Gönderen Konu: Stoeger Pompali tüfeklari nasil  (Okunma sayısı 3716 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Emre GÜLENÇ

• AvlakForum Üye
  • *
  • "YARATILANI HOŞ GÖR YARATANDAN ÖTÜRÜ"
Stoeger Pompali tüfeklari nasil
« : 24 Ocak 2020, 03:12:08 »
Arkadaslar stoeger pompali tufek kullanicilari p3000 veya p3500  nasil  yardimci olabilecek var mi

Çevrimdışı Abdullah GÜLTEPE

• Müdavim Üyemiz
Ynt: Stoeger Pompali tüfeklari nasil
« Yanıtla #1 : 25 Ocak 2020, 00:10:30 »
P3000 ve p3500 hakkında bilgim yok ben eski modeli olan p350 yi kullandım çok sağlam bir tüfek yanlız namlu boyası hiç iyi değil çok pas yapıyor birde ben iki tane getirttim ilk gelen tüfek kilit kilitlemiyordu iade ettim ikincisinide aldım sıkıntı gözükmüyor du daha sonra ara ara fişek dikmeye başladı bir sezonda 3 defa servise gönderdim ilk gönderdiğimde sezon başıydı Ağustos ayında fabrika komple tatile giriyormuş 1 ay tatilin bitmesini bekledim ilk sezon tüfeği kullanmadım, pompalı tüfek arıza tutukluk yapmaz diye aldım beni yanılttı ilk tüfeğim kral pompalıydı 2.5 yıl sorunsuz kullandım stoegerin sağlamlığı sağlam ama şansına sıkıntısız olanı denkgelirse kullanırsın benle aynı zamanda alan arkadaşım sıkıntısız kullanıyor
  • baikal mp 153 0tomatik
  • yıldız p71 otomatik
  • turkuaz sn12 otomatik
  • akdaş ah 212
Abdullah GÜLTEPE 1984 KARABÜK-İSKENDERUN/HATAY
 Tel: 05354083156

The following users thanked this post: Emre GÜLENÇ

Çevrimdışı Levent KARSLIOĞLU

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVLAKFORUM.COM AVCI FORUMU
« Yanıtla #2 : 27 Ocak 2020, 14:53:08 »
Emre Bey merhabalar uzun yıllardır ördek ve domuz avlarımı pompalı tüfekle yapıyorum.Yerli yabancı pek çok tüfek kullandım.Bunların içinde remington 870 i ayrı bir yere koyuyorum. stoeger bunların içinde değil lakin bir arkadaşımda bulunduğundan birkaç inceleme hatta atış yapma imkanım oldu.Güzel bir tüfek alınabilir.Ben şu an Hatsan hunter ws kullanıyorum fiyat-perfotmans bakımından memnunum(900 tl civarında ).İmkanınız varsa 2. el bir remington 870 yada benelli nova veya süper nova tavsiye ederim.Diğer bir seçenek ise istanbul silah tarafından üretilen winchesterlar.3200 tl civarında kullanan arkadaşlar çok memnun incelemenizi öneririm.yine 2. el bir maveric veya mossberg de sizi çok memnun edecektir.Nitekim her ikisini de kullandım.Umarım yardımcı olabilmişimdir.Selamlar rasgele
1980 - Ankara

The following users thanked this post: Emre GÜLENÇ

Çevrimdışı Aydın MERİÇ

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #3 : 30 Haziran 2020, 20:26:20 »

Yaklaşık 6 aydır Stoeger P3500 kullanıcısıyım. Test amaçlı 66 gr fişek dahil bir çok fişek attım. Bugüne kadar bir sıkıntı yaşamadım.
Bazı atışlarıma aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz. 1-2 yıl sonra daha yorum yapabilirim ancak şu ana kadar edindiğim izlenim, sahibini üzmez.

• Stoeger P3500 - Pompalı (Combo Namlu)
  • Derya MK-12 - Yarıotamatik
  • Yıldız SPZ 36 ME - Süperpoze
  • İmpala Plus - 56 Slug namlu
  • Chiappa Double Badger - Kırma Poze
  • Huğlu - Çifte (Babandan kalma)
1985-İstanbul

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #4 : 30 Haziran 2020, 22:03:20 »
Yaklaşık 6 aydır Stoeger P3500 kullanıcısıyım. Test amaçlı 66 gr fişek dahil bir çok fişek attım. Bugüne kadar bir sıkıntı yaşamadım.
Bazı atışlarıma aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz. 1-2 yıl sonra daha yorum yapabilirim ancak şu ana kadar edindiğim izlenim, sahibini üzmez.

