Gönderen Konu: Lambro Fişek Aldatmacası  (Okunma sayısı 31858 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Soner ANT

• AvlakForum Üye
  • *
Ynt: Lambro Fişek Aldatmacası
« Yanıtla #50 : 13 Temmuz 2016, 12:11:36 »
Resim de görünen barut prima barut mu ?

prima barut 17,88 $
tecna barut  28,00 $
  • Fabarm XLR 5 71 cm 18.7
  • Yıldız SP over under 71 cm Special ME
  • Suhl Bühag Handmade side by side 71 cm
  • Robust 222 side by side 66 cm
Soner ANT
1973 ANTALYA
533 544 44 43

Çevrimdışı Polat OLUR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #51 : 14 Temmuz 2016, 22:45:12 »
zaten ilk tecna ile dolu olan prima daha pahalı idi. 2.sene gelen prima ile doldu.
  • Browning Maxus
  • B.C.Miroku 800 SW Grade 4
  • B.C.Miroku 600
Polat OLUR
1976 İzmir/Bergama

Çevrimdışı Orhan KÖSEOĞLU

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #52 : 18 Temmuz 2016, 01:31:42 »
lambro yu severek kullanıyordum ama artık o da balıkesir pilavına döndü. ithalatçı nerden anlamış çok teptiğini de değişik barutlu ürettirmiş anlamadım. türk avcısı için özel üretim... ne güzel! bu fişek gerçekten yunanistanda mı dolduruldu acaba?
  • vursan 92a
  • phenoma
  • fx017
1974 samsun çarşamba
insan söylediği sözün kefili, söylemediği sözün esiridir.

Çevrimdışı Polat OLUR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #53 : 18 Temmuz 2016, 20:54:32 »
gerçekten sert bir fişekti....ilk sezon kullanıldığında doğal olarak fişek ile ilgili bayilerden bunula ilgili bilhassa ördek avcılarından fişek çok güzel ama sert olarak dönüşler oldu..gayet iyi biliyorum..toptancılar ile bir çok kez görüştüm fişeğin ne olduğunu en iyi bilenlerdenim.Fişek Yunanistan dolumudur...Ayrıca daha önceki üretimlerinde olmayan LAmbro Tordo 30 gram ile Lambro 20 Ga 22 gram fişek bizzat benim  talebimin bile üretici ile konuşulduğu(forumlarda bu konuda eksiklik olduğu böyle bir talebin bulunduğu aktarılmıştır)ithalatçi firma sahibi ile yediğimiz yemekte bana söylenmişti :) Lambro güzel bir marka yerinde bir kombinasyon ile iyi bir fişek bana göre.. KAtalog ve internet sitesinde ne ise o fişek geliyor..bir tek lambro feltro 34 keçe aynı kutu farklı barut ile Türkiye geliyor.Bu fişeği en çok tüketen yöreler var..bu talep onlara göre değerlendirildi.
  • Browning Maxus
  • B.C.Miroku 600
Polat OLUR
1976 İzmir/Bergama

The following users thanked this post: Orhan KÖSEOĞLU

Çevrimdışı Tolga KAAN

• AvlakForum Üye
  • *
  • Kaan Av Malzemeleri
    • Kaan Av Malzemeleri
« Yanıtla #54 : 18 Temmuz 2016, 21:00:23 »
Konu dışı olacak ama son zamanlarda havalı tabanca saçmalarında da hatalı üretimlerin olduğu kutular ile karşılaşıyoruz. Üstelik yerli markalardan.  Yeni de değil, yıllardır iyi bilinen markalar.

