok bide ormanci amca seni yakalarsa maddiyatin o zaman asilmaz hal alir ben belgeli ve vergiye tabi bi avci olarak senin bu durumuna peok acikcasi sicak ve olumlu tarafta degililim ....
  • D.K MAYA
ULAŞ EREN
Antalya / konyaaltı

Çevrimdışı Can AKGÜN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #4 : 26 Ağustos 2013, 14:25:34 »
Amacım hareketli hedef vurmak zaten ağbi ancak sanırım aynı endişeleri paylaşıyoruz bi havalı tüfek kuşa acı cektirmeden öldürebilirmi en kötü ihtimalle cansız hedeflere devam ederken bi tüfek alıp onunla avlanmak ancak dediğim gibi şuan ordek bıldırcın gibi avlarada geçmek istiyorum bide oğrenciyim yemeğimi avlamak her acıdan faydalı olacak  :D

Çevrimdışı Gökhan KARABIYIK

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #5 : 26 Ağustos 2013, 14:30:36 »
havalı tufekle avlanmak yasaktır pcp tufeklerle yurt dısında domuz avına kadar bır cok av yapılmaktadır ama turkıyede yasaktır  suan orrta derecede bır pcp ıle 50-80 metre menzılden rahatlıkla tavsan ordek-culluk vb hayvanlar vurula bılır modarator de takılırsa(susuturucu) yanındakı hıcbır hayvan farkına bıle varamaz
Gökhan KARABIYIK/ERZURUM
benım kangalLım...

Çevrimdışı Can AKGÜN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #6 : 26 Ağustos 2013, 14:34:05 »
Okuduğum kadarı ile hatsan 125 sniper çok etkiliymiş ancak hakda veriyorum yasak olmasına sadece hayvanlara acı çektirmek için kullanacak insanlar çok fazla belki korucu anlayışlı dır çanakkalede onun rızasını almaya çalışırım yardımlarınız için çok teşekkürler  :)

Çevrimdışı Alkan YOKSUL

• Forum Yönetici
  • NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE
« Yanıtla #7 : 26 Ağustos 2013, 14:36:14 »
MAK KARARLARINA GÖRE HAVALI TÜFEKLERLE AVLANMAK YASAKTIR.

http://avlakforum.com/forum/mak-kararlari-av-haberleri-avlak-bilgileri/merkez-av-komisyonu-2013-2014-resmi-gazete-de/msg1140166/#msg1140166

MADDE 9 – (1) Yasaklanan araç, gereç ve avlanma esasları;

a) Namlu hariç haznesi iki fişek alacak şekilde sınırlandırılmamış otomatik, yarı otomatik pompalı vb yivsiz av tüfekler ile havalı tüfek ve tabancalar, canlı mühre ve çığırtkanlar, mekanik, elektronik hareket kabiliyetine sahip mühreler ile uçurtma şeklindeki mühreler, elektronik görüntü büyültücü veya görüntü değiştiriciden oluşan gece avı cihazları (gece nişan alma ve görüş dürbünleri) avlanma araç ve gereci olarak kullanılamaz. Ses ve rüzgarla suda hareket eden basit yapıdaki mühreler ile hayvan sesi çıkaran nefesli düdükler avlanmada kullanılabilir.

Avlanma amacı dışında da olsa canlı mühre ve çığırtkanlar, avlaklarda vasıta içinde ve açıkta her ne koşulda olursa olsun bulundurulamaz.
  • Baikal IZH27EM1C Nikel
  • Stoeger M3000
  • Kurzhaar/Dişi
28.02.1969 EŞME/UŞAK

Çevrimdışı Can AKGÜN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #8 : 26 Ağustos 2013, 14:42:46 »
Teşekkürler bilgi için peki bitüfek almak istesem herseyi ile bana ne kadara mal olur o konudada bilgi alabilirsem çok sevinirim ruhsat vs maliyeyleri konusunda bilgim yok

Çevrimdışı B.Ulaş EREN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #9 : 26 Ağustos 2013, 14:45:11 »
alkan abi sana yardimci olmus zaten bide siteyi gezersen her sekilde her yonuyle yardimci olunacaktir hayirli gunler
  • D.K MAYA
ULAŞ EREN
Antalya / konyaaltı

Çevrimdışı Can AKGÜN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #10 : 26 Ağustos 2013, 14:52:05 »
Aranıza yeni katıldım o nedenle daha yeni yeni araştırıyorum içerikleri malum ziyaretçi iken çok sayfa görüntüleyemiyorum ancak gerçekten çok faydalı bi forum

Çevrimdışı Gökhan KARABIYIK

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #11 : 26 Ağustos 2013, 14:54:46 »
MAK KARARLARINA GÖRE HAVALI TÜFEKLERLE AVLANMAK YASAKTIR.

http://avlakforum.com/forum/mak-kararlari-av-haberleri-avlak-bilgileri/merkez-av-komisyonu-2013-2014-resmi-gazete-de/msg1140166/#msg1140166 av ıcın kullanmayacaksan at44 long yada bt65 long tan baska hatsanın etkılı pcp tufegı yok kurmalıda dedgın tufek ıdare eder katagoride

MADDE 9 – (1) Yasaklanan araç, gereç ve avlanma esasları;

a) Namlu hariç haznesi iki fişek alacak şekilde sınırlandırılmamış otomatik, yarı otomatik pompalı vb yivsiz av tüfekler ile havalı tüfek ve tabancalar, canlı mühre ve çığırtkanlar, mekanik, elektronik hareket kabiliyetine sahip mühreler ile uçurtma şeklindeki mühreler, elektronik görüntü büyültücü veya görüntü değiştiriciden oluşan gece avı cihazları (gece nişan alma ve görüş dürbünleri) avlanma araç ve gereci olarak kullanılamaz. Ses ve rüzgarla suda hareket eden basit yapıdaki mühreler ile hayvan sesi çıkaran nefesli düdükler avlanmada kullanılabilir.

Avlanma amacı dışında da olsa canlı mühre ve çığırtkanlar, avlaklarda vasıta içinde ve açıkta her ne koşulda olursa olsun bulundurulamaz.
Gökhan KARABIYIK/ERZURUM
benım kangalLım...