Gönderen Konu: yeni Retay "MASAI MARA" Av Tüfeği Hakkında Bilinmeyenler ve Yorumlar  (Okunma sayısı 194729 defa)

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı İsmail AYDIN 01

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Kanada’da 1500 dolar mı? Vay bee!

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
  • Beretta AL 391 Urika 1&2
  • FABARM L4S 12
  • AKUS HUNTER DELÜX ALT ÜST ÇİFTE 12
  • AKUS ESTATE YAN YANA ÇİFTE 12 cal & 20 cal
1985 KOZAN

Çevrimdışı Muhammet ACAR

• AvlakForum Üye
  • *
Kanada da 1500 ise burda 15.000 olması lazım . Biz tüfek alma niyetiyle su tabancası alıyoruz o zaman :o ;D
  • ATA ARMS SP
  • Winchester SXP
🇹🇷

Çevrimdışı Yaşar KÖKÇEN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Bizim için 1500 dolar, onlar için sadece 1500. Yani çok pahalı, ulaşması zor değil.
1980-Antalya

Çevrimdışı Utku ÖZTEKİN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI

Retay markası konusun da , şimdiye kadar oluşan arıza içerikli problemlerin çözülememesi ile ilgili  şahsi bir kanaatim var. Amacım kesinlikle firmayı ve ürünü kötülemek değil; ancak problemli durumların çözülememesine sebep sanırım ki firmanın teknik ve arıza bölümüne bakan değerli personelleri çok deneyimli ve bilgi sahibi olmamasi..   
   Kıymetli ustalarımızın da önceki yorumlarda belirttiğin şekilde bir malı piyasaya sürerken tanıtım , reklam vs gibisinden konulara ne kadar çok önem vermiş olsalar da, kurdukları büyük tesis yapılandırdıkları bayi ağının yanında kullanıcı geri dönüşlerini önemseyecek olası sıkıntılarla ilgilenip çözüm sunabilecek işten anlayan gerçek anlamda ''silahçı'' diyebileceğimiz personellere de ihtiyaçları var, çünkü arızalarının giderilmediğinden şikayetçi olan sayısızca kullanıcı yorumu halen mevcut forum mesajlarında.
   Ürün piyasaya girerken hergün aralıksız tanıtımını yapan burdaki RETAY Yetkilileri de haftalardır mesajlara cevap dahi vermiyor görünüyorlar sanırsam ? Yanlısım varsa birileri düzeltsin lütfen çünkü Sn Ali KENTEN halen burda anlatılan onca soruna probleme bir cevap vermedi..
   Tüfeğin güvenirliligi ve ''İyİ çalısması'' konusunda bir video eklemek istiyorum.. Lütfen herkes baştan sona izlesin ve kendi yorumunu kendisi yaparak bir cevap bulsun Retay ın asıl sıkıntısına..

Saygılar..

Videodaki tüfek arkadaşım K. Gözler e ait olup defalarca benzer birkac problemle servise gitmiş ve halen bir çözüm bulunamamıştır. Servis personelinin tüfeğin tutukluk yapmasını sıradan bir olaymış gibi betimlemesi de büyük bir gaf sanırım ki..
« Son Düzenleme: 18 Aralık 2018, 00:13:24 Gönderen: Utku ÖZTEKİN »
Benelli Raffaello Deluxe..
 Franchi Affinity Wood..
 Akdaş Ak-212w..

