Gönderen Konu: Akus Hunter Lüx Siparişini Verdim (Tüfek geldi.)  (Okunma sayısı 6869 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Rıdvan ÖZKAN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Akus Hunter Lüx Siparişini Verdim (Tüfek geldi.)
« : 14 Şubat 2021, 01:20:05 »
Herkese selamlar,
Üç sene önce kara avını bırakmış, elimdeki Yıldız SPZ M'yi bir avcı arkadaşıma devredip balıkçılığa yönelmiştim. Ancak av hastalığı ne yazık ki tekrar nüksetti. Arada bir krizler gelip geçerdi. Son kriz geçmeyince tekrar kolları sıvayıp tüfek almaya karar verdim.

Araştırmalarım neticesinde Akus'ta karar kıldım. Ölçülerime göre yaptırmak için 12 Şubat günü Malatya'dan kalkıp Konya'ya gittim. Başta Esra Hanım olmak üzere, sağ olsunlar çok ilgilendiler, misafir ettiler, yedirdiler, içirdiler. Yöneticileri ile, çalışanları ile hepsi çok nazik insanlar.

Fabrikaya giderken henüz hangi modeli alacağıma karar vermemiştim,Hunter model ile Hunter Lüx arasında gidip gelmekteydim; orada da kararımı Hunter Lüx modelinden yana kullandım. İnce şoklar ve tam çakmak görünümü, bu kararı vermemin etkeniydi.

Kesinlikle ejektör istemiyordum; ancak bunun mümkün olmadığı söylenince içime sinmese de ejektörü de kabullendim. Aslında selektör de istemiyordum; fakat ''madem ejektörsüz seçeneği yok, selektör de olsun bari'' diye düşündüm.

Solak atıcı olduğum için sol avanslı dipçik yapılacak. Deneme tüfeği ile ölçülerim alındı. İnşallah 1,5-2 ay içinde teslimi yapılacak.

Fiyat artmasın diye standardın dışına çıkmak istemedim. Tüfeğin özellikleri şöyle:

-12 kalibre
-71 namlu
-Namlu boyası krom
-Dipçik boyası yağlı boya
-Ejektörlü
-Selektör yok
-Otomatik emniyet
-Tabanca kabza
-Ceylan el kundağı
-Pirinç arpacık
-Sarı tetik
-Beyaz %30 gravürlü çelik kasa
-Lastik dipçik pedi
-Standart 2,5 ceviz kundak

Akus ailesinin şimdiye kadar olan hizmetlerinden memnun kaldım. Umarım tüfekten de ziyadesiyle memnun kalırım. Aynı modeli kullanan avcı arkadaşların yorumlarını da okumak isterim. Teşekkürler.
« Son Düzenleme: 05 Mayıs 2021, 23:57:26 Gönderen: Rıdvan ÖZKAN »
1983

''Emek, yemek getirir.''

The following users thanked this post: Fatih S.M.YAPAR

Çevrimiçi Muzaffer KUZU

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ynt: Akus Hunter Lüx Siparişini Verdim
« Yanıtla #1 : 14 Şubat 2021, 01:39:26 »
Kundak ölçünü anlayan birisine aldırıp,uyğun olmasını sağlamalısın.En önemli kundak ölçüsünün uyğun olmasıdır.
  • Huğlu Süperpoze 12 Skeet Özel yapım 71 namlu
  • Huğlu Çifte 12 Çukurbant 71 namlu 1-2 şok
  • Marocchı 12 Süper Poze 71 namlu 2-4 şok
  • Üzümlü Çifte 12 jetli yüksek bant 71 namlu 1-3 şok
İZMİR 1957   0Rh+     05344463032
Branş Kodu:2036

The following users thanked this post: Rıdvan ÖZKAN

Çevrimdışı Rıdvan ÖZKAN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #2 : 14 Şubat 2021, 02:03:21 »
Sayın Muzaffer KUZU,
İlginiz için teşekkür ederim. Evet, bizzat fabrikasına gidip ölçülerimi aldırdım; sipariş, ölçüye göre gerçekleştirilecek.
1983

''Emek, yemek getirir.''

