Gönderen Konu: ÖZELDEN MESAJLAŞMA  (Okunma sayısı 10733 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Ramazan HAK

• Müdavim Üyemiz
ÖZELDEN MESAJLAŞMA
« : 16 Ocak 2014, 22:37:23 »
özelden bir arkadaşla fikir alışverişinde bulunurken son mesajı gönderemedim ,ve 1 saatte 5 den fazla mesaj  gönderemessiniz gibi bir uyarı aldım..

forum yönetiminden bu sayının daha fazla olmasını rica ediyoruz mümkünse ,,ve bu neden 5 mesaj sınırı getirildi ..şimdiden teşekürler ..
« Son Düzenleme: 16 Ocak 2014, 22:42:55 Gönderen: Ramazan HAK »
Ramazan HAK  1971  ARH+  Muğla

Çevrimdışı Mustafa DEMİRTAŞ

• Müdavim Üyemiz
Ynt: ÖZELDEN MESAJLAŞMA
« Yanıtla #1 : 17 Ocak 2014, 02:12:37 »
ilginç..
1968/amasya-istanbul-sarıyer
Hâlıkın dururken mahlûka tapma,
Şeytana uyup da yolundan sapma.(Lâ Edri)

VEFAT ETMİŞTİR

Çevrimdışı Ramazan HAK

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #2 : 17 Ocak 2014, 07:48:59 »
 hakikaten ilginç ,,hiç bir yöneticide  cevap vermemiş,, :( :( :( :( :(

Çevrimdışı Alkan YOKSUL

• Forum Yönetici
  • NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE
« Yanıtla #3 : 17 Ocak 2014, 09:24:43 »
Ramazan Bey, konu teknik bir konu olup, Tuncay Hoca müsait olduğunda gereken açıklamayı yapacaktır...
  • Baikal IZH27EM1C Nikel
  • Stoeger M3000
  • Kurzhaar/Dişi
28.02.1969 EŞME/UŞAK

Çevrimdışı Ramazan KİLLİ

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #4 : 17 Ocak 2014, 09:34:58 »
hakikaten ilginç ,,hiç bir yöneticide  cevap vermemiş,, :( :( :( :( :(

Adaşım; Konuyu açma tarihin ve saatin,

ÖZELDEN MESAJLAŞMA
« : 16 Ocak 2014, 22:37:23

Alkan Bey in cevaplama tarih ve saati.
Yöneticilerinde işi ve özel hayatı olduğunu unutmamalıyız.

Gönderen: Alkan YOKSUL
« : 17 Ocak 2014, 09:24:43

Yönetimde görev almak istersen seni de aramızda görmek isterim.
Ciddi bir tekliftir :)

Selamlar.
1970 Antalya (İkamet Eşme/UŞAK) 

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #5 : 17 Ocak 2014, 10:31:24 »
evet ramazan top sende :))

VEFAT ETMİŞTİR

Çevrimdışı Tarık ÖSTLÜER

• Onursal Üyemiz
  • zordur dağcı olmak
« Yanıtla #6 : 17 Ocak 2014, 11:12:53 »
Ramazan Abim hayırlı olsun :)
Tarık ÖSTLÜER
1982 MANİSA