Çevrimdışı Ömer ŞAHİN 07

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVLAKFORUM.COM AVCI FORUMU

Retay markası konusun da , şimdiye kadar oluşan arıza içerikli problemlerin çözülememesi ile ilgili  şahsi bir kanaatim var. Amacım kesinlikle firmayı ve ürünü kötülemek değil; ancak problemli durumların çözülememesine sebep sanırım ki firmanın teknik ve arıza bölümüne bakan değerli personelleri çok deneyimli ve bilgi sahibi olmamasi..   
   Kıymetli ustalarımızın da önceki yorumlarda belirttiğin şekilde bir malı piyasaya sürerken tanıtım , reklam vs gibisinden konulara ne kadar çok önem vermiş olsalar da, kurdukları büyük tesis yapılandırdıkları bayi ağının yanında kullanıcı geri dönüşlerini önemseyecek olası sıkıntılarla ilgilenip çözüm sunabilecek işten anlayan gerçek anlamda ''silahçı'' diyebileceğimiz personellere de ihtiyaçları var, çünkü arızalarının giderilmediğinden şikayetçi olan sayısızca kullanıcı yorumu halen mevcut forum mesajlarında.
   Ürün piyasaya girerken hergün aralıksız tanıtımını yapan burdaki RETAY Yetkilileri de haftalardır mesajlara cevap dahi vermiyor görünüyorlar sanırsam ? Yanlısım varsa birileri düzeltsin lütfen çünkü Sn Ali KENTEN halen burda anlatılan onca soruna probleme bir cevap vermedi..
   Tüfeğin güvenirliligi ve ''İyİ çalısması'' konusunda bir video eklemek istiyorum.. Lütfen herkes baştan sona izlesin ve kendi yorumunu kendisi yaparak bir cevap bulsun Retay ın asıl sıkıntısına..

Saygılar..

Videodaki tüfek arkadaşım K. Gözler e ait olup defalarca benzer birkac problemle servise gitmiş ve halen bir çözüm bulunamamıştır. Servis personelinin tüfeğin tutukluk yapmasını sıradan bir olaymış gibi betimlemesi de büyük bir gaf sanırım ki..
Tüfek sizdeyken de sadece seri atış yaparken mi tutukluk yapıyor yoksa yavaş atışlarda da varmı aynı sorun?

Lenovo P2a42 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Franchi black magic
  • Torun s.poze
  • Üzümlü kooperatif çifte 16cal.
  • DD. Zeyna
1995 - Antalya

Çevrimdışı Mehmet Alper YAZAR

• AvlakForum Üye
  • *
Slug namlusu çıkmış. Bu kadar mekanizma sorunundan sonra bunla domuz avına gitmek büyük cesaret. Fiyat 3120 tl.

« Son Düzenleme: 18 Aralık 2018, 13:00:33 Gönderen: Mehmet Alper YAZAR »
  • Winchester SXP Black Shadow
  • Armsan Paragon Grande S Combo
  • Cesa Favorit 1800
  • Özkanlar FX-19
1990 Erzincan

Çevrimdışı Muhammet ACAR

• AvlakForum Üye
  • *
Slug namlusu çıkmış. Bu kadar mekanizma sorunundan sonra bunla domuz avına gitmek büyük cesaret. Fiyat 3120 tl.

Bu nedir arkadaş, tüfekleri iyice b.k ettiler. Estetikten eser yok. Valla yerli firmalarımızın çoğu kendi topuklarına sıktıklarının farkında bile değil. İşleri güçleri İhracat olmuş. Bu tüfeklerle bırakın domuz avına gitmeyi  sahildeki balonlara atış yapmaya çekinirim.
« Son Düzenleme: 18 Aralık 2018, 14:08:01 Gönderen: Muhammet ACAR »
  • ATA ARMS SP
  • Winchester SXP
🇹🇷

Çevrimdışı Hakan ATASOY

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Tüfek sizdeyken de sadece seri atış yaparken mi tutukluk yapıyor yoksa yavaş atışlarda da varmı aynı sorun?

Bu memleket tarihte Türktü, bugün de Türktür ve ebediyyen de Türk olarak yaşayacaktır.Türkiye Türklerindir! Ne mutlu, Türküm diyene!1980 BURSA

Çevrimdışı Halil KARADENİZ

• Free Üye
  • *

Bu zamana kadar sadece 1 kişide bazen patlatmama sorunu gördüm başka hiçbir şikayet gelmedi masai maralarda
Halil KARADENİZ 1982-ORDU

resim

Çevrimdışı Ayşe ALTINTREN

• Bayan Üye
  • **
Kapima sokmam kördegnegi gibi tüfek benden uzak olsun onu alcam c27tuka veye rubust 222 alırım daha iyi😂😂😂😂😂😂
  • beretta stonecoat al391
  • beretta s55
  • beretta303
  • beretta al390
  • Beretta a300
  • simson
1981 Edirne

Çevrimdışı Hakan ATASOY

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI

Nerden esinlenmişler acaba?
Bu memleket tarihte Türktü, bugün de Türktür ve ebediyyen de Türk olarak yaşayacaktır.Türkiye Türklerindir! Ne mutlu, Türküm diyene!1980 BURSA

