Gönderen Konu: Evrak iptalleri.  (Okunma sayısı 2788 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Ahmet ÖZTÜRK

• Müdavim Üyemiz
Evrak iptalleri.
« : 26 Aralık 2019, 21:37:35 »
Değerli üyeler.malesef 2020 yılı avcılık belge harcı 305 lira olarak açıklandı,yani ocak ayında yatırılacak olan ücret.haliyle 15 gündür devam eden evrak iptali açıklamadan sonra dahada hızlandı.bugün itibarı ile bende evrakımı ilgili Dkmp ye ptt aracılığı ile gönderdim.bugün öğrendiğimize göre  Edirnede iptal sayısı 300 ü bulmuş.sizler bu konuda ne düşünüyorsunuz?
  • Stoeger peregrine max 5
  • Ata Arms
Ahmet ÖZTÜRK
Lüleburgaz/KIRKLARELİ  1976

Çevrimdışı Emrah AKDENİZ

• Müdavim Üyemiz
  • Hürgeneral ⭐️⭐️⭐️⭐️
Ynt: Evrak iptalleri.
« Yanıtla #1 : 27 Aralık 2019, 00:25:07 »
300 lira çok...
Diğer yandan bakınca da sigara içen bir kişinin 1 aylık sigara parası, hem vergi hem de pulu karşılayabiliyor.

Sisteme, uygulamalara, parasına vs kızıp iptal ettirmeyi ben de çok düşündüm.
Ama iptal ettirsem sadece bana zararı olacak. Başka kimseye ne faydası ne de zararı olur..
Bugün 300 liradan kaçıp yarın öbür gün hani olur ya kaçak avcı diye yakalansak, en az 2 hatta 3 katını seve seve ödemek zorunda kalırız..
Normalde benim de belgeye ihtiyacım yok. İstesem karda yürür izimi belli etmem.
Ama sırf vicdanım rahat etsin, sağa sola gidince yakalanma riski ve stresi yaşamadan kafam rahat gezeyim diye ödüyorum.

Miktara kızıyoruz haklı olarak...
Vergilerde adaletsizlik var mı ? Elbette var.
Ama öyle veya böyle bu devleti ekonomik anlamda sağlam tutan şey bizim vergilerimiz.
Ülke olarak zor zamanlardan geçiyoruz.
Bu durumun ve şartların maddi manevi bize elbet bir yansıması olacak.. Bu da normaldir zaten.
Allah devletimize zeval vermesin...
Devletimiz varsa avımız var, keyfimiz var...
İmkanım el verdiği sürece devam ederim. İmkan yetmediğinde resmiyeti bırakırım...
Nasip...
  • Akdaş Kuntor 312 SE
  • Huğlu 104A
  • Huğlu Renova
  • Huğlu 202B
  • Özkanlar FX12
Samsun / 1986

The following users thanked this post: Taşkın MUTLU, Suat ÇALIŞKAN, Sabahattin KARAHAN, Halit YILDIRIM, Ali ARI

Çevrimdışı Engin FERAH

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #2 : 27 Aralık 2019, 00:46:49 »
Bilmediğim için soruyorum benim belgemi çıkartalı 2 ay oldu bende ocak ayında tekrar vergi yatırmak zorundamıyım yoksa belge çıkarttığım tarihe kadar yani ekim 2020 ye kadar bir sıkıntı yokmu?
  • Yıldız elegante A3 çifte 71 cm,61 cm
  • Yıldız Spz 71 cm
1983 BEŞKAZA-ANKARA

Çevrimdışı Ahmet ÖZTÜRK

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #3 : 27 Aralık 2019, 01:30:18 »
Bilmediğim için soruyorum benim belgemi çıkartalı 2 ay oldu bende ocak ayında tekrar vergi yatırmak zorundamıyım yoksa belge çıkarttığım tarihe kadar yani ekim 2020 ye kadar bir sıkıntı yokmu?
ocak ayında tekrar 305 lira yatıracaksınız.yatırmazsanız her ay faizi işleyecek.vergi mükellefisiniz artık,rasgele
  • Ata Arms
Ahmet ÖZTÜRK

