Gönderen Konu: YENİ SEZON  (Okunma sayısı 2429 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Emrah AKDENİZ

• Müdavim Üyemiz
  • Hürgeneral ⭐️⭐️⭐️⭐️
YENİ SEZON
« : 20 Eylül 2020, 18:52:24 »
Sezon başından bu yana, dostlarla birlikte güzel birkaç av günü geçirdik.
Doyurucu miktarda kuşlar bulamasakta herkes üçer beşer nasiplendi.

Bu sezon Mesco, Yaf ve Sterling 28 gram bior tapalı yeni fişeklerden (2020 lot) memnun kaldık.
Yeni çiftemle de av yapmak gerçekten çok keyifliydi.
Muhabbetiyle ve ortamıyla keyifli ve güzel avlar yaptık.

Parça parça çektiğim videoları da toparlayıp güzel bir kolaj hazırladım.
Drahthaar Poyraz'ın maşallah dedirten performansı ve bizim de gayretimizle, güzel bir video çıktı ortaya.
Full HD izlemenizi tavsiye ederim.
Beğenmeniz dileğiyle. İyi seyirler..

Daha güzel avlar sizlere nasip olsun inşallah.
Rast gele !

• Akdaş Kuntor 312 SE
  • Huğlu 104A
  • Huğlu Renova
  • Huğlu 202B
  • Özkanlar FX12
Samsun / 1986

Çevrimdışı Samet BİRİCİK

• Avlak Yönetici
Ynt: YENİ SEZON
« Yanıtla #1 : 20 Eylül 2020, 19:00:13 »
Rastgele emrah  ;)
  • Kırklareli
  • İstanbul
  • https://www.facebook.com/motorlumuhre/
1986-istanbul

The following users thanked this post: M.Ali AKDAĞCIK, Reha GÜREL, Emrah AKDENİZ

Çevrimdışı Engin FERAH

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #2 : 20 Eylül 2020, 19:34:18 »
Rastgelsin Emrah bey mera harikaymış .Maşallah poyraza Allah nazardan sakınsın.
  • Yıldız elegante A3 çifte 71 cm,61 cm
  • Yıldız Spz 71 cm
1983 BEŞKAZA-ANKARA

The following users thanked this post: Emrah AKDENİZ

Çevrimdışı Erdem YAĞIZ

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVLAKFORUM.COM AVCI FORUMU
« Yanıtla #3 : 23 Eylül 2020, 17:40:54 »
Merhaba emrah abi bende yeni sezon için fişek stoklamakla meşkulüm ve kendimce bir liste oluşturdum bu listeyi paylaşmak isterim
 öncelikle tüfeğimden bahsedeyim biraz sonuçta fişek kadar tüfekte önemli. tüfeğim 70 yapımı huğlu süperpoze üst namlu full şok alt namlu ise 2 çentik lli şok (sabit) benim başka tüfeğim olmadığı için her avda bunu kullanmak durumundayım ama elim yatkın yani kolay kolay ıskalamam 8)

1)  JET EXTREMA TRAP 24GR 7½ NUMARA: bu fişeği karatavuk ve ardıç kuşu için aldım hangi namluda kullanacağıma karar vermedim ama ılık havalarda kullanılmak için alındı bu sezon ilk defa kullanacağım ve büyük beklentilerim var.

2) MOMENTO RED BİOR 30GR 8 NUMARA: bu fişepi ılık havalarda alt namluda kullanmak için aldım yakın mesafeden kalkan karatavuğa ilk atışı bu fişekle yapacağım bunuda daha denemedım beklentiler yüksek.

3)B&P LIGHT 30 GR 8 NUMARA (POWER): buda momentoyla aynı görevi paylaşacak farklı bir marka olsun dedim bior işlemezse power a dönmek gerekebilir tabi.

4)JET 32GR 7 NUMARA (POWER): bu fişeği yaz aylarında ust namluya koymak için aldım ilk atış karavana olursa ikinci atışta uzak mesafeye power tapa ve kalın saçma iyi gider tabi saçmanın kalın olmasından dolayı tane sayısındaki azalmayı dengelemesi içinde bi tık ağır gramaj seçtim.

