Gönderen Konu: İSPANYADA TAHTALI AVI  (Okunma sayısı 4210 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Emrah AKDENİZ

• Müdavim Üyemiz
  • Hürgeneral ⭐️⭐️⭐️⭐️
İSPANYADA TAHTALI AVI
« : 12 Temmuz 2017, 18:48:41 »
Bu videoyu izleyince paylaşmak istedim  ^-^
Benim sevdiğim tarzda avlıyorlar. Güzel bir av videosu olmuş..
Bunları izledikçe kurtlar kımıldanıyor valla özledim yalan yok ::)
İyi seyirler..

• Akdaş Kuntor 312 SE
  • Huğlu 104A
  • Huğlu Renova
  • Huğlu 202B
  • Özkanlar FX12
Samsun / 1986

Çevrimdışı Tuncay KAHRAMAN

• Expert Üye
Ynt: İSPANYADA TAHTALI AVI
« Yanıtla #1 : 12 Temmuz 2017, 19:19:36 »
Emrah bey kardeşim paylaşım için teşekkür ederim..
Fena halde avsadığımız şu günlerde iç çekip durmaktan yorulduk, ilk üveyik pikesiyle Allah'ın izniyle gam tasa kalmaz bizde, son iki yılda tahtalı azdı İnşallah bol olurda keyfince fişek atarız..
Tuncay KAHRAMAN
1976 TAVŞANLI

The following users thanked this post: Emrah AKDENİZ

• Expert Üye
« Yanıtla #2 : 12 Temmuz 2017, 19:21:07 »
Bu arada bazı ülkelerde Tahtalı Pest sınıfında tarım zararlısı kabul edildiğinden 12 ay avı açık, bazı ülkelerde de Ağustos'ta üveyikle açılıyor sezonu..
Tuncay KAHRAMAN
1976 TAVŞANLI

Çevrimdışı Emrah AKDENİZ

• Müdavim Üyemiz
  • Hürgeneral ⭐️⭐️⭐️⭐️
« Yanıtla #3 : 12 Temmuz 2017, 20:09:59 »
Tuncay Hocam, inşallah tahtalı avınız bu sezon güzel olur, Samsun tarafına yolunuz düşerse herzaman beklerim ^-^

Üveyik avını şöyle doya doya yapmak nasip olmadı henüz. Sezon başlarında numunelik 1-2 tane alabiliyorum, o da denk gelirse tabi  ::)
Seneye tarlaya ayçiçek ekme niyetim var  :D
Bu yıl Şevki kardeşim davet etti, nasip olursa güzel bir av yaparız inşallah..

Tahtalının, bazı ülkelerde tarım zararlısı olarak avlandığını duymuştum.. Özellikle İngiltere ve İspanyada oldukça fazla sayıda varmış.
Paylaştığım video, sanırım yaz avı. İzlerken kendim av yapıyormuş gibi hissettim  ^-^ O grupların geçişini izlemek arada bir atış yapmak büyük keyif gerçekten. Mühreyle av yapsam belki bukadar zevkli olmaz..
Onlarda limit olayı da yok galiba, varsa bile bizimki gibi komik sayılar değil en azından. :-\
Bu yıl lütfedip 3 ten 4 e çıkardılar, nasıl sevindim anlatamam..!
  • Akdaş Kuntor 312 SE
  • Huğlu 104A
  • Huğlu Renova
  • Huğlu 202B
  • Özkanlar FX12
Samsun / 1986

Çevrimdışı Ramazan YILDIZ 20

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #4 : 12 Temmuz 2017, 22:25:44 »
Bizdeki tarıma domuz dışında bir şey zarar veremez. O kadar kimyasal ilaç kullanmaya kuş mu kalır.
  • Stoeger m2000 2012 model standart combo
  • sarsılmaz sp-flash 86
  • Huğlu Çifte
  • English Pointer
1990 DENİZLİ
Karavanacı Avcı

The following users thanked this post: Necdet GÜNEY, Ömer ÖZSOY, Emrah AKDENİZ

• Expert Üye
« Yanıtla #5 : 12 Temmuz 2017, 22:53:37 »
Nazik davetin için teşekkür ederim, İnşallah her bölgede bol olur kuş.
Tuncay KAHRAMAN
1976 TAVŞANLI

