Gönderen Konu: Tüfek ustası Ramazan Aknarçay mı? Aman!  (Okunma sayısı 21709 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Tunç GEÇGİL

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • 1978 / BURSA
Ynt: Tüfek ustası Ramazan Aknarçay mı? Aman!
« Yanıtla #25 : 26 Mart 2016, 23:24:09 »
ben Ramazan usta ile para konuşmadım.
350-450 gibi tutar dedi tamam dedim o kadar ne kargo masrafı konuştum
ne başkabişey hatta lazımsa ön ödeme yapabilirim dedim kim öle kim kala bitince alırız dedi.
bu kadar. Şimdiye kadar hiç bana yaptığı işte nokta kadar kusur görmedim.

tabiki para verince hesap sorma hakkınız olacak ama usta benim tüfeğimle uğraşırken
sürekli arayıp ustanın işini aksatmanız da dikkat kaybına neden olabilecek. benim tüfeğimi geciktirecek
aksatacak 1 tane işle uğraşan biri değilki aynı anda belki günde 10-15 tüfekle uğraşıyor
demek istediğim bu emanet ettinizmi gözünüz arkada kalmasın.

düşünsenize önünüzde büyüteç gravür yapıyorsunuz el kaldırmamanız gerekiyor.
orada telefon çalıyor, bi daha çalıyor, çalıyorda çalıyor. elini kaldırsa bu sefer gravürünü yaptığı adam
diyecek bu nasıl gravür.
« Son Düzenleme: 26 Mart 2016, 23:28:44 Gönderen: Tunç GEÇGİL »
1978 Bursa
Bir aptalın hatasını düzeltmeye kalkmayın, sizden nefret edecektir. Bir bilgenin hatasını düzeltin, size minnettar kalacaktır.

Çevrimdışı Gürsel KARABAY

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #26 : 27 Mart 2016, 00:05:39 »
Ticarette tek adam olmadan para kazanılmıyor. Tek adamlığında gelip dayandığı nokta bu durum işte , aldığın işleri yetiştiremediğin hatta baştan savdığın günler oluyor. Avlak takipcilerinden yediğin ekmeğin yanında bu tarz kötü referanslarda ticaretine zarar verebiliyor. Hem Ömer bey için Hemde Ramazan Usta için üzüldüm fakat avrupa tüfek alınca maalesef fabrikalarla değil ufak atölyelerde ticaret döndüren ustalara mecbur kalıyorsunuz.
  • Ata Neo 12
  • Akdaş 412 L
  • Pointer , 13 adet Setter Della Bassana
1971 istanbul

The following users thanked this post: Sefa GÖKÇE, Engin TARHAN, Enes Sadık BALI, Ömer KARABÖRK

Çevrimdışı Hüseyin ÜSTÜN

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #27 : 27 Mart 2016, 11:19:38 »
Ticarette tek adam olmadan para kazanılmıyor. Tek adamlığında gelip dayandığı nokta bu durum işte , aldığın işleri yetiştiremediğin hatta baştan savdığın günler oluyor. Avlak takipcilerinden yediğin ekmeğin yanında bu tarz kötü referanslarda ticaretine zarar verebiliyor. Hem Ömer bey için Hemde Ramazan Usta için üzüldüm fakat avrupa tüfek alınca maalesef fabrikalarla değil ufak atölyelerde ticaret döndüren ustalara mecbur kalıyorsunuz.

Gürsel bey  ^-^
İddia edilen şey sadece sözlü beyan la mevcut
kesin kanaat vermek için erken degilmi
yapılan işin resimleri atılsın
resimdeki şekle göre yorum gelir
  • Mertmak MX5 Combo 61cm Slug 71cm mobil şoklu
OSMANİYE / 1980

The following users thanked this post: Sami DURDU

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #28 : 27 Mart 2016, 11:27:49 »
Ben kimseyi suclamadim ülkemizdeki sistemsizligin doğurduğu genel sonuçtan bahsettim öyle yada böyle bir konu açılmış ve insanların aklında acaba sorusunu şu an itibariyle oluşturmuş bulunuyor.