Çevrimdışı Necdet GÜNEY

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #3 : 14 Şubat 2021, 10:55:27 »
Hayırlı uğurlu olsun ;kazasız ve güzel günlerde kullanmanızı dilerim
  • 104A. 71
  • Ata Neo. 66
  • Armsan Phenoma Aura Lamine Granite 71
Necdet GÜNEY
1966 izmir

Çevrimdışı Rıdvan ÖZKAN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #4 : 14 Şubat 2021, 10:58:40 »
Sayın Necdet GÜNEY,
Çok teşekkür ederim.
1983

''Emek, yemek getirir.''

Çevrimdışı Ziyaettin AYHAN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVLAKFORUM.COM AVCI FORUMU
« Yanıtla #5 : 14 Şubat 2021, 12:04:54 »
Rıdvan BEY canım kardeşim elimden çok tüfek geldi geçti,hala daha bu hastalık bitmiyor,acizane tesviyeci olduğum için ince eleyip sık dokuruz,akusun hunter modelini kullandım,sitede görsel amaçlıda paylaştım,yerli tüfekler bölümünde görürsün,firmaların içinde iyi bir yer tutmaya başlayan,talaşlı imalatının sonunda çok iyi derecede tesviye ustalarının bu işe hakim olduğunu deneyip ve incelediğim tüfeklerden biliyorum.çok iyi bir seçim yapmışsın,inan eline aldınmı kaliteyi hissedeceksin,avrupa tüfekler aklına bile gelmiyecek,hadi hayırlı olsun ,avın daim ve bereketli olsun.
1970
Kartepe/KOCAELİ
0531 257 3434
Dost, zor zamanında bulur seni.

Çevrimdışı Rıdvan ÖZKAN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #6 : 14 Şubat 2021, 14:03:57 »
Sayın Ziyaettin AYHAN,
Çok teşekkür ederim. Paylaşımlarınızı, araştırma sürecinde defalarca inceledim. Karar vermemde etkili olanlardan biri de sizsiniz. Ben de memnun kalacağımı umuyorum. Dediğim gibi içime sinmeyen tek tarafı ejektörlü olması. Genelde avcılar ejektörlü ister, ben ise deyim yerinde ise nefret ediyorum. Ama oraya kadar gidip ölçülerimi aldırmışken de ejektör yüzünden vazgeçmek istemedim. Umarım ona da alışırım.
1983

''Emek, yemek getirir.''

The following users thanked this post: Ziyaettin AYHAN

Çevrimdışı Fehmi TAŞKIN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #7 : 14 Şubat 2021, 14:46:12 »
Akus çok güzel tüfekler yapıyor. Bence ülkemizde böyle bir firma olmasıyla ne kadar gurur duysak az. Ben de bir Akus sahibi olarak tüfeğimden son derece memnunum. Hatta hayalim Akus'un da yivli tüfekler üretip ihraç etmesi. Eminim çok güzel yivli kombine veya double rifle tüfekler yaparlar. Umarım bir gün bunu da görürüz.
  • MAUSER M03 300 Win. Mag.
  • Beretta A400 Xtreme Plus 76
  • Akus Custom Deluxe 71-76
  • Glock 19 Gen 5
  • Sig Sauer P 229 ALSO 9mm
  • Smith Wesson 686 4'' 357 Mag.
1977-İZMİR

Çevrimdışı Rıdvan ÖZKAN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #8 : 14 Şubat 2021, 16:12:11 »
Sayın Fehmi TAŞKIN,
Kullanmak henüz nasip olmadı; ama müşteri memnuniyeti bunun kanıtı sanırım. Çok araştırdım, Akus ile ilgili göze batar bir şikayet bulamadım. Umarım dileğiniz gerçekleşir, yivlisini kullanmak da nasip olur size.
1983

''Emek, yemek getirir.''

