Gönderen Konu: Gun Trade World dergisinin Yıldız Silah Hakkındaki İncelemesi  (Okunma sayısı 2293 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Halil KARA

• AvlakForum Üye
  • *
Merhaba değerli dostlar.

İngiliz, Gun Trade World dergisi ocak 2014 sayısında, Yıldız Silah Sanayi hakkında inceleme yazısını paylaşıyorum.

Dergiyi orjinal diliyle okumak için aşağıdaki linke tıklayıp 22-23-24. sayfalarına göz atabilirsiniz.
http://content.yudu.com/Library/A2krnx/GunTradeWorldJanuary/resources/index.htm?referrerUrl=

Yazının kısa çevirisi;

Olağan üstü detaylar, orijinal tasarım, en iyi ceviz ağacından yapılmış dipçikler, bunlar bir çok kişinin bütçesini aşan özellikler.
Yıldız Silah seri üretim tüfekleri ile silah ticaretinde büyük etkiler yapmıştır.

Burdur’da 28.000 metre kare lik alanında kurulu 200 çalışanı olan ve Dünya çapında tanınan Yıldız Silah çok iyi kalitede silahları çok uygun fiyatlara sunmaktadır.

Yıldız Silah tüm ürünlerini son teknoloji makinelerde yüksek hassasiyet ile üretmektedir.
Son teknoloji CNC makinler CAD-CAM sistemleri sayesinde ürünlerini en iyi hassasiyet oranları içinde üreterek montaj hattında hiçbir eğe işlemine gerek duymamaktadır.

Büyük bir çoğunlu ihraç edilmek üzere 70 farklı modelde yılda 45.000 adetlik üretimi ile her avcı kendine göre bir silah bulabilmekte.

Yönetim kurulu başkanı Adem Kuzu 70 farklı ülkeye ihracat yaptıklarını en büyük pazarlarının Amerika olduğunu ve 15 yıldır Amerika ya silah ihraç ettiklerini belirtti ve Amerikan avcıları tarafından silahlarının çok beğenilmesinin nedeninin Amerikan avcı ve atıcılarının fiyatına göre silahın kalitesinin ne kadar iyi olduklarını bilmesi olduğunu söyledi.

Yıldız firması Osman Kuzu tarafından 1972 de kurulmuş olup ilk 15 yıl boyunca küçük bir atölye de sadece çifte av tüfekleri üretmiştir. 1990 larda otomatik av tüfekleri üretmeye başlamış ve 1994 – 1997yılları arasında savunma sanayisi için bazı parçalar üretmişlerdir. İlk ihracat yaptıkları 1997 yılı bir dönüm noktası olmuş ve sürekli büyüme ile bugünlere gelmişlerdir.

Firmanın en büyük avantajlarından birisi, en küçük parçadan en karmaşık parçaya kadar, tüm parçaların kendi bünyelerinde üretilmesi ve her bir parçanın kalite kontrolünü kendileri kontrol edebilmeleridir.

Adem Kuzu, silahların önce tasarımlarının yapıldığını daha sonra bunlara ait detaylı teknik çizimlerin çizildiğini, üretim aşamalarının belirlendikten sonra üretime başladıklarını ve üretilen her bir modelin 1.600 bar fişekler ile test edilerek fabrikadan çıktığını belirtti.
Yıldız silahlarının en etkileyici yönlerinden biriside kullanmış oldukları dipçikler. Bu kalitede dipçikleri çok pahalı üst sınıf silahlarda görmekteyiz.
En çok satan modelleri, SPZ ME Special, Elegant A3 TE ve yarı otomatik modelleri. Bünyesinde barındırdığı 70 farklı model ile her türlü isteği ve talebi karşılayabilecek durumdalar.

Halil KARA
1987 BURDUR
Yıldız Silah Paz.
www.yildizsilahpazarlama.com

Çevrimdışı Fatih KARAKOÇ

• AvlakForum Üye
  • *
bir ata kullanıcısıyım.ama kesinlikle 3 tüfegim yıldız olacak.insallah dahada iyilere gidecegine inanıyorum.yolunuz acık olsun...ve umararım diger türk markalarınında bu sekilde yurt dısından övgü ile yorumlarını görürüz.
bu silah sanayi-oto sanayi daha niceleri uzayan kol bizden yana.
  • Ata mp bore poze
  • Beratta 1200 gs
  • Belçika çifte 16 call

Çevrimdışı Mahmut ÇETİN

• Müdavim Üyemiz
  • Böyle Bir Kara Sevda...
Ynt: Gun Trade World dergisinin Yıldız Silah Hakkındaki İncelemesi
« Yanıtla #2 : 08 Şubat 2014, 03:08:46 »
Ben 2012 yılında büyük bir hata yapıp tüfegimi yenileme maksadıyla yıldız pozemi sattım. Planladıgım maddi duruma ulasamayınca farklı bir marka çifte aldım ama agır olmasından dolayı pek ava götürmedim. Şimdi keşke pozemi satmasaydım diyorum. 2014 yılı için Allah nasip ederse enjektörlü olmadı enjektörsüz bir yıldız çifte almak istiyorum. Benim yıldızdan bazı beklentilerim var onları belirtmek istedim: 1- çifte ve pozelerde yumurta kabze dedigimiz kundak modelininde olması 2- pozelerin alt modellerinde de lpa renkli arpacık olması 3- pozelerde namlu üzerindeki askı aparatının cıkmasıyla ilgili bir çözüm bulunmasını tüm kullanıcı ve yeni müşterileriniz adına istiyorum. Saygılarımla   
1981 Burdur
EY RABBIM
IMAN ILE ÖZÜMÜZÜ, HAYAT ILE YÜZÜMÜZÜ 
EDEP ILE SÖZÜMÜZÜ, KUR'AN ILE ÖMRÜMÜZÜ HAYIRLI EYLE

Çevrimdışı M.Ali AKDAĞCIK

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ynt: Gun Trade World dergisinin Yıldız Silah Hakkındaki İncelemesi
« Yanıtla #3 : 08 Şubat 2014, 13:20:14 »
 yıldız övgüyü hakeden yerli firmalarımızdan,
tüm çalışanlara ve sahibine bu yolda üstün başarılar temenni ediyorum.
  • TURKUAZ HK 11, OTOMATİK, 4+1, 12 CAL. 65 CM.
  • LAZER TEK KIRMA, 36 CAL. 65 CM.
İnsanlara hoşgörülü tavrım , bildiklerimin yanılgılarıma yetmeyişindendir,..

Murat Ali Akdağcık
1970 MERSİN