Gönderen Konu: Huğlu servis sorunları  (Okunma sayısı 2739 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Sinan ACAR

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVLAKFORUM.COM AVCI FORUMU
Huğlu servis sorunları
« : 17 Nisan 2021, 01:17:27 »
Arkadaşlar Huğlu servisinden yakın zamanlarda memnun olan var mı? Yani şöyle anlatayım açık konuşacak olursam otomatik 5li kinetik sistem tüfeğimi namlu değişimi için gönderdim tüfek şuan 3. Defa gitti ve sonuç tüfek pert olmuş desem daha doğru. Parasını da aldılar yaptıkları hiçbişey yok resmen sallama, yalan, birde tüfeği kazımışlar. Başına böyle bir olay gelen var mı. Bu nasıl Bi fabrika nasıl Bi servistir resmen birde dalga geçer gibi konuşuyorlar. Keşke forma daha önce baksaydım da hiç bu servise karışmasaydım. Alt tarafı bir tüfek. Bir türlü sağlam çalışır eksiksiz temiz gönderemiyorlar yazık.
1982-Milas

Çevrimdışı Abdullah ORUÇ

• Müdavim Üyemiz
  • "Yaradılanı Sev, YARADAN'dan Ötürü"
Ynt: Huğlu servis sorunları
« Yanıtla #1 : 17 Nisan 2021, 05:56:28 »
Huğlu kasabasında Mehmet usta diye biri var. Huğlu kooperatifinde çalışmış emek vermiş birisi.
Sıfır alınan bir Huğlu tüfek, sıfır olmasına rağmen eksiklerin giderilmesi için bu adama gönderiliyor.
Adam tüfeği görünce, gidiyor Huğlu kooperatife. "siz nasıl olur da bu şekilde bir tüfeği yeni diye bu eksikliklerle müşteriye gönderirsiniz" diye veriyor veriştiriyor. sonra kooperatif bayiye dönüyor.  "eksikler vardı neden bize göndermediniz?" diyor.
bayi de " gelen tüfeklerin hepsi böyle. hangi birini gönderelim? " diyor...
bu olay sanırım geçen sezon yaşanmış.
Yani sonuç olarak;
Kooperatifin ne yaptığından haberi yok. kendi tekerine çomak sokuyor.
  • Armsan Phenemo 28" - 21" Barrel
  • Best Arms 24" Slug Barrel
Abdullah ORUC
 1982 BURSA

"Yaradılanı Sev, YARADAN'dan Ötürü"

The following users thanked this post: Doğan ATEŞ

Çevrimdışı Galip GÜNGÖR

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #2 : 17 Nisan 2021, 14:55:58 »
İç piyasaya tüfek vermek işlerine gelmiyor bence
  • Cz557 Syntethic .308 win
  • Glock 19 Gen4, Canik Tp9 Sf Elite
  • Smith Wesson Mod 66-3 357 magnum revolver
  • Simson Sühl 16 ga çifte, Benelli M3 tactical
  • Beretta 686 Silver Pigeon Poze, Beretta Al391 Urika yarı otm.
  • Beretta 1301 comp y. otm / Benelli Supernova pompalı
1989 Ankara

Çevrimdışı Halil ÇANGA

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #3 : 17 Nisan 2021, 17:44:08 »
Malesef böyle durumlar oluyor akus pozem var. 76 cm fix şok namlu yaptırmak istedim malesef pozede fix şok üretimimiz yok dediler nasıl yok her yerde fix akus poze var. Müşteriye kıymet değer verme işi bitmiş
  • Fias cesa o&u
  • Husqvarna as310 s&s
  • Browning A5

Çevrimdışı Samet BİRİCİK

• Avlak Yönetici
« Yanıtla #4 : 17 Nisan 2021, 20:19:58 »
Malesef böyle durumlar oluyor akus pozem var. 76 cm fix şok namlu yaptırmak istedim malesef pozede fix şok üretimimiz yok dediler nasıl yok her yerde fix akus poze var. Müşteriye kıymet değer verme işi bitmiş