Çevrimdışı Halil ÇANGA

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #9 : 14 Şubat 2021, 16:16:32 »
Hayırlı olsun bol avlı sağlıklı günlerde kullanın
Benimde akus hunter deluxum var 76 namlu ejektörsüz istiyorum olmaz diye diye bilgi vermediler mesaj yolu ile iletişim kurmuştum
  • Fias cesa o&u
  • Husqvarna as310 s&s
  • Browning A5

Çevrimdışı Rıdvan ÖZKAN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #10 : 14 Şubat 2021, 17:12:52 »
Sayın Halil ÇANGA,
Ben bizzat fabrikasına gittim; fakat ''standart olarak ejektör var, ejektörsüz olmaz.'' dediler. Olmazsa yarın tekrar iletişime geçeyim bakalım.
1983

''Emek, yemek getirir.''

Çevrimdışı Halil ÇANGA

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #11 : 14 Şubat 2021, 18:27:14 »
Sizi yanıltmam istemem bilgi amaçlı şöyle msj attım elimdeki 71 namluyu 60 kavala çevirip ejektörü iptal ettirmekistiyorum ve ikinci bir fix şoklu 76cm namlu istiyorum ejektörsüz bilgi ve fiyat alabilirmiyim dediğimde gelen cevap:
Merhabalar beyfendi 2000tl

Çokta ilgisiz geldi pazartesi telefonla iletişime geçmek istiyorum hayırlısı olsun
  • Fias cesa o&u
  • Husqvarna as310 s&s
  • Browning A5

Çevrimdışı Cengiz OKÇU

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #12 : 14 Şubat 2021, 23:08:01 »
Rıdvan bey öncelikle hayırlı olsun akus hunter lux kullanıcısı olarak sellektörsüz tavsiye ederim
1983
Yozgat

Çevrimiçi Naim ZENGİN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #13 : 15 Şubat 2021, 01:14:14 »
Hunter lüx modelini kullanıyorum. Güzel dengeli bir tüfek lakin namlu boyası berbat. Hadi avuç içine gelen yer terden boya atıyor tamam da namlu ucuna doğru neden boya atar anlamak güç. Bir kez fabrikaya gitti geldi. 3-4 kullanımda yine aynı yerler beyazlamaya başladı. Velhasıl ı kelam yerli firmalarımız denizi geçiyor ama bir kaşık suda boğuluyor
« Son Düzenleme: 15 Şubat 2021, 01:16:58 Gönderen: Naim ZENGİN »
Armsan Paragon combo set
akus hunter lux 71 cm namlu
Remington 870 express

The following users thanked this post: Taşkın MUTLU, Rıdvan ÖZKAN

Çevrimdışı Rıdvan ÖZKAN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #14 : 15 Şubat 2021, 15:53:46 »
Rıdvan bey öncelikle hayırlı olsun akus hunter lux kullanıcısı olarak sellektörsüz tavsiye ederim
Merhaba Cengiz Bey,
Selektörü zaten isteksiz isteksiz istemiştim. Yorumunuzdan sonra arayıp iptal ettirdim :-)
1983

''Emek, yemek getirir.''

Çevrimdışı Rıdvan ÖZKAN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #15 : 15 Şubat 2021, 15:55:23 »
Hunter lüx modelini kullanıyorum. Güzel dengeli bir tüfek lakin namlu boyası berbat. Hadi avuç içine gelen yer terden boya atıyor tamam da namlu ucuna doğru neden boya atar anlamak güç. Bir kez fabrikaya gitti geldi. 3-4 kullanımda yine aynı yerler beyazlamaya başladı. Velhasıl ı kelam yerli firmalarımız denizi geçiyor ama bir kaşık suda boğuluyor
Merhaba Naim Bey, sizin adınıza üzüldüm, gerçekten can sıkıcı bir durum olduğunu anlayabiliyorum. Umarım aynı sorunu yaşamayız. Avınız bol olsun.
1983

''Emek, yemek getirir.''