Çevrimdışı Bilal AYDIN

• Müdavim Üyemiz
  • AVLAKFORUM.COM AVCI FORUMU
« Yanıtla #6 : 12 Temmuz 2017, 23:17:14 »
Emrah bey bizdede sizin kadar ördek olsa keşke bol bol.tahtalı güzel vardı geçen sezon gerçi bütün avlar boldu.ama bende bek avı yapıyorum mübarek hayvan bi hafta süper geçiyor diğer hafta uzaktan seyrettiyor  :)
1988-Denizli

Çevrimdışı Emrah AKDENİZ

• Müdavim Üyemiz
  • Hürgeneral ⭐️⭐️⭐️⭐️
« Yanıtla #7 : 12 Temmuz 2017, 23:30:08 »
Emrah bey bizdede sizin kadar ördek olsa keşke bol bol.tahtalı güzel vardı geçen sezon gerçi bütün avlar boldu.ama bende bek avı yapıyorum mübarek hayvan bi hafta süper geçiyor diğer hafta uzaktan seyrettiyor  :)
Bilal Bey bizde ördek yok okadar :) Yani aslında var da, geçen fotoğraf paylaştığım sazlıklara kaçak girsem, yabancı av fotoğraflarında gördüğün yeşil kafalardan yapılmış halkayı yapmak işten bile değil..  ::) Oyunu kuralına göre oynadığımız için sayılar düşük..
Bafrada ördek var, ona da sağlam bir ekip ve ekipman lazım. Sezonda 2-3 kez gidebiliyorum, şansa ördek denk gelirse..
Tahtalı ve çulluk güzel. Meraları da bana yakın. Oyüzden, olana şükür :)
  • Akdaş Kuntor 312 SE
  • Huğlu 104A
  • Huğlu Renova
  • Huğlu 202B
  • Özkanlar FX12
Samsun / 1986

The following users thanked this post: Bilal AYDIN

Çevrimdışı Bilal AYDIN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #8 : 12 Temmuz 2017, 23:59:31 »
Bilal Bey bizde ördek yok okadar :) Yani aslında var da, geçen fotoğraf paylaştığım sazlıklara kaçak girsem, yabancı av fotoğraflarında gördüğün yeşil kafalardan yapılmış halkayı yapmak işten bile değil..  ::) Oyunu kuralına göre oynadığımız için sayılar düşük..
Bafrada ördek var, ona da sağlam bir ekip ve ekipman lazım. Sezonda 2-3 kez gidebiliyorum, şansa ördek denk gelirse..
Tahtalı ve çulluk güzel. Meraları da bana yakın. Oyüzden, olana şükür :)
katılmamak elde değil o paylaştığınız yer çok güzel ördek merası :) ama yinede iki ayaklı tilkiler girerdir oraya.sanırım bafranın hepside açık değil.hayırlısı olsun
1988-Denizli

Çevrimdışı Bilal AYDIN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #9 : 13 Temmuz 2017, 00:03:01 »
Emrah bey birde bu bahsettiğim tahtalılar bir hafta çok güzel çalışıyor başka hafta geçit yerini değiştiriyor acaba Avcı yüzündenmi oluyor adamların afyonu patlamadan pusuya düşürüyoruz  :) yoksa kendi kendime soruyorum beklerken hava akımı tarzında birşeylermi oluyorda başka boğaz lardan geçiyor siz bir gözlem yaptınızmı hiç yada başınıza geliyormu
1988-Denizli

Çevrimdışı Emrah AKDENİZ

• Müdavim Üyemiz
  • Hürgeneral ⭐️⭐️⭐️⭐️
« Yanıtla #10 : 13 Temmuz 2017, 11:41:48 »
@Bilal AYDIN 2 ayaklı tilkilerin girmediği yer yok, belgemle ben bukadar rahat av yapamıyorum valla  :D
Bafra genel avlağını mundar ettiler iyice, göller zaten yasaktı, çeltik tarlalarında geçit yapıyorduk oralar da yasaklanmış.. :-\
Daha ilerisinde serbest sulak bölgeler var ama Bafra genel avlağı kadar verimli değil..