İthal fişekleri hiç kullanmadım ama Özkursan ve Bugatti'yi biliyorum bu fişeklerde sıkıntı yaşamadım.
  • Akkar Karatay Pompalı Av Tüfeği
  • Derya MK-10 Vr-101 Yarı Otomatik Şarjörlü Av Tüfeği
  • Kral Azarax Yarı Otomatik Av Tüfeği
1993 - İstanbul

Çevrimdışı Orhan KÖSEOĞLU

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #55 : 19 Temmuz 2016, 23:29:20 »
gerçekten sert bir fişekti....ilk sezon kullanıldığında doğal olarak fişek ile ilgili bayilerden bunula ilgili bilhassa ördek avcılarından fişek çok güzel ama sert olarak dönüşler oldu..gayet iyi biliyorum..toptancılar ile bir çok kez görüştüm fişeğin ne olduğunu en iyi bilenlerdenim.Fişek Yunanistan dolumudur...Ayrıca daha önceki üretimlerinde olmayan LAmbro Tordo 30 gram ile Lambro 20 Ga 22 gram fişek bizzat benim  talebimin bile üretici ile konuşulduğu(forumlarda bu konuda eksiklik olduğu böyle bir talebin bulunduğu aktarılmıştır)ithalatçi firma sahibi ile yediğimiz yemekte bana söylenmişti :) Lambro güzel bir marka yerinde bir kombinasyon ile iyi bir fişek bana göre.. KAtalog ve internet sitesinde ne ise o fişek geliyor..bir tek lambro feltro 34 keçe aynı kutu farklı barut ile Türkiye geliyor.Bu fişeği en çok tüketen yöreler var..bu talep onlara göre değerlendirildi.

açıklama için teşekkür ederim polat bey. sert olduğuna şüphe yoktu. kesinlikle katılıyorum. ama soğuk havalar ve ördek için ideal bir fişekti.
  • vursan 92a
  • phenoma
  • fx017
1974 samsun çarşamba
insan söylediği sözün kefili, söylemediği sözün esiridir.

Çevrimdışı Soner ANT

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #56 : 29 Temmuz 2016, 00:23:04 »
Doğru distribütör müşterisini bilgilendirir , marka algısını bozmaz , bunu müşterilerin istekleri doğrultusunda yaptık açıklaması bariz bir yalan... Bir stıcker yapıştırır barutu yazarsın...
Soner ANT
1973 ANTALYA
533 544 44 43

Çevrimdışı Emrah DOĞAN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #57 : 29 Temmuz 2016, 08:43:52 »
Balıkesir Rastgele'ye gittiğimde lambro fişeklerinden herkes şikayetçi dedim.Bana tam tersi herkesin çok memnun olduğunu söyledi.Bende avlak forumda takip edin anlarsınız dedim.Konuyu geçiştirdi.Keşke değişiklik yapılacağını önce Avlak forumda yazmış olsaydıda bizlerden gelecek olumlu veya olumsuz tepkilere göre hareket etselerdi.Birde yönetimden ricam üye sayımız hakkında bilgi verirmisiniz.Tşk ederim
« Son Düzenleme: 29 Temmuz 2016, 08:47:27 Gönderen: Emrah DOĞAN »
  • Baikal mp 155 max5
  • Albatros alr 19
  • İmpala Plus max 5
  • Ata Neo 12 Ekstra Combo
  • Franchi First Class
Emrah DOGAN
1983 MANİSA/SOMA

Çevrimdışı İdris MOĞOL

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #58 : 29 Temmuz 2016, 09:59:56 »
sevgili @Emrah DOĞAN  bey avlak forum ailesi küçümsenecek gibi bir site değil kesinlikle.

Üye sayısı itibari ile de 20000 kadar üyesi olan bir sitenin üyelerinin görüşlerini  üretici ve ya pazarlamacı arkadaşlar kesinlikle dikkate almalılar.

bu platformda yazılan bir çok konu avcıları özellikle genç arkadaşlarımıza ders niteliğindedir.ve çok üst düzey bilgiye sahip,avcılık ve atıcılık konularında profesyonel insanlar var.bu gerçekler göz ardı edilemeyecek kadar büyüktür.
  • ARMSAN PHENOMA aura 20 ga
  • SARSILMAZ SÜPER VURUCU 0/U
  • GARANTİE CESKA TEK KIRMA
1986 KAYSERİ   / ADANA

