Gönderen Konu: Robust 26 teknik özellikleri vede bilgileri (Arşivlenecek)  (Okunma sayısı 26615 defa)

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Nurettin AYDIN

• Müdavim Üyemiz
Ynt: Koleksiyonluk bir Robust
« Yanıtla #25 : 11 Şubat 2013, 12:48:06 »
havalar KIS ayi oldugundan  biraz yavas  parmak izleri gidebilir  yaz  aylarinda  parmak izinin kaybolduguna  belki góremessin veya daha hizli kaybolduguna  góreceksindir,

eyer   dedigim olay olusuyorsa  namlu ústúnde tufeklerde cok cok nadir bir celiye sayip túfek, cok hassas bir celik var demektir,en az 2,3, tane ózel sacmasi arkadaslarin dedigi gibi kilavuz  sacmasi  olmasi lazim túfeyin, 

bu sacma  ortayi ciktiginda  yúz metre  gibi  bir alanda  etrafinda  insan olmasin   iki úc sacma ne olacak deyip gecilmez  bir insani óldúrebilecek kadar gúclú  sacmalardir,

hikaye  gibi gelecek ama, eski efeler  bu olayi cok iyi bilir, eskiden mavzer  bulamadiklari dónemlerde  bazi dolma túfeklerde  górúlen  bu sacmayi kullanmislardir,

elli  sene ónce  bir kahfeyi varir  babam,  eskiden bir sag omuzuna bir sol omuzuna  túfek asip kahfeleri  gelip  tufek satan  esnaflar  varmis  benim cocuklugumda  cok azda olsa vardi,  bu esnaflar,

kahfe   masasinin ústúnde  bir túfek firansiz   bakarlar, biraz agir,   kac para malúm eskiden túfekler para,  cok  para  az para,  pazarlik tutarlar,  adam sógle der bu tufeyin sacmasi ile domuz furdum der, babamda  sógle der, hep  ógle  sóglerler  túfeyi satarken der,  adam cok dúrús  biri imis  eli ayagi titremeyi basladi derdi,  bana inanmadilar diye  adam.

túfek yarim cakmak  bir dolma túfek sol tarafindaki yay kirilmis,   alfa  aya  marka  túfekle  yillarca avlandi  furdugu domuzun sayisi bilinmez,aydin havalesinde  nekadar únlú bóyúk domuz avcisi varsa tanirlar,  bu avcilari  bir kac sene ónce  rahmetli olmus, son defa górseydim  iyi olacakti, kismet,
hadi der babami  túfeyin yayina yaptiralim,  bir tarafina doldurmuslar túfeyin sag taraf  calasiyor  túfeyin,
eskiden demirci ustalari vardir  celinger  derlermis   her sey yapabilen,   bu celengerler  tavsan faklari tuzaklari yapabildiginden bu tuzaklarin yaylari esnek sert saglam kolay kolay  yumusamiyan  celiklerden yapilir islenir, bu celik ustalari bu ise basarabilirmis,
giderlerken  avlana  avlana  giderler  simdiki   gibi zamanmi var,   zagarlar  domuz  kaldirir,  domuz babamin  ónúne gelir  domuza sacma atsa domuza sacma  atsam bana  gúlerler  dedim diyor, túfeyi  alirken  túfeyi satan adamin sógledikleri  aklima geldi der,  ates eder,  domuz bóyúk  yikilmis  bir agacin altindan gecmek isterken dúsúp  yikildi  der,   arkadaslari gelir  neyle furdun sacma ile  hadi ordan adamla eylenme  dediler  diyor,
domuza kesip parcaladik  derdi   nasil olur diye etindende  zagarlari verdik derdi  domuzun ciyerine  isabet etmis úc adet  sacma   vardi diyor,