Çevrimdışı Mehmet Alper YAZAR

• AvlakForum Üye
  • *
Bu zamana kadar sadece 1 kişide bazen patlatmama sorunu gördüm başka hiçbir şikayet gelmedi masai maralarda
Bence önceki mesajlarda anlatılan sorunlar yeterli. Zevk meselesi alan alır.
  • Winchester SXP Black Shadow
  • Armsan Paragon Grande S Combo
  • Cesa Favorit 1800
  • Özkanlar FX-19
1990 Erzincan

Çevrimdışı Selim AYDOS

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI

Bu kadarına da pes denir. Basbayağı arıza bu. Seri dediği nornal atış esnasında takılıyor, bu arkadaş tüfek tamirde yeni galiba.
1978 ANKARA

Çevrimdışı Utku ÖZTEKİN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
 Bir garip Retay hikayelerin den sadece birisi sanirim bu durum.. İlk piyasaya girdiklerin de yerli uçak yapmis gibi bir havayla hergün tufegi konusuyorlardi müşteri temsilcileri, firma yetkilileri, çok merakli müşterileri filan..Simdi kimse den ses yok.. ;( Video firmanin ve ürünün guvenirliligini anlatiyor sanirim yeterince... Bunlar tüfekçi degiller, yazik bu kafayla da olamazlar.. ;( Sen üçbin tl ye ulkede en pahali yerli otomatiği sat, arizalarini yapabilecek ekibin ustan olmasin..
Benelli Raffaello Deluxe..
 Franchi Affinity Wood..
 Akdaş Ak-212w..

Çevrimdışı Erol KABA

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
İyi akşamlar. Bu konuyu ilk başlangıcında okumuş. Sevinmiştim güze bir ürüne kavuştu avcılarımız diye. Ancak son paylaşımlarda işin kaymağını yemeye çalışanlarla işin sahiopleriarasında ki her yerde olan fark  malesef burada da karşımıza çıkmış gibi görünüyor. Umarım firma kendisini toplar ve hizmet kalitesin satış sonraında da sürdürür. Silah üretmenin sadece kaliteli parçaları birleştirmek olmadığını hatırlatmak isterim.
  • Charles Daly otomatik,
  • Cesa otomatik, Mertmak Mx5 otomatik
  • Akkar Karatay Pompalı, Hatsan Pompalı
Düzce  1985

Çevrimdışı Mehmet Sabri MUTLUER

• Expert Üye
Geçen yıl aldığım Retay Masai Mara 12 Ga da ciddi besleme ve tahliye  ayrıca belirgin sol alt vurma sorunları olunca fabrikaya göndermiştim. Firma temsilcileri gerçekten çok ilgi gösterdiler. Ne sorunu olduğu söylenmedi, kundak dışında her şey değişmiş.

Fabrikadan geldikten sonra (bir bacağımın geçirdiğim bel fıtığına bağlı felç, güçsüz ve dengesiz olmasına rağmen) 13 Ocak 2109 da  tüfeğin tekrar güvenilirlik ve isabet testlerini tekrarladım:

Gördüğünüz gibi tahliye sorunu devam ediyor.

Ancak 36,5 metreden 3 numara şok ile  6 numara saçma ve tek kurşun testlerimde isabet sorununun (sol-alt vurma)  düzeldiği görülüyor.

Demek ki "Benelli Click" sorununu çözdük iddiasıyla, Randy Wakeman'a tüfek gönderilmekle bu işler olmuyor, fabrikadan ne çıkacağı belirsiz. Tüm yerli tüfek alanlara tavsiyem şudur:  "Tüfeğinizi ruhsatınıza işletmeden önce (bayiden aldıktan sonra bir ay süre var) mutlaka test edin, değişik gramaj fişeklerle güvenilirlik testi yapın,  attığınız yeri (POA) vuruyormu (POİ) mutlaka değerlendirin. Benim hatam tüfeği test etmeden ruhsata işletmek oldu. Yoksa bayiye hemen iade ederdim.

Başka forumlarda bu tüfeği başarı ile sorunsuz kullandığını yazanlar var. Ama benim için ancak kuş avında, amatör trapta kullanılabilecek, domuz gibi tehlikeli avlarda kesinlikle ele alınmayacak bir tüfektir.