Tam çakmak çifte üreten bir firma,ciddi ciddi biz fix şoklu namlu ürettirip veremeyiz mi dediler ?  şaka mı bu  ;D
  • Kırklareli
  • İstanbul
  • https://www.facebook.com/motorlumuhre/
1986-istanbul

Çevrimdışı Halil ÇANGA

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #5 : 17 Nisan 2021, 22:01:25 »
Samet usta hakket öle dediler elimdeki 71 namlu bunu 60 kaval yapın bir adette 76 3-2 fix şoklu istiyorum dedim pozede yapmıyoruz fix şok dediler namlu aynı namlu olmuyormu yanyana değilde üst üste birleştirince poze oluveriyor ciddiyetsiz bir firma demekki
  • Fias cesa o&u
  • Husqvarna as310 s&s
  • Browning A5

Çevrimdışı Samet BİRİCİK

• Avlak Yönetici
« Yanıtla #6 : 17 Nisan 2021, 22:57:27 »
Samet usta hakket öle dediler elimdeki 71 namlu bunu 60 kaval yapın bir adette 76 3-2 fix şoklu istiyorum dedim pozede yapmıyoruz fix şok dediler namlu aynı namlu olmuyormu yanyana değilde üst üste birleştirince poze oluveriyor ciddiyetsiz bir firma demekki

Çok ilginç gerçekten. Müşterinin isteklerini karşılamak mı istemiyorlar? yoksa çalıştıkları firma fix mi yapamıyor bunu bilmek lazım..
  • Kırklareli
  • İstanbul
  • https://www.facebook.com/motorlumuhre/
1986-istanbul

Çevrimiçi Taşkın MUTLU

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #7 : 21 Nisan 2021, 17:31:50 »
2 yıl önce kuzenim Konya ya gitti kendi kundak  ölçülerini vererek bir adet 103 fe sipariş verdi, birde babasından aldığı 76 namlu çifteye de yeni kundak siparişi verdi konunun muhatabı mehmet yayla bey, alışverişini ondan yapıyor
Tüfeklerin baya bi geçikmeli olsada geldiler,  geçen yıl av vuramadığından baya bi yakındıktan sonra tüfeğin alt vurduğunun farkına varması üzerine tüfekler huğluya geri gitti, huğludan tüfeklerin alınan kundak ölçülerine göre yapılmadığı tespit edildiği biligisi geldikten sonra 103 fe garanti kapsamında GEÇ de olsa yapıldı, fakat çifte 3-4 aydır hala gelmedi.
Yani adam bir tüfek aldı 2 sezonu araya gitti, bende yıllardır huğlu kullanıyorum tamam sağlam tüfek ama bu kadar da olmaz
  • fıas-cesa 66
  • kral queen yarı oto 12 66-76
  • Armi Marocchi 71
  • pointer (bella)
  • kopay (leydi)
  • malinois (karamel)
Taşkın MUTLU
1985-Adana

Çevrimiçi Özgür ATAŞ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #8 : 22 Nisan 2021, 00:41:07 »
Geçen yıl kayınçoya özel yapım çifte siparişi verdik tam 9 ay sonra geldi 3 ay süre vermişlerdi arada ejektör arızası veriyor ve namluda boya atması oldu fabrikaya gönder diyorum göndermiyor diğer avrupa tüfeği ile sezonu tamamladı umarım gönderir ve sorun halledilir şu an elimde ventus poze ve Renova mevcut memnunumda onlardan ama  Pazarlıksız anlaştığınız tüfeğin uzun süre gecikmeli ve sorunlar çıkarması tabiki can sıkıcı bi duruma sebebiyet vermesi hoş olmadı
« Son Düzenleme: 22 Nisan 2021, 00:42:21 Gönderen: Özgür ATAŞ »
Özgür ATAŞ
1976 MANİSA  Retay masaı mara 66 namlu   , Retay Antalya ss 71-66 ve 61 namlu ,   huğlu ventus çulluk , Browning maxus
[img width=250 height=250]https://preview.ibb.co/bV45Bx/8_D94_F9_EF_84_BD_4407_8_FF6_1_FA05_