gene  bunlar inanmamis ras geldi dent geldi, diye,  kasabayi varirlar zagarlari  kahfenin ónúne  baglarlar,   sógle  bagirir   hadilen hadilen karacasulular avciyim  diye geciniyorsunuz bak biz domuza sacma ile avliyoruz der,  ordan yasli  bir adam  túfeyi getirin bana der,   túfeyi eliyle  elledi  bakti inceledi,
dogru sóglúyorsun  demis  nerden bildin   demisler,  belki yalan sóglúyoruz,  adam sógle demis oglum bu túfeyin adi  BENDÍK  ÍNANMASSAN  KIRK ADIM  ÓTEYI DÍK,  diye adi var bu túfeyin demis sasirdik kaldik  derdi, ondan sonra  bir kac daha domuz furduk túfekle derdi,  daha sonra túfeyi satin aldigi kisiye  bulur ózúr  diler   babam, sógle demis adam oglum inanmasi zor birsey, dedi  bana derdi,  ondan sonra  bu kilavuz  sacmasi  nasil birsey olduguna daha iyi anladik derdi.  bir tane robust   geldi gecti bizden,  onda  iki tane vardi bu sacma, tavsani  uzak atis yaptigimizda  diyer sacmalar  deri ve tavsanin etinde kalirken o iki sacma tavsanda cok derin ilerledigine górúrdúk,  iki sacma ile  tavsan avladigimiza  sahit  olduk,

bu sacmalar, cok ózel úretimli  túfeklerde ortayi ciktigina  biliyoruz,  belcika  túfeklerde, 1,2, tane  górúldúgú, firansiz túfeklerde, 3,4, tane ,ingiliz  túfeklerde,2,3, tane górúldúgú  cok kóklú  usta avcilar tarafindan bilinirdi,

túfek satilmassa. bir gún górmeyi gelirim ózel olarak, nasipte  varsa,
« Son Düzenleme: 11 Şubat 2013, 16:31:42 Gönderen: Nurettin AYDIN »
Nurettin AYDIN
1966-Hollanda

Çevrimdışı Bülent KARAKUŞ

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #26 : 11 Şubat 2013, 14:51:20 »
Zülküf bey bildiğim vede aklımda kalan kadar yazıyorum umarım dediğiniz gibi faydalı olur

17.2      17.3  ...........................................................:Namlu iç çaplarını ifade ediyor

Demi choke –vede choke..........................................:Bana göre namlu iç çapı ancak Fransızca demi yarım demek buda full ve yarım şok manasına geliyor ancak ben
                                                                                   böyle düşünmüyorum çünkü daha önce elime geçen vede gördüğüm bir çok robust ta demi choke vede choke       
                                                                                   yazıyorken (buda bütün tüfeklerin 1-2 şok olduğunu gösterir)  tüfek ölçüldüğünde 4/2 3/2 çıkanı gördüm

perfectıonne..............................................................:Gelişmiş performansta fişek yatakları

Charge d’epreuve fusıl fını.........................................:Tüfeğin ağırlaştırılmış atış testlerinin bittiğini simgeler

Charge normale.........................................................:Namlu yük testlerinin normal olduğunu simgeler

Norma_.......................................................................:Buda fişek yatağını belirten işaret normal yazanlar 65mm ancak benim tüfekte norma_alt tire var oda 68mm

Canon frette fabrıcatıon mecanıoue...........................:Tüfeğin namlusunun makanik olarak elde yapıldığını anlatıyor (ayrı bir teknikle)

Acier extra..................................................................:Ekstra çelik kullanıldığını

PT................................................................................:Dumansız barut simgesi

PT üzerindeki taç.........................................................:Geçici bitmemiş tüfek namlu yu ifade ediyor

Stetıenne yazısı vede başındaki taç............................:Bitmiş tüfekler vede namlu

Pt yazı altındaki X benzeri simge.................................:Dumansız barut testini vede namlu ek simgesi

bir isi bilmek konusmak bu olsa gerek güzel bilgiler herkes faydalansin ..emege saygi ...... O0 O0
Bülent KARAKUŞ
1967-GEMLIK-BURSA