Tahtalının geçiş güzergahı ve yoğunluğu; hava durumu, yemlenme saha keşfi ve avcı faktörüne göre zaman zaman değişebilir.
Benim de başıma geliyor aynı durum :) Mesela sürekli sabah beki yaptığım bir nokta var, bazen hepsi birden o güzergahı kullanıyor, doyasıya seyirlik görüntü ve bol bol fişek atma fırsatı buluyoruz. Ertesi hafta aynı güzergahın 600-700 metre ilerisinden geçiyorlar uzaktan izliyoruz :) Bazen oradan hiç geçmiyorlar, büyük alaylar halinde 2 km öteden öbür güzergahı kullanıyorlar..

Lodoslu sıcak sabahlarda, sık gruplar halinde alçak uçuş ve sorti yaparak geçerler, ayaz sabahlarda bazen alçak bazen yüksek büyük alaylar halinde geçerler.. Kar yağıp havanın açtığı ilk sabah alçak uçuş geçişler olur. Yani bölgeye göre değişebilir ama genelde gözlemlerim bunlar.
Bu kuşun, konakladığı yer ile yemlendiği alan arasında belirli ana güzergahları olur, 2 veya 3 koldan gidiş geliş yaparlar. Bu güzergah değişmez. Sadece 500 m ile 2 km arasında güzergah yolu kayması olur ama ana istikamet hep aynıdır.. Eğer rahatsız edilmezse güzergah üzerinde bulduğu tarlalarda da yemlenir oyalanır.
« Son Düzenleme: 13 Temmuz 2017, 11:47:58 Gönderen: Emrah AKDENİZ »
  • Akdaş Kuntor 312 SE
  • Huğlu 104A
  • Huğlu Renova
  • Huğlu 202B
  • Özkanlar FX12
Samsun / 1986

• Expert Üye
« Yanıtla #11 : 13 Temmuz 2017, 11:50:55 »
Tahtalı'nın yatak ve geçiş güzergahı rüzgara,yağışa,ısıya ve özellikle atışla rahatsız edilmesine göre az çok değişiklik gösterir.En büyük sıkıntı ikindi vakti kuşa yatağı civarında tüfek atmaktır, bu yapıldıktan sonra kuşun merayı terk ettiğini bile gördük!
Ahlaki değerleri olan bir avcı öğleden sonra ikindi avında kuşun yatak yaptığı son noktada tüfek atmaz,atmamalı..
90'lı yıllarda Cihanbeyli Konya bölgesine '' Yüzbinlerle'' ifade edilen miktarda kaz geliyor, herkes az veya çok nasipleniyordu.Projektörle gece başta TERSAKAN gölüne girip kazı yatağında vura vura KAZIN YATAĞINI DEĞİŞTİRTMEYİ BAŞARDI AVCI BOZUNTULARI!
Hayvan artık sığ sularda eylenmemeye başladı, sonrada çekti gitti..
Tuncay KAHRAMAN
1976 TAVŞANLI

The following users thanked this post: Adem KARACAN, Emrah AKDENİZ

Çevrimdışı Emrah AKDENİZ

• Müdavim Üyemiz
  • Hürgeneral ⭐️⭐️⭐️⭐️
« Yanıtla #12 : 13 Temmuz 2017, 11:55:34 »
Kuşun yatağı civarında tüfek atma işini maalesef buralarda da yapıyorlar. Birkaç defa uyardım ama anlayan yok.
Büyük ormanlık alan var etrafı çeltik tarlaları, akşam bekine ördek avı yapmaya gelen avcılar, akşamüstü ormana konmaya hazırlanan tahtalılara geliş yolunda ateş ediyorlar. Kuşlar da haliyle ürküyor tabi. Hangi kuş olursa olsun, gece yattığı veya yemlendiği bölgede rahatsız edildiği zaman orayı terk eder...
  • Akdaş Kuntor 312 SE
  • Huğlu 104A
  • Huğlu Renova
  • Huğlu 202B
  • Özkanlar FX12
Samsun / 1986