Çevrimdışı Ümit TAŞER

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #7 : 17 Ocak 2014, 11:24:48 »
Daha öncede video konusunda bir tartışma olmuştu o konudada yönetimde olmadığım halde haddim olmadan cevap yazmıştım, yine yönetimin işine burnumu sokayım aflarına sığınarak :) Forum sitelerinin host üzerinde belli bir miktar kiraladığı yer vardır, bu siteninde sanıyorum 1000 MB yani 1GB. bizim forumun konu içeriğine ve cevap sayısına bakarsak yaklaşık 15.000 konu 216.000 cevap 16.000 üyesi var yani kabaca 500 MB ye yakın yer kaplıyor zaten host üzerinde. Özel mesajlardaki kısıtlamanın sebebi forumda kullanılacak olan ve herkesin ortak paylaşım noktasını sizin özel mesajlarınızın kaplamaması gereği. Sözlerim lütfen yanlış anlaşılmasın 1 kişiyi hedef alarak yazmıyorum ama özel mesaj kutusu dolu kaldığı sürece bu forumun kotasından gider ve forumun çökmesine sebep olur. 16.000 kişi 3 tane mesaj saklasa 48.000 özel mesaj birde eğer bunun gönderilenleri saklanıyorsa x2=96.000 özel mesaj buda gerçekten gereksiz olan ciddi boyutlardır. Özel mesajlaşma sohbet yeri değildir, farklı anlık sohbet programları var onalrdan kulanmak hem forum hemde sizin için daha iyidir, örneğin skype veya facebook. İşte forumdaki kısıtlamada bu sebeple, yönetici ne olursa olsun kimsenin özel mesaj kutusuna veya yazışmasına müdahale edemeyeceğinden forumun çökmemesi için bu tip bir uygulamaya gidilir.
  • Akkar altay 61slug, 66 seritsiz, 71 seritli
  • Huglu 104A 76cm super poze

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #8 : 17 Ocak 2014, 11:44:21 »
forumu  yormayalım hemen tüm mesajları siliyorum.... :)) :))

VEFAT ETMİŞTİR

Çevrimdışı Ramazan HAK

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #9 : 17 Ocak 2014, 12:33:21 »
 :) eee simdi valla top bende olduguna gore tellefondan glrls yapmak zorunda kaldim..ramazan ve alkan bey evet haklisiniz.
Sanirim acelici davrandim .zizlerden ozur dilerim.aksam mesaji gonderemeyince 5 mesaj sinirinin nedenini ogrenmek istemistim .umit beyin yazdiklarini okuyunca nefrni anlasildi zaten.tesekur ederim hepinize ilginiz icin..telden yazdigim icin bazi harflet yanlis cikmis olabilir

Çevrimdışı Tarık ÖSTLÜER

• Onursal Üyemiz
  • zordur dağcı olmak
« Yanıtla #10 : 17 Ocak 2014, 12:51:20 »
Ramazan abi hala top sende :) :) bende yönetimde olmanı içtenlikle istiyorum ....
Tarık ÖSTLÜER
1982 MANİSA

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #11 : 17 Ocak 2014, 13:24:15 »
:) eee simdi valla top bende olduguna gore tellefondan glrls yapmak zorunda kaldim..ramazan ve alkan bey evet haklisiniz.
Sanirim acelici davrandim .zizlerden ozur dilerim.aksam mesaji gonderemeyince 5 mesaj sinirinin nedenini ogrenmek istemistim .umit beyin yazdiklarini okuyunca nefrni anlasildi zaten.tesekur ederim hepinize ilginiz icin..telden yazdigim icin bazi harflet yanlis cikmis olabilir...

iyi tamamda ciddi yöneticilik teklifi var... cep tel den okunmuyor herhalde.....