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #27 : 11 Şubat 2013, 16:00:07 »
búlent  kardes,,  kizim sana sóglúyorum gelinim  sen anla diye   bir sóz vardir,   

neler var neler  túfekler hakkinda  bilgiler,   insanlarin kafasi karismasin  diye yazilmiyor,  bógle emin usta gibi  iyi niyetli  efendi arkadaslar olursa ógreniriz,

emin usta rahmetli  túfekci malike  tanirmisin,  kolay kolay komusmazdi,  rahmetli  bilgi kúpú  bir adamdi, 

ali ustayida gecmeyin oda  sirke kúpú  gibi  keskin bilgiler var, túfeyi hemen tanidi,   adina bile koymuslar bak túfeyin yandan cikintili, robust,  hemen eski avci gúzel túfeklerin adina koyarlar, idealleri tetik  korkulugunun  ónúnde  acma kapama kolu kuyrugu  derlerdi,  baska túfeklerde ógle acip kapama sekli yok derlerdi, ideal  túfeyi bilmeyenleri górmúyenler  hemen anlasin ideal túfek olduguna diye,

hic birsey anlamiyorsan  bile  okul tahtasinin ústúne yazi yazar gibi  yazi yazilmasi  namluya  iyi olmuyan bir túfíyin ústúne  bukadar yazi yazilmaz,

burdan bile anliyabilirsiniz,  neyin ne olduguna fark etdigim halde hala ógrenmeyi uyrasiyorum,
« Son Düzenleme: 11 Şubat 2013, 16:05:38 Gönderen: Nurettin AYDIN »
Nurettin AYDIN
1966-Hollanda

Çevrimdışı Emin VURAL

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #28 : 11 Şubat 2013, 17:29:58 »
Nurettin abi parmak izlerini takip edicem

Tüfeğin saçması çok yakıcı vede grupmanı mükemmel hep üçlü

Ne zaman istersen her zaman buyur gel başımın üstünde yeriniz var tüm dostlarımın

Rahmetliyi tanırdım toprağı bol olsun zamansız gidişi bizi çok üzdü,burada bildiklerimle faydam dokunuyorsa ne mutlu güzel sözlerine çok teşekkürler...
  • Le Fusil Darne Saint-Etienne V 19 Paris France

Çevrimdışı Emin VURAL

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #29 : 11 Şubat 2013, 17:38:02 »
bir isi bilmek konusmak bu olsa gerek güzel bilgiler herkes faydalansin ..emege saygi ...... O0 O0

Bülent bey onore edici sözleriniz vede tarzınıza tekrar teşekkür ederim

Amacım sitemizde sizin gibi dostlarla güzel şeyleri doğru bildiklerimizi paylaşmak Selamlar.

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #30 : 12 Şubat 2013, 19:01:07 »
sag ol emin kardesim,
Nurettin AYDIN
1966-Hollanda

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #31 : 13 Şubat 2013, 01:24:04 »
búlent  kardes,,  kizim sana sóglúyorum gelinim  sen anla diye   bir sóz vardir,   

neler var neler  túfekler hakkinda  bilgiler,   insanlarin kafasi karismasin  diye yazilmiyor,  bógle emin usta gibi  iyi niyetli  efendi arkadaslar olursa ógreniriz,

emin usta rahmetli  túfekci malike  tanirmisin,  kolay kolay komusmazdi,  rahmetli  bilgi kúpú  bir adamdi, 

ali ustayida gecmeyin oda  sirke kúpú  gibi  keskin bilgiler var, túfeyi hemen tanidi,   adina bile koymuslar bak túfeyin yandan cikintili, robust,  hemen eski avci gúzel túfeklerin adina koyarlar, idealleri tetik  korkulugunun  ónúnde  acma kapama kolu kuyrugu  derlerdi,  baska túfeklerde ógle acip kapama sekli yok derlerdi, ideal  túfeyi bilmeyenleri górmúyenler  hemen anlasin ideal túfek olduguna diye,