« Son Düzenleme: 17 Eylül 2019, 09:11:08 Gönderen: Mehmet Sabri MUTLUER »
  • Benelli Supernova
  • Beretta 1301
  • Ata CY Slug
  • Retay Masai Mara
MSM 1948-İzmir

The following users thanked this post: Kamil ÜNLÜTÜRK

Çevrimdışı Kamil SELCİK

• AvlakForum Üye
  • *
Yalnız Mehmet bey 36.5 metrede 3 nolu şok ile bu grupman mükemmel olmuş bu grupmanı yakalayacak çok nadir tüfek çıkar gibime geliyor kelebeğe atsan neredeyse o bile grupmandan kurtulamaz. Birde tutukluk yapmasaydı valla tadından yenmezmiş.                                   
  • Stoeger md2000
  • Akdaş AH212 hybrit
1982-Konya

Çevrimdışı Kamil SELCİK

• AvlakForum Üye
  • *
Birde şunu söyleyeyim her güzelin bir kusuru oluyor elimde Armsan a612 w modeli var sıfır aldım o kadar güzel bir mekanizma varki çin çin ötüyor 21gr bıldırcın fişeği trap fişekleri dahil birkere bile daha tutukluk yapmadı en az 1 koli fişek attım bir kere bile tutukluk yapmadı ama gelgelim grupmanı bozukluğu var o yüzden birkenarda bekliyor yine benim vazgeçilmezim akdaş ah212 ile yola devam ...
  • Stoeger md2000
  • Akdaş AH212 hybrit
1982-Konya

Çevrimdışı Alperen BİÇİCİ

• AvlakForum Üye
  • *
Kamil bey ah 212 çok ile devam derken
  • Akdaş ah 212
1976 - Hatay

Çevrimdışı Kamil SELCİK

• AvlakForum Üye
  • *
Kamil bey ah 212 çok ile devam derken
Alperen bey çok derken anlamadım öyle bir şey yazmadım vazgeçilmezim akdaş ah212 diye yazdım
  • Stoeger md2000
  • Akdaş AH212 hybrit
1982-Konya

Çevrimdışı S.Alper ERDEM

• Expert Üye
Muhterem Sabri Bey, arkadaşlar,

Bu "Retay" konusu bayağı akıl karıştıracak nitelikte görünüyor... Dünya para ile son derece modern bir tesis kuruluyor, en iyi malzeme
yurtdışı ve içinden temin ediliyor, muhtemelen yabancılara etek dolusu dövizle sözüm  ona yenilik denilebilecek bir takım farklılıklar
yaptırılıyor, imalata geçiliyor, Amerika'dan otorite vasıflı şahıslarla anlaşmalar yapılıp örnek gönderilip test ettiriliyor, o ülkenn en
populer forumları ve bloglarında havada uçuşan yıldızlarla başarı yazıları birbirini takip ediyor... Ancak nedense...

Otorite Randy Wakeman'ın kullanıp övdüğü tüfekler on numara, ülkemizde satılanlardan giderilemeyen arızalar çıkıyor...

Bu Randy tüfeklerini yapan firma "Retay"sa bizimkileri imal eden kim o zaman... Hadi diyelim ki Amerika  kalite kontrolundan geçemiyen
birimleri bize satmağa çalışıyorlar. Defalarca fabrikaya gidip gelen neredeyse yenilenen tüfekler nasıl oluyor da halen doğru dürüst
çalışmamakta ısrar ediyorlar... Amerika'ya adam gibi silah yapıp gönderen ekip, üstelik adı çıkmış bir kaç örneği düzeltip işler hale
getiremez mi...

Amerikan forumları araştırıldığında Randy'den başka övücü yazı yazan nadir kişilere rastlanıyor... Çoğu kişi bu markayı tanımıyor bile.
Biraz araştırma yapanlar rahatlıkla bulabileceklerdir ki Randy Wakeman'ın esas mesleği "Hokkabazlık" tır... Adamın hünerlerini kayıt
edip sattığı sihirbazlık videoları mevcut... İnsanın aklına neredeyse kişinin eski mesleğini bu uğraşı üzerinde mi değerlendirdiği geliyor...

Adam akıllı bir muamma...

Ülkemizde kaliteli kinetik tüfek yapan epeyi kuruluş var... Bu kişiler bu kadar para ile onlar seviyesinde iş çıkaramıyorlar mı...