Aydın bey öncelikle tüfeğiniz hayırlı olsun kazasız belasız kullanın, bende p350  modeli vardı ağır bir tüfekti sizdeki modeli tarttınızmı ağırlığı hakkında bilgi verebilirmisiniz biz yeri geliyor günlük 10 km mesafe yürüdüğümüz için ağırlık dezavantajdı birde namlu bant üstü düzdü tırtır yokru parlama yapıyordu süpermagnum diye aldım, aldıktan sonra çok gereksiz olduğunu farkettim bek avları için uygun bir diğer konusuda alsığım yıl ben çalışmasında da sıkıntı yaşadım en büyük avantajı çok sağlam olması öyle fişekler doldurup zorlayan arkadaşım oldu ne kırılma ne bir laçkalaşma olmadı ama bana göre fiyat performans ürünü değil
  • baikal mp 153 0tomatik
  • yıldız p71 otomatik
  • turkuaz sn12 otomatik
  • akdaş ah 212

Çevrimdışı Aydın MERİÇ

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #5 : 01 Temmuz 2020, 09:31:01 »

Merhaba ,

Tüfeği tarttım 3250 gr geldi. +-50 gr düşünün hafif bir tüfek değil, ebatları da büyük 170 cm den kısa kişilerin eline pek oturmaz, ben bek avı için almıştım. Geçen haftasonu 50 gr BPS, 66 Gr Mirage gibi baya ağır fişekleri test amaçlı attım. Tüfek güven veriyor.  Videosunu da çektim bir ara buraya yüklerim.
1985-İstanbul

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #6 : 01 Temmuz 2020, 21:59:42 »
Merhaba ,

Tüfeği tarttım 3250 gr geldi. +-50 gr düşünün hafif bir tüfek değil, ebatları da büyük 170 cm den kısa kişilerin eline pek oturmaz, ben bek avı için almıştım. Geçen haftasonu 50 gr BPS, 66 Gr Mirage gibi baya ağır fişekleri test amaçlı attım. Tüfek güven veriyor.  Videosunu da çektim bir ara buraya yüklerim.

Aydın bey Tüfeğinizi kazasız belasız güle güle  kullanın p350 modeli 3400 gr belki biraz daha fazlaydı sizin tüfeğinizin ağırlığı  normal süpermagnum bir tüfeğe gayet makul namlu bantında tırtır varmı yoksa düz tesfiyeli mi
  • baikal mp 153 0tomatik
  • yıldız p71 otomatik
  • turkuaz sn12 otomatik
  • akdaş ah 212

Çevrimiçi Abdullah ORUÇ

• Müdavim Üyemiz
  • "Yaradılanı Sev, YARADAN'dan Ötürü"
« Yanıtla #7 : 01 Temmuz 2020, 22:18:34 »
Stoeger tüfekleri iyidir diye biliyoruz. Lakin kullanıcısı olmadım.
bende bu yıl Maverick88 ile domuz avı yapacağım. güzel kullanışlı sağlam bir tüfek. şimdilik hedef atışlarında arka arkaya atış yapıyorum ama avda nasıl olur bilemem. alışınca olur diye düşünüyorum.
  • Armsan Phenemo 28" - 21" Barrel
  • Best Arms 24" Slug Barrel
Abdullah ORUC
 1982 BURSA

"Yaradılanı Sev, YARADAN'dan Ötürü"

Çevrimdışı Aydın MERİÇ

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #8 : 06 Ağustos 2020, 15:58:22 »
Aydın bey Tüfeğinizi kazasız belasız güle güle  kullanın p350 modeli 3400 gr belki biraz daha fazlaydı sizin tüfeğinizin ağırlığı  normal süpermagnum bir tüfeğe gayet makul namlu bantında tırtır varmı yoksa düz tesfiyeli mi

Yazınızı şimdi gördüm kusura bakmayın. Hafif bir tırtır var.  1 ay kadar önce o gün farklı gramajlarda 150 civarı fişek attım. Bir kısmını da farklı açılardan videoya çekmiştim. aşağıdaki linkten izleyebilirsiniz.

1985-İstanbul

The following users thanked this post: Abdullah GÜLTEPE

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #9 : 06 Ağustos 2020, 20:19:22 »
Aydın bey cevaplarınız için teşekkür ederim...
  • baikal mp 153 0tomatik
  • yıldız p71 otomatik
  • turkuaz sn12 otomatik
  • akdaş ah 212