hic birsey anlamiyorsan  bile  okul tahtasinin ústúne yazi yazar gibi  yazi yazilmasi  namluya  iyi olmuyan bir túfíyin ústúne  bukadar yazi yazilmaz,

burdan bile anliyabilirsiniz,  neyin ne olduguna fark etdigim halde hala ógrenmeyi uyrasiyorum,
Nurettin KARDES ben avcilik ve tüfeklere 38yilimi   verdim kullanmadigim tüfek avrupa yerli kalmadi su anda elimde 8 tane avrupa tüfek var remington -baretta-browning-SKB-mozberk-wincestter-kullandigim simdiki tüfeklerim...... avcilik sonsuz bir bilgi ve tecrübe örenmenin sonu olmayanbir yasam bicimidir anliyorum sende meraklisin fakat sen avrupadasin bende avrupadayim sen avcilik i özlemisin yazilarindan bunu anlayorum hayatindan örnekler veriyorsun fakat tüfekler tanimak ve balislik ayri bir bilgi ister avcilik ayri sen ondan bundan duyduklarini yazmaya calisiyorsun ben bunlarin hepsini test ettim herkesin bilgisine ve emegine saygi göstermek lazim ...... O0 O0 O0
« Son Düzenleme: 13 Şubat 2013, 18:10:35 Gönderen: Bülent KARAKUŞ »
Bülent KARAKUŞ
1967-GEMLIK-BURSA

Çevrimdışı Atila USTA

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #32 : 13 Şubat 2013, 09:05:53 »
Mükemmel. Sözün bitiği yer. Yaşına bakın duruşuna bakın benden daha genç. Ben fiyatı ne olursa olsun elimdeki tüfekle ava çıkarım derdim. Ama bu tüfek benim olsa işte bu tüfekle ava çıkmam. Neden mi? ben 16 kalibre tüfekle ava başladım ve yıllarca kullandım. Hala 16 kalibre tüfek görünce yüreğimde ılgıt ılgıt bir şeyler akar. İşte öyle bir şey. O nedenle kullanamam. Çok güzel.Çok çok güzel.
Atila USTA
Emekli Eğitimci
1956 SAMSUN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #33 : 13 Şubat 2013, 10:13:32 »
búlent kardes   beni  anlayamadigin icin gercekten úzúldúm,   ben túfeklerin balistik  olayina  hic girmedim girenlerde  tam bilgi  sayibi olamaz cúnkú  túfek úretmis  yapmis olmali, balistik olayinda,  bizlerin savundugu  olay sudur,  túfeklerdeki  kalite av yapma ózellikleri,

bu bilgileri ulasmak icinde dumansiz barutun bulunmasindan   kara barutun bulunmasindan bu yana túfeklerin bu barutlarla  nasil av yaptigi túfeklerin av kalitesi, konulari bizim konular,    bunuda  kendi deneyimlerimle  deneyim sayibi olmus bóyúklerimin  bilgilerine birlestirip  insanlarla paylasmak,

biz  tufeyin namlu  capina bakmayiz  biz túfeyin celiyine  av óldúrme kalitesine bakariz,  isterse  túfek pilastikten yapilsin hic fark  etmez,  tufeyin bize ilgilendiren yani av yapma kalitesi,

simdiki  túfeklerin coguna ben sana sóglevereyim,  yúksek  giramazli fisek basinca dayanikli,  celikler,  avi nasil olur allah kerim  avi parcalarmi bicermi yirtarmi,ucuna  cesit cesit sok takilabilen túfekler,   her ava  gitdiginde  soku  góre fisek tasiman gereken  túfekler,   tufeyin ucundaki  sekizle on santim  sokla is góren túfekler,  biraz soklarda hata meydana gelsin,  túfeyin sacmalari ne halde  olacak bak,

biz eski avci bóyúklerimizden  ógrenip  sok oldugumuz  nasil olabilir bógle sey dedigimiz,  olaylari   bire bir yasamis  bir avci  olarak,

