Gönderen Konu: STOGERİ MERAK EDEN ARKDAŞLARA GELSİN...CABELASTA BİLE SATIŞTA...5 YILDIZ :)  (Okunma sayısı 12314 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Ümit UZUN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
omer bey siz  tufekle dağda  bi yabaniyle karşilaşinda tutukluk yaparsa ozaman kendinize bi sorarsiniz tabi o kişi sağ kalirsa  ben hala stoegeri  seviyorum ama bu tufeğin iyii cikani şansa  ben 2000 metre de bi ayiyla karşilaşmami şansa brakamamm kimse kusura bakmasin ayrica  cesa 1955 ten buyana  stogerden cok dahada kaliteli italyan avrupa  cifteleri mevcut once iyice bi araştir derim
1980 RİZE

Çevrimdışı Ömer KARABÖRK

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
ümit bey araştırması gereken biri varsa oda sizsiniz
  • Franchi first class
  • Benelli montefeltro
1986- AFŞİN

Çevrimdışı Özgür UYAR

• Müdavim Üyemiz
omer bey siz  tufekle dağda  bi yabaniyle karşilaşinda tutukluk yaparsa ozaman kendinize bi sorarsiniz tabi o kişi sağ kalirsa  ben hala stoegeri  seviyorum ama bu tufeğin iyii cikani şansa  ben 2000 metre de bi ayiyla karşilaşmami şansa brakamamm kimse kusura bakmasin ayrica  cesa 1955 ten buyana  stogerden cok dahada kaliteli italyan avrupa  cifteleri mevcut once iyice bi araştir derim
Ümit bey cesa otomatigi 2 sene önce aldim evet guzel sacmasi var zaten sirf o sebepten aldim 3 kutu fisek anca attim  namlu seridi atti koptu yerinden yolladim firmaya bizim hatamiz fabrikayi yeniden isletmeye basladik serit ustamiz hatali yapiyor dediler  tamam yapildi geldi biraz daha kullandim yeni bir namlu istedim 61 olsun dedim üretmiyoruz dediler kesin dedim herhangi bir namluyu tamam kestiler 59 cm bir namlu oda serit atti hadi bida yolladik onuda yaptilar tekrar. Ordan gittim domuz avina cikti 80 metre civari 5 domuz yattim ustune bosalttim silahi her attim hayvanin ayanin altindan toz cikariyo bi test ettim silah ciddi anlamda alt atiyor seritler atmiyor artik ama gene hatali. Derken silah calistikca tetik grubunu tutan pim yerinden cikiyo 3-5 atinca yerine fisegin sarisiyla bastiriveriodum derken seridin dibinden kaynak yerlerinden küf basladi hadi bolca yağladik sezon bitmedi daha bide baktim silah ağzindaki fiseği atiyor alttan vermiyor dedim elveda cesa. Bu arada cesanin yaninda 3 silahim daha vardi yani cesa cok ava gitmedi farkli silahlar kullandim biride stoeger idi 2 yil stoeger kullandim tik demedi ben 4 yil av bayiligi yaptim kesin 50 kadar  stoeger sattim ilk geldiginde 28 grmla calisiyosa bidaha hic geri gelen olmadi 50 silahtan evet acik söglüyorum belki 10 tanesi 28 gr kurmuyordu hatta 2 tanede 30 gr kurmayan oldu onlarida müsteriye vermeden geri iade ettim velhasil cesa stoegerle kiyaslancak silah bile degil üstelik 1955 dan beri üreyim yapan firma idi sahibi ölünce bir müddet  kapandi tekrar ogullari baslatti bir oglu yari otolari biri kirmalari yapiyor eski cesa bulursaniz bir karsilastirin alakasi yok eskiler hala cok saglam. Cesa sarsilmaza silah yapmayi ögreten firmadir cok köklüdür ama bitti yeniden basladi simdi ise sadece adı var.
« Son Düzenleme: 02 Kasım 2019, 01:05:56 Gönderen: Özgür UYAR »
Özgür UYAR
1984-Çanakkale/Ezine
Del Zagnis Setter (NEO)

The following users thanked this post: Ömer KARABÖRK

Çevrimdışı Ömer KARABÖRK

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
özgür bey yazmaya lüzum görmemiştim ağzınıza sağlık
  • Franchi first class
  • Benelli montefeltro
1986- AFŞİN

Çevrimdışı Taner TOPÇU

• AvlakForum Üye
  • *
  • TANRI Türkü Korusun ve Yüceltsin
Ben ilk M3000 peregrine modelini aldım ve illallah ettim 2 kere fabrikaya gitti tüfek ve aldığım yere geri verdim.Aklımda kalan modeli M3500 dü şansımı denicem birdaha dedim ve aldım.Hatta arkadaşımla birlikte 2 adet aldık.İlk yaptığımız tüfekleri söküp fabrika yağından arındırmak oldu güzel bir temizledik tüfekleri.Grupman ve tek kurşun atışına gittik.Önce 32 34 gr 2 şer kutu fişek attık.Ardından tüfekleri aldığımızda hediye verilen :) 36 gr 1 er paket fişekleride attık.Son atışları 28,30 gr ince saçmalarla denedik en son full 28 gr bastık hiçbir tutukluk , boş kovanı atmama vb. durumla karşılaşmadık.Grupman gerçekten çok tatmin edici ona keza tek kurşun atışları isabetli ve konforlu diyebilirim.M3500 ağır bir tüfekmi 1.90 120 kg bana sorulursa normal ağırlıkta ama insanların fizik yapısına göre değişiyor.Tabiki bir benelli,beretta ile karşılaştırmak hata olur.Ama bir Franchi Affinity ile arasında çokta fark görmedim söküp malzeme kalitesine ve parçalarına kendim baktım.Saygılar

1982-BURSA

Çevrimdışı Mustafa AKŞİT

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Biradere hediye ettiğim m3000 le ne beretta benelli browningleri tokatladı olaya bende şaştım şimdi  onun ekip komple stoeger e dönmüş o ağırlıktaki kaba tüfeklerle değil  ördek dağ taş dere tepe yardiriyorlar 
1982-Afyon