The following users thanked this post: Tuncay KAHRAMAN

Çevrimdışı Bilal AYDIN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #13 : 13 Temmuz 2017, 12:58:40 »
Maalesef buralarda da oluyor yatak yerinde atış yapan ve bizzat bildiklerimde var ama adamlar belge aldımı seni beni dinlemiyorlar sonra kul kalmadı deniliyor.benim sürekli sabah beki yaptığım yer vardı oraya da güneş panelleri kurulunca kuş geçiş güzergahını değiştirdi bende bek yerimi biraz öne aldım artık geçen sene nasiplendik çok şükür.sisli sabah havasındaysa güzel alçak uçuş yapıyorlar.ama geçen sene çok kar yağınca kuş alçak yerlerden geçmeye çukur vadilerden yani başladı.ama dikkat ettim banamı denk geldi bilmiyorum kar yoğun yağınca tahtalı geçiş saatini ileri attı saat 8 gibi geçen kuş 10 gibi geçmeye başlıyordu
1988-Denizli

Çevrimdışı Mustafa AYDIN 54

• Müdavim Üyemiz
  • avcılık özgürlüktür.
« Yanıtla #14 : 24 Temmuz 2017, 00:20:35 »
Paylaşım için teşekkürler Emrah bey, sezon açılmadan böyle videoları izlemek biraz sıkıntı yaratoyor, uykular kaçıyor.  :) Bu videoyaradaki avcılardan benim gibi acemi galiba %95 yaralı düşürüyorlar.  :)
  • Franchi Affinity y.oto. 71
  • carizma y.oto. 61-71
  • D. D. Panda
Mustafa AYDIN  1973 SAKARYA

Çevrimdışı Emrah AKDENİZ

• Müdavim Üyemiz
  • Hürgeneral ⭐️⭐️⭐️⭐️
« Yanıtla #15 : 24 Temmuz 2017, 07:46:11 »
Paylaşım için teşekkürler Emrah bey, sezon açılmadan böyle videoları izlemek biraz sıkıntı yaratoyor, uykular kaçıyor.  :) Bu videoyaradaki avcılardan benim gibi acemi galiba %95 yaralı düşürüyorlar.  :)
Acemilikten değil o tüfekler yakmıyor  >:D
Tahtalıyı geçit avında cansız düşürecek şöyle yakkını yıkkını iyi olan tüfek henüz icat edilmedi  ;D
  • Akdaş Kuntor 312 SE
  • Huğlu 104A
  • Huğlu Renova
  • Huğlu 202B
  • Özkanlar FX12
Samsun / 1986

The following users thanked this post: Mustafa AYDIN 54

Çevrimdışı İbrahim YILDIRIM

• AvlakForum Üye
  • *
  • Avcılık Bir Spor değil, Atıcılık Bir Spordur ...
« Yanıtla #16 : 24 Temmuz 2017, 13:08:06 »
Adamlardaki bolluk hat safhaya ulaşmış . Bizim buraların en nadir hayvanı Tahtalıyı kışın yoğun karlı havalarda denk getirirsek ne ala ya değilse çok nadir yolunu kaybetmiş bulursak vururuz .
Bu arada bu videoyu izledikten sonra tüfeğe bakıp iç çektiğini seziyorum nede olsa bütün sezon içindesin olmazsa olmaz
  • SİYAH İNCİ- 4+1 71 cm SABİT FULL ŞOK
  • KRUPP SAUER AYA 71 cm ÇİFT KIRMA 3/1
1986 "SÜRDÜRÜLEBİLİR TAVŞAN VE KEKLİK AVI İÇİN AVA AVCI GİTSİN KÖPEĞE HAYIR"