benim túfek oniki ay boyunca  sirtimdan inmezdi,  ister inan  ister inanma,   ava ates  edeyim etmiyeyim túfek ya yanimda duracak yada basimin ústúnde asilacak,   keske  su  siteyi beni taniyan  bir eski avcilar girseydide,  ona sorsaydiniz  ben neyim nasil avciydim diye,

sunu unutma  dúnyada, firansiz,  ingiliz, belcika, ve almanlar, kadar  iyi túfek yapabilen baska úlke yoktur, av kalitesi olarakta,túfeklerde,nedenleride  iyi biliyoruz,  sadece sokla capla  bitseydi  bu is bútún túfekler ayni kalitede av yapardi,

diyer  túfekler birsel  óldúrmezmi  óldúrúr,  ama  bu úlkelerin  túfeklerindeki sacma  enerjileri  baska úlkelerin  túfeklerin olacagina  inanmiyorum,  kac  tane adam var bilgili yazmaz neden yazmaz  o zaman elindeki túfeyi satamaz adam,  onun icin bazi seyler yazilmiyor,

kizim sana sóglúyorúm  gelinim  sen anla yaziliyor hersey,  bunu anlayaman  beni okadar úzdiki  ne diyeyim allah yoluna acik etsin,
« Son Düzenleme: 13 Şubat 2013, 10:29:58 Gönderen: Nurettin AYDIN »
Nurettin AYDIN
1966-Hollanda

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #34 : 13 Şubat 2013, 18:09:00 »
Bülent bey onore edici sözleriniz vede tarzınıza tekrar teşekkür ederim

Amacım sitemizde sizin gibi dostlarla güzel şeyleri doğru bildiklerimizi paylaşmak Selamlar.
Emin  kardes         tesekkür ederim ben 38 yilimi verdim avcilik tüfekler av köpeklerine hala daha öreniyorum birseyler avcilik bir yasam bicimidir ......herkese rastgele...
« Son Düzenleme: 14 Şubat 2013, 13:04:08 Gönderen: Bülent KARAKUŞ »
Bülent KARAKUŞ
1967-GEMLIK-BURSA

Çevrimdışı Adem ADİLLER

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #35 : 14 Şubat 2013, 22:23:24 »
mükemmel bir tüfek,arkadaşımda var 32 gr 5 no fişekle inanılmaz uzaktan eksi 5 derecede 3 ördeği paket yaptı,attığı fişeklere kendi dolusu olup olmadığınada baktım. yok böyle birşey.
adem adiller
1960
Tekirdağ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #36 : 15 Şubat 2013, 00:36:54 »
BU  TÚFEKLER  ógle  etden butden túfekleri hic benzemez,  stetienne  firansada  bir sehir ismi,
firansada  bulunan bu sehir  ismi  bilinir,

gafar  stetienne  diye  bilenen bir dag ismide oldugu, bu dagi  dagcilar uzun súre  cikamamislar, dagcilar bu dagi  cikamadiklarindan, bu dagin ismine  sehirin  ismi ile birlikte,
gafar stetienne demisler,   ne manasina  geliyor, ulasilmaz  manasina gelen bir kelime, oldugu  bir tane  16, túfek  yarim cukur bantli  burda sitede  górdúgúm  stetienne túfekleri benziyor, kimisi cakma dedi kimisi orcinel dedi, túfeyi, acma kapama kuyrugun  ústúnde  yaziyordu gafar stetienne diye,  huglu  civteleri  ilk úretim yaptigi yillar firansa ile baglantili calistigina  duymustuk, huglu  civtelerin tezgahlari  eski stetienne  túfeklerin tezgahlari  olduguna duyduk  burda sitede górdúgúm  eski model stetienne túfeklerin kubuzda acma kapatma  kuyrugu ile súrgú kilit sistemi olan bant kuyrugu  arasinda  kubuz baglantisi  yoktur,  huglu  civtelerde  yoktur, biz huglu  civtelerin tezgahlari stetienne  firansiz túfeklerin túfek tazgah  sistemleri oldugudur,  daha iyi bilen arkadas bize aydinlatsin,