Çevrimdışı Ahmet ÖZTÜRK

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #9 : 29 Nisan 2021, 23:47:43 »
Geçen yıl kayınçoya özel yapım çifte siparişi verdik tam 9 ay sonra geldi 3 ay süre vermişlerdi arada ejektör arızası veriyor ve namluda boya atması oldu fabrikaya gönder diyorum göndermiyor diğer avrupa tüfeği ile sezonu tamamladı umarım gönderir ve sorun halledilir şu an elimde ventus poze ve Renova mevcut memnunumda onlardan ama  Pazarlıksız anlaştığınız tüfeğin uzun süre gecikmeli ve sorunlar çıkarması tabiki can sıkıcı bi duruma sebebiyet vermesi hoş olmadı

ben bunu bir türlü anlamıyorum,mesleğim elektrik,x firmasına para peşin,3 ayda bana kaç trafo kaç pano üretebilirsin desem herhalde bizim mahallenin bir ucundan diğer ucuna kadar ürün yığarlar,öyle ki kaldırımlarda yayalara geçmeye yol kalmaz,bu nedir yahu aslı astarı bir tüfek.ama durum bence şu,x müşteriye 3000-5000 adet üretim yapıyorlar,tasnif dışı olanları iç piyasaya.bir arkadaşım 750 km yol gidip huğlu da ki bir firmaya özel trap tüfeği için ölçü verdi,3 ay sonra gelen tüfek karşıdan mükemmel duruyordu,profesyonel bir trapçı abimiz daha eline aldığı gibi hataları saydı,tabi arkadaş tüfekten soğudu.
  • Stoeger peregrine max 5
  • Ata Arms
Ahmet ÖZTÜRK
Lüleburgaz/KIRKLARELİ  1976

Çevrimdışı Aydın MERİÇ

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #10 : 30 Nisan 2021, 15:38:51 »
ben bunu bir türlü anlamıyorum,mesleğim elektrik,x firmasına para peşin,3 ayda bana kaç trafo kaç pano üretebilirsin desem herhalde bizim mahallenin bir ucundan diğer ucuna kadar ürün yığarlar,öyle ki kaldırımlarda yayalara geçmeye yol kalmaz,bu nedir yahu aslı astarı bir tüfek.ama durum bence şu,x müşteriye 3000-5000 adet üretim yapıyorlar,tasnif dışı olanları iç piyasaya.bir arkadaşım 750 km yol gidip huğlu da ki bir firmaya özel trap tüfeği için ölçü verdi,3 ay sonra gelen tüfek karşıdan mükemmel duruyordu,profesyonel bir trapçı abimiz daha eline aldığı gibi hataları saydı,tabi arkadaş tüfekten soğudu.

Profesyonel tanıdığınız Trap Tüfeğinde hangi yerli markayı  öneriyor? (Akus , Akdaş , Akkar, Ata?)
  • Stoeger P3500 - Pompalı (Combo Namlu)
  • Derya MK-12 - Yarıotamatik
  • Yıldız SPZ 36 ME - Süperpoze
  • İmpala Plus - 56 Slug namlu
  • Chiappa Double Badger - Kırma Poze
  • Huğlu - Çifte (Babandan kalma)
1985-İstanbul

Çevrimdışı Ahmet ÖZTÜRK

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #11 : 30 Nisan 2021, 22:40:27 »
Profesyonel tanıdığınız Trap Tüfeğinde hangi yerli markayı  öneriyor? (Akus , Akdaş , Akkar, Ata?)
Akdaşı beğeniyor
  • Stoeger peregrine max 5
  • Ata Arms
Ahmet ÖZTÜRK
Lüleburgaz/KIRKLARELİ  1976

The following users thanked this post: Aydın MERİÇ