The following users thanked this post: Emrah DOĞAN, İlhan GÜNEN, Veli TOKCAN

Çevrimdışı Suat ÇALIŞKAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #59 : 29 Temmuz 2016, 10:12:36 »
Üye sayımız 20814 tür.
Balıkesir Rastgele'ye gittiğimde lambro fişeklerinden herkes şikayetçi dedim.Bana tam tersi herkesin çok memnun olduğunu söyledi.Bende avlak forumda takip edin anlarsınız dedim.Konuyu geçiştirdi.Keşke değişiklik yapılacağını önce Avlak forumda yazmış olsaydıda bizlerden gelecek olumlu veya olumsuz tepkilere göre hareket etselerdi.Birde yönetimden ricam üye sayımız hakkında bilgi verirmisiniz.Tşk ederim
  • HANİÇ ÇİFTE SXS 67.5 cm Mobil şoklu
  • WİNCHESTER SX3 RED PERFORMANCE
  • AKKAR ALTAY COMMANDO 20ga 66cm
İtibar paradan kıymetlidir, değerini bilene

BİGA/1979

The following users thanked this post: Emrah DOĞAN, Ziyaettin AYHAN

Çevrimdışı Emrah DOĞAN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #60 : 29 Temmuz 2016, 10:41:48 »
Tşk ederim Suat bey Maşallah... Üreticiler bu sayıyı dikkate almalı.Örneğin lambro fişekte değişiklik yapmadan önce bu siteden fikir alış verişi yapabilirlerdi.
  • Baikal mp 155 max5
  • Albatros alr 19
  • İmpala Plus max 5
  • Ata Neo 12 Ekstra Combo
  • Franchi First Class
Emrah DOGAN
1983 MANİSA/SOMA

The following users thanked this post: Suat ÇALIŞKAN

Çevrimdışı Soner ANT

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #61 : 02 Ağustos 2016, 21:38:22 »
Biz saygınlığı hak ediyoruz. Sayımız dan dolayı değil ama ... ticari olarak kazanç sağlamak , bir grup yada topluluğu ciddiye almamak ne anlama geliyoru ; bunu taraflara gösterecek kadar bilgi ve paylaşıma inanan bir insanların size vereceği mesajın gücünü görünce anlayacaksınız...
bu 25 $ lık barut yerine 15$ lık barutu koyarak bunu avcılar istedi diye yalanla süslerek bizi buna alet etmeniz kadar terbiyesizce tavır takınarak gösterdiniz. bizde gücümüzü göstereceğiz.Anlayacaksınız...
Soner ANT
1973 ANTALYA
533 544 44 43

Çevrimdışı Bahri TUĞRULTEKİN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVLAKFORUM.COM AVCI FORUMU
« Yanıtla #62 : 02 Haziran 2018, 01:05:48 »
Lambro yetkilileri ile bu fişek hakkında görüştüğümde, Türkiye'deki distiribütör tarafından düşük geri tepme ve ılık iklim koşullarına uygun olmasını istemişler, bu sebeple buna uygun Prima barutu ile doldurduklarını söylediler, fişeğin orjinal olduğunu belirttiler.

Erdem bey acaba distribütör iklim koşullarını düşündüğü için mi ? Yoksa daha hesaplı getirtmek için mi ? Bunu istemiş. ^-^
1983 Akhisar

Çevrimdışı Polat OLUR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #63 : 11 Temmuz 2018, 23:13:38 »
çok sert denildiği için ithalatçi talebi ile dolum yapılan bir fişek... bu yüzden fişeğin rengi bile farklı ..
  • Browning Maxus
  • B.C.Miroku 600
Polat OLUR
1976 İzmir/Bergama

Çevrimdışı Polat OLUR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #64 : 11 Temmuz 2018, 23:20:14 »
lambro babamızın malı değil ama dürüst bir firma...web sitesi derli toplu tam bilgiler veriyor.  birde bu konuda pellagri iyi...diğer firmalara güvenim yok..
  • Browning Maxus
  • B.C.Miroku 600
Polat OLUR
1976 İzmir/Bergama