Çevrimdışı Adem KARACAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #17 : 24 Temmuz 2017, 16:39:46 »
Kuş yataklarını ikindi sonrası ve sabah çıkışında korumaya almalı caydırıcı cezalar olmalı . Romanya da kaz avı yapan arkadaşlar akşam göle giriş yapan kazın yasak olduğunu söylüyorlar. İl dışındaki arkadaşlar her yıl arayıp soruyor. Kaz var mı ne yazık ki yok. Bunda profesyonel hırslı Avcılar ve bilinçsizce yapılan  Cihanbeyli göleti havzayı daralttı. Kaz geliyor . Su içeceği yer olmayınca gidiyor. Aksaray'da da aynı durum . Kırşehir'de kısmen böyle olsada orda biraz daha kaz olduğu söyleniyor. Yani kimse burası kümes demesin yanlış avlanma ve aç gözlülük kuş göç yollarını ve yataklarını değiştirebiliyor. Bir arkadaşım isveçten bana bi fotoğraf gönderdi . İsveçin merkezinde bir gölet parkta binlerce Kanada kazı ve Turna yayılıp dinleniyor. Arkadaşa dedimki kaz ve turnada biliyor İsveç'te hayvan hakları var eliniz mahkum.
« Son Düzenleme: 24 Temmuz 2017, 16:41:19 Gönderen: Adem KARACAN »
  • Huğlu 104 A 76 namlu 1/3
Adem KARACAN
1982 Cihanbeyli   LİMİT VİCDANDIR.  AVCI VİCDANSIZ OLAMAZ.

Çevrimdışı Semih MAVİLİ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #18 : 24 Temmuz 2017, 21:40:11 »

image host

images upload

En üstte yapay göletin görevlisi, yabani ördek ve kazlara ekmek atarken kibarca uyardı, evsel besinlerin yabani hayvanları hasta ettiği,
beslemek istiyorsak, yabani hayvanlar için olan özel yemleri verebileceğimizi nazikçe söyledi. Adamlar şehrin göbeğine yapay gölet yapıyor, gölete yabani kanada kazı gelip yavru yapıyor, yabani ördek ve kazlar insana alışmış kaçmıyor ama insanlarda kuşlara zarar vermiyor. Bizdeki gibi herkesin herşeyi yapma özgürlüğü yok, kural var nizam var,devlet var. Sen istediğin yere park edemiyorsun (geçen park kavgasında 3 kişi öldü Samsunda), istediğin yerde mangal yakamıyorsun, çöp atamıyorsun yani devlet izin verdiği kadar yaşıyorsun. Türkiyede öylemi, istediğin herşeyi yapıyorsun,ne arayan var ne soran, yani biz daha özgürüz batıdan, ama farkında değiliz.
 Allah, İnşaallah bizede bu manzaraları, biz ölmeden gösterir..................
« Son Düzenleme: 24 Temmuz 2017, 21:42:18 Gönderen: Semih MAVİLİ »
  • benelli cordoba
  • beretta çifte
  • benelli super 90
Drsalih Semih mavili
1981
Dostluğumuz ebedidir, menfaate tahvil olmaz, menfaat için dost görünende uzak durmalı.
[/ur

The following users thanked this post: Tuncay KAHRAMAN, İbrahim YILDIRIM, Adem KARACAN, Emrah AKDENİZ

Çevrimdışı Mustafa AYDIN 54

• Müdavim Üyemiz
  • avcılık özgürlüktür.
« Yanıtla #19 : 27 Temmuz 2017, 12:47:57 »
Alıntı yapılan: Emrah AKDENİZ
Tahtalıyı geçit avında cansız düşürecek şöyle yakkını yıkkını iyi olan tüfek henüz icat edilmedi  ;D
[/quote
Emrah bey bey tüfekleri 220 volta bağladım, hepsini şarj ediyorum sezonda iyi yaksınlar diye. :)  ;D >:D
  • Franchi Affinity y.oto. 71
  • carizma y.oto. 61-71
  • D. D. Panda
Mustafa AYDIN  1973 SAKARYA

Çevrimdışı Emrah AKDENİZ

• Müdavim Üyemiz
  • Hürgeneral ⭐️⭐️⭐️⭐️
« Yanıtla #20 : 27 Temmuz 2017, 19:13:33 »
Emrah bey bey tüfekleri 220 volta bağladım, hepsini şarj ediyorum sezonda iyi yaksınlar diye. :)  ;D >:D
:D :D
  • Akdaş Kuntor 312 SE
  • Huğlu 104A
  • Huğlu Renova
  • Huğlu 202B
  • Özkanlar FX12
Samsun / 1986

The following users thanked this post: Mustafa AYDIN 54