The following users thanked this post: Engin FERAH

Çevrimiçi Taşkın MUTLU

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #4 : 27 Aralık 2019, 12:02:45 »
300 +pul+dernek 500 geçer, arkadaşlar da iptal ettiriyor ama iptal nedenleri sadece maddi değil, denetim  yok
  • fıas-cesa 66
  • kral queen yarı oto 12 66-76
  • Armi Marocchi 71
  • pointer (bella)
  • kopay (leydi)
  • malinois (karamel)
Taşkın MUTLU
1985-Adana

Çevrimdışı Engin FERAH

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #5 : 27 Aralık 2019, 12:10:28 »
teşekkür ederim Ahmet bey,

ocak ayında tekrar 305 lira yatıracaksınız.yatırmazsanız her ay faizi işleyecek.vergi mükellefisiniz artık,rasgele
  • Yıldız elegante A3 çifte 71 cm,61 cm
  • Yıldız Spz 71 cm
1983 BEŞKAZA-ANKARA

Çevrimdışı Suat ÇALIŞKAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #6 : 27 Aralık 2019, 12:35:15 »
Şimdi bu belgeleri iptal ettirenler ava gitmetecekler mi ?
Ben şuan Orman Bakanı olsam
İptal edilen dilekçelere hiç kafayı takmazdım.Veririm direk talimat evraksız yakalananı eline tüfek dahi alamayacak hale getirin derim.
Avcı sayısı azalır bu işi gerçekten yapmak isteyen insanlarda bir iki av vurur bahaneyle.
« Son Düzenleme: 27 Aralık 2019, 12:40:26 Gönderen: Suat ÇALIŞKAN »
  • HANİÇ ÇİFTE SXS 67.5 cm Mobil şoklu
  • WİNCHESTER SX3 RED PERFORMANCE
  • AKKAR ALTAY COMMANDO 20ga 66cm
İtibar paradan kıymetlidir, değerini bilene

BİGA/1979

The following users thanked this post: Taşkın MUTLU, Osman KÜÇÜKMUMCULAR, Doğan ATEŞ

Çevrimdışı Ahmet ÖZTÜRK

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #7 : 27 Aralık 2019, 13:02:19 »
300 +pul+dernek 500 geçer, arkadaşlar da iptal ettiriyor ama iptal nedenleri sadece maddi değil, denetim  yok
sıkıntıda bu noktada
  • Ata Arms
Ahmet ÖZTÜRK

Çevrimdışı Ahmet ÖZTÜRK

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #8 : 27 Aralık 2019, 13:19:52 »
Şimdi bu belgeleri iptal ettirenler ava gitmetecekler mi ?
Ben şuan Orman Bakanı olsam
İptal edilen dilekçelere hiç kafayı takmazdım.Veririm direk talimat evraksız yakalananı eline tüfek dahi alamayacak hale getirin derim.
Avcı sayısı azalır bu işi gerçekten yapmak isteyen insanlarda bir iki av vurur bahaneyle.

Suat bey haklı yönünüz var,ancak Trakyadaki av ve avcı sayısı potansiyelini benim kadar biliyorsunuz.Malesefki malesef randevumu alıp gidiyorken ne hikmetse ilgili kurumda av günleri ortaya çıkıp direk bana geliyor,randevudan dolayı zaten yerimi biliyor.diğer bir konuda bu bölge sanayi bölgesi,yani full çalışma az izin bölgesi.siz izini,av gününü ve bulabilirseniz bir adet av hayvanı nı denk getireceksiniz ve hobinizden zevk alacaksınız..ama ne mümkün,sezon kapalıyken gördüğünüz tavşanı bıldırcın zamanı,gördüğünüz ördeği gümeci,bıldırcını teypci çoktan vurmuş.kalan tavşanıda gececi halletmiş..eee benim izin günüm geldi nihayet,ama olmadı,dün göç geldi geçti örneğin..ben geç kaldım değilmi?çünkü cumartesiyi bekliyordum!işin üzücü tarafı dünde o merada tüfek patlıyordu,bugünde,ama ben hala yarını bekliyorum..evrak yok,ben yinede bekliyorum,bir umuttur yaşamak derler ya..hayırlı cumalar,rasgele..
  • Ata Arms
Ahmet ÖZTÜRK