yani  bu  túfeklerin manasi ulasilmaz,  onun icin  órdeklerin hepsine  iyiki  dúsúrmemis,  bunlari anlamak cok kolay cok zor,  dedikye  her ortasi delik olan demir  túfek olmaz diye,

fisekleri kendil dolduracaksin yok kolleksiyon  yok  kilasik  túfekmis, yeni túfekler lazer sistemimi  varda veya kullaniyorda bu túfekler kilasik  oldu, hepsi ayni seyi kullaniyor sacma barut, ve ayni fiseyi atiyor,  hic denisen birsey yok bizim gózler birsey górmúyor, sorun orda,
« Son Düzenleme: 15 Şubat 2013, 01:35:39 Gönderen: Nurettin AYDIN »
Nurettin AYDIN
1966-Hollanda

Çevrimdışı Emin VURAL

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #37 : 15 Şubat 2013, 12:10:18 »
Arkadaşlar tüfeğimle ilgili cani gönülden yapılan yorumlarınıza tekrar teşekkür ederim.

Tüfeğe talip olarak beni arayan arkadaşlar düşündüğümdende fazla oldu ancak farklı illerde olmak bir takım zorluklara sebep oluyor.

Çevrimdışı Emin VURAL

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #38 : 15 Şubat 2013, 14:17:33 »
Arkdaşlar tüfeğim satılmıştır ilginen tün arkadaşlar teşekkür ederim

Ayrıca daha önce benim Taşkın beyin ilanından böldüğüm bazı konular vardı bunuda tüfek satılınca oradaki bilgiler kaybolmasın diyerek yapmıştım

O günden beri takip ediyorum bu tarzda bilgi içeren satılık ilanlarının silinmesiyle bilgi çöp olmasın diyerek satıldığında arşivlenecek bir kaç tüfek vardı aklımda

Ama İlki bana nasip oldu bu konuyu silmiycem başlığını vede içeriğindeki gerekli konuların sürekliliği açısından marka bölümüne taşıyıcam örnek bunu robusta

Öyleki bu uygulama ile başta tüfek alacak arkadaşlarımız yada bilgilenmek adına bu bölümlerde aradığı herşeyi bulabilicek çok faydalı olacağını düşünüyorum

Bu konuyu emsal teşkil etmesi açısından bir kaç gün burada tutup taşıyıcam görüşlerinizi belirtip yorum yapabilirsiniz Hayırlı olsun Selamlar.

Çevrimdışı Ercüment KURTİŞOĞLU

• Müdavim Üyemiz
Ynt: Robust 26 teknik özellikleri vede bilgileri (Arşivlenecek)
« Yanıtla #39 : 15 Şubat 2013, 16:16:21 »
Emin Bey iyi günler. Bu yastık altındaki altın değerindeki tüfeği kim aldı acaba.. Apar topar satıldı...Sakıncası yoksa ismini açıklarmısınız. Yarın öbürgün satmayı düşünür talip oluruz. Alanada satanada hayırlı olur inşallah.
Ercüment KURTİŞOĞLU
1959 KIRKLARELİ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #40 : 15 Şubat 2013, 16:41:26 »
alana satana  hayirli olsun,,, túfek gibi túfeyi nasip olmadi  silahi  nasip oldu,
« Son Düzenleme: 15 Şubat 2013, 16:42:42 Gönderen: Nurettin AYDIN »
Nurettin AYDIN
1966-Hollanda

Çevrimdışı Emin VURAL

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #41 : 15 Şubat 2013, 18:41:00 »
Emin Bey iyi günler. Bu yastık altındaki altın değerindeki tüfeği kim aldı acaba.. Apar topar satıldı...Sakıncası yoksa ismini açıklarmısınız. Yarın öbürgün satmayı düşünür talip oluruz. Alanada satanada hayırlı olur inşallah.

