Gönderen Konu: kaçak av yaptı adam öldürmedi  (Okunma sayısı 2457 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Oğuzhan ERTAŞ

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
kaçak av yaptı adam öldürmedi
« : 06 Aralık 2020, 11:49:59 »
https://m.ensonhaber.com/ic-haber/samsunda-25-ordegi-kacak-avlayan-ogretmen-yakalandi

avcıya bu muamele hiç hoş değil evet yaptığı yanlış hatalı fakat sanki terörist yakalamış gibi fotorağraf çekip  kolundan çekip getirme şekli falan hiç hoş değil yaptığı yanlış hemde büyük yanlış ama kes cezasını gerekli yasal işlemini yap adamın yüzü açık şekilde basına servis et herkeze yem ettiler avcıyı vatandaşı tanımam bilmem yaptığınıda onaylamıyorum ki tek avlandığınıda sanmam ama adam günah keçisi olmuş şimdi yorumlar patlıyor avcılar katil
  • fabarm xlr5
  • armsan a612
1986-Bursa

Çevrimdışı Hüseyin İŞCEN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ynt: kaçak av yaptı adam öldürmedi
« Yanıtla #1 : 06 Aralık 2020, 13:52:54 »
Kimse kusura bakmasın da devlet tarafindan  korunan yada korunmaya çalışılan  bir alanda  devletin koymuş olduğu kanunu  çiğneyerek bu iş yapılmaz  devlet belgesi olan ruhsal fiziksel sıkıntısı olmayan kişiye cinsiyet ayrımı yapmadan  avlanma  yetkisi  veriyor  buna rağmen  kıyı köşe girip  25 odek vurmak nedir edep yahu... kimse dokunmasa daha kaç tane vuracak ti ve ya kaç ördeği  yaralı gönderip kaçını ele geçirmedi. Bu kuşların da baskı altında olmadan üreyebilecekleri  barinabilecekleri  yerler olmalı .büyük sehirlerden gelip ülkenin ic ve dogu kesimlerinde  keklikleri kurban payı gibi bölüşenleri   gece farla tavsan   ve dağda küçücük keçi yavrusunu vuranlarda unutulmamalı  böyle vakalar çıktıkça da bu camiadan  nefret  edenlerin ekmeğine yağ sürülüyor . kaçak yapılan avcilik ta olsa vicdan  limittir
« Son Düzenleme: 06 Aralık 2020, 13:54:10 Gönderen: Hüseyin İŞCEN »
  • huğlu kooperatif 12 calibre 76 namlu süperpoze
  • Üzümlü kooperatif 16 calibre 71 namlu çifte
  • Akdaş ah 212 w hybrit 71namlu yarıotomatık
Gerçek avcı doğayı  koruyan nefsini dizginleyebilendir.

1986 sivas

Çevrimdışı Doğan ATEŞ

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVLAKFORUM.COM AVCI FORUMU
« Yanıtla #2 : 06 Aralık 2020, 19:08:26 »
https://m.ensonhaber.com/ic-haber/samsunda-25-ordegi-kacak-avlayan-ogretmen-yakalandi

avcıya bu muamele hiç hoş değil evet yaptığı yanlış hatalı fakat sanki terörist yakalamış gibi fotorağraf çekip  kolundan çekip getirme şekli falan hiç hoş değil yaptığı yanlış hemde büyük yanlış ama kes cezasını gerekli yasal işlemini yap adamın yüzü açık şekilde basına servis et herkeze yem ettiler avcıyı vatandaşı tanımam bilmem yaptığınıda onaylamıyorum ki tek avlandığınıda sanmam ama adam günah keçisi olmuş şimdi yorumlar patlıyor avcılar katil
Okumakla da olmuyor edep gerekir devletin koyduğu kanuna uymayıp her vatandaşın hakkı olana çökene eşkiya denir hatta herşey denir tek kişi 2 tüfek 25 ördek buldukları yerde falakaya yatırsalar bile   ses çıkarılacak bir durum değil bence bu adam Avcı değil ....Buna Avcı denmez denmemeli
  • Beretta 686 Silver Pigeon 1
  • Beratta A400 Lite Sentetik
  • İmpala Plus 66
1977 İzmir