Çevrimdışı Cengiz OKÇU

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #16 : 15 Şubat 2021, 21:11:34 »
Merhaba Cengiz Bey,
Selektörü zaten isteksiz isteksiz istemiştim. Yorumunuzdan sonra arayıp iptal ettirdim :-)
Rıdvan bey  bence doğru bir karar vermişsiniz 3 yıldır akus kullanıyorum uzun yürüyüşlerde emniyet yerinden hafif sağa veya sola oynarsa ani kalkan avlarda emniyet açılmıyor
1983
Yozgat

Çevrimdışı Tamer ELMALI

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #17 : 19 Şubat 2021, 23:31:03 »
Hayırlı uğurlu olsun ;kazasız ve güzel günlerde kullanın
1980 ADANA

Çevrimdışı Rıdvan ÖZKAN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #18 : 20 Şubat 2021, 00:13:56 »
Hayırlı uğurlu olsun ;kazasız ve güzel günlerde kullanın
Çok teşekkür ederim Tamer Bey. Sizlerin de kazasız belasız avlarınız olsun.
1983

''Emek, yemek getirir.''

Çevrimdışı Rıdvan ÖZKAN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ynt: Akus Hunter Lüx Siparişini Verdim (Tüfek geldi.)
« Yanıtla #19 : 05 Mayıs 2021, 23:55:50 »
Herkese selamlar yeniden. 12 Şubat 2021 tarihinde siparişini verdiğim Akus Hunter Lüx tüfeğim 5 Mayıs 2021 tarihinde elime geçti nihayet. Ustanın verdiği ölçüleri -nişan alırken namluyu gördüğüm/üst atacağını düşündüğüm için- kısmen değiştirdiğimi söylemiştim. Örneğin tetik çekme mesafesini 36,5 cm'den 35,5 cm'ye çekmiştim.

Bu ölçüleri tahminen hesaplamıştım, şükür ki tüfek bana bu haliyle tamamen uydu. Mobil şokların her biri 15-16 gram ağırlığında. Tüfeğin ağırlığı iki şokla beraber 3400 gram. Özellikle daha önce kullanmış olduğum 2800-2900 gram Yıldız SPZ-M tüfeğinden sonra biraz ağır geldi ama alışacağız artık.

Tüfeğe alışmak için gün boyu elimden düşürmedim. 3-4 senedir elime tüfek almadığım için kollar ve omuzlar biraz yoruldu. Tüfek küçük bir hata ile geldi. Aslında hata demek istemiyorum; ancak küçük de olsa insanın neşesini kaçırıyor biraz. Askı kayışlığı istemiştim; fakat dipçiğe monte etmişler; ancak namluya monte etmeyi unutmuşlar. Sadece namluyu kargo ile gönderin, düzeltip gönderelim dediler.

Bu arada tüfeğin kargo ücretini siz ödüyorsunuz, yani firma siparişleri alıcı ödemeli gönderiyor. 20 lira hiçbir şey değil; ancak onca para ile aldığımız bir ürünün 20 liralık kargo ücretini karşılamak istememeleri beni çok şaşırttı. Belki de bir bildikleri vardır.

Bu yasaklar bittiğinde, uygun bir zamanda atış denemeleri de yapacağım; zira en merak ettiğim hususlardan bir tanesi de tüfek her iki namluda da aynı noktayı vuracak mı? Gerekli atış denemelerini yaptıktan sonra konuyu tekrar güncelleyeceğim. Herkese kazasız belasız avlar dilerim.
1983

''Emek, yemek getirir.''

Çevrimdışı Halil ÇANGA

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #20 : 06 Mayıs 2021, 00:52:13 »
İyi günlerde kullanın hayırlı olsun
Akus var memnunum tüfekten ancak firmada sıkıntı var heralde geçtiğimiz sezon sonu elimdeki 71 namluyu 60 kaval yapın bir adette fix şok 76cm namlu yapın bana dedim pozelerde fix şok yopmıyoruz dediler müşterimi seçiyolar paramı seçiyolar hediye edin de demedim param Türkiye Cumhuriyeti helal meşruu para idi anlam veremedim
  • Fias cesa o&u
  • Husqvarna as310 s&s
  • Browning A5