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Ata Neo 12
  • Akdaş 412 L
1971 istanbul

Çevrimdışı Ömer KARABÖRK

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #29 : 27 Mart 2016, 11:55:05 »
Resim görmeden inanmıyorsanız bu forumda bulunmak pek anlamlı gelmiyor bana..
« Son Düzenleme: 27 Mart 2016, 11:57:59 Gönderen: Ömer KARABÖRK »
  • Franchi first class
  • Benelli montefeltro
1986- AFŞİN

Çevrimdışı Hüseyin ÜSTÜN

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #30 : 27 Mart 2016, 11:57:29 »
Ben kimseyi suclamadim ülkemizdeki sistemsizligin doğurduğu genel sonuçtan bahsettim öyle yada böyle bir konu açılmış ve insanların aklında acaba sorusunu şu an itibariyle oluşturmuş bulunuyor.

Gürsel bey  ^-^

sadece işi yapan usta tarafından dem vurmuşsunuz
acaba iş yaptıranın tüfek bilğisi nekadar veya beklentisi ne idi
onu da bilmek lazım

Ömer bey veya Ramazan usta haklı haksız diyemiyorum
çünkü sadece sözlü beyan var

tüfek tamire gitmeden önceki halinin fotografı
ve tüfek tamirinden sonraki tamir yerinin fotografı
eklenmiş olarak konu açılmış olsa idi acabalar ortadan kalkardı
OSMANİYE / 1980

The following users thanked this post: Uğur KOÇ 72, Yağız KAYA

Çevrimdışı Ömer KARABÖRK

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #31 : 27 Mart 2016, 12:04:08 »
Hüseyin bey bilgimizde avcılığımızda en az sizin kadar iyidir şükür.Geçimini bu işten sağlayan birine haksız yere şerefli bir insan bu isnatları yapmaz.Resimde atmıyorum..Herkese ramazan beyle iyi işler diliyorum
  • Franchi first class
  • Benelli montefeltro
1986- AFŞİN

Çevrimiçi Fatih S.M.YAPAR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #32 : 27 Mart 2016, 12:16:55 »
Ömer bey resim olmadan size inanmamızı istiyorsunuz ama resim olsa daha iyi değil mi?
Sonuçta bir insanın mesleki itibarı sözkonusu...empati yapın resim olmadan bana itibar edin diyorsunuz, ama siz resim atmadan birisinin itibarını sarsıyorsunuz...
Bu sanal alemde ispatı olmayan şeylerin inanılırlığı tabiki sorgulanır atın resimleri bitsin.
  • Benelli Bellmonte 1 12 çap 71 cm namlu
  • Mossberg 500A pompalı 12 çap 71 namlu
  • Kral Cara Cara süperpoze 12 çap 71 cm namlu
  • Özhuğlu Alesta çifte 36 çap 71 namlu
  • İngiliz Seter; Şanslı
Tarsus Avcılar Kulübü
Fatih S.M.YAPAR
1976 Tarsus/Mersin

The following users thanked this post: Tuncay KAHRAMAN, Engin TARHAN, Hüseyin ÜSTÜN, Yağız KAYA

Çevrimdışı Hüseyin ÜSTÜN

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #33 : 27 Mart 2016, 12:26:24 »
Resim görmeden inanmıyorsanız bu forumda bulunmak pek anlamlı gelmiyor bana..

Alttaki resim Yukardaki düzeltme yaptıgınız yazınızın asıl olanı

Sen ilk önce  EDEB DERSİ AL
ve haddini bil

insanların şereflerine haysiyetlerine dil uzatmayacaksın
hayat bir uçkur bir bogaz başı boşluk degildir
Şeref ve haysiyet için can alınır can verilir

bir suçlamada bulunuyorsan ıspatını koyacaksın ortaya
koyamıyorsan konuyu açmayacaksın
OSMANİYE / 1980

The following users thanked this post: Tuncay KAHRAMAN, Osman LİMAN, Enes Sadık BALI, Yağız KAYA

Çevrimdışı Tuncay KAHRAMAN

• Expert Üye
« Yanıtla #34 : 27 Mart 2016, 12:37:28 »
İddia eden iddiasını ispat etmek durumundadır. .
Bu konu herşeyden önce Kul Hakkına dokunmaya başladı..
Eğer fotolar konmayacaksa yapılan şey Dedikodu ve Gıybet ten öteye gitmez..
Bu durumda moderatörümüzden konuyu kaldırmasını rica ediyorum. .
Bu konuyu bu şekilde Ramazan Aknarçay açsaydı tepkim aynı olurdu..
Kimsenin kırmasına ve kırılmasına gerek yok..
Selam ve saygılarımla
Tuncay KAHRAMAN
1976 TAVŞANLI

The following users thanked this post: Ali AKIL, Hüseyin ÜSTÜN, Yağız KAYA

Çevrimdışı Tunç GEÇGİL

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • 1978 / BURSA
« Yanıtla #35 : 27 Mart 2016, 12:49:11 »
Tamam arkadaş lisanda hata yapmış bir şekilde hatasını farketmiş hatasından donmuş.