"Yenilik" olarak tanıtılan özelliklerinin hiç biri aslında mutlak gerekli ve talep edilen şeyler değil...

Bunun yanında,,,

Normal kinetik tüfeklerde tek bir pimle tesbit edilen tetik grubu bu markada önde bir metal kertik, arkada dairevi hareketle yerine
oturan bir küçük levye vasıtasıyla konumunu muhafaza ediyor. Tetik takımının önünde horoz düşüşü ile hazneden fişek alan bir
mandalı açıp kapatan kanat var... Eğer arka tesbit levyesi atış sırasında ataletiyle oynama yaparsa, üstten baskı yapan horozun da
itişiyle eski yerine oturamıyacak, bu durumda şarjör çıkışını açıp kapatan kanat, tales teoremiyle artan boyutta kontrol eksikliğine
neden olacaktır. Bu çok rahatlıkla besleme arızası nedeni olabilir... Yenilik diye getirilen özellikten alın size hiç akla gelmeyecek bir
tutukluk sebebi...

"Benelli Click" önleme yapılanmasını neden bu kadar salkım saçak bünyede seçilmiş... Uzun uzun yaylı kollar elinizle tüfeği sallasanız
bile yerinde durmaz, velev ki geri tepmede olsun... Bunun adı "Ataletli Tüfek"... Çalışma prensibi onun üzerine kurulmuş... Neden
Benelli kendi tedbir yapılanmasında mümkün olan en istikrarlı formları seçmiş... Düşünmüşler mi...

Fuarlarda rastlayıp konuştuğum firma personelinin tamamı neredeyse teknik konularda yetersiz... Fazladan kibirliler de... Bu kadar
para ile iş görecek kişiler bulunamaz mı...

Milli servete yazık...

Saygılar.

« Son Düzenleme: 17 Eylül 2019, 23:43:19 Gönderen: S.Alper ERDEM »
1944-Istanbul

Çevrimdışı Kamil ÜNLÜTÜRK

• Expert Üye
Mehmet Sabri Bey,düz mekanizma isteseniz(plus yerine) ve sabit tetik grubu,problem çözülür sanırım.
  • P.Beretta 687 SP5 67cm
  • P.Beretta ES100 71cm
Kamil ÜNLÜTÜRK
1965 - Bartın

The following users thanked this post: Serkan ÜNVER, Mehmet Sabri MUTLUER

Çevrimdışı Hakan ATASOY

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Geçen yıl aldığım Retay Masai Mara 12 Ga da ciddi besleme ve tahliye  ayrıca belirgin sol alt vurma sorunları olunca fabrikaya göndermiştim. Firma temsilcileri gerçekten çok ilgi gösterdiler. Ne sorunu olduğu söylenmedi, kundak dışında her şey değişmiş.

Fabrikadan geldikten sonra (bir bacağımın geçirdiğim bel fıtığına bağlı felç, güçsüz ve dengesiz olmasına rağmen) 13 Ocak 2109 da  tüfeğin tekrar güvenilirlik ve isabet testlerini tekrarladım:

Gördüğünüz gibi tahliye sorunu devam ediyor.

Ancak 36,5 metreden 3 numara şok ile  6 numara saçma ve tek kurşun testlerimde isabet sorununun (sol-alt vurma)  düzeldiği görülüyor.

Demek ki "Benelli Click" sorununu çözdük iddiasıyla, Randy Wakeman'a tüfek gönderilmekle bu işler olmuyor, fabrikadan ne çıkacağı belirsiz. Tüm yerli tüfek alanlara tavsiyem şudur:  "Tüfeğinizi ruhsatınıza işletmeden önce (bayiden aldıktan sonra bir ay süre var) mutlaka test edin, değişik gramaj fişeklerle güvenilirlik testi yapın,  attığınız yeri (POA) vuruyormu (POİ) mutlaka değerlendirin. Benim hatam tüfeği test etmeden ruhsata işletmek oldu. Yoksa bayiye hemen iade ederdim.

Başka forumlarda bu tüfeği başarı ile sorunsuz kullandığını yazanlar var. Ama benim için ancak kuş avında, amatör trapta kullanılabilecek, domuz gibi tehlikeli avlarda kesinlikle ele alınmayacak bir tüfektir.
Tüfeği tekrar yollayacak mısınız servise?  :)