5) STERLİNG 32GR 6 NUMARA (POWER): bu fişeği ise kışın soğuk ve karlı havalarda üst namlu için aldım kışın alt namlu için fişek almadım büyük ihtimalle jet 32gr 7 numaraların yarısı kışa kalacak çünkü ben ikinci fişeğe hiç ihtiyaç duymam  8)

6)STERLİNG 34GR 4 NUMARA (POWER): bunu ise kışın tavşan avı için alt namlu ya koyacağım yakın kalkan avlarda ilk fişeğim budur.

7) B&P LONG RANGE 36GR 2 NUMARA(10 LU PAKET) (POWER): bunu ise kışın tavşan avında üst namluya koymak için aldım çok sık tavşana çıkmadığım için 10 lu paket fazlasıyla yeterli

8) JET 34 GR 05 NUMARA (POWER): bu fişeği sırf fantezi olsun diye aldım allahi başka hiçbir açıklamam yok   ;D hoşuma gitti yani napayım

9)STERLİNG TORNADO PALLA 30GR TEK KURŞUN: bu fişeği domuz avı için üst namluda kullanmak için aldım hafif gramajıyla full şoktan rahat çıkacağını düşünüyorum daha önceki kullanımlarında uzak mesafelerde diyer fişeklere nazaran daha istikrarlı olduğunu gözlemledim
10)STERLİNG PALLA SLUG 32GR TEK KURŞUN: bunu ise domuz avında alt namuya koymak için aldım full şoktansa 2 çentik şoka koymayı daha uygun buldum yakın mesafeli avlardaki durudurucu etkisi muazzam derecede güven veriyor.

siz bu liste hakkında ne düşünüyorsunuz değiştirmemi önereceğiniz birsey varmı?
  • huğlu 104 A
2001-Osmaniye

The following users thanked this post: İsmail YALÇINKAYA

Çevrimdışı Cemal KARADENİZ

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #4 : 23 Eylül 2020, 19:32:55 »
Jet ve sterling hiç kullanmadım. Yalnız momento almıştım. Grupmanı çok kötü olduğu için avda kullanmadım. Arkadaşa verdim. O da küçük avlarda kullanmış. Kendinde de bir kutu varmış. 2 kutu fişekte hiç bir verim alamamış. Ama belki sizin red bior iyi işler başarabilir. Rastgelsin....
« Son Düzenleme: 23 Eylül 2020, 20:18:48 Gönderen: Cemal KARADENİZ »
  • İmpala Plus
1971 - Trabzon

The following users thanked this post: Erdem YAĞIZ

Çevrimiçi Erol ÖZTÜRK

• Avlak Yönetici
« Yanıtla #5 : 23 Eylül 2020, 21:16:25 »
Bende bu mangal kokusu nerden geliyor diyordum  ::) ::)
Bereketli olsun kardeş,rast gele.
  • AKKAR ALTAY SİLVER YARIOTOMATİK
  • HUĞLU 104A
Erol ÖZTÜRK
1969 İSTANBUL / KÜÇÜKÇEKMECE  AB(RH-) Meslek:ESNAF /KIRTASİYE

Çevrimdışı İsmail YALÇINKAYA

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #6 : 23 Eylül 2020, 21:27:01 »
Erdem kardeşim, Emrah beye hitaben sormuş olsan da listeni inceledim ve bir iki satır yazayım dedim. Nacizane fikrim tüfeğin ile 32 gr. üstüne pek çıkma derim. Bulunduğun bölge kışları bile çok soğuk olmayan iklime sahip. 32 gram ve altı sana her türlü avı çantaya koyabilmen için bana göre yeterlidir. Tabii tüfeğinin kondüsyonu nasıldır bilemiyorum ama yazdığına göre elinde 50 yıllık bir tüfek var. Hele ki kurşun atmanı asla tavsiye etmem, kurşun şokları 4 ve 5 çentik yada slug namludur. Ful ve 2 çentik şoklar la atılan kurşunlar tüfeğini ciddi anlamda zorlayacaktır, aman dikkatli ol.
  • NORİS-JAGDHERR İSPANYOL ÇİFTE
  • HUĞLU SÜPERPOZE
  • ATA NEO
1973 - Yalova