Omer bey ustayı biz korumuyoruz. Sadece kendisi ile çalıştığımız için yaptıklarını gorduğumuz için şaşırdık ve Ramazan Ustamı yokya ramazan usta öyle şey yapmaz bir yanlışlık vardır diyoruz.

Peki kendisi ile bu durumu konuştunuz mu? Konuşursanız duzeltilebilecek veya beğenmediğiniz kısım varsa mutlaka elinden geleni ardına komaz şeklinde düşünüyorum.

Gursel bey bizim alışkanlığımız karşımızda hep büyük şirketler bekliyoruz. Bu adam usta diyoruz ama ustalığı yanında zanaatkar tekil çalışan biri. Sizin uzumludeki eliniz ayağınız. Tamam bazen ustalık yapıyo bazen ustalık gerektirmeyen sizden aldığı emaneti bir yerlerde yaptırıyor bir kısmını kendi bir kısmını başka yeredenyaptırabiliyor yani tufekçilerin kromcuların parçacıların bol olduğu bir yerde sizin adınıza koşturuyor. Aynı zamanda kendi zanaatınıda yapıyor.

Ben isterdim ki burada bizimle yaptığınız kavgayı onunla verin. Açın çata çat bağırın çağırın işini beğenmediğinizi belirtin ve ona düzeltme imkanı verin. Ama ben 100 liralık bir işle bu ustanın hemen ipini çekip ekmeğini engellemeye çalışmanızdan huzursuz oldum
« Son Düzenleme: 27 Mart 2016, 12:56:49 Gönderen: Tunç GEÇGİL »
1978 Bursa
Bir aptalın hatasını düzeltmeye kalkmayın, sizden nefret edecektir. Bir bilgenin hatasını düzeltin, size minnettar kalacaktır.

The following users thanked this post: Fuat ARANMAZ

Çevrimdışı Alkan YOKSUL

• Forum Yönetici
  • NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE
« Yanıtla #36 : 27 Mart 2016, 14:20:41 »
Ömer Bey açma hakkı olan konuyu açmış. Karşılıklı bayanlarda bulunulmuş. Artık dileyen dilediğine inanır.
Daha fazla kırgınlık olmaması için  konuyu kilitliyorum.
Cevap hakkı olduğunu düşünen Yönetime yazıp konu altına eklenmesini isteyebilir.
  • Baikal IZH27EM1C Nikel
  • Stoeger M3000
  • Kurzhaar/Dişi
28.02.1969 EŞME/UŞAK

The following users thanked this post: Tuncay KANDEMiR, Tunç GEÇGİL

Çevrimdışı Alkan YOKSUL

• Forum Yönetici
  • NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE
« Yanıtla #37 : 30 Mart 2016, 08:34:22 »
Konuyu geç fark ettiğim için yorum yazamadım fakat yönetimden Alkan beyden rica ettim böyle bir esneklik sağladı. Teşekkürler.

Ramazan ustaya senelerdir gerek kendi gerekse çevremdekilerin tüfeklerini gözümüz kapalı güvenle gönderdim hiçbirzamanda sorun yaşamadım bunun hatrına yazmak istedim bende konuya. Ramazan Ustaya türkiyenin her tarafından tüfek geliyo özellikle av sezonu kapanışlarında tüfek yağıyo. Bu kişinin sürekli telefonlara anında cevap verip dakkalarca konuşması ciddi anlamda işlerinin aksaması müşterilerinin mağdur olması demek. Sadece kendi tüfeğimiz var elinde diye değilde daha geniş düşünmek anlayışlı olmak lazım.