Çevrimdışı Suat ÇALIŞKAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #3 : 07 Aralık 2020, 14:03:15 »
Devletin koyduğu kurallar ,eleştirilebilir.Tartışılabilir. Doğru ya da yanlış olduğu sorgulanabilir.
 Ancak devletin koyduğu kurallara uymak bir zorunluluktur...
Ben uymadan da avlanıyorum diyen adam kesilecek cezaya da razı olacak.
Bu arkadaşta malesef kanunsuz bir eyleme girişmiş.
Tek üzüldüğüm sıradan suç işlemiş birisi değilde öğretmen olması.
Keşke haber icerisinde  bir memur diye geçmiş olsaydı.
Kişiye kesilmiş bir ceza çok kutsal bir mesleğe  leke sürülmüş gibi olmuş.
Haberi bu şekilde yapanında çok amatör olduğu buradan belli.
Meslek belirtilmeseydi daha iyi olacakmıştı...
  • HANİÇ ÇİFTE SXS 67.5 cm Mobil şoklu
  • WİNCHESTER SX3 RED PERFORMANCE
  • AKKAR ALTAY COMMANDO 20ga 66cm
İtibar paradan kıymetlidir, değerini bilene

BİGA/1979

The following users thanked this post: Hüseyin İŞCEN, Doğan ATEŞ

Çevrimdışı Suat ÇALIŞKAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #4 : 07 Aralık 2020, 14:08:57 »
Kimse kusura bakmasın da devlet tarafindan  korunan yada korunmaya çalışılan  bir alanda  devletin koymuş olduğu kanunu  çiğneyerek bu iş yapılmaz  devlet belgesi olan ruhsal fiziksel sıkıntısı olmayan kişiye cinsiyet ayrımı yapmadan  avlanma  yetkisi  veriyor  buna rağmen  kıyı köşe girip  25 odek vurmak nedir edep yahu... kimse dokunmasa daha kaç tane vuracak ti ve ya kaç ördeği  yaralı gönderip kaçını ele geçirmedi. Bu kuşların da baskı altında olmadan üreyebilecekleri  barinabilecekleri  yerler olmalı .büyük sehirlerden gelip ülkenin ic ve dogu kesimlerinde  keklikleri kurban payı gibi bölüşenleri   gece farla tavsan   ve dağda küçücük keçi yavrusunu vuranlarda unutulmamalı  böyle vakalar çıktıkça da bu camiadan  nefret  edenlerin ekmeğine yağ sürülüyor . kaçak yapılan avcilik ta olsa vicdan  limittir
Hüseyin bey
Kendi şahsım da  hatta hepimizde kaçak muhakkak avlanmışıktır.
Kimimiz yasak gün,kimimiz kotasız kimimiz limitsiz.
Hepimizde bir kusur muhakkak vardır.
Ancak ben avcılık belgesi olmayan bir adama acımıyorum malesef.
Gerekli belgeniz olur ,yakalanırsanız durumunuzu kibar bir dille anlatabilirseniz karşınızdaki de halden anlıyorsa size yardımcı olunuyor emin olun. Ben bizzat memura kendim sordum.
Hafta tatilim Salı ben ava gidemeyecek miyim dedim.
Kardeşim dedi belgen varsa gideceksin dedi.
Ama yakalanırsan durumunu ana avrat söverek değil,insanca konuşarak izah edeceksin dedi.
Yani durum böyle.
Ancak hiç bir evrak yoksa ve limitte vicdandır diyecek bir anlayışı kabul etmiyorum.
Yanlışım varsa düzeltiniz lütfen.
« Son Düzenleme: 07 Aralık 2020, 14:11:16 Gönderen: Suat ÇALIŞKAN »

BİGA/1979

The following users thanked this post: Sabahattin KARAHAN, Hüseyin İŞCEN

Çevrimdışı Muhammet ACAR

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #5 : 07 Aralık 2020, 14:32:40 »
Abilerimin düşüncelerine saygı duyuyorum, ama bence yapılan muamele az bile. Öğretmen olması yaptığı suçu, hatayı hafifletmez. Öğretmen olduğunu gizlemek ise öğretmenlere fayda değil zarar getirir hata yapmaya devam eder, çünkü öğretmen de olsa doktor, mühendiste olsa bu bir insan. Öğretmen olduğunu ifşa edeceksin ki millet öğretmenlerin de hata yapabileceğini görsün.
« Son Düzenleme: 07 Aralık 2020, 14:34:03 Gönderen: Muhammet ACAR »
  • ATA ARMS SP
  • Winchester SXP
🇹🇷