Çevrimdışı Engin FERAH

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #7 : 23 Eylül 2020, 23:23:55 »
Merhaba Erdem bey,
Emrah beye sormuşsunuz ama bende geçen yıl aldığım çifte için birçok fişekle grupman ve delicilik testi yaptım.
En başta elinizdeki tüfekle kurşun atmanız bence büyük risk.Forumda domuz avı yapan ve sürekli kurşun incelemesi yapan bir abi paylaşmıştı 2 nolu şokla atmaya uygun 1.remington foster 2,winchester foster 3.mirage palla bu kurşunları yumuşak oldukları için önermişti.Ben mecbur kalmadıkça atmayı düşünmüyorum ama 2 paket rc ve mirage pala edindim birazda bps 28 gr ile hedef atışı yaptım 5,5 şok ile.Güvenlik için avda bulundurmak tek niyetim.
benim tüfek iç çapı 18,4 ve düşük gramaj önerisi yapıldı banada ve gerçektende grpman olarak düşük gramajlar çok daha etkili örnek verecek olursam -7 derecede 35 metre testinde  bp 32 gr ve 34 gr 5 no fişekte bariz şekilde 32 gr daha iyi gurupman verdi delicilikte hemen hemen aynı etkiyi verdiler.Aynı gün rcs4 5 no fişeğin bp 5 no fişekten daha etkili olduğunu gördüm.Benim için kışın tavşan fişeği kesinlikle 5 ve 6 no rcs4 ve 6,7 no titano poze ve çifte için tavsiye ederim sizede.Yerliden yana yüzüm gülmedi henüz bps,yaf,sterling hepsini denedim power bior tapa ama memnun kalmadım.Bu yıl meca deneyeceğim tavşan ve keklik avında köpeksiz çok fazla av yapma şansım olmadığımdan az fişek kullanacağımdan avrupa fişek tercih ediyorum.Bu yıl tahtalı avına ağırlık vereceğim mühre de aldım en fazla fişeği ona atacağım için yerli fişek sadece tahtalı için düşünüyorum ama istediğimi bulamadım henüz.

Merhaba emrah abi bende yeni sezon için fişek stoklamakla meşkulüm ve kendimce bir liste oluşturdum bu listeyi paylaşmak isterim
 öncelikle tüfeğimden bahsedeyim biraz sonuçta fişek kadar tüfekte önemli. tüfeğim 70 yapımı huğlu süperpoze üst namlu full şok alt namlu ise 2 çentik lli şok (sabit) benim başka tüfeğim olmadığı için her avda bunu kullanmak durumundayım ama elim yatkın yani kolay kolay ıskalamam 8)

1)  JET EXTREMA TRAP 24GR 7½ NUMARA: bu fişeği karatavuk ve ardıç kuşu için aldım hangi namluda kullanacağıma karar vermedim ama ılık havalarda kullanılmak için alındı bu sezon ilk defa kullanacağım ve büyük beklentilerim var.

2) MOMENTO RED BİOR 30GR 8 NUMARA: bu fişepi ılık havalarda alt namluda kullanmak için aldım yakın mesafeden kalkan karatavuğa ilk atışı bu fişekle yapacağım bunuda daha denemedım beklentiler yüksek.

3)B&P LIGHT 30 GR 8 NUMARA (POWER): buda momentoyla aynı görevi paylaşacak farklı bir marka olsun dedim bior işlemezse power a dönmek gerekebilir tabi.

4)JET 32GR 7 NUMARA (POWER): bu fişeği yaz aylarında ust namluya koymak için aldım ilk atış karavana olursa ikinci atışta uzak mesafeye power tapa ve kalın saçma iyi gider tabi saçmanın kalın olmasından dolayı tane sayısındaki azalmayı dengelemesi içinde bi tık ağır gramaj seçtim.

5) STERLİNG 32GR 6 NUMARA (POWER): bu fişeği ise kışın soğuk ve karlı havalarda üst namlu için aldım kışın alt namlu için fişek almadım büyük ihtimalle jet 32gr 7 numaraların yarısı kışa kalacak çünkü ben ikinci fişeğe hiç ihtiyaç duymam  8)

6)STERLİNG 34GR 4 NUMARA (POWER): bunu ise kışın tavşan avı için alt namlu ya koyacağım yakın kalkan avlarda ilk fişeğim budur.