Ramazan Ustayı tanımadan önce birçok ustayla işimiz oldu gerek ihtiyaçtan gerek keyfi işlerden. Çok fazlada yanlış işçilik ve fiyat konusunda anlamsız ödemeler yaşadım fakat yinede sonuçta bu o kişinin mesleğidir ekmeğidir diye ağzımızı açıp yazmayı uygun görmedik ki Ramazan Usta gibi bana göre kendsi gibi işin ehli usta bir elin 5 paröağını geçmez Türkiyede oyüzden haksızlık yapıldığını düşünüyorum. Kendisini tanısanız gerek yerli gerek yabancı tüfekler hakkında çok fazla teknik bilgiye sahip olduğunu görürsünüz ve çoğu ustanın uğraşmak istemediği için olmaz diyip geçiştirdiği işlere yaparım diyip giren birisidir.

Tüfeğin rotujunu beğenmedim diye buraya konu açmak üzüm yemek değil bağcıyı dövmektir. Hepimizin arabası var tamponu sürtüp çizdirdiğimiz zaman hangi boyacı rotuj yaparak fabrikadan çıktığı hale getirebiliyo o parçayı komple boyamadan? Yani bir konuda iyi yada kötü konuşuyosak o konuda azda olsa bir teknik bilgimizin olması çok önemli.

• Baikal IZH27EM1C Nikel
  • Stoeger M3000
  • Kurzhaar/Dişi
28.02.1969 EŞME/UŞAK

The following users thanked this post: Tunç GEÇGİL

Çevrimdışı Alkan YOKSUL

• Forum Yönetici
  • NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE
« Yanıtla #38 : 31 Mart 2016, 08:37:45 »
Ramazan AKNARÇAY Usta Cevap hakkını kullanmıştır...

Sayın avlak yönetimi adıma iyi yada kötü açılmış konunun kilitlenmesinden dolayı  size ulaşıyorum . Günlerdir bu konu için sevenler ağırlıklı olarak telefonlar gelmekte ,bir cevap hakkımız elbette var fakat geçmişte av tüfeği hakkında  bu işin mutfağında olan birisi olarak gerek tecrübelerimizi gerekse acizane sektör anlamında doğru bildiğimi yansıtmaya yanlış bilgilendirilenleri işin doğrusu anlamında bilgilendirmeye  bunun için  belli bir mesaiyi gözden çıkarma adına çalıştıksada  üzülerek söyleyeyim bazı hadsizlerin yada google  amcanın söylediklerinin silah gibi hata götürmez bir işte doğru kabul edilerek yorum yapanlara  epeyce  sık rastgelmekten  dolayı amaca hizmet edememekten hatta bu  anlamda  işin kalpkırma  noktasına gelebileceği endişesiyle artık forumlara yazmamaya karar vermim.Bu kararımın hala arkasındayım ne yazıkki zaman beni haklı çıkarıyor.
Hakkımda açılmış bir konuya cevap yazamama durumumu umarım anlattığım kişisel prensiplerim dahilinde dikkate  alırsınız .
Sonuç olarak sizlerden istirhamım  iyi  yada  kötü kişisel sikayetler bölümündeki adıma istinaten açılmış konunun kilitlenmesinin yanlış olduğu konu ben olduğum için eleştirme anlamında  isteyenin istediğini yazabileceği noktasında benim rahat olduğumu belirtmek isterim .Yalnız sizinde malumunuzdurki sadece sözle kişiye birşeyler isnat edilemez . Nasılki iyi yaptığımız işlerde arkadaşlar  resim atıyolarsa kötü olduğu iddia edilen işlerdede resim vs atarak durumun ne olduğunu ispatlamak zorunda olması gerekmektedir diye düşünüyorum .Bu anlamda konuyu kilitlemek yerine konuyla alakalı resim  belge vs istemeli  isnat eden bunları sunamıyorsa gereken cevabı hakkaniyetle sizin vermenizi  beklerdim .Sizden ricam adıma açılan konunun (adım  soyadım geçiyor)kilitinin kaldırılmasıdır .Yanlış olmasın  konuyu kaldırın silin vs  demiyorum .umarım niyetim anlaşılmıştır  çalışmalarınızda kolaylıklar diliyorum  .Sağlıcakla  kalın
Alkan  bey  forum iletişimden gönderemediğim için tuncay hocam ve size bu  şekilde gönderiyorum
  • Baikal IZH27EM1C Nikel
  • Stoeger M3000
  • Kurzhaar/Dişi
28.02.1969 EŞME/UŞAK