Çevrimdışı Hüseyin İŞCEN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #6 : 07 Aralık 2020, 14:56:19 »
Hüseyin bey
Kendi şahsım da  hatta hepimizde kaçak muhakkak avlanmışıktır.
Kimimiz yasak gün,kimimiz kotasız kimimiz limitsiz.
Hepimizde bir kusur muhakkak vardır.
Ancak ben avcılık belgesi olmayan bir adama acımıyorum malesef.
Gerekli belgeniz olur ,yakalanırsanız durumunuzu kibar bir dille anlatabilirseniz karşınızdaki de halden anlıyorsa size yardımcı olunuyor emin olun. Ben bizzat memura kendim sordum.
Hafta tatilim Salı ben ava gidemeyecek miyim dedim.
Kardeşim dedi belgen varsa gideceksin dedi.
Ama yakalanırsan durumunu ana avrat söverek değil,insanca konuşarak izah edeceksin dedi.
Yani durum böyle.
Ancak hiç bir evrak yoksa ve limitte vicdandır diyecek bir anlayışı kabul etmiyorum.
Yanlışım varsa düzeltiniz lütfen.
Suat abi;
Hatasız  kul olmaz hepinizin bir yanlışı illaki olmuştur 
Ülke genelinde örneğin 100.000 kayıtlı belgeli devlete vergisini verip kafası rahat bu işi yapmaya çalışan insan varsa  1 milyonda  vergisiz yasal olmayan  limit  tanımayan  insan var buna inanıyorum  bu  yasal av yapmaya çalışan insanlar yıllık 500 tl para  yol köpek vs masraf yapıp av yapamıyorsa bu oldukça  kötü bir durum

Hiçbir evrakı olmadan kaçak av yapan adam zaten vicdansızdır. Bu tarz bir yöntem ile avlanan kişide  birazcık vicdan  insanlik olsa 25 ördeği vurmaz  nefsine uydun suç işledin 3 avladin 5 tane avladın  25 nedir. Limit vicdandır  derken yaptigi işin doğru olmadığını  demiştim saygılar
  • huğlu kooperatif 12 calibre 76 namlu süperpoze
  • Üzümlü kooperatif 16 calibre 71 namlu çifte
  • Akdaş ah 212 w hybrit 71namlu yarıotomatık
Gerçek avcı doğayı  koruyan nefsini dizginleyebilendir.

1986 sivas

The following users thanked this post: Suat ÇALIŞKAN, Sabahattin KARAHAN

Çevrimdışı Suat ÇALIŞKAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #7 : 07 Aralık 2020, 16:09:10 »
Abilerimin düşüncelerine saygı duyuyorum, ama bence yapılan muamele az bile. Öğretmen olması yaptığı suçu, hatayı hafifletmez. Öğretmen olduğunu gizlemek ise öğretmenlere fayda değil zarar getirir hata yapmaya devam eder, çünkü öğretmen de olsa doktor, mühendiste olsa bu bir insan. Öğretmen olduğunu ifşa edeceksin ki millet öğretmenlerin de hata yapabileceğini görsün.
Hata yapmak meslekle ilgili bir kavram değil Muhammet bey.
Ancak burada bir  eğitimci arkadaşın yaptığı nefsi hata bir camiaya mâledilmemeli.
Hatalar ,kusurlar hepimiz için eyvallah.
Bunun eğitimle ya da öğretimle bir alakası olmamalı.
Bir anlık dalgınlıkta hatalara sebeb olabilir.
Bu arkadaş bu cezayı göze alarak girmiş zaten oraya.
Sonucuna da katlanacak artık.
Ben sadece eğitimciliğin kutsal bir meslek olduğunu düşünüp ifşa edilmemesi gerektiğini belirtmek istedim.
Tabi ki sizin düşüncelerinize de saygı duyuyorum.
  Ne diyelim geçmiş olsun artık.
Konudan tek kazananlar ,hayvansever derneklerine malzeme verilmiş olması,avcılarında illegal avlanan insanlar olduğu  düşüncesi.

BİGA/1979

Çevrimdışı Adem KARACAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #8 : 07 Aralık 2020, 20:33:12 »
      Bu gala gölü Samsun bi proje alanı yakalayanlar özel güvenlik geçen senede böyle bir olay yaşandı.Ülkeyi ayağa kaldırdılar. Burası av sahası olmaktan çıkarılıp ne yapılmak isteniyor. Bölgeyi bilen arkadaşlarımız daha iyi izah eder. Böyle kümes diye tabir edilen meralarda ne makam mevki vs insanlar ne avlar yapıyor. Bunları hepimiz gördük. Görmediklerimizi de  duyduk.Eskiden büyüklerimiz avcılıklarıyla övünürler toplumda bi değerleri vardı. Bugün kim yaparsa yapsın katil o yüzden Öğretmenliği bilerek ifşa ederek hepsi aynı kumaş imamda olsa avcımı katil damgası vuruluyor.
      Buradan bu olaya konu olan işi ve bu işi yapanı aklamak gibi bir gayem yok. Elime çok fırsatlar geçmiştir. Ama hep Allah aşırı gidenleri sevmez ayetini hatırlayıp sınandığımı hatırlayıp bırakıp eve gelmişimdir. Av hırsı aşırı olan insanları hep terkettim. İki tüfekle avlanmak ne onuda anlamadım. Bu işin ayarı kaçtı. Ama biz halen peşini bırakamıyoruz. Böyle giderse yakında hepimize cip takmazlarsa şaşırmam.
  • Huğlu 104 A 76 namlu 1/3
Adem KARACAN
1982 Cihanbeyli   LİMİT VİCDANDIR.  AVCI VİCDANSIZ OLAMAZ.