VEFAT ETMİŞTİR

Çevrimdışı Fatih TAHIL

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #12 : 17 Ocak 2014, 13:43:58 »
Daha öncede video konusunda bir tartışma olmuştu o konudada yönetimde olmadığım halde haddim olmadan cevap yazmıştım, yine yönetimin işine burnumu sokayım aflarına sığınarak :) Forum sitelerinin host üzerinde belli bir miktar kiraladığı yer vardır, bu siteninde sanıyorum 1000 MB yani 1GB. bizim forumun konu içeriğine ve cevap sayısına bakarsak yaklaşık 15.000 konu 216.000 cevap 16.000 üyesi var yani kabaca 500 MB ye yakın yer kaplıyor zaten host üzerinde. Özel mesajlardaki kısıtlamanın sebebi forumda kullanılacak olan ve herkesin ortak paylaşım noktasını sizin özel mesajlarınızın kaplamaması gereği. Sözlerim lütfen yanlış anlaşılmasın 1 kişiyi hedef alarak yazmıyorum ama özel mesaj kutusu dolu kaldığı sürece bu forumun kotasından gider ve forumun çökmesine sebep olur. 16.000 kişi 3 tane mesaj saklasa 48.000 özel mesaj birde eğer bunun gönderilenleri saklanıyorsa x2=96.000 özel mesaj buda gerçekten gereksiz olan ciddi boyutlardır. Özel mesajlaşma sohbet yeri değildir, farklı anlık sohbet programları var onalrdan kulanmak hem forum hemde sizin için daha iyidir, örneğin skype veya facebook. İşte forumdaki kısıtlamada bu sebeple, yönetici ne olursa olsun kimsenin özel mesaj kutusuna veya yazışmasına müdahale edemeyeceğinden forumun çökmemesi için bu tip bir uygulamaya gidilir.
Ümit Kardeş çok doğru ve güzel yazmışsın eline sağlık...
Fatih TAHIL  1970-KONYA

Çevrimdışı Ramazan HAK

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #13 : 17 Ocak 2014, 19:09:54 »
iyi tamamda ciddi yöneticilik teklifi var... cep tel den okunmuyor herhalde.....

:) daha müzakarelere başlamadık  :)

Çevrimdışı Tuncay KANDEMiR

• Tuncay Kandemir
  • Hocamız
    • Avcı Sayfası avlak
« Yanıtla #14 : 17 Ocak 2014, 20:17:25 »
Arkadaşlar bu forumu yazan bilgisayar mühendisleri bu ayarları ilk kurulumda kabul edilen değerler olarak ayarlamışlar;
özel mesaj sınırı , foruma art arda yazılacak mesaj sınırları v.s v.s bir sürü kısıtlamalar var.
bende sizin gibi ilk başta Neden ki demiştim... az bulmuştum :(
fakat zamanla gerekli olduğunu bende öğrendim.. zira bu özelliği kişisel reklamlar, kişisel satış mesajları, hatta facebbok taki gibi oyun istekleri gönderilmesi gibi kullanmak isteyenlere sınırlama getiriyor ...
mesela bir üye foruma yılda bir kere giriyor satılık yavru köpekleri için herkese özel mesaj yazıp çıkıyor :(
Ayrıca arkadaşımızında yazdığı gibi zaman zaman forumu dahi sohbet odası gibi kullananan arkadaşlara bile rast geliyoruz :(
yani bu ayarlar bizim koyduğumuz sınırlamalar olmayıp internet kullanıcılarının tecrübelerinin bir toplamı :)
eğer 5 mesajı az bulan arkadaş varsa 10 yapabiliriz sanırım sıkıntı olmaz...
yine arkadaşımızın yazdığı gibi özel mesajlar gereksiz yer kaplayınca senede bir kere duyuru yaptıktan sonra topluca database den siliyoruz.
Tuncay KANDEMİR 1971
Samsun Ankara

Çevrimdışı Ramazan HAK

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #15 : 17 Ocak 2014, 20:54:35 »
açıklamanız için teşekürler tuncay bey .

benim mesaj sınırı 10 olsa iyi olcak :) ayrıca gelen kutusunu hepsini sildim ,sanırım biraz rahatlama olmuştur artık :)

Çevrimdışı Ahmet ARIKAN

• Müdavim Üyemiz
  • Burdurlu
    • ahmet arıkan
« Yanıtla #16 : 17 Ocak 2014, 21:05:06 »
şua an ben de sınıra takıldım :) 10 olsa hiç fena olmayacak gibi :)
  • Yıldız Elegant A3 TME
  • Akkar Churchill 812
  • Retay Masai Mara Bronze Pure
  • Çifsan ÇSP 555
Ahmet ARIKAN
1987-Burdur / Yeşilova