Merhaba Ercüment bey
Öncelikle bu kadar övgü dolu sözlerinize çok teşekkür ederim
Tüfeği ilan verdiğim gün farkına varan bir kaç  sarraf vardı ama   ilk arayan oydu bende DENİZLİ deydim Pazar günüydü.  dedim abi yarın detayları görüşürüz ondan sonrada pazartesi günü Teoman abiyle tekrar görüştük, Emin tamam yolla tüfeği inceliyim dedi bende tamam abi diyerek kargoladım.
Çarşamba günü tüfek Teoman abinin eline geçti Emin tamam ancak bunun yanında Yedek bir namlu vede bir kaç işlem yaptırmak istiyorum bu konuda bana yardımcı ol dedi bende gerekli ustalarla görüşerek bugün tamam Teoman abi isteklerinin yapılması mümkün yapılacak diyerek gerekli okeyi verdim tüfeğide sevdiğim bir büyüğüme Sevgili Teoman SAYILAN a satılmış oldu Ercüment bey

Çevrimdışı Yusuf SAĞLAM

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #42 : 18 Şubat 2013, 23:12:10 »
 O0 O0 emin bey , tüfeğiniz gerçekten çok güzeldi , vede kıymetini bilen birinin aldığınada eminim . hAyırlı olsun her iki taraf içinde ..  O0 vede  ; böyle kıymetli tüfeklerle ilgili bilgileri ; arşivleme konusundada size sonuna kadar katılıyorum ... hatta ve hatta ,  öyle tüfekler oluyorki  , bu tüfeklere her gün bakıp , yorum yapmadan ve bilgilerimizi paylaşmadan kendimizi alamıyoruz .. üzerine neredeyse destanlar yazılan tarihi tüfekler var sizin sattığınız tüfek gibi ... ama maalesefki , bu tüfekler satılıp ilanlar silinnince , bu yorumlar ve bilgiler silinip gidiyor  ... gerçektende arşivlenmesi gereken bu bilgilerde zayii oluyor .... ve hatta ; bu tür tarih kokan tüfeklerin resimlerine bakmak bile insana haz veriyor ... bu tür tüfekler satılsa bile , resimleri ve yorumlar bence ; acizane şahsi kanaatimce bir alt bölüm açılarak arşivlenmeli ve silinmemeli ki ; bilgiye ulaşmak her zaman mümkün olsun .. saygılarımla .... O0 O0 O0
  • SKB 3000
  • Gardone bignotti çifte
  • büyük huğlu conkuest
  • irlanda setter
1974 samsun . .  104 a 71 o/u . . kral 76 O/U . . Android magnum 76  yarı otomatik  . .

resim gönder

Çevrimdışı Emin VURAL

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #43 : 19 Şubat 2013, 00:24:28 »
Yusuf bey çok teşekkür ederim

Evet bu bilgileri arşivliiycez bundan böyle.              Selamlar

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #44 : 19 Şubat 2013, 13:15:57 »
ne demisler, essek   ólúr  semeri kalir insan ólúr  eseri  kalir, gúnúllerde hos bir heda  seda  birakabilen insanlari ne mutlu,
« Son Düzenleme: 19 Şubat 2013, 13:17:07 Gönderen: Nurettin AYDIN »
Nurettin AYDIN
1966-Hollanda

Çevrimdışı İrfan SETENCİ

• Free Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #45 : 26 Eylül 2013, 22:34:49 »
bunun bir benzeri var elimde bilenleri dinlemek güzeldir.

http://www.satiliktufek.com/ilandetay.asp?id=388
TAKAS VE KREDİ KARTINA TAKSİT MÜMKÜNDÜR
1968 KAYSERİ
SİTEMİZDE GÜNÜN FIRSATI ÜRÜNLERİNİ TAKİP EDEREK KÂRLI ALIŞVERİŞLER YAPABİLİRSİNİZ.
http://www.satiliktufek.com/ilanliste.asp