The following users thanked this post: Hüseyin İŞCEN, Doğan ATEŞ, Muhammet ACAR

Çevrimdışı Mehmet KURT

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVLAKFORUM.COM AVCI FORUMU
« Yanıtla #9 : 08 Aralık 2020, 03:30:32 »
12 adet ördek ve iki adet tüfek var, diger avcı yok.arazi paparalık ve bataklık.yürümek zor öğretmen kardeş alışık değil.Diğeri muhtemelen yakın köyden,araziyi biliyor,öğretmende misafir.Buranın konumu yasak değil,milli parklarca serbest alanlar,eksrem durumlarda yasak uygulanabilir.Ama belediye ve valilik buraya keyfi yasak getirmiş ,bilhassa günü birlik gelenlere,köydekiler mi ha onlar avın kralını yapıyor.evleri göllerin ve çeltiğin içinde,yasak gariban öğretmene,birde bu yasağın içinde köylünün onbinlerce dönüm tapulu çeltik tarlalarıda var,kızılırmak deltası mı oda gitti,turizm alanı oluyor,sit alanından çikartıldi,turizm imarı verildi.gezi teknesi,otel,at harası,tatil evleri vs yapıldı.Bizim evler sit alanı diye yıkılmıştı,arazilerde gitti,inşallah yıkım için para talep etmezler.yakında birilerine peşkeş çekerler.öğretmen çok mu ayıp etti!!yazik hocam yapma yav ,bu kadar keyfilik ve ahlaksızlik mı olur.Birde 2 kişi 12 ad.ördek vurmuşsunuz.Şimdi mavfoldu işte kızılırmak deltası,senin yüzünden unesco,ya da almazlar artık. Hep senin yüzünden hocam.
  • remington 1100 sentetik
1976-Samsun

The following users thanked this post: Adem KARACAN, Oğuzhan ERTAŞ

Çevrimdışı Adem KARACAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #10 : 08 Aralık 2020, 09:17:27 »
12 adet ördek ve iki adet tüfek var, diger avcı yok.arazi paparalık ve bataklık.yürümek zor öğretmen kardeş alışık değil.Diğeri muhtemelen yakın köyden,araziyi biliyor,öğretmende misafir.Buranın konumu yasak değil,milli parklarca serbest alanlar,eksrem durumlarda yasak uygulanabilir.Ama belediye ve valilik buraya keyfi yasak getirmiş ,bilhassa günü birlik gelenlere,köydekiler mi ha onlar avın kralını yapıyor.evleri göllerin ve çeltiğin içinde,yasak gariban öğretmene,birde bu yasağın içinde köylünün onbinlerce dönüm tapulu çeltik tarlalarıda var,kızılırmak deltası mı oda gitti,turizm alanı oluyor,sit alanından çikartıldi,turizm imarı verildi.gezi teknesi,otel,at harası,tatil evleri vs yapıldı.Bizim evler sit alanı diye yıkılmıştı,arazilerde gitti,inşallah yıkım için para talep etmezler.yakında birilerine peşkeş çekerler.öğretmen çok mu ayıp etti!!yazik hocam yapma yav ,bu kadar keyfilik ve ahlaksızlik mı olur.Birde 2 kişi 12 ad.ördek vurmuşsunuz.Şimdi mavfoldu işte kızılırmak deltası,senin yüzünden unesco,ya da almazlar artık. Hep senin yüzünden hocam.

Benim yöreyi ve olayı bilenler anlatsın dediğim buydu Mehmet bey ağzınıza sağlık.
  • Huğlu 104 A 76 namlu 1/3
Adem KARACAN
1982 Cihanbeyli   LİMİT VİCDANDIR.  AVCI VİCDANSIZ OLAMAZ.