The following users thanked this post: Taşkın MUTLU, Ersin BATUR

Çevrimiçi Taşkın MUTLU

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #9 : 27 Aralık 2019, 14:59:25 »
Suat bey haklı yönünüz var,ancak Trakyadaki av ve avcı sayısı potansiyelini benim kadar biliyorsunuz.Malesefki malesef randevumu alıp gidiyorken ne hikmetse ilgili kurumda av günleri ortaya çıkıp direk bana geliyor,randevudan dolayı zaten yerimi biliyor.diğer bir konuda bu bölge sanayi bölgesi,yani full çalışma az izin bölgesi.siz izini,av gününü ve bulabilirseniz bir adet av hayvanı nı denk getireceksiniz ve hobinizden zevk alacaksınız..ama ne mümkün,sezon kapalıyken gördüğünüz tavşanı bıldırcın zamanı,gördüğünüz ördeği gümeci,bıldırcını teypci çoktan vurmuş.kalan tavşanıda gececi halletmiş..eee benim izin günüm geldi nihayet,ama olmadı,dün göç geldi geçti örneğin..ben geç kaldım değilmi?çünkü cumartesiyi bekliyordum!işin üzücü tarafı dünde o merada tüfek patlıyordu,bugünde,ama ben hala yarını bekliyorum..evrak yok,ben yinede bekliyorum,bir umuttur yaşamak derler ya..hayırlı cumalar,rasgele..

abi tam olarak sebep bu, belgesi olmayan zaten elini kolunu sallayarak avını yapıyor, keşke şu talimatı verecek arkadaş işini yapsa, işini yapmıyor sıkıntı orda zaten, eskiden karakollar vardı bazı bölgelerde insanlar çekiniyordu, ya da biri şikayet eder diye, ama artık kimsenin çekindiği yok. bir kaç kişi sağlam bi ceza yese bakın o bölgede kaçak avcı kalıyor mu
iptal ettiren arkadaşların amacı da 500 tl cebimizde kalsın değil zaten, yoksa ne masraflar ediyoruz 2 kuşa tüfek atacağız diye, 1 sene köpek bakımı, yakıtı fişeği ........onlarda sitem ediyorlar, tepkilerini ancak o şekilde gösteriyorlar, umarım birilerinin dikkatini çekerde bi el atarlar.
  • fıas-cesa 66
  • Armi Marocchi 71
  • pointer (bella)
  • kopay (leydi)
  • malinois (karamel)
Taşkın MUTLU
1985-Adana

Çevrimdışı Adem YEŞİLYURT

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #10 : 27 Aralık 2019, 22:01:29 »
Arkadaşlar vergiyi 1 Ocak’tan 31 Aralık’a kadar olan dönem için ödüyoruz. Peki diğer ücretler hangi dönemleri kapsıyor acaba?
  • Huğlu 103 CE Süperpoze 71 cm
1980 Erzurum

Çevrimdışı Ahmet ÖZTÜRK

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #11 : 28 Aralık 2019, 20:13:21 »
Arkadaşlar vergiyi 1 Ocak’tan 31 Aralık’a kadar olan dönem için ödüyoruz. Peki diğer ücretler hangi dönemleri kapsıyor acaba?
avlanma puluna ödenen ücret sezon başından sezon sonunu kadar geçerlidir,evrak iptal in de puluda geri alıyorlar.
  • Ata Arms
Ahmet ÖZTÜRK

Çevrimiçi Taşkın MUTLU

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #12 : 28 Aralık 2019, 20:16:23 »

Abim, pul ücreti sezonluk, faiz ödememek için harcı Ocak'ta yatırıp, 2020-2021 sezon pulunu da açılışa yakın alırsın, dernek ücretini de pulla birlikte verirsin.
  • fıas-cesa 66
  • Armi Marocchi 71
  • pointer (bella)
  • kopay (leydi)
  • malinois (karamel)
Taşkın MUTLU
1985-Adana

The following users thanked this post: Ahmet ÖZTÜRK, Adem YEŞİLYURT