Çevrimdışı Tuncay KANDEMiR

• Tuncay Kandemir
  • Hocamız
    • Avcı Sayfası avlak
« Yanıtla #17 : 17 Ocak 2014, 21:15:09 »
10 oldu, hızlanmayı bende fark ettim teşekkürler :)
Tuncay KANDEMİR 1971
Samsun Ankara

Çevrimdışı Ümit TAŞER

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #18 : 17 Ocak 2014, 21:21:59 »
bence giden mesajlarını kimse saklamasın, bunun ayarını http://avlakforum.com/forum/profile/?area=pmprefs;u=57455 buradan Varsayılan olarak giden kutusundaki her özel mesajın bir kopyasını kaydet seçeneğindeki tiki kaldırarak yapabilirsiniz. Bu forum hepimizin ;)
  • Akkar altay 61slug, 66 seritsiz, 71 seritli
  • Huglu 104A 76cm super poze

Çevrimdışı Ramazan HAK

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #19 : 17 Ocak 2014, 21:27:14 »
10 oldu, hızlanmayı bende fark ettim teşekkürler :)

teşekür ederiz ,tek rakibimiz THY zaten  :D

Çevrimdışı Serkan TİKVEŞLİ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #20 : 17 Ocak 2014, 22:53:28 »
Herşey bir yana en adam akıllı forum burası arkadaşlar,verilen ilanların takibi doğruluğu sorgulaması dahi yapılıyor, kaldıki alış verişlerden Site'nin zerre karı kazancı olmadığı halde,sadece insanlar aldatılmasın diye titizlenmeleri yöneticilerin en güzel tarafıdır. Avlak ailesinin tüm yönetici ve moderatörlerinden teşekkür ediyorum, varsın özel mesajlaşma az olsun razıyım ben :) tekrar emeği geçen herkese teşekkürler
Serkantkv
1975 istanbul

Çevrimdışı Tarık ÖSTLÜER

• Onursal Üyemiz
  • zordur dağcı olmak
« Yanıtla #21 : 17 Ocak 2014, 22:58:40 »
Herşey bir yana en adam akıllı forum burası arkadaşlar,verilen ilanların takibi doğruluğu sorgulaması dahi yapılıyor, kaldıki alış verişlerden Site'nin zerre karı kazancı olmadığı halde,sadece insanlar aldatılmasın diye titizlenmeleri yöneticilerin en güzel tarafıdır. Avlak ailesinin tüm yönetici ve moderatörlerinden teşekkür ediyorum, varsın özel mesajlaşma az olsun razıyım ben :) tekrar emeği geçen herkese teşekkürler

Güzel yorumunuz için sonsuz teşekkürler ....
Avlak ile yola devam :)
Tarık ÖSTLÜER
1982 MANİSA

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #22 : 17 Ocak 2014, 23:05:30 »
Aynen öyle Tarık Bey, söylediklerimde çok samimiyim, bu arada köpek kocaman oldu vede çok seviyorum kertayı bide bakalım bi gelin bakınıyorum bulursam alıcam ona :)
Serkantkv
1975 istanbul

Çevrimdışı Özhan KELEŞ

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #23 : 17 Ocak 2014, 23:17:18 »

Serkan bey;
Şahsım ve yönetici arkadaşlarım adına iltifatınız için teşekkür ederim,nacizane elimizden geldiğince görevimizi layıkı ile yapmaya çalışıyoruz
Özhan KELEŞ
28/05/1962-İstanbul

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #24 : 17 Ocak 2014, 23:22:25 »
Özhan Bey, gerçekten öyle ama başka yerlerde de ilanlar çıkıyor komedi ötesi ne resimler düzgün çekilmiş ne aydınlatıcı bilgi var, birde herkes aile gibi olmuş avlak'ta. Ben çoğu şeyi yorumlarda ilanlarda öğrendim tüfeklerle ilgili köpeklerle ilgili o yüzden seviyorum burayı :)
Serkantkv
1975 istanbul