The following users thanked this post: Tunç GEÇGİL

Çevrimdışı Alkan YOKSUL

• Forum Yönetici
  • NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE
« Yanıtla #39 : 31 Mart 2016, 08:48:04 »
Ramazan Usta, Yönetim olarak bizlere yaptığın eleştiride haklı olabilirsin.
Ancak, bu tür konularda; genelde konu sonunda, Yönetim olarak bizler günah keçisi ilan edildiğimiz için, şahsen fikir beyan etmemeye ve taraf olmamaya çalışıyorum.
Konuyu kaldırmayı da düşündüm, bu sefer de sizden taraf olmakla suçlanacaktık. Hatta, tecrübeyle sabit, sizden menfaat sağladığımızı iddia edenler bile çıkabilecekti.
Velhasıl, Yönetimde görev alan arkadaşların işi de çok zor.
Yeni oluşumda, Yönetimde görev alacak arkadaşlar, eleştirilerinizi dikkate alacaktırlar. Selamlar...
  • Baikal IZH27EM1C Nikel
  • Stoeger M3000
  • Kurzhaar/Dişi
28.02.1969 EŞME/UŞAK

Çevrimdışı Tunç GEÇGİL

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • 1978 / BURSA
« Yanıtla #40 : 31 Mart 2016, 09:20:01 »
Adam tam mevlana torunu.
Ben olsam haklı olduğuma inanıyorsam valla ağzıma geleni soylerdim

Evet fotoğrafları görelim şimdi.

Ağzına sağlık ustam
« Son Düzenleme: 31 Mart 2016, 09:31:38 Gönderen: Tunç GEÇGİL »
1978 Bursa

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #41 : 31 Mart 2016, 10:40:27 »
Ramazan Usta bu davranisiyla çok doğru bir yaklaşımda bulunmuş. Yalnız kafama takılan soru konuyu açan arkadaş iddialarını gerçekten ispat edebilecekmi edemiyecekse bir özür dileyecekmi. Zira Sadık Akdaş  hakkindada benzer bir konu açılmış ve işin sonunda silahın sahibi konuyu kendisi acmamis olmasına rağmen özür dileyerek konu kapanmisti. 

• Ata Neo 12
  • Akdaş 412 L
1971 istanbul

Çevrimdışı İdris MOĞOL

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #42 : 31 Mart 2016, 16:31:45 »
 A
« Son Düzenleme: 02 Nisan 2016, 15:46:28 Gönderen: İdris MOĞOL »
  • ARMSAN PHENOMA aura 20 ga
  • SARSILMAZ SÜPER VURUCU 0/U
  • GARANTİE CESKA TEK KIRMA
1986 KAYSERİ   / ADANA

Çevrimdışı Güven SARI

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #43 : 31 Mart 2016, 21:31:07 »
Ramazan ustaya ben de daha önce yeni namlu,tamirat boya vs yaptırdım. Tok gözlü ,beyefendi parayla pulla işi olmayan beyefendi bir arkadaştır ,kesinlikle bir yanlış anlama olduğu kanaatindeyim.
Güven SARI
1967 Ordu Fatsa 0 532 455 28 03

Çevrimdışı Metin UÇAR

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #44 : 02 Nisan 2016, 14:34:44 »
Buradan tüm avcı arkadaşlara selamlar konu Ramazan usta bende görüşlerimi bildirmek isterim  kendisine  5 adet çeşitli marka ve model tüfek tamir için gönderdim  hepsi geldiğinde  sıfırından farkı yok idi inanın benim tüfegimmi bu dediklerim oldu  KENDİSİNE  TŞKLER  Olaşmak biraz zor oda çok normaldir arkadaş sekreter degilki usta gürültü içinde çalışıyor ama mutlaka geri dönüş yapıyor  BEN DERİMKİ  KIYMETLİ BİR USTAMIZ BOŞUNA KARALAYIP YOK ETMEYELİM    TÜM USTALARIMIZIN  EMEKLERİNE SAĞLIK
1969 çanakkale

Çevrimdışı Cemal MADEN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #45 : 02 Nisan 2016, 16:12:58 »
Ömer bey başından geçen ve hizmetinden memnun olmadığı Ramazan ustayı(tüfek ustası) burada ki insanlara ,ustanın iyi olmadığını düşündüğü için uyarı niteliğinde bir yorumda bulunmuş.Sonra konuya dahi olan diğer arkadaşlar ustanın aslında iyi bir usta olduğunu belirtiyor.Sonra da Ramazan usta bu konu hakkında cevabını naklettirip paylaşıyor ve bir çok insan Ramazan beye tüfek vb yaptırdığını ve memnun olduğunu yazıyor.Ömer beyden ispat,resim vb istiyorlar.