7) B&P LONG RANGE 36GR 2 NUMARA(10 LU PAKET) (POWER): bunu ise kışın tavşan avında üst namluya koymak için aldım çok sık tavşana çıkmadığım için 10 lu paket fazlasıyla yeterli

8) JET 34 GR 05 NUMARA (POWER): bu fişeği sırf fantezi olsun diye aldım allahi başka hiçbir açıklamam yok   ;D hoşuma gitti yani napayım

9)STERLİNG TORNADO PALLA 30GR TEK KURŞUN: bu fişeği domuz avı için üst namluda kullanmak için aldım hafif gramajıyla full şoktan rahat çıkacağını düşünüyorum daha önceki kullanımlarında uzak mesafelerde diyer fişeklere nazaran daha istikrarlı olduğunu gözlemledim
10)STERLİNG PALLA SLUG 32GR TEK KURŞUN: bunu ise domuz avında alt namuya koymak için aldım full şoktansa 2 çentik şoka koymayı daha uygun buldum yakın mesafeli avlardaki durudurucu etkisi muazzam derecede güven veriyor.

siz bu liste hakkında ne düşünüyorsunuz değiştirmemi önereceğiniz birsey varmı?
  • Yıldız elegante A3 çifte 71 cm,61 cm
  • Yıldız Spz 71 cm
1983 BEŞKAZA-ANKARA

Çevrimdışı Enes Malik TEPE

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #8 : 24 Eylül 2020, 08:52:22 »
Fotoğraflar da video da süper olmuş abi. Maşallah köpek de hırslı güzel. Rastgelsin abi.
  • Armsan Phenoma Carbo 76 cm
  • Huğlu Koop. 103FE 71 cm

1997
Tekirdağ/Van

Çevrimdışı Uğur YILMAZ

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #9 : 24 Eylül 2020, 09:28:35 »
maşallah.

çok teşekkürler,kendim av yapmış kadar oldum.
1972 Kdz.Ereğli / ZONGULDAK

'' İnsan dilinin altında gizlidir ''

Çevrimdışı Erdem YAĞIZ

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #10 : 24 Eylül 2020, 15:24:21 »
Abilerim merhaba bir konuda bana yardımcı olabilirmisiniz? bugün fişek almak için dışarı çıktım bütün ilçeyi dolaştım girmedik av bayii bırakmadım ama aradığım fişekleri bulamadım internet ten sipariş vereyim dedim ama birsürü site var ve bir sitede 80tl  olan ürün diyer sitede 110tl bana önerebileceğiniz bir site varmı ürün stoğu bol ve çeşitli olan şöyle ucuz güvenilir...
  • huğlu 104 A
2001-Osmaniye

Çevrimdışı Cemal KARADENİZ

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #11 : 24 Eylül 2020, 16:07:49 »
Abilerim merhaba bir konuda bana yardımcı olabilirmisiniz? bugün fişek almak için dışarı çıktım bütün ilçeyi dolaştım girmedik av bayii bırakmadım ama aradığım fişekleri bulamadım internet ten sipariş vereyim dedim ama birsürü site var ve bir sitede 80tl  olan ürün diyer sitede 110tl bana önerebileceğiniz bir site varmı ürün stoğu bol ve çeşitli olan şöyle ucuz güvenilir...
Erdem bey... Hangi marka fişek aradığını belirtmemişsin. internetten kargo yolu ile sipariş yasak. Yasağa rağmen belki verdiğin sipariş gelebilir. Ama devletin yasak dediği işlere girmesen iyi olur. Galiba Osmaniye de ikamet ediyorsun. Adana ve Hatayda bütün aradığın fişekleri bulabileceğin av bayileri var. İsim vermiyorum çünkü bildiğim kadarı ile bir av bayiii telafuz etmekte sakıncalı olabilir. Bana kalırsa internetten Adana ve Hatay bayilerine bak... Mutlaka tanıdığın vardır. Ona aldır veya yakın olduğu için giderek alabilirsin. Rastgele...
  • İmpala Plus
1971 - Trabzon