Gönderen Konu: yumuşak kurşun mu sert kurşun mu  (Okunma sayısı 1139 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Igor SLAVINSKOV

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVLAKFORUM.COM AVCI FORUMU
yumuşak kurşun mu sert kurşun mu
« : 13 Temmuz 2021, 13:00:46 »
Merhaba forum üyeleri. Geçen hafta birkaç Rus avcıyla konuşma fırsatı buldum. Domuza kesinlikle yumuşak kurşun atma diye tembihlediler. Sebebi ise derisine yapışıp bozuk para gibi kalmasıymış. Sizin bu konu hakkındaki fikirleriniz ve tecrübeleriniz var mı?
  • Retay Gordion Slug
1990

Çevrimdışı Okan YILMAZ

• AvlakForum Üye
  • *
  • Domuz takla attımı o iş bitmiştir..
Ynt: yumuşak kurşun mu sert kurşun mu
« Yanıtla #1 : 13 Temmuz 2021, 18:55:52 »
Sert kurşundan kasıt eğer ki çelik kurşun ise ben normal kurşun tercih ediyorum. Domuzun derisine yapışma durumuyla hiç karşılaşmadım. Ancak bahsedilen durum çok uzun mesafelerde yorgun kurşunlarla gerçekleşebilir diye düşünüyorum. Ki uzak mesafelerde de çelik kurşunlar için de aynı durum geçerlidir diye düşünüyorum. Saygılar.
  • 104-A Mallard 71
  • Ata Arms Sp Nikel 71
  • Baikal IJ 58 MA
  • Winchester Sx4
BABAM'dan miras bana bu sevda!

1993/Isparta

The following users thanked this post: Igor SLAVINSKOV

Çevrimdışı Igor SLAVINSKOV

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #2 : 13 Temmuz 2021, 20:39:37 »
sert kurşun örneği b&p thrill shock desek, yumuşak kurşun ise tırnakla çizilebilen rc, federal, winchester, remington gibi kurşunlardan konuşmuştuk. cidden tırnakla çizik atılabiliyor bu kurşunlara. yumuşak dedikleri kurşunlar bunlardı.
  • Retay Gordion Slug
1990

Çevrimdışı Kadir MIZRAK

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #3 : 15 Temmuz 2021, 21:04:14 »
Bu hangi mesafeden attığınıza bağlıdır.yumuşak kurşunu uzuk mesafeden atarsanız hız kaybedeceği için domuzun iki parmak kalınlığındaki derisi ile karşılaştığında,hemen mantarlaşıp,deriyi delemeyip hayati organlara ulaşamayacaktır,ama yakın mesafeden atarsanız deriyi deler,yumuşak olduğu içinde mantarlaşıp açılır ve sert kurşundan daha çok tahribat yaratır.sert kurşundan örnek mesela misket kurşun diyelim,mantarlaşmayacağı için uzak mesafeden bile deriyi deler hatta 100 metreden bile azılı domuzun bi tarafından girip öbür tarafından çıktığı örnekleri vardır,ama misket mantarlaşmayacağı için normal slug kadar tahrip edemez...
  • Typhoon f12
  • Retay masai mara
DOĞUM TARİHİ YAZINIZ Mersin

The following users thanked this post: Igor SLAVINSKOV