Kısaca ve kendimce baştan beri okuduğum konuda bende fikrimi paylaşmak istedim
Öncelikle Ömer bey resimleri,tüfeği bayiye geri verdiği için resim çekemediğini yazmış.Evet aslında bu tür forumlarda eğer suçlayıcı veya itibar düşürücü bir durumda ispat gerektiğini, bende düşünüyorum.Fakat Ömer beye inanmayıp resim isteyen arkadaşların da Ömer beyden ispat isterken,Ramazan ustaya yaptırdığı ve memnun kaldıkları tüfeklerin resimlerini ve belgelerini de yayınlamaları gerekir bence.O bakımdan belge isteyen belge sunsun ki,bizin gibi olaya dışarıdan bakanlar ona göre değerlendirsin derim.Kimseyi kırmak için değil,sadece fikrimi paylaşmak istedim.....
  • Hatsan Supreme Combo 61/71
1972 ANKARA (SİNOP)

The following users thanked this post: Ömer KARABÖRK

Çevrimiçi Abdullah ORUÇ

• Müdavim Üyemiz
  • "Yaradılanı Sev, YARADAN'dan Ötürü"
« Yanıtla #46 : 02 Nisan 2016, 19:01:26 »
Ramazan ustayı bilmem kaç defa aramış birinin...

bahsedilen konu için tüfeğin fotoğrafını çekmediğine ve Watsapp'tan Ramazan ustaya fotoğraf atmadığına inanmıyorum. 

Bok atamayınca geri vites yaptığı kanaatindeyim...
  • Armsan Phenemo 28" - 21" Barrel
  • Best Arms 24" Slug Barrel
Abdullah ORUC
 1982 BURSA

"Yaradılanı Sev, YARADAN'dan Ötürü"

Çevrimdışı Tunç GEÇGİL

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • 1978 / BURSA
« Yanıtla #47 : 02 Nisan 2016, 19:05:07 »
hocam yazı yazanların bir kısmı zaten diğer sayfalarda baya resimler göstermişler.
göstermeyenlerde tabiki gösterir.

şu anda da dikkat ederseniz ramazan ustadan kurşun tüfeği 4 konuşuluyor.
serkan ustamın yayınladığı

ramazan ustadan kurşun tüfeği 2 yi ben yayınlamıştım mesela.

ana sayfada arama bölümüne ramazan aknarçay yada ramazan usta diye ayrı ayrı yazıp çıkan sonuçları arkadaşlar inceleyebilir.
baya fazla mevcut. artık resimleri bile kalmamış 2010 a kadar geri gidiyor.

« Son Düzenleme: 02 Nisan 2016, 19:12:53 Gönderen: Tunç GEÇGİL »
1978 Bursa

Çevrimiçi Abdullah ORUÇ

• Müdavim Üyemiz
  • "Yaradılanı Sev, YARADAN'dan Ötürü"
bu adamın ne yapmak istediği konusunda bir fikri olan var mı?

« Son Düzenleme: 02 Nisan 2016, 21:16:42 Gönderen: Abdullah ORUÇ »
  • Armsan Phenemo 28" - 21" Barrel
  • Best Arms 24" Slug Barrel
Abdullah ORUC
 1982 BURSA

"Yaradılanı Sev, YARADAN'dan Ötürü"

Çevrimdışı Tunç GEÇGİL

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • 1978 / BURSA
« Yanıtla #49 : 02 Nisan 2016, 21:21:19 »
ben anlamadım kim ne demedi kim ne dedi.
denenler denmedi mi. denmeyen ne var? ustanın yazısını kim yazdı o zaman.

ben fazladan iletiler mi görüyorum....
1978 Bursa