The following users thanked this post: Rıdvan ÖZKAN, Aydın MERİÇ

Çevrimdışı Rıdvan ÖZKAN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #21 : 06 Mayıs 2021, 11:41:04 »
Birkaç ay önce eski binalarından yeni binalarına taşındılar. Zannediyorum ki işlerini hala tam anlamıyla oturtamadılar. Bir siparişin tamamlanması 2-3 ay sürüyorsa, sanırım fazlasıyla sipariş alıyorlardır. Bu durum da müşterinin özel istekleri ile çok da uğraşmamalarına sebep oluyordur. Kalkıp yüzlerce km yol yapıp fabrikaya gittim. Dipçik desenleri ile ilgili özel bir isteğimi belirttim. Bunun benim için çok önemli olduğunu vurguladım. Tamam, istediğiniz gibi bir dipçik seçeceğiz demelerine rağmen, özellikle istemediğim türdeki desenli bir dipçik yapmışlar. Yani isteğimi dikkate almamışlar. Dediğim gibi belki de taşınma aşamasında bunlara kafa yoracak psikolojileri kalmadı.
« Son Düzenleme: 06 Mayıs 2021, 11:43:07 Gönderen: Rıdvan ÖZKAN »
1983

''Emek, yemek getirir.''

Çevrimdışı Doğan ATEŞ

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #22 : 06 Mayıs 2021, 11:46:43 »
Profesyonellik dendiğinde yaptığın işe duyguları katmamak ilk başlarda gelir.Silah işinde psikolojik duruma göre ürün üreten bir firmaysa eğer daha gidecek yolları var demektir.
  • Beretta 686 Silver Pigeon 1
  • Beratta A400 Lite Sentetik
  • İmpala Plus 66
1977 İzmir

The following users thanked this post: Taşkın MUTLU

Çevrimdışı Doğan ATEŞ

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #23 : 06 Mayıs 2021, 11:47:31 »
Herkese selamlar yeniden. 12 Şubat 2021 tarihinde siparişini verdiğim Akus Hunter Lüx tüfeğim 5 Mayıs 2021 tarihinde elime geçti nihayet. Ustanın verdiği ölçüleri -nişan alırken namluyu gördüğüm/üst atacağını düşündüğüm için- kısmen değiştirdiğimi söylemiştim. Örneğin tetik çekme mesafesini 36,5 cm'den 35,5 cm'ye çekmiştim.

Bu ölçüleri tahminen hesaplamıştım, şükür ki tüfek bana bu haliyle tamamen uydu. Mobil şokların her biri 15-16 gram ağırlığında. Tüfeğin ağırlığı iki şokla beraber 3400 gram. Özellikle daha önce kullanmış olduğum 2800-2900 gram Yıldız SPZ-M tüfeğinden sonra biraz ağır geldi ama alışacağız artık.

Tüfeğe alışmak için gün boyu elimden düşürmedim. 3-4 senedir elime tüfek almadığım için kollar ve omuzlar biraz yoruldu. Tüfek küçük bir hata ile geldi. Aslında hata demek istemiyorum; ancak küçük de olsa insanın neşesini kaçırıyor biraz. Askı kayışlığı istemiştim; fakat dipçiğe monte etmişler; ancak namluya monte etmeyi unutmuşlar. Sadece namluyu kargo ile gönderin, düzeltip gönderelim dediler.

Bu arada tüfeğin kargo ücretini siz ödüyorsunuz, yani firma siparişleri alıcı ödemeli gönderiyor. 20 lira hiçbir şey değil; ancak onca para ile aldığımız bir ürünün 20 liralık kargo ücretini karşılamak istememeleri beni çok şaşırttı. Belki de bir bildikleri vardır.

Bu yasaklar bittiğinde, uygun bir zamanda atış denemeleri de yapacağım; zira en merak ettiğim hususlardan bir tanesi de tüfek her iki namluda da aynı noktayı vuracak mı? Gerekli atış denemelerini yaptıktan sonra konuyu tekrar güncelleyeceğim. Herkese kazasız belasız avlar dilerim.

İyi günlerde kullanın kazasız belasız

Selamlar
  • Beretta 686 Silver Pigeon 1
  • Beratta A400 Lite Sentetik
  • İmpala Plus 66
1977 İzmir

Çevrimdışı Rıdvan ÖZKAN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #24 : 06 Mayıs 2021, 13:42:42 »
Teşekkür ederim Doğan Bey.
1983

''Emek, yemek getirir.''