Çevrimdışı Erkan ÜNAL

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #65 : 12 Temmuz 2018, 11:43:30 »
 Sevgili Avcı Dostlar...
Ülkemizde kolay para kazanmak için ürün taklidi ile ilgili bir sektör de var.... Aldığınız ve bildiğiniz bir marka fişek , yeterli performansa sahip değilse eğer, kusursuz bir taklit üretim olabilir.. Lütfen bu ayrıntıyı da göz ardı yapmayın.. Yeni sezonda hepimize rasgele
  • Alt Üst Çifte 71
  • Slug 61 Y.oto
  • 66 namlu Y.oto
  • 71 namlu Y.oto
  • Alt Üst Çifte 76
Erkan ÜNAL
1969 Orhangazi/BURSA
İkamet- TEKİRDAĞ Merkez

The following users thanked this post: Yaşar KÖKÇEN, Ziyaettin AYHAN

Çevrimdışı Ziyaettin AYHAN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #66 : 15 Temmuz 2018, 11:49:46 »
Sevgili Avcı Dostlar...
Ülkemizde kolay para kazanmak için ürün taklidi ile ilgili bir sektör de var.... Aldığınız ve bildiğiniz bir marka fişek , yeterli performansa sahip değilse eğer, kusursuz bir taklit üretim olabilir.. Lütfen bu ayrıntıyı da göz ardı yapmayın.. Yeni sezonda hepimize rasgele
Erkan Abi zihniyet değişmez kısa yoldan kazananlar var tabi,Türk avcısına itele gitsin nasıl olsa atar, kim bakıcak fişeğe ,bundan 5sene evvel mirage palla solengo tek kurşun aldım orijinali,yine aynı av bayiinde aynı kurşundan istedim 3 ay sonraki aldığım kurşunların aynı kutuda ne kadar farklı olduğunu av bayiinede gösterdim morali bozuldu,ben ne yapıyım dedi,aynı marka fiyatıyla satıp para kazanıyorsun dedim,ve bize merdiven altı tabir ettiğimiz kurşunları satıyorsun dedim,bir daha bu işlere bulaşma deyip çıktım ordan.
1970
Kartepe/KOCAELİ
0531 257 3434
Dost, zor zamanında bulur seni.

The following users thanked this post: Erkan ÜNAL

Çevrimdışı Selçuk KAYGISIZ

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #67 : 15 Temmuz 2018, 17:09:52 »
Ben bu lambro ve sellier bellot fişeklerin aynı kişilerin tezgahindan geçtiğini düşünüyorum.orijinalleri ile alakası yok fişeklerin,bu fişekler sahtecilik sektöründe ki kişiler tarafından ya ülkemizde dolduruluyor ya da yurt dışında,benim şahsi fikrim bu
  • Kral Arms Signatüre I

1984 KIRŞEHİR

The following users thanked this post: Akif ARSLAN

Çevrimdışı Erkan ÜNAL

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #68 : 16 Temmuz 2018, 11:11:44 »
    Ziyaettin Ustam çok detaya inmek istemiyorum, alınanlar olur.... Güneyde sanayisi iyi gelişmiş bir ilimizde merdiven altı imalat olarak pahalı fişeklerin, kutu, baskı, ambalaj dahil, kopyası piyasada kalite fişekleri çürütüyor.... Yerli ürüne geçmemdeki sebeplerden biri de bu idi. Domuz avı için  aldığım 12 ga Wincester breneke kutusu taklit çıkınca, bu işin suyu çıktı dedim... Zuber ve Sterling geçişim böyle oldu.... en azından ne olduğunu biliyorsun.. Mersedes alıyorsun  avda Şahin çıkıyor.... Şahin alınca zaten bu Şahin deyip ona göre gaza basmak en güzeli... Eski yıllardan kalan kalite 50-60 fişeğim var...kıyamıyorum, hiç boşa atmıyorum... Selamlar... tekrar geçmiş olsun..
  • Alt Üst Çifte 71
  • Slug 61 Y.oto
  • 66 namlu Y.oto
  • 71 namlu Y.oto
  • Alt Üst Çifte 76
Erkan ÜNAL
1969 Orhangazi/BURSA
İkamet- TEKİRDAĞ Merkez

The following users thanked this post: Rıza BOZOKLU, Yaşar KÖKÇEN, Doğan ATEŞ, Ziyaettin AYHAN

Çevrimdışı Doğan ATEŞ

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #69 : 16 Temmuz 2018, 12:11:26 »
Merhaba ERKAN Bey,
Sadece ,genel olarak hangi markalara çalışıyor bu uyanık tayfa bilgi verebilirmisiniz ??
Saygılarımla
  • Beretta 686 Silver Pigeon 1
  • Beratta A400 Lite Sentetik
  • İmpala Plus 66
1977 İzmir

Çevrimdışı Fatih ÇAY

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #70 : 16 Temmuz 2018, 12:48:34 »
Birde kutu baskı falan kulaktan duyma mi yoksa bizzat gördünüz? ?
1977 inegöl

Çevrimdışı Erkan ÜNAL

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #71 : 17 Temmuz 2018, 14:11:46 »
    Arkadaşlar taklit piyasası, sürüm talebi ile çalışan , emek hırsızları gurubu...Tüketiciyi kandırıyorlar.. Buradan çok detay yazmak ve konuşmak doğru olmaz kanaatindeyim... Bu durum, günlük hayatımızdaki pek çok üründe mevcut... farkı ancak, kullananlar anlayabiliyor... dış görünümden anlamak zor.. Tabii profosyonel av ile ilgilenmeyen ve sayısal detayları algılamayan arkadaşlarımız bu sektörün en iyi müşterileri... Neticede kendi tercihleri.. Doğan ATEŞ ve Fatih ÇAY kardeşlerimize tavsiyem ;emsalinden ucuz, ehil olmayan kişilerce satılan, ulusal satış yapma yetisi eksik yerlerden ürün alırken dikkat ediniz..
  • Alt Üst Çifte 71
  • Slug 61 Y.oto
  • 66 namlu Y.oto
  • 71 namlu Y.oto
  • Alt Üst Çifte 76
Erkan ÜNAL
1969 Orhangazi/BURSA
İkamet- TEKİRDAĞ Merkez

The following users thanked this post: Yaşar KÖKÇEN, Doğan ATEŞ, Ziyaettin AYHAN

Çevrimdışı Fatih ÇAY

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #72 : 17 Temmuz 2018, 17:51:07 »
Benim alış veriş yaptığım yerler bozkurt av armer seher av Kafkas av kendi bölgemde itimat av gibi sizin yazdıklarınız dan görmüş ve kesin gibi algıladim hem benim hem grupta yazıyı okuyan diğer arkadaşlar faydalanır diye daha aydınlatıcı bilgi istedim ozaman özelden görüşelim daha aydınlatıcı bilgi verirsin iz
« Son Düzenleme: 17 Temmuz 2018, 18:25:21 Gönderen: Fatih ÇAY »
1977 inegöl

Çevrimdışı Polat OLUR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #73 : 02 Ağustos 2018, 22:30:27 »
şu sahte imalatları görebilirmiyiz merak ediyorum
  • Browning Maxus
  • B.C.Miroku 600
Polat OLUR
1976 İzmir/Bergama

Çevrimiçi Mehmet Sabri MUTLUER

• Expert Üye
« Yanıtla #74 : 04 Ağustos 2018, 11:15:51 »
İşte bu yüzden kendi fişeğimi kendim dolduruyorum. Sürpriz yok. Sonuç daha önce denenmiş, ne yapacağı belli.
  • Benelli Supernova
  • Beretta 1301
  • Ata CY Slug
  • Retay Masai Mara